• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.16 i Leśnych Elfów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser449

Guest
Nowe jednostki w obozie najemników i tereny treningowe. Tylko jeszcze nie wiem, czy w ogóle jest sens stawiać owe budynki - zapewne są nieusuwalne, a obecny system walk... cóż, pozostawia wiele do życzenia.
A będzie pozostawiał jeszcze więcej. Nowe jednostki w prowincjach to nic innego niż podwyższenie ich trudności. Zamiast walczyć przeciw jednostkom pierwszego poziomu, będziemy mieli wzmocnione jednostki trzeciego poziomu... jakby wygrywanie w bardzo odległych prowincjach było możliwe. Przewaga wojsk przeciwnika jest zbyt duża, by kosmetyczne zmiany w balansie cokolwiek zmieniały.

Nowa rasa - to zawsze pozytyw. Nawet jeśli produkowanie ich towarów będzie jeszcze bardziej upierdliwe. A należy pamiętać, że niektórzy będąc w VIII rozdziale od jego wprowadzenia dalej mają portal na pierwszym poziomie! Mana zapewne tylko utrudni rozplanowanie miejsca w mieście - konieczność jej produkcji wymusi przeznaczenie więcej terenów na "kulturę". Jest to konieczne, gdyż trzeba produkować wystarczająco dużo many w krótkim odcinku czasu, bo przecież ciągle ubywa.

Oddajcie mi 2000 łupów za elitarnych łuczników!
Żartuję, łupy są już mi do niczego niepotrzebne. Ale faktem jest, że ciągłe przenoszenie technologii wywołuje ból głowy wśród nowych graczy.
PS: Jak ktoś postawił lub postawi ten nieszczęsny obóz najemników czy tereny treningowe - czy można poprosić o statystyki nowych jednostek, w tym cerberów? Na aktualizację wiki zapewne będzie trzeba poczekać, a fajnie by wiedzieć czy nowe jednostki cokolwiek wnoszą do systemu walk. Może sami tancerze wystarczą z lekkich jednostek? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Oj.
Tak więc nie da się już chyba zrobić tak, jak się robiło z Orkami: cała kultura do piachu, rozwijamy tylko przemysł orkowy, badamy co jest do zbadania, sprzedajemy budynki Orków i odbudowujemy kulturę.
Nie może być za łatwo.
 

DeletedUser449

Guest
Oj.
Tak więc nie da się już chyba zrobić tak, jak się robiło z Orkami: cała kultura do piachu, rozwijamy tylko przemysł orkowy, badamy co jest do zbadania, sprzedajemy budynki Orków i odbudowujemy kulturę.
Nie może być za łatwo.
Owszem. Choć mi osobiście to nie przeszkadza, bo trudność dla wszystkich graczy jest jednakowa. Choć gracze dotujący mają taką przewagę, że dokupią kilka płatnych ekspansji i są do przodu, gdy graczom utrudnia się zdobywanie ekspansji z mapy świata. Ale nie bądźmy zawistni!
Gracze zawsze sobie poradzą. Jak będę miał za mało miejsca... to usunę wszystkie zbrojownie. Od razu ponad 6 ekspansji do przodu, a ile mniej kultury będę potrzebował dla mojego miasta!
Jeśli administracja utrudnia walkę pod kosmos, to walczyć nie będę. Psują balans między wojskiem a negocjacjami, to rezygnuje się z wojska - choć szkoda, że nie da się zburzyć koszar. W razie czego odbudowa zbrojowni trwa krótko, choć kosztuje wiele narzędzi. Przynajmniej dopóki nie zepsują systemu zadań (nasze podatki!), mi to nie przeszkadza. Brak wojska? Negocjacje wystarczą do zdobywania prowincji na bieżąco. Choć myślę że to tylko kwestia czasu, by prowincje od pewnego kręgu wymagały i orków, i many. Jak podniosą koszty negocjacji, to takiego zepsucia gry nawet ja nie zdzierżę, a staram się chłodno patrzeć na działania administracji. Ale jeśli będzie się dało - damy radę! Od zawsze wiadomo, że gracze myślą, gdy twórcy niekoniecznie :) Stracili kontakt z planetą, niestety.
 

DeletedUser1199

Guest
No tak nowa rasa, czyli chwilowe zajęcie dla doświadczonych graczy, a później co? Znów nie będzie nic do roboty, bo system walki leży i prowincje można podbijać tylko przez negocjacje. Klasyczna marchewka i kij -> po jednej stronie Leśne Elfy, po drugiej nowy system walk.
 

astoN-

Rozbójnik
miało być bardziej przejrzyscie dla niedoswiadczonych graczy, a robi sie coraz wiekszy syf, masa nowych jednostek kazda po 2 buffy/debuffy na 2 inne i nie wiadomo co jeszcze, zamiast tak mieszac poprostu zbalansujcie oddzialy na mapie swiata, w niektorych prowincjach sa 18x wieksze od moich...
 

DeletedUser1031

Guest
Mam pytanie z innej beczki ale dotycząca aktualizacji ( no może dwa pytania)
Czy w związku z nadchodzącymi "wspaniałymi" zmianami "bossowie" przewidują coś na miarę przeprosin
i dodanie każdemu graczowi po minimum 2 nowe tereny, bo gdzie ten cały badziew wstawiać jak nie ma miejsca

I drugie wydaje mi się ważniejsze pytanie do Admina/ Moderatora forum
Proszę wymienić minimum 3 zmiany w grze które były podyktowane prośbami graczy w przeciągu ostatniego roku
Ale konkretnie a nie napisało dwóch czy trzech że im się muza nie podoba itd.


I na koniec mała prośba do graczy, proszę podajcie linki na jakieś fajne gry podobne do tego coś :):):)
 

DeletedUser37

Guest
Cześć :)

w niektorych prowincjach sa 18x wieksze od moich...
I to jest główny problem, o ile możemy sobie poradzić, 5 (naszych) oddziałów vs. 8 wrogich (podobnej wielkości) ale kiedy wróg ma nad nami przewagę kilku/kilkunastokrotną to nie ma bata żebyśmy to wygrali, buffy/debuffy nie mają już znaczenia.

Czy w związku z nadchodzącymi "wspaniałymi" zmianami "bossowie" przewidują coś na miarę przeprosin
i dodanie każdemu graczowi po minimum 2 nowe tereny, bo gdzie ten cały badziew wstawiać jak nie ma miejsca
Na to nie licz.

Sorki za offtop :)
 

DeletedUser1032

Guest
Nie jestem Elfem !?
Od kiedy gram w Elvenar czy li jakieś 17 miesięcy wiedziałem ,że moją pierwszą rasą będą Elfy. Teraz do gry IG wpuszcza nową rasę Leśne Elfy. I szczerze mówiąc czegoś tutaj nie pojmuję. Zawsze Elfy kojarzyły mi się z lasem. Teraz okazuje się, że się myliłem. Więc pytam się do jakiej rasy należ Elfy, którymi gram? Może grając tyle czasu już zapomniałem kim jest moja rasa.? Może po leśnych Elfach będą Leśni Ludzie, a potem Elfy morskie, powietrzne, podziemne ..... Ludzie wiatru, morza ........ IG nie ma pomysłu już na nowe rasy czy po prostu chcą nas bombardować rasami , podrasami tylko i wyłącznie po to byśmy mieli się czym zająć nie zważając na ciągle problemy w systemie walk i wiele pierduł , z którymi nie potrafią sobie poradzić. Wiele osób odchodzi z gry bo zwyczajowo już nie mają cierpliwości do tego by się nudzić przy grze, która nic tak naprawdę nie daje ,a satysfakcji przy niej żadnej. Mam wrażenie, że nuda tą grę zabija chociaż czego tu wymagać od gry tego typu.
 

DeletedUser964

Guest
Zawsze Elfy kojarzyły mi się z lasem. Teraz okazuje się, że się myliłem.
Tak, myliłeś się. Poczytaj trochę książek z gatunku fantastyki, pograj w jakieś gry lub nawet obejrzyj filmy i zrozumiesz, że nie ma żadnej zbrodni we wprowadzaniu leśnych elfów. Zresztą akurat nowe rasy ponoć są wprowadzane według jakiejś ankiety, więc tym razem nie czepiałbym się twórców.
 

DeletedUser449

Guest
Przede wszystkim, są dwie kategorie elfów. W fantastyce mowa o elfach stworzonych po raz pierwszy przez J.R.R. Tolkiena, który inspirował się mitologią skandynawską, łącząc również z różnymi elementami irlandzkich Sidhe.
W tym przypadku każda rasa stworzeń fantastycznych jest podzielona na kilka podras. W przypadku elfów najczęściej to elfy leśne (dzikie, zielone, czasami srebrne/księżycowe), wysokiego rodu (szlachetne, złote/słoneczne) oraz drowy (mroczne elfy żyjące pod ziemią).
Większość elfów z każdego uniwersum można przyporządkować do tych trzech kategorii z uwagi na ich charakterystykę.
Elvenar to w ogóle ma niewydarzone elfy, bo niebieskie - a najbliżej pasują właśnie do elfów wysokiego rodu, bardziej związanych z magią niż z lasem, choć ciągle blisko natury.

Istnieją też elfy w innych wierzeniach - folklorze irlandzkim, a także słowiańskim (m.in. niemieckim). Choć takie elfy najbardziej są znane z pomagania św. Mikołajowi w tworzeniu przez cały rok prezentów, to z elfami kojarzy się szerokie spektrum istot - od złośliwych, psotnych stworków mierzących mniej niż metr, a czasami do ~30 cm (chochliki, duszki, skrzaty, ale i... wróżki), po istoty związane już bliżej z kulturą słowiańską (a pamiętając jak religia słowiańska została spaczona przez chrześcijaństwo, to stały się nieco demoniczne), najczęściej kobiety takie jak nimfy, południce, rusałki czy wiły.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser728

Guest
Pięciokąt bojowy to wszedł ?? Ma wejść ?? Poprawiono go ?? Działa ??

Bo otwieram sobie te jakże wspaniałą grafikę pięciokątu bojowego i wynika z niego że :

Akrobata ostrzy (lekka jednostka) ma bonus do lekkich strzelających i magicznych a po głowie ma dostawać od ciężkich strzelających i cieżkiej piechoty

Otwieram sobie koszary, informacje o jednostce, tak, ten sam akrobata ostrzy :

Bonus do : lekki strzelajacy (+30%) i magiczne jednostki (+30%) czyli się zgadza, a po głowie dostaje (-40%) od lekkich strzelających i (-30%) od magów... no to się nie zgadza

Podobnie wygląda łucznik, pięciokąt : bonus do magów i cięzkiej piechoty, minus od ciezkich strzelajacych i lekkich, info z koszar : bonus do magów i ciężkiej piechoty, super zgadza się, minus od... ciężkiej piechoty... także ten no...

Reszte jednostek można sprawdzić we własnym zakresie, wygląda podobnie.

Także zepsuliście armie ilościowo, ale to nasza wina bo zapędziliśmy się poza 17 krąg na mapie a nikt z planistów i tęgich głów w IG tego nie przewidział...za mało czasu było, efekt jest taki że wyskakuje nam wróg x6, x8 czy x10 silniejszy, "walka" nie ma sensu wcale to a wcale, no ale super zmiana, którą ma zastąpić REBALANS... Nie rozumiemy pięciokątu, przecież jest jasno objaśniony, szkoda że na cukierkowym obrazku wyglada inaczej jak rzeczywistość w grze i info z koszar, może jakby działał to dałoby się coś powalczyć. No i po x+1 czasu mają dotrzeć jednostki do budynków o których istnieniu zapomniałem... Tylko po co mnie one jak sobie nimi nie powalcze bo się nie da... Do ozdoby, lub na pozniej, tylko ile czemu mam czekać... a no tak, za szybko się rozwijałem, Mea Maxima Culpa.

Jeszcze przesuwanie technologii w drzewku... orki i gobliny za bardzo wyhamowały grę, także przesuniecie czegoś przed nie i bez potrzeby inwestowania psycho czy innych grzybków może trochę ożywić nasze wioski, które dotknął paraliż zmian.
 

astoN-

Rozbójnik
widze, ze juz nawet nie chcecie nas zatrzymac w rozwoju, ale nawet cofnac? nowa kultura gorsza od poprzedniej 5x5 3500 kultury, co daje 140 na pole... no oczywiscie za diaxy to sie postaraliscie 5x4 10100 kultury, co daje 505 na pole, czy to trzeba komentowac?
 

DeletedUser449

Guest
@EseLeM
"Minus" w obronie oznacza REDUKCJĘ obrażeń. Stąd akrobata ostrzy ma +30% obrażeń do lekkich strzelających, a lekkie strzelające zadają o 40 punktów procentowych mniej, czyli 60% swoich obrażeń. Dodać do tego "Taniec Rozbrojenia" (znowu zmieniono nazwę i właściwości?), to taki łucznik po trafieniu zadaje zaledwie 20% swoich obrażeń, gdyż redukcja obrażeń sumuje się z debuffem.
Choć pentagram dalej działa jako-tako. Ludziom dodano moździerze... lecz tylko pierwszego poziomu, co graczom zaawansowanym absolutnie nic nie daje. Lepiej korzystać z jednostki neutralnej bo jednostka III stopnia jest po prostu lepsza. Podpowiem, że w aktualizacji 1.17 znowu będą zmieniać statystyki niemalże każdej jednostki, więc administracja jest świadoma, że system jest zrypany. Oczywiście drobne zmiany wcale nie pomogą graczom z 300+ prowincjami, bo oni są spisani na straty.

Co do nowej rasy - czekam na aktualizację wiki. Od razu rzuciło się w oczy zwiększenie rozmiaru ratusza u elfów, a także powiększenie koszar. O ile koszary zapewne same się obronią, to zmiana rozmiaru ratusza na 7x6... czy ludzie mają teraz 7x7? Jeśli nie - kolejne zepsucie balansu.
Ciekawa jest sprawa ekspansji z badań. Położenie 36 ekspansji kosztuje 1.6kk... gdy pojemność ratusza wzrasta z 10.4kk na 11.9kk na 22 poziomie, a ratusz ma 23 poziomy. Ile daje 23 poziom ratusza, że można postawić 36 oraz - zapewne droższą - 37 ekspansję?
Warsztat dalej ma taki przyrost narzędzi, że nie opłaca się mieć warsztatów powyżej 2 poziomu, a wobec kosztów wszelkich budynków trzeba nieustannie klikać "Nasze podatki". Fajno.
Najlepszy niediamentowy budynek kulturowy ma 213,(3) kultury na kratkę wobec dotychczas najlepszego grilla (145), ale... ma zaledwie trzy kratki i wymaga dostępu do dróg. Dodatkowo daje bardzo mało many. Tak więc jest duży dylemat między kulturą a maną. Za to istnieje tawerna wędrowca lv2, czyli budynek dający jednocześnie populację i kulturę przy wysokiej produkcji many, więc może spodobać się fanom takiego rozwiązania. Choć to druga aktualizacja z rzędu, gdzie osoby preferujące motywację kultury mogą być rozczarowane; staw wypoczynku z wróżek to ciągle budynek oferujący najwięcej kultury za jedno kliknięcie :(
Na koniec - oglądając miniaturki nowych poziomów - czyżby w końcu będą ładne rezydencje?!
Pewnie w wolnym czasie coś popisze, choć bez aktualizacji wiki trudno cokolwiek powiedzieć. Trzeba zbadać technologię i dopiero przekonać się jakie statystyki posiadają budynki.
 

DeletedUser1216

Guest
Nowe jednostki w obozie najemników
Pszczeli jeździec - obrażenia 36-44, życie 177, rozmiar 2, ruch 4, atak 1, atak 10% mag, 30% lekka strzelająca, obrona 20% lekka strzelająca
Zwiadowca - obrażenia 9-15, życie 49, rozmiar 1, ruch 4, atak 4, atak 50% mag, 30% ciężka, obrona 40% mag, 40% ciężka
Kwitnący mag - obrażenia 38-64, życie 97, rozmiar 3, ruch 2, atak 5, atak 50% ciężka, 20% ciężka strzelająca, obrona ciężka 30 %, ciężka strzelająca 70%

Pięciokąt bojowy to wszedł ?? Ma wejść ?? Poprawiono go ?? Działa ??
chyba nie zrozumiałeś informacji podawanych przy jednostkach, jeżeli w obronie masz bonus i jest on podany jako minus ileś procent, to oznacza to, że o tyle procent słabszy jest atak ze strony tych jednostek i wszystko jest tak jak powinno być
 

DeletedUser580

Guest
@Kalart , to z ekspansjami to błąd. Osobiście go zgłosiłam i został potwierdzony, więc to na 100% pewne info.

@astoN- , O... To ciekawe z tymi wartościami na pole. Wierzby widziałam i tłumaczyłam to sobie tak, że dają manę, więc mają dodatkową opcję, ale Żółwików nie sprawdzałam. Ta dysproporcja jest naprawdę żenująca... ;)

Obie rasy są coraz bardziej do siebie podobne. Może to i lepiej, że będą się tylko różnić estetycznie, bo cały czas tylko było widać jak na dłoni, że twórcy nie potrafią sprawić, że Elfy i Ludzie będą mieli podobną "siłę".
Leśne Elfy na najwyższym poziomie są czerwone, więc to takie Jesienne Elfy, ale budynki są całkiem ładne z tego, co widziałam.
Tylko dlaczego mają w nazwie "Elfy" tak jak główna rasa w grze to nie rozumiem. Powinny się nazywać jakoś inaczej, nawet gdyby był to tylko kosmetyczny synonim.
 

astoN-

Rozbójnik
Najlepszy niediamentowy budynek kulturowy ma 213,(3) kultury na kratkę wobec dotychczas najlepszego grilla (145), ale... ma zaledwie trzy kratki i wymaga dostępu do dróg. Dodatkowo daje bardzo mało many. Tak więc jest duży dylemat między kulturą a maną. Za to istnieje tawerna wędrowca lv2, czyli budynek dający jednocześnie populację i kulturę przy wysokiej produkcji many, więc może spodobać się fanom takiego rozwiązania. Choć to druga aktualizacja z rzędu, gdzie osoby preferujące motywację kultury mogą być rozczarowane; staw wypoczynku z wróżek to ciągle budynek oferujący najwięcej kultury za jedno kliknięcie :(

no ja sobie takich postawic nie moge, bo mi mlotkow nie starczy, mam je tylko z monet, a do tego potrzebuje zbustowanej kultury, a to co dali to jest smiech i jeszcze droge trzeba przystawic....
 

DeletedUser

Guest
czy tylko mi gra się nie chce załadować?

edit: czemu gra się ładuje na IE a na firefoxie jest tylko niebieski ekran bez "ładowarki"? Gra staje w miejscu i nic się nie ładuje.

Boże, dość mam tych "uaktualnień" ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Czy są zmiany w wymiarach ulepszanych budynków? (warsztaty, rezydencje, koszary, manufaktury)
 

DeletedUser671

Guest
Witam,
Kalart zażartował o zwrocie 2000 łupów, a ja nie żartuję tylko proszę zwrócić to co wydałam na technologię łuczników, bo dzięki tym straconym niepotrzebnie łupom przeszłabym już do wyższj rasy, bo tylko one mnie blokują, a to wydaje się niesprawiedliwe, aby płacić surką z Orków za technologię u Krasnali...
 
Do góry