• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser449

Guest
Mogliby zająć się pushem punktów wiedzy, a także upewnieniem się że w kolejnych przygodach bractwa nie będzie można wykorzystywać multikont, które przyłączają się na chwilę do bractwa by przekazać wyprodukowane przedmioty. Ale po co karać oszustów, jak łatwiej przeszkadzać aktywnym graczom :)
W końcu nie ma nic absolutnie dziwnego, że gracze mają powyżej 150k punktów dzięki antycznym cudom, gdy gracze grający aktywnie (i uczciwie) od początku serwera mają kilkakrotnie mniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
- uznali, że wraz z systemem motywacji, jaki jest w aplikacji, a jaki wejdzie do gry na PC w bliżej nieokreślonym czasie (w tym roku? w przyszłym? za 2 lata?), działanie tych cudów byłoby nadużyciem (przynajmniej w porównaniu do reszty cudów), więc taką zmianę trzeba wprowadzić już teraz, kiedy sama aplikacja jest "legalnie" dostępna tylko w 2 krajach

Czyli chcą szybko zamieść wszystko pod dywan, zanim więcej krajów zobaczy, to raz.
A dwa - sprawne działanie Systemu Motywacji, który jest w aplikacji, został uznany, uwaga uwaga, za NADUŻYCIE!
Jeśli komuś działa zbyt szybko przeglądarka i za szybko rozdaje motywki, to proszę zgłaszać się do suportu, ponieważ to jest nadużycie.

Ale chyba nie oznacza to, że obecna katorga z rozdawaniem motywek była zamierzonym spiskiem, żeby gracze przypadkiem nie rozdawali ich za dużo i w ten sposób nie zdobywali zbyt dużo surowców? Zbyt?
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Czyli chcą szybko zamieść wszystko pod dywan, zanim więcej krajów zobaczy, to raz.
A dwa - sprawne działanie Systemu Motywacji, który jest w aplikacji, został uznany, uwaga uwaga, za NADUŻYCIE!
Jeśli komuś działa zbyt szybko przeglądarka i za szybko rozdaje motywki, to proszę zgłaszać się do suportu, ponieważ to jest nadużycie.

Ale chyba nie oznacza to, że obecna katorga z rozdawaniem motywek była zamierzonym spiskiem, żeby gracze przypadkiem nie rozdawali ich za dużo i w ten sposób nie zdobywali zbyt dużo surowców? Zbyt?
Głównie chodzi o to, że przy systemie dawania motywek z mapy nagroda w postaci towarów jest wg Inno za duża w porównaniu do wysiłku, jaki trzeba w to włożyć (w wersji na PC ów wysiłek jest o wiele większy, odwiedzenie wszystkich sąsiadów jest ogromnie czasochłonne - szczególnie jeśli chce się dać zgodnie z opisem i szukać tej ukrytej kwatery bądź zastanawiać się, który obiekt kulturowy daje więcej).
 

DeletedUser110

Guest
Jakub, nie wydziwiaj, bo pamiętam czasy, gdzie pojedyncze miasta - te bardziej rozwinięte - ładowały się do przeglądarki chyba ponad minutę (nie liczyłem czasu) i zmotywowanie tylko bractwa to była z godzina 'nerwów'. teraz miasta łąduą się 'piorunem' w porównaniu z tym, co było kiedyś - kiedy np. walki na prowincjach były do wygrania ;)
 

jakub357

Łucznik
Jesteśmy tu i teraz, Fredku, i nie ma co udobruchiwać sprawy.
Motywki rozdaje się wolno i każdy to widzi.
... a w dodatku, wcześniej było szybciej. Co to ma niby być za usprawnienie, które wydłuża okres oczekiwania i sprawia, że gracz musi czekać 3-krotnie dłużej na załadowanie miasta? Że niby wynika to z pomyłki, czy błędu w obliczeniach? Bo sierotki Marysie nie spodziewały się, że ich aktualizacja spowolni rozdawanie motywek? Co to za bzdury! Na pewno nie w międzynarodwej firmie, której kapitał jest przeliczany w milionach. Każdy włos tam przeliczają.
Chociaż, po ostatnich przygodach, to może rzeczywiście siedzi tam Janusz.
 

DeletedUser1503

Guest
Ja nie wiem jak oni te procenty liczą... chyba od wszystkich zarejestrowanych graczy. Biorąc pod uwagę, że 90% jest nieaktywnych, to nie jest to obiektywna statystyka, na podstawie której powinno wyciągać się wnioski.

Ja do rekordzistów z pewnością nie należę, tylko przy eventach całą mapę udało mi się obskoczyć (z raz, czy dwa), ale codziennie motywuję bractwo + przynajmniej drugie tyle aktywnych sąsiadów. Moi współtowarzysze robią to samo, niektórzy więcej, niektórym nawet starcza sił na obskoczenie co dzień całej mapy (z tego co czytam powyżej wcale osamotnieni w tym trudzie nie są)... I rozumiem, że może wyznacznikiem nie jesteśmy, ale nie sądzę też, żebyśmy byli jakimś wyjątkiem wśród aktywnych bractw.

Zatem zapytaj proszę przełożonych @Dragomira od czego oni ten 1% liczą. Co ważniejsze zapytaj proszę @Dragomira, skąd ta zmiana frontu - nie tak dawno wprowadzili przecie aktualkę zwiększającą atrakcyjność cudów? Czy to zapowiedź kolejnych zmian w tej materii? Mamy się spodziewać, że kolejne cuda będą traciły swoją moc bo aktywnym graczom jest za prosto i zamiast kupować diamenty siedzą w grze godzinami i klikają? Pytam, bo jako arcymag postawienie tej Latarni/Dzwonnicy wielu członkom bractwa zasugerowałam, oni na podstawie moich rekomendacji wpakowali w tę Latarnię/Dzwonnicę swoje pw i teraz będę musiała im doradzić wywalenie tego cudu. Nie chciałabym na przyszłość w błąd ich wprowadzać.

...i tu dochodzimy do sedna - bo ja rozumiem, że czasem zmiany niszczą świat zastany ale służą większym celom, i nawet jestem się w stanie z nimi pogodzić bez sprzeciwu, jeśli znam szerszy kontekst. Niemniej tego właśnie brakuje w polityce Inno - przedstawienia szerszego planu na rozwój gry. Wybacz @Dragomira, ale wszystkie tego typu ruchy z naszego (graczy) punktu widzenia wyglądają jak chaotyczne działania początkującego wydawcy schizofrenika - raz w tę, potem we w tę i znów nazad. Nikt rozsądny pakował realnej kasy w tak prowadzony projekt nie będzie, a przecież nie robicie tego charytatywnie i priorytetem powinno być zmotywowanie graczy do sypnięcia groszem, nieprawdaż? ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1921

Guest
Ogółem do Krasnoludów mi został rozdział(5 mam). Codziennie odwiedzam moje bractwo tj 25 + plus ok. 35 z mojej mapy .Mam 78 prowincji odkrytych. Zajmuje mi same odwiedziny ok. 1 godz. Z mojego bractwa jedna osoba musi poświęcić ok. 1:30 godziny. Dlaczego motywuje z mapy ze względu na zasoby i monety i na ewentualną pomoc w handlu i w motywowaniu(ratusz 15 lvl co daje z odwiedzin 13200). Takie postępowanie nie jest dobre względem wszystkich graczy.Motywowanie napędza powoli znudzonego gracza do grania dalej. Gra o wiele szybciej chodzi,na razie płynnie. No chyba,że znowu zamuli w trakcie eventu. Zamulenie gry jest w dużym stopniu przez nie aktywnych graczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
Dlaczego taka zmiana została wprowadzona? Właśnie ze względu na aktywność ponad 99% Graczy, która powoduje, że potencjalnie dobry Antyczny Cud nie jest przez nich wykorzystywany i nie daje im dużych korzyści, mimo całkiem dobrych statystyk.

99% graczy nie wykorzystuje też terenów treningowych, obozu najemników, czasami nawet rynku nie postawią i wielu innych budynków to może też powinniśmy zrezygnować z tych budynków? no skoro 99% graczy z nich nie korzysta... a tez są ładne i mają całkiem dobre statystyki

nie mam latarni to fakt, ale podpisuję się pod każdym waszym słowem. Po raz kolejny aktywni gracze dostali po głowie. A to ze Drago się nie wypowiedziała cóż... chciałoby się coś powiedzieć, to nie tak powinno wyglądać... Ale może to i lepiej? bo jak znowu zacznie wygłaszać swoje teorie to czy na pewno chcielibyście to czytać?

wylewanie szamba nic tu nie da. Możemy się pyszczyć na forum i tylko tyle naszego. Chcecie zmiany polityki? Przestańcie kupować diaxy. Ja kupiłam raz i dzisiaj się tego wstydzę. Co gorsze miałam pokusy co jakiś czas by kupić kolejne paczki, ale troska IG nie zna granic i zawsze w tych chwilach zwątpienia mnie ratowało z opresji.

I wcale się nie dziwcie że troszczą się o te miliony nieaktywnych kont. Utrzymują moje konto już ponad 2 lata. a obok mnie jest gościu który poklikał może 5 min, ale kwaterę na 4 poziomie ma! Kto jest lepszym "klientem"??? I co mają takie złote jajko wywalić? usunąć? ale jak??? na pewno jak mu damy promocję to jeszcze raz kupi diaxy a że nie gra... nie musi, ważne że kupi
A te drugie miliony multi? Przeklikanie mapy zajmuje godzinę wiec przeklikanie jej 5x to już pół dnia!

edit: ktoś już kiedyś wspominał że szukanie zakichanego kuferka nie jest żadną nagrodą tylko karą. Najwidoczniej uznali ze kara nie była dostatecznie surowa.

A inna rzecz cieszcie się ze jeszcze bonus z latarni chcą liczyć w surkach. Mogliby zacząć je liczyć w reliktach. O to by było dopiero fajnie! Zamiast 1 zaplutego reliktu 10! Ale szał by był dopiero
 

DeletedUser1254

Guest
Ja z latarni korzystam i daje mi ona korzyści. Ja również jestem osobą, która codziennie motywuje całe bractwo i kilkunastu "stałych" sąsiadów, całą mapę obskakuje co jakiś czas. No i cóż latarnie pewnie trzeba będzie usunąć, bo szkoda tyle miejsca na coś co dopiero stanie się dla mnie niekorzystne. Szkoda tylko oczywiście tych wszystkich PW na to wydanych - zarówno moich jak i tych, którzy mi pomagali.

Diamenty kupiłam raz i tak jak kikimora napisała, ja również więcej tego nie zrobię ,mimo że planowałam.

Do tej pory nie zdarzało mi się tutaj narzekać, ale zamiast wprowadzić jakąś aktualizację, która faktycznie ożywi grę i graczy, to znowu jest coś nam zabierane. Najpierw szumnie był ogłaszane zmiany w antycznych cudach, że będą dawały większe korzyści itd. - super! A teraz nagle jeden cud antyczny zaczyna tracić na wartości, ciekawe jak to będzie z innymi w przyszłości. A kto daje i odbiera...
 

DeletedUser626

Guest
Przekazałam Wasze opinie projektantom i będziemy monitorować to jak zmienią się statystyki po wprowadzeniu tej zmiany, możemy też zaproponować projektantom pomysły zwiększenia ilości towarów czy skrzyń. Zmiana w Cudach była pokierowana tym co już napisałam wcześniej, czyli wyrównaniem wartości Cudu dla wszystkich Graczy. Ten odsetek, który robi więcej motywek wybija się naprawdę wysoko i skaczemy nagle z 10,20,30 motywek do 100+, bo jak ktoś już leci po mapie to zwykle robi to do oporu. Pogłębia to przepaść między Graczami najaktywniejszymi, a całą resztą. Samo zwiększenie bonusu nic by nie dało, bo nadal Ci, którzy klikają pełną mapę zyskiwaliby ogromną przewagę nad resztą. Nie jest to "nadużycie" i nie rozpatrujemy tego w taki sposób, korzystacie z tego na co pozwala gra i ok, jednak patrząc na grę jako całość, lepiej jest by większa grupa Graczy miała łatwiejszy dostęp do towarów i by ogólnie towarów było więcej na serwerze. Rozumiem, że te osoby, które są najaktywniejsze są tutaj pokrzywdzone, dlatego jak napisałam, projektanci będą monitorować sytuację i jeśli będzie trzeba, wprowadzą poprawki do tego systemu.

Do wszelkich statystyk są brane pod uwagę tylko aktywne konta.
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Od jakiegoś czasu, mam wrażenie że zmieniła się grupa "trzymająca władzę" w IG. Działania decydujących o kierunku rozwoju tej gry w ogóle się "nie trzymają kupy" - czy tam też dotarła "dobra zmiana"?.:p
Do niedawna ogólny zarys, chociaż mi się nie podobał to był przynajmniej dla mnie jasny: opóźnić maksymalnie możliwość kończenia kolejnych rozdziałów przez graczy, ale stosować niejako oprócz kija również marchewkę - np w postaci budynków eventowych. Sami chyba przyznacie, że dawanie w eventach budynków o lepszych statystykach niż te, które można kupić za diaxy - było zachęcające, chociaż zagrania jak z kupcem, czy balansem walk uważam jedynie za "kij".:(
Co oni testują? - ile wytrzymamy?
Informuję, że sporo a to dzięki bractwom, w których gramy. Ale IG powinno wziąć pod uwagę, że przy tak prowadzonej polityce na diamenty od tych nie do końca zdecydowanych (np. ode mnie) - nie ma co liczyć !:D:D:D
Nieprzydatność Bety - dla mnie jest kolejnym dowodem zmiany u steru IG. Wcześniej dodatki czy poprawki do gry były wprowadzane po przetestowaniu na Becie, przecież do tego ona służy. Jednak ostatnie działania: po pierwsze pospieszyli się z eventem "Przemarsz stad" - straszny niewypał - najgorzej oceniony event chociażby na facebooku, a potem te przygody: jeszcze pierwsze to chociaż wystartowały....ale te drugie - żenada, porażka, brak profesjonalizmu i ... można tu wylać i słusznie całe wiadro "nieczystości", ale sobie daruję !:mad: W każdym razie to dowód na nieprzydatność Bety, po prostu Zarząd IG przestał sprawdzać własne pomysły - uznali, że są "genialni"!!! -a tu taki "zonk" za "zonkiem":D:p:D:p:D:p:D
I wreszcie te ostatnie działania - mające "ulepszyć" i "wyjść naprzeciw" potrzebom graczy (ponad 99%!!!) raz, że po prostu zwalają z nóg - a dwa - to są po prostu niespójne.
Najpierw poprawiają bonusy z cudów, żeby zachęcić ludzi do ich budowania, dokładają "boskie ziarna" razem z nowym rozdziałem (Niziołki), czym potwierdzają niejako fakt przydatności posiadania wielu i najlepiej chociaż trochę rozbudowanych cudów... a teraz co? - zwrot o 180 stopni i to jeszcze przy beznadziejnym i kłamliwym tłumaczeniu, ze to dla dobra 99% graczy?!
Ludzie - puknijcie się w głowy i zastanówcie się najpierw, w którą stronę chcecie pójść - a dopiero potem zacznijcie realizować plan....ale, ale - jaki plan? - przecież Wy nie macie żadnego !!!:mad::mad::mad:
Ale, ale ... zapomniałabym, jak to pisze Kiki - mamy "trąbkę" !!!! - faktycznie - cudownie !!!
I jeszcze jedno - Wy chyba jesteście jedyni w swoim rodzaju - karzecie ludzi za aktywność !!! Tego jeszcze chyba w żadnej grze nie było - GRATULACJE za pomysł !!!:eek::eek::eek:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
którzy klikają pełną mapę zyskiwaliby ogromną przewagę nad resztą
Przeczytaj uważnie to co napisałaś a potem jeszcze raz.
Piszesz ni mniej ni więcej , że aktywny gracz poprzez swoja aktywność zyskuje przewagę nad mniej lub wcale aktywnym graczem.(Zawsze mi się wydawało, że o to w tym wszystkim chodzi ale jak widać myliłem się.)
W związku z tym, należy wyrównać szanse czyli zniechęcić do aktywności.
Wiem, że to nie Twój pomysł, ale przekaż pomysłodawcy że nazywając rzecz po imieniu - jest głupi.
Bo większość tych aktywnych nie zwolni tempa, oni odejdą.
Zostaną tylko ci, którym żal będzie wydanych pieniędzy, ale nad wydaniem następnych mocno się zastanowią.
Ktoś napisał, że jest to strzał w kolano - mylił się, to pełnokrwiste harakiri.
 

DeletedUser1220

Guest
Zmiana w Cudach była pokierowana tym co już napisałam wcześniej, czyli wyrównaniem wartości Cudu dla wszystkich Graczy. Ten odsetek, który robi więcej motywek wybija się naprawdę wysoko i skaczemy nagle z 10,20,30 motywek do 100+, bo jak ktoś już leci po mapie to zwykle robi to do oporu. Pogłębia to przepaść między Graczami najaktywniejszymi, a całą resztą. Samo zwiększenie bonusu nic by nie dało, bo nadal Ci, którzy klikają pełną mapę zyskiwaliby ogromną przewagę nad resztą. Pogłębia to przepaść między Graczami najaktywniejszymi, a całą resztą. Samo zwiększenie bonusu nic by nie dało, bo nadal Ci, którzy klikają pełną mapę zyskiwaliby ogromną przewagę nad resztą.

Ale co mnie to obchodzi. Mam czas, więc stać mnie na to, żeby obklikać 200+ sąsiadów. I przepraszam, ale ja nie kupuję tego tłumaczenia ani tego z forum bety.

Nie jest to "nadużycie" i nie rozpatrujemy tego w taki sposób, korzystacie z tego na co pozwala gra i ok, jednak patrząc na grę jako całość, lepiej jest by większa grupa Graczy miała łatwiejszy dostęp do towarów i by ogólnie towarów było więcej na serwerze. Rozumiem, że te osoby, które są najaktywniejsze są tutaj pokrzywdzone, dlatego jak napisałam, projektanci będą monitorować sytuację i jeśli będzie trzeba, wprowadzą poprawki do tego systemu.

Fakt gramy jak pozwala nam gra i niezrozumiałe pomysły projektantów, i dochodzę do jednego wniosku, że czas twórcom tej gry pokazać środkowy palec, bo to nie jest odosobniony przypadek, w którym projektanci gry pokazali środkowy palec graczom i to tym najaktywniejszym!!:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2010

Guest
proponuje wprowadzić również odstępy czasowe w turnieju na 4 dni między rundami tak żeby turniej był sprawiedliwszy wszyscy zrobią 1 gwiazdkę i będzie dobrze ,a w eventach jak kogoś nie ma z 2 / 3 dni zaliczyć 10 zadań żeby było sprawiedliwie
 

DeletedUser629

Guest
Hejo ..
@Dragomira ...ja także nie rozumiem Twojej czy IG wypowiedzi i rozumowania :confused: a podobnież jestem "człowiek rozumny" ...moja głowa tego nie ogarnia :(
Szkoda że w dalszym ciągu mamy rzucane "kłody pod nogi" ... a IG ma niezły z tego ubaw ... ale czy zastanowili się że to nie o Nas świadczy tylko o Nich !!! .... i gracze zaczną masowo odchodzić i co wtedy ... bo po takich aktualkach to i diamentowcy odejdą ...
Ja w przeciwieństwie do Kiki nie wstydzę się że kupowałam diaxy ... to normalne w każdej grze, tylko robię to z umiarem :) ale po Waszym podejściu do gry i graczy ... mój portfel się zamknął ... i nie będzie już w Grodzie " Św. Mikołaja" :D
Współczuje graczom co mają ten cud ... ale i tak wasze tu "produkowanie się " nic nie zmieni ...
Może dobrze byłoby na pewien czas ... wrzucić na luz ... nic na forach nie pisać i grać na spokojnie ... zobaczymy co dalej z tym zrobią, bo szkoda Naszych nerw i zdrowia ... bo Oni Nas nie widzą tylko $$ ... trzeba poczekać aż te "klapki " spadną z oczu ... :(
Pozdrawiam IG od "góry" do "dołu" :)
 

DeletedUser174

Guest
Pogłębia to przepaść między Graczami najaktywniejszymi, a całą resztą. Samo zwiększenie bonusu nic by nie dało, bo nadal Ci, którzy klikają pełną mapę zyskiwaliby ogromną przewagę nad resztą. Nie jest to "nadużycie" i nie rozpatrujemy tego w taki sposób, korzystacie z tego na co pozwala gra i ok, jednak patrząc na grę jako całość, lepiej jest by większa grupa Graczy miała łatwiejszy dostęp do towarów i by ogólnie towarów było więcej na serwerze. Rozumiem, że te osoby, które są najaktywniejsze są tutaj pokrzywdzone, dlatego jak napisałam, projektanci będą monitorować sytuację i jeśli będzie trzeba, wprowadzą poprawki do tego systemu.

nie obklikuję całej mapy bo mi się nie chce. A skoro mi sie nie chce to nie mam extra surki. Gdzie tu niesprawiedliwość? Nie czuję się w żaden sposób pokrzywdzona

Czy ktoś komuś broni obklikiwać całą mapę? Nie sądzę. Jest tez spora grupa osób (w tym ja) którzy sumiennie odwiedzają bractwo i kilku sąsiadów. Jaka kara ich za to czeka?

tak, miałam rację. Lepiej było bez komentarza i tłumaczenia poparzonego pijaka

edit:
ups właśnie jestem po zbiorach. Zauważyłam, ze ambitnie odklikuje zadania. Jaka kara jest przewidziana za taką aktywność?

a jeszcze jaka jest definicja częstego logowania? Bo może też loguje sie za często i też podlegam karze tylko o tym nie wiem. Postuluję zmianę regulaminu żeby każdy wiedział jakie kary grożą za nadmierna aktywność
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1244

Guest
Nie wierzę w to co czytam. Po prostu nie wierzę.
Do niedawna codziennie motywowałem wszystkich sojuszników i sąsiadów. Zajmowało mi to ponad godzinę. Godzina z mojego prywatnego życia, którą mógłbym poświęcić na wiele ciekawszych rzeczy. Niesamowicie irytowałem się podczas mozolnego otwierania miast, ale myślę sobie: spokojnie, ta gra wymaga aktywności, tak trzeba. A teraz dowiaduję się, że moje poświęcenie dla gry to wcale nie rzetelna aktywność, doceniana przez twórców i wymagana przez nich od graczy, którzy chcą być na czele listy. Teraz wychodzi na to, że moje poświęcenie to swoiste nadużycie możliwości gry... Wolne żarty.
Zresztą, skoro podobno tylko 1% ludzi motywuje sumiennie wszystkich znanych im graczy, to skąd nagle ten popłoch? Boicie się, że 1% graczy zaburzy wam balans gry? Jakoś mnie to nie przekonuje. Może faktycznie wysokość nagrody za pojedynczą motywkę była trochę za duża, ale w takim wypadku można było to skorygować, a nie dostosowywać wszystko do niedzielnych graczy. Po raz kolejny błądzicie w swoich pomysłach.
 

DeletedUser2412

Guest
proponuje wprowadzić również odstępy czasowe w turnieju na 4 dni między rundami tak żeby turniej był sprawiedliwszy wszyscy zrobią 1 gwiazdkę i będzie dobrze
Bardzo dobry pomysł. Popieram! Nie może być tak, że ja zrobię w turnieju 10 prowincji na 6 gwiazdek, zdobywając przy tym mnóstwo PW i czarów, a ktoś kto kliknie pare razy i zrobi 2 prowincje na 1 gwiazdkę dostanie tylko jakieś ochłapy... Coś takiego pogłębia przepaść pomiędzy graczami aktwynymi i nieaktywnymi, a jak wspomniała Dragomira - tak nie może być!
 

DeletedUser48

Guest
Przeczytaj uważnie to co napisałaś a potem jeszcze raz.
Piszesz ni mniej ni więcej , że aktywny gracz poprzez swoja aktywność zyskuje przewagę nad mniej lub wcale aktywnym graczem.(Zawsze mi się wydawało, że o to w tym wszystkim chodzi ale jak widać myliłem się.)
W związku z tym, należy wyrównać szanse czyli zniechęcić do aktywności.
Wiem, że to nie Twój pomysł, ale przekaż pomysłodawcy że nazywając rzecz po imieniu - jest głupi.
Bo większość tych aktywnych nie zwolni tempa, oni odejdą.
Zostaną tylko ci, którym żal będzie wydanych pieniędzy, ale nad wydaniem następnych mocno się zastanowią.
Ktoś napisał, że jest to strzał w kolano - mylił się, to pełnokrwiste harakiri.
Nie będę się tu produkował za dużo, ale pod tym co napisałeś podpisuję się wszystkim co mogę, żeby to nie było smutne, to można by było się pośmiać, że aktywni są karani ha, ha.
 
Status
Zamknięty.
Do góry