• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.21

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser192

Guest
a badanie driada czy strateg orków mimo że zbadane wiele dni temu dalej z czerwonym wykrzyknikiem :(
 

DeletedUser728

Guest
a badanie driada czy strateg orków mimo że zbadane wiele dni temu dalej z czerwonym wykrzyknikiem :(
przy poprzedniej dyskusji o aktualizacji @Dragomira odpisała iż pracują nad wykrzyknikami :)
Ale raczej nie znikną szybko bo pojawiła się nowa jednostka do zbadania - Banshee za jedyne 45 PW
I przy okazji tej jednostki to chyba ktoś poszalał, bo to że cerberusy stały się jednostką dla wszystkich jakoś jeszcze przełknięto, choć ten kto zbadał a ich nie używa to ma to gdzieś, driada i orkowe jednostki bronią się swoją przynależnością do epoki, ALE BANSHEE ?? Ja wiem że występuję w mitologi i kulturze niejednego kraju ale no bez jaj, podpinanie jej pod elfy czy technologie ludzi to takie podpinanie woła do karety, da się no ale po co. Wiem że znajdzie się obrońca pomysłów IG i że tylko marudzimy, no ale od kilku aktualizacji mało jest rzeczy które cieszą.

Znów wywołam @Dragomira do tablicy bo liczą się gracze i ich zdanie, to czemuż aj czemuż nie ma zmian w:

1. Liczbie i sile wojsk w prowincji ?? - nie ma widu ani słuchu o tym
2. Dlaczego nowi gracze są zblokowani z negocjacjami bo nie mają orków ??
3. Dlaczego z uporem maniaka powtarzana jest teza że drzewko technologi bez czegoś się posypie i nie będzie miało sensu ?? Sorry ale powiększenie oddziału 27 mam zbadane bez robienia 25 i 26, nic się nie wali ani nie pali... także czemuż te wszystkie jednostki które nam nawciskano nie pozostaną opcjonalne ?? Odpowiedz : Bo TAK lub deweloper gry tak przewidział i już....chyba że i jest inne. W sumie 2 tygodnie są opcjonalne także ten... a wciąganie ich w linie obowiązkowych badań jak cerberusa nie rozwiązuje problemu, w ogóle znakomita para aby odblokować cuda orków... ma wiele z tym wspólnego, ktoś musiał mieć łeb jak sklep aby to wymyślić
4. Dlaczego znów gracze wiedzą więcej lub potrafią udzielić odpowiedzi na pytania a CM nie ?? Chodzi o schemat i turnieje bractw ?? Nie wiem translator nie działa aby przełożyć coś z innego języka ?? Czy trudno jest napisać : "Obecnie na becie turnieje wyglądają tak a tak, aby coś zdobyć to trzeba... schemat daje to i owo, a na żywych serwerach mogą nastąpić pewne korekty" A nie że znów więcej domysłów jak faktów. Czekam na ten turniej bractw bo to jedyna zmiana jaka mnie interesuje, jak będzie kiepska. to cóż...nikt nie zatęskni za jednym graczem.
 

DeletedUser967

Guest
@Dragomira
Prowincje turniejowe:
WCZEŚNIEJ:
prowincje 1, 2 (1* 4PW,4Relikty; 2*6PW,6Relikty)
prowincje 3, 4 (1 * po 2PW i Relikty, 2* po 4 PW i Relikty)
TERAZ:
prowincja 1 - takie same nagrody, ALE
prowincja 2 (1* po 2 PW i Relikty, 2 * po 4 PW i Relikty)
prowincja 3, 4 i dalej (po 2 PW i Relikty za 1 * i za 2*)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Tak, wykrzyknik wciąż nie działa prawidłowo niestety. Przepraszamy za to.

@EseLeM -
1.Nie przypominam sobie zapowiedzi związanych z kolejną zmianą wielkości i siły wojsk, dopiero co jeden rebalans był wprowadzany.

2.Nowi Gracze do Orków mają bardzo daleko i są ograniczeni orkami na mapie tak samo jak starzy Gracze, biorąc pod uwagę zeszłoroczny rebalans na mapie, orki naprawdę są marginalnym zmartwieniem nowych użytkowników.

3. Jest różnica między możliwością odblokowania technologii powiększenia oddziału, gdzie jedna z drugą ma wspólną tylko nazwę i każda działa niezależnie, a technologiami jednostek podstawowych i zaawansowanych, które są połączone ze sobą. Gry generalnie wyglądają tak jak przewidują to ich twórcy, trudno by było zbudować duży projekt bez projektantów.

4. To jest forum polskiej wersji gry, a nie bety, jeśli jesteś zainteresowany zmianami na becie i dyskusją o nich, to zapraszam na: https://beta.forum.elvenar.com

@Gustaw-Konrad Nagrody się nie zmieniły, różnią się one między Turniejami i zawsze tak było, ponieważ na ich wysokość ma wpływ między innymi odległość od miasta.


Kwestia 40 PW nie została zamknięta - Pisałam, że gdy poznam odpowiedzi na pytania to je Wam przekażę - nie wyczaruję ich tylko dlatego, że codziennie zadawane są ponownie.

edit2: Bardzo proszę pozostać w temacie dyskusji, którym jest aktualizacja gry. Od ogólnych dyskusji są inne tematy. Przypominam również, że zasady forum nie zezwalają na dyskusje na temat blokad i ticketów do supportu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser629

Guest
Troszkę inaczej wyobrażałam sobie zestawienie wyników Bractwa w turnieju ... wychodzi na to że jest rywalizacja między Bractwami, ale także między towarzyszami w Bractwie .... liczyłam na to że punkty Bractwa będą od razu sumowane, a nie każdego z osobna ... w turnieju sami dobrze wiecie jak jest z walką ... powinniśmy raczej współpracować ... ja przynajmniej wolałabym być incognito :cool:... bo na ile mogę na tyle walczę ... a nie chcę czuć się ani gorsza .. ani lepsza :confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1412

Guest
A mnie z kolei zaskoczyło to, że po odblokowaniu pierwszej nagrody w turnieju bractwa, punkty naliczane są od nowa. Według mnie trochę chora sytuacja, zwłaszcza, że np musimy zapracować 20tys. punktów i dostaniemy za to 1 runę - SUPER! :)
 

DeletedUser594

Guest
Muszę powiedzieć że mnie zaskoczyli podoba mi się :rolleyes: chociaż zdania są podzielone o_O
 

DeletedUser967

Guest
Troszkę inaczej wyobrażałam sobie zestawienie wyników Bractwa w turnieju ... wychodzi na to że jest rywalizacja między Bractwami, ale także między towarzyszami w Bractwie ....
Gdzie widzisz rywalizację między Bractwami? W którym miejscu? Ja tej rywalizacji nie widzę. Bo skąd wiesz jak innym Bractwom idzie w turnieju?
 

Hassano

Łucznik
Gdzie widzisz rywalizację między Bractwami? W którym miejscu? Ja tej rywalizacji nie widzę. Bo skąd wiesz jak innym Bractwom idzie w turnieju?

Dokładnie, dołożyli tylko dodatkowy pasek aby ludzie w bractwie mogli zdobyć dodatkowe nagrody :) generalnie pomysł nie jest taki zły bo zawsze jak cokolwiek dają jest to lepsze niż gdyby mieli zabierać :)

Być może gdy turniej sie skończy wyskoczy jakiś ranking ile jakie bractwo zdobyło ptk więc na razie lepiej sie wstrzymać z krytykowaniem akurat tego pomysłu :)
 

DeletedUser728

Guest
@Dragomira - chodzi o zmianę liczebności i siły wojsk w prowincjach, wiem że tego nie zapowiadałaś ani IG też nie, ale skoro my jako gracze i nasze prośby są uwzględniane (w co chce wierzyć) to jest jeden z postulatów powtarzający się od aktualizacji 1.15 jak mnie pamięć nie myli. Bo obecnie wojsko nadaję się na turnieje a prowincje zostaje negocjować... Mam dobrą pamięć i pamiętam jak pisałaś o przyczynach tych zmian, jednak temat wojsk w prowincji powraca i powracać będzie, także rozumiem że na polepszenie sytuacji z prowincjami nie ma co liczyć ?? Czy nie ma sprawy bo zrobiono dobrą robotę ??

Co do drzewka jeszcze - właśnie ta logika mnie rozwala, skoro nie odblokowałem podstawki to nie rozwinę zaawansowanego, nic się nie stanie jeśli oba te podmioty nie będą obowiązkową częścią drzewka. A takie upychanie na siłę jest trochę nie fair. Bo znów gdzieś się trzeba wracać.

Czy drzewka nie można jakoś usprawnić, z cyklu gałąź fabuły - podstawy a np: wszystkie wojska z terenów treningowych w drugim drzewku ??
Takim sposobem one nie będą się stawały częścią obowiązkową, wilk syty i owca cała. Wiem że zaraz się pojawi argument że ktoś za szybko się rozwinie i nie będzie miał co robić...ale hola, hola, może odblokować sobie sam i z własnej woli drugie drzewko...
 

DeletedUser629

Guest
Wypowiedziałam swoje zdanie :) ... ale jak kto woli to nazwać krytyką ... bardzo proszę :) ... nazwa " turnieje dla Bractw" ... chyba brzmi samo w sobie ... raczej powinno być "turniej w Bractwie" albo "turnieje dla Bractwa" ... dlatego podejrzewałam że teraz nie będzie dla graczy :) ... tylko dla Bractw :) .... ale tyle ile jest Nas ... tyle zrozumień wypowiedzi ....
Konrad ... piękne imię ... mój syn też takie ma .... tylko spokój Nas uratuje ... może popiszemy w formie podpowiedzi ... zamiast wyrzutów :):)
Miłego i spokojnego dnia życzę :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1089

Guest
Turniej trwa, więc będą to wrażenia na dziś:
1.Nagrody są średnio fajne - liczyłam na lepsze.
2.Dobrze, że widać ile kto punktów w walkach zdobył. Nagrody są dla całego bractwa, więc dobrze widzieć, czy każdy dołożył swoją cegiełkę do zdobytych punktów. Ile i jaką, to już kwestia umówienia się między braćmi (ogólna polityka bractwa).
3.Nie fajne jest to, że punktacja liczona jest od nowa w każdej skrzynce.
4.Dla młodego bractwa (jesteśmy w tej chwili na 160 miejscu, ale bracia w nim grający mają staż max 0,5 roku) zdobycie 3..4 skrzynek to szczyt możliwości. Koszt ich zdobycia jest nieproporcjonalny do nagród.
5.Ranking bractw w turnieju (jakby był) to nie głupi pomysł.

Póki co tyle...ale chciałam dodać jeszcze dwa słowa do walk w prowincjach...Wydaje mi się, że czas, by się tym zająć. Turnieje to nie wszystko. O ile dobrze myślę, twórcy gry chcieli by były 2 możliwości zdobycia prowincji: walka lub zakup (w zależności od tego jaką politykę wybierze sobie gracz). Teraz nie ma mowy o wyborze, bo walki są nierealne! Jeśli balans się udał w turniejach, to nie rozumiem dlaczego nie można tego zrobić w prowincjach??!!
 

Tessi

Zwiadowca
A mnie z kolei zaskoczyło to, że po odblokowaniu pierwszej nagrody w turnieju bractwa, punkty naliczane są od nowa. Według mnie trochę chora sytuacja, zwłaszcza, że np musimy zapracować 20tys. punktów i dostaniemy za to 1 runę - SUPER! :)

A co to za różnica, czy punkty są liczone: 1-2000, 1-6000, 1-12000 itd. czy 1-2000, 2001-8000, 8001-20000 itd.?
W ten sposób jest przejrzyściej, gdyż od razu widać ile trzeba zdobyć punktów, aby móc otworzyć kolejną skrzynię i nie trzeba nic obliczać.

A runy są ważne do zbudowania i rozbudowania cudów. Czasami gracze wrzucają kilkadziesiąt PW w ramach pomocy przy rozwijaniu cudu jakiegoś gracza, aby zdobyć jedną runę.
20 000 punktów przy grających 20 graczach w bractwie daje 1000 punktów na gracza. Nie jest to wynik, który nie da się uzyskać, a przy okazji nie WYDAJE się PW, ale je ZDOBYWA :)
 

DeletedUser1412

Guest
A co to za różnica, czy punkty są liczone: 1-2000, 1-6000, 1-12000 itd. czy 1-2000, 2001-8000, 8001-20000 itd.?
W ten sposób jest przejrzyściej, gdyż od razu widać ile trzeba zdobyć punktów, aby móc otworzyć kolejną skrzynię i nie trzeba nic obliczać.

A runy są ważne do zbudowania i rozbudowania cudów. Czasami gracze wrzucają kilkadziesiąt PW w ramach pomocy przy rozwijaniu cudu jakiegoś gracza, aby zdobyć jedną runę.
20 000 punktów przy grających 20 graczach w bractwie daje 1000 punktów na gracza. Nie jest to wynik, który nie da się uzyskać, a przy okazji nie WYDAJE się PW, ale je ZDOBYWA :)
Chyba mnie nie zrozumiałaś. Nie chodzi mi o przedstawienie graficzne np 1-6000 czy 2001-8000. Chodziło mi o ilość punktów jaką trzeba zdobyć przykładowo na tą jedną runę. (Do czego są potrzebne to wiem o_O.) A osiągając pułap 20 tys. punktów rzadko się pewnie zdarzy, że dostaniesz tą jedyną, której akurat potrzebujesz.
 

DeletedUser967

Guest
Konrad ... (...) .... tylko spokój Nas uratuje ... może popiszemy w formie podpowiedzi ... zamiast wyrzutów :):)
Miłego i spokojnego dnia życzę :))
A gdzie jest wyrzut? To, że nie dałem pięciu uśmiechniętych minek to oznacza, że wyrzut? Właśnie piszemy w formie podpowiedzi. To podpowiedz mi w jaki sposób rywalizujemy z innymi Bractwami, bo ja tego nie widzę ;)
 

DeletedUser1412

Guest
Pochwalcie się później do jakich nagród doszliście najdalej :)
 

DeletedUser1297

Guest
Jestem w leniwym bractwie więc będzie tylko pierwsza kłódka zdjęta :-(
//
Czy jak zmienię Bractwo w trakcie trwania turnieju - moje punkty zostają czy idą ze mną? Jak to wygląda?
połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser967

Guest
Czy jak zmienię Bractwo w trakcie trwania turnieju - moje punkty zostają czy idą ze mną? Jak to wygląda?
Punkty zostają nigdzie nie idą :p jak zmienisz Bractwo to zaczynasz zbieranie punktów od nowa dla tego Bractwa, ale ogólnym rozrachunku nic Ci nie ucieknie w osobistym rankingu graczy w turniejach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry