• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.16 i Leśnych Elfów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser382

Guest
Nawet nie chcę szacować, ile będzie trwało skończenie technologii leśnych elfów.
O to mi z grubsza chodziło, o wielomiesięczne żmudne dziubdzianie a gdzie w tym ma być przyjemność grania ? Przestawiać domki i szukać najlepszego układu w obecnym stanie nie mogę, zdobywać prowincji jak mam ich ponad 320 też nie mogę a negocjacje są drogie, iwenty są nudne bo każde jest typu "napluj do solniczki 350 razy" i sory ale proszę nie odczytywać powyższych wypocin jako hejtu. Gram na polskim serwerze prawie od początku i dobrze mi się grało jak nie było jeszcze obcych ras bo istotą gry było zmieszczenie się z odpowiednią ilością domków na małym poletku, diamenty dawały niewielką przewagę bo możliwość odsłonięcia terenu była ograniczona. Teraz hulaj dusza - kupuj ile chcesz i stawiaj sobie ile chcesz domków ale jak się rozbudujesz to STOP gra nie przewiduje żadnego pola manewru tylko burzenie. Na forum polskie i bety wchodziłem regularnie i widziałem jak bardzo twórcy gry olewali prośby graczy - TYM BARDZIEJ ŻE JESTEM INFORMATYKIEM WIĘC WIEM ILE KODU TRZEBA NAPISAĆ ŻEBY COŚ ZROBIĆ - cały czas widziałem że INNO podąże sobie znaną ścieżką nie zwracając uwagi czy gracze chcą iść w tym kierunku czy nie. Oczywiście rozumiem że każda gra kiedyś się kończy bo ... nie znaleziono pomysłu jak sensownie utrzymać zainteresowanie topowych graczy ale czy jedynym rozwiązaniem jest naciąganie nowych graczy i pozbywanie się starych obrzydzając im grę do granic absurdu? Nie prościej byłoby napisać ogłoszenie dla wchodzacych w erę elfów -UWAGA BEDZIESZ DO PRZEJŚCIA POTRZEBOWAŁ MOZOLNEGO GRANIA PRZEZ CO NAJMNIEJ PÓŁ ROKU CHYBA ŻE WYKUPISZ ZA DIAMENTY ODPOWIEDNIE BUDYNKI KULTUROWE ale wtedy skończysz za szybko i sam sobie będziesz winien bo MY [czyt. INNO ] tak szybko nie zamierzamy pracować. Jako stary gracz czuję się niepotrzebny jak ten emeryt który za długo żyje i mógłby pójść już do piachu .
A tak się fajnie gra zapowiadała, ... ale może będzie dobrze i jak sfinks z popiołów powstanie na nowo, przyjazna dla graczy, z poprawkami nie denerwującymi nikogo ... pomarzyć warto bo konkurencji w tym segmencie gier nie ma i nie bardzo jest na co się przesiaść a grać się chce ... zacząłem marudzić ale tak chyba ma większość graczy , poza tym sporo kasy w tę grę wtopiłem bo liczyłem ze gra będzie dbała o płacących graczy , niestety przeliczyłem się . Myślałem że bedzie PAY to WIN a wyszło płać i cierp .
 

DeletedUser964

Guest
@Kalart
Ratusz u ludzi nie zmienia swoich rozmiarów, ale zmienia się jego orientacja, teraz jest 7x6 a był 6x7 (albo odwrotnie). Problem z maną jest dużo większy, otóż codziennie trochę jej nam wycieka, ponoć to 10% (choć nie sprawdziłem tego), więc nie można zebrać jej na zapas. Budynki kulturowe produkujące manę są sporo gorsze od grilla polowego i wymagają dostępu do dróg, dlatego wymiana całej kultury nie wydaje się dobrym pomysłem. Gdzieś po opracowaniu 3/5 techów będziemy potrzebować dodatkowych towarów, które wyprodukujemy w 6 (!) nowych budynkach, na które też potrzebne jest miejsce. Podsumowując to wszystko, będziemy musieli posiadać jednocześnie produkcję many i towarów rasowych, czyli potrzeba naprawdę dużo miejsca, a ekspansje są tylko 3. Do tego rosną rozmiary większości budynków (choć ich wydajność tak naprawdę maleje). Pozostaje wyburzyć połowę miasta albo kupić płatne ekspansje. Bardziej racjonalne wydaje się rozstanie z grą.
 

DeletedUser449

Guest
Cóż. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zmienią również kupca, kwaterę robotników oraz akademię magii. Aktualnie ludzie poświęcali na te budynki 2 kratki więcej. Kiedyś ta dysproporcja miała sens, bo np. rezydencje u ludzi dawały więcej populacji w przeliczeniu na kratkę Lecz teraz rezydencje są takie same, lecz zamiast zmniejszyć różnicę, zwiększają ją - teraz elfy poświęcają 4 kratki więcej od ludzi. Cóż, balans w rozumieniu IG. Zwiększanie dysproporcji :)
 

DeletedUser1174

Guest
Chciałbym się dowiedzieć jaka świetlana myśl przyświecała tym, którzy wprowadzili dodatkowy budynek Tereny Treningowe, który na 4 poziomie produkuje pół oddziału jednostek w 12 godzin, jednostek które absolutnie nic nie wnoszą do gry i nie poprawiają w żaden sposób sytuacji z walkami. W głowie się nie mieści jak w krótkim czasie popsuto dobrą grę. Grając w gry online od chwili ich powstania nigdy nie spotkałem się z tak drastycznym przypadkiem niekompetencji twórców. Jakbyście sami się nie chwalili że to wasze dzieło, to wszyscy myślelibyśmy że to jakiś sabotaż wrogiej konkurencji ... :D
 

DeletedUser80

Guest
Siedzi sobie kot na pustyni, patrzy na ten piasek i mówi - "nie ogarniam tej kuwety".
Ja również nie tyle nie ogarniam tych zmian co ich nie rozumiem a właściwie celu niektórych z nich.
Idąc do kina na komedię. jeżeli po pewnym czasie z komedii robi się dramat to wychodzę.
I tu chyba będzie podobnie, nie na taką bajkę się pisałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1199

Guest
Jedno z drugim nie ma wiele związanego, ale faktycznie zaczyna to wyglądać komicznie. Gra się przewraca do góry nogami, gracze odchodzą, bractwa powoli zaczynają świecić pustkami (zostają tylko stare konta, na które nikt się nie loguje). Natomiast w odpowiedzi dostajemy od Drago ... kolejne puzzle do układania na forum ... Świetnie się to humorystycznie zgrało w czasie :)
 

DeletedUser1032

Guest
Witam :)
Już wiem, że są różne rasy Elfów i dziękuje za wszelkie wyjaśnienia w tej kwestii. Chociaż przyjemniej by się grało ,gdy by doprecyzowali twórcy gry jakimi Elfami gramy.

Z kopiowane z Wikipedii -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Optymalizacja - metoda wyznaczania najlepszego (optymalnego) rozwiązania (poszukiwanie ekstremum funkcji) z punktu widzenia określonego kryterium (wskaźnika) jakości (np. kosztu, drogi, wydajności).

Stosuje się optymalizacje jedno i wielokryterialne. Optymalizacja wielokryterialna występuje w wielu różnych dziedzinach: w projektowaniu produktu i procesu produkcji, finansów, projektowaniu samolotów, w przemyśle chemicznym, projektowaniu samochodów, wszędzie tam gdzie optymalne decyzje muszą być podjęte w obecności kompromisów pomiędzy dwoma lub więcej sprzecznymi celami. Przykładem wielokryterialnej optymalizacji jest maksymalizacja zysków i minimalizacji kosztów produktu, maksymalizacja wydajności przy ograniczaniu zużycia paliwa pojazdu, czy też obniżenie masy urządzenia przy jednoczesnej maksymalizacji wytrzymałości poszczególnych jego komponentów.

Optymalizacja jest także zdefiniowana w badaniach operacyjnych, gdzie wykorzystywana jest do rozwiązywania praktycznych problemów (np. ekonomicznych).

W programowaniu komputerowym optymalizacja oznacza sposoby i metody poprawy kodu programu komputerowego by czas jego działania oraz wielkość pamięci potrzebnej do jego uruchomienia były jak najmniejsze.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O co mi chodzi z tą Optymalizacją na, a o to że jak ktoś mądry już napisał w tej grze - jak wydajesz kasę realną na grę taką jak Elvenar to tylko warto kupować same podstawki - czyli tereny pod rozbudowę i robotników. Reszta to tylko fanaberia. No i tak robię kupiłem sobie już razem jakieś 12 dodatkowych terenów, robotników do trzeciego podniosłem i wszystko się jakoś kula. Ci co nie wydają diamentów na budynki kulturowe powinni się skupić na rozbudowie w epoce Leśne elfy Wierzby płaczącej + droga i wielkiej straty nie ma jeśli chodzi o kulturę.
Wojsko u mnie uczestniczy tylko w walkach turniejowych bo jeśli chodzi o walki o nowe prowincje to nie warto. Towary wydaje na wydawanie uczty jeśli chodzi o nowe prowincje.
Zapraszam do mojego miasta to zobaczycie o co mi chodzi na własne oczy. :)
 

DeletedUser878

Guest
Jedno z drugim nie ma wiele związanego, ale faktycznie zaczyna to wyglądać komicznie. Gra się przewraca do góry nogami, gracze odchodzą, bractwa powoli zaczynają świecić pustkami (zostają tylko stare konta, na które nikt się nie loguje). Natomiast w odpowiedzi dostajemy od Drago ... kolejne puzzle do układania na forum ... Świetnie się to humorystycznie zgrało w czasie :)

Ja mam wrażenie, że IG tylko na to liczy. Bo jak to można inaczej nazwać? Sam już nie gram, bo nie mam po co, rzadko wchodzę, w bractwie wciąż niby motywują, ale nie tak jak kiedyś.
Ta "gra" stała się strasznie żenująca.
 
Do góry