• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1921

Guest
Można naprawić zajmowanie miejsc przez nieaktywnych graczy(prawdopodobnie wyłączona opcja auto relokacji). Np. Feryndral obok mnie jest 8 graczy nie aktywnych co najmniej od 3 miesięcy, przez co gra wariuje. Admini chyba mają taką możliwość czy ktoś wogule wchodzi do gry i jaki czas temu był w grze. Jak mi się przypomni więcej błędów to napiszę :) Pozdrawiam.
 

DeletedUser1220

Guest
A może więcej konkretów jeśli chodzi o zmianę dotyczącą Antycznych Cudów Dzwonnicy/Latarnii?

W tej chwili łącznie z wizyty u sąsiadów i członków bractwa mam ok 23k towarów. Mam rozumieć, że teraz jeśli otworzę 3 skrzynie dostanę więcej? Jak to ma wyglądać?
 

DeletedUser626

Guest
Dokładnie jedna skrzynia będzie dawała 10x tyle co aktualnie jedna motywka. Skrzynie są 3, więc po 3 odwiedzinach z bonusem (skarbem) macie 30-krotność obecnych motywek w towarach. Większość Graczy wykonuje 5-10 motywek dziennie, Ci aktywniejsi i w dużych Bractwach dobijają do 24 bo tyle ma Bractwo poza nimi samymi, bardzo niewielu Graczy (poniżej 1%) dobija lub przekracza 30 kliknięć motywacji dziennie, bo to już oznacza regularne klikanie pełnego Bractwa + mapy. Więc uprzedzając pytanie, tak, dla tych tych ostatnich wartość Cudu może spaść.
Dlaczego taka zmiana została wprowadzona? Właśnie ze względu na aktywność ponad 99% Graczy, która powoduje, że potencjalnie dobry Antyczny Cud nie jest przez nich wykorzystywany i nie daje im dużych korzyści, mimo całkiem dobrych statystyk.
 

DeletedUser1220

Guest
Dokładnie jedna skrzynia będzie dawała 10x tyle co aktualnie jedna motywka. Skrzynie są 3, więc po 3 odwiedzinach z bonusem (skarbem) macie 30-krotność obecnych motywek w towarach. Większość Graczy wykonuje 5-10 motywek dziennie, Ci aktywniejsi i w dużych Bractwach dobijają do 24 bo tyle ma Bractwo poza nimi samymi, bardzo niewielu Graczy (poniżej 1%) dobija lub przekracza 30 kliknięć motywacji dziennie, bo to już oznacza regularne klikanie pełnego Bractwa + mapy. Więc uprzedzając pytanie, tak, dla tych tych ostatnich wartość Cudu może spaść.
Dlaczego taka zmiana została wprowadzona? Właśnie ze względu na aktywność ponad 99% Graczy, która powoduje, że potencjalnie dobry Antyczny Cud nie jest przez nich wykorzystywany i nie daje im dużych korzyści, mimo całkiem dobrych statystyk.

Super czyli ten 1% graczy dostanie mocno w kość. Współczuję wszystkim tym, którzy władowali po parę setek PW w rozbudowę Dzwonnicy/Latarni.

Tylko nie rozumiem dlaczego aktywność tego 1% graczy jest karana przez IG? Wynika z tego, że po prostu najlepiej w ogóle przestać pomagać sąsiadom, ogarnąć tylko bractwo i finito. Jak ktoś rozumie politykę IG, to będę wdzięczna za wyjaśnienia, bo ja nie rozumiem.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Super czyli ten 1% graczy dostanie mocno w kość. Współczuję wszystkim tym, którzy władowali po parę setek PW w rozbudowę Dzwonnicy/Latarni.

Tylko nie rozumiem dlaczego aktywność tego 1% graczy jest karana przez IG? Wynika z tego, że po prostu najlepiej w ogóle przestać pomagać sąsiadom, ogarnąć tylko bractwo i finito. Jak ktoś rozumie politykę IG, to będę wdzięczna za wyjaśnienia, bo ja nie rozumiem.

Nie wiem, dlaczego uważasz to za karę. Jak dla mnie to taki mały bonus. Może dobrze by było sobie najpierw przeliczyć ilości?
Np. u mnie - Latarnia 6 poziom, prawie 300 prowincji daje mi 169 towarów na pomoc. Odwiedzenie członków Bractwa + wszystkich sąsiadów daje mi niemal 33k, ze skrzynek dostanę dodatkowe 5k. To mniej niż 1/6 zbioru.
Dla słabiej rozwiniętych graczy* (szczególnie tych bez bractwa) bonus będzie miał większą wartość, bo mają mniej sąsiadów, ale i tak nie będzie to tyle samo, ile zebraliby odwiedzając wszystkich. Chyba że ktoś ma postawiony cud przy odkrytych tylko 30 sąsiadach, ale w takim razie nie wiem, gdzie znajduje miejsce na wszystko bez ekspansji.

Mało kto odwiedza wszystkich sąsiadów, bo im więcej ich na mapie, tym bardziej to czasochłonne, szczególnie od ostatniej "optymalizacji". Na razie z mapy motywować się nie da pomimo pomysłów graczy (chyba że korzysta się z aplikacji na androida, ale to też jeszcze nie jest do końca to), więc ci, którzy nie mają czasu na odwiedzanie wszystkich, mogą się cieszyć tym małym zadośćuczynieniem za poniekąd stracone przez to towary.

*Ten Cud i tak można postawić dopiero od wejścia w krasnoludy.
 

DeletedUser2412

Guest
Nie wiem, dlaczego uważasz to za karę. Jak dla mnie to taki mały bonus. Może dobrze by było sobie najpierw przeliczyć ilości?
Np. u mnie - Latarnia 6 poziom, prawie 300 prowincji daje mi 169 towarów na pomoc. Odwiedzenie członków Bractwa + wszystkich sąsiadów daje mi niemal 33k, ze skrzynek dostanę dodatkowe 5k. To mniej niż 1/6 zbioru.
KAŻDY kto robi powyżej 30 motywacji dziennie, straci na tej zmianie. Nie rozumiem o jakim bonusie piszesz. Ja umiem liczyć i wychodzi na to, że stracę na tym (Dzwonnica poziom 7).
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
KAŻDY kto robi powyżej 30 motywacji dziennie, straci na tej zmianie. Nie rozumiem o jakim bonusie piszesz. Ja umiem liczyć i wychodzi na to, że stracę na tym (Dzwonnica poziom 7).

Do tej pory byłam przekonana, że to będzie dodatkowy efekt. Przeczytałam jeszcze raz, dokładniej, i jeżeli to oznacza, że obecny efekt latarni będzie zmieniony, to... Rozumiem, że większość graczy jest ważniejsza niż <1%, ale w takim razie będą to ogromne straty. Może by tak większa ilość skrzynek w ramach balansu?
 

marcin10717

Wędrowiec
to ja dziekuje za taka aktualizacje...mam obecnie 245 sasiadów, klikam wszystkich od dobrych kilku miesiecy codziennie(zajmuje mi to niecala godzinke, ale nie przeszkadza mi to), na obecnym poziomie latarni (15) zbieram 445 szt towaru, wiec codziennie 245x445=109025, dziennie! zaraz mialem podbijac na 16 lvl, a tam 485, czyli 118825, po aktualizacji bede dostawal 30x485=14550? to jakas kpina, ledwie 12% tego co do tej pory moglem zebrac....a myslalem ze nigdy nie dolacze do hejterow tej gry
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1496

Guest
Dragomira, spróbuj zatrzymać taką "chorą poprawę" cudu antycznego. Albo niech przynajmniej nie zmieniają tego, co jest dotychczas, a te skrzynki dołożą wszystkim motywującym, wtedy byłby "i wilk syty i owca cała":(
Też należę, do tego grona, które w miarę możliwości stara się motywować sąsiadów, jeśli nie wszystkich, to przynajmniej większość. To naprawdę nie jest dobra zmiana.:(
 

DeletedUser2010

Guest
z tymi motywakami to jakieś jaja? codzinnie z odwiedzin mam ponad sto tysi towarów dziennie co na wyższych epokach daje 3/4 uczty na 5/6 gwiazdkę i teraz dostanę mały odsetek tej sumy .najlepiej to co 3 miesiące zaczynać od nowa bo im dalej tym bardziej człowiek ma pod górkę , proponuje następny projekt zrobić żeby wszystkim od elfów naliczało 1 pw na 2 godz żeby za łatwo nie było a tym płaczkom (za trudno ,długo,niesprawiedliwe )do 50 tys pkt dawać 2 pw na 1 godz plus oczywiście w turnieju co 2 uczta gratis
nie pozdrawiam kurw ista
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Weszłam specjalnie na forum bety, żeby się upewnić, bo ciężko mi było uwierzyć, że zrobiliby coś takiego... Jak piszą niektórzy: najgorsza zmiana od czasu zmiany systemu walk i hurtownika.
Co piszą twórcy:
A word from the team:
We changed the mechanic for this ancient wonder. For the vast majority of players, you will end up having more rewards than you used to. For some players, you may get a tiny bit less. So why do this? Simple because now, this system will be easier to balance and track on our side.

Some may say they would have fewer reasons to do NH, but in fact, the majority of players is not doing NH for these rewards, but to actually help their fellowship members and neighbors.

We do want NH to be more and more convenient to perform in the future (see the mobile system). And we think that this is the most important element to push people to perform Neighborly help and make sure it's as easy convenient as people.

Niektórzy z nas dostaną odrobinę mniej. Czyli będziemy spędzać mniej czasu na grze, bo nie będzie się opłacało motywować, przy czym musimy otwierać skrzynki przez minimum 4 dni (bazując na danych od osoby z bractwa), a wyżej rozwinięci powyżej tygodnia, żeby dostać tyle, ile zebraliby w 1 dzień. Ale to przecież tylko odrobina mniej...
Ale hej, przynajmniej po stronie IG system będzie łatwiejszy do ogarnięcia!

Nie wiem, skąd oni wzięli informację, że większość graczy daje pomoc w bractwie i sąsiadom, bo chcą być mili i po prostu pomóc. OK, dobrze jest pomagać, ale skąd się biorą te liczby, że większość daje 5-10 motywek poza bractwem? Przecież dlatego, że się dostaje za to dodatkowo zasoby, towary; miłym to się jest, jak się wrzuca w to, co dany gracz chce, a nie z automatu w ratusz.

Dodatkowo strzał w kolano, bo w aplikacji [jeszcze] skrzynek nie ma, a oni chcą taki system wprowadzić też na PC w przyszłości. Tylko po co motywować, jak większość sąsiadów jest nieaktywna, a towarów więcej się nie dostanie? Żeby być miłym dla tych, co skończyli grę? Żeby dostać kasę na hurtownika (bo na PW się nie opłaca wydawać przed zadaniami eventowymi, gdzie naraz trzeba kupić czasem i 20)?
No błagam... Niech to zostanie wdrożone jako osobny bonus, a nie zastępczy. Albo niech dadzą większą ilość skrzynek, niech zależy od rozdziału/odkrycia w badaniach/poziomu latarni, ale niech nie tłumi aktywnych.
 
Ostatnia edycja:

Osteres

Zwiadowca
Ja jestem w stanie zagwarantować, że gdyby motywowanie sąsiadów trwało tylko tyle co w apce mobilnej to duuuużo więcej osób by motywowało ale komu chce się spędzać często grubo ponad godzinę a nawet i półtorej godziny aby zmotywować sąsiadów... Widać Twórcy nie mogą sobie z tym poradzić bo to trwa już od kilku-kilkunastu miesięcy(?) więc wpadli na wspaniały pomysł. Zabierzmy to co jest, napiszmy, że to dlatego że tylko 1 procent osób motywuje więcej niż 30 razy dziennie i mamy czyste ręce... Woła to o pomstę do nieba za takie traktowanie osób, które sporo pracy włożyły w grę oraz sporo PW w rozbudowę Cudu!!! :confused:
 
Status
Zamknięty.
Do góry