• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1220

Guest
Ja tak ale widać, że nie wszyscy takową posiadają ;) Skoro 99% graczy nie ma czasu na łapkowanie sąsiadów i ogranicza się tylko do gildii, to oznacza, że dostają znacznie mniej niż ten 1%. Zdaję sobie sprawę, że część graczy teraz będzie otrzymywać dużo mniej towarów niż wcześniej ale to tylko niewielki odsetek. Teraz większość graczy otrzyma dużo więcej towarów i ta suma będzie dużo większa niż ta kumulowana przez ten odsetek. Jak już pisałem, malkontenci zawsze się znajdą i nic z tym nie można zrobić poza ignorowaniem ich. Jeśli jednak zmiany prowadzą do zwiększenia korzyści ale dla większości graczy to jestem za ich wprowadzeniem a ten pomysł właśnie takie wprowadzi. Fakt faktem, że forum niestety nigdy nie odzwierciedla oczekiwań graczy i trudno po tym wyciągnąć wnioski odnośnie gry, skoro na kilka, kilkanaście tysięcy graczy na forum wypowiada się zaledwie kilkadziesiąt czy kilkaset osób.

No normalnie tekst sponsorowany przez IG. Ile Ci zapłacili?
 

DeletedUser80

Guest
Ale i tak żaden cud nie miał i nie ma takich możliwości, jak latarnia.
Więc należy wyrównać tą krzyczącą niesprawiedliwość.
W dół, broń Boże w górę.
Uważam, że skoro to jest taka mała grupka (w co nie wierzę), to co to IG przeszkadza, niech sobie nagradzają tych co nie mają czasu (...) ale niech sobie darują karanie za aktywność - to powinien być dodatkowy profit za poświęcony czas !!!
Słuszne określenie - karanie za aktywność.
A że nikt nie lubi być karany za to, że coś dobrze robi więc nie dziwota że budzi to taki sprzeciw.
 

DeletedUser1792

Guest
Drogie IG,
Wczoraj się dowiedziałam, że nie rozumiem istoty tej gry. Myślałam, że aktywność jest plusem, a tymczasem odwiedzając sąsiadów nadużywam możliwości gry i w dodatku żeruję na tych, którym nie chce się motywować. Dziękuję Wam, że mnie oświeciliście, że skrajną niesprawiedliwością jest nagradzanie za aktywność, a właściwym podejściem jest nagradzanie leni. Przepraszam wszystkich sąsiadów za moje nikczemne działania i narażanie ich na zyski w przypadku kontrmotywki. Na moje usprawiedliwienie mam tylko to, że nie wiedziałam co czynię. Teraz się zastanawiam jak mogę odkupić swoje winy. Czy zakup diamentów da mi Wasze rozgrzeszenie, czy konieczna będzie minimum tygodniowa przerwa w logowaniu się?
A skoro już jestem przy logowaniu się, to proszę o informacje czy granie powyżej 5 minut dziennie jest dozwolone, ponieważ od wczoraj mam lęki, że znowu łamię regulamin. Nie wiem też czy nie za szybko robię badania i czy zbieranie ludziom ofek u kupca, to już chamstwo całą gębą czy zwykła nieuprzejmość.
 

DeletedUser1550

Guest
chyba powaznie trzeba sie zastanowic nad inna gra,ktora szanuje graczy,zamiast ich karac. A trzymanie nieaktywnych zwieksza statystyki gry,ale w czym pomoze IG ? Sa nieaktywni,nie zaczna grac,bo nie widza,co wprowadzacie na ich korzysc,hihi tylko usmiac sie...
 

DeletedUser1503

Guest
Przekazałam Wasze opinie projektantom i będziemy monitorować to jak zmienią się statystyki po wprowadzeniu tej zmiany, możemy też zaproponować projektantom pomysły zwiększenia ilości towarów czy skrzyń. Zmiana w Cudach była pokierowana tym co już napisałam wcześniej, czyli wyrównaniem wartości Cudu dla wszystkich Graczy. Ten odsetek, który robi więcej motywek wybija się naprawdę wysoko i skaczemy nagle z 10,20,30 motywek do 100+, bo jak ktoś już leci po mapie to zwykle robi to do oporu. Pogłębia to przepaść między Graczami najaktywniejszymi, a całą resztą. Samo zwiększenie bonusu nic by nie dało, bo nadal Ci, którzy klikają pełną mapę zyskiwaliby ogromną przewagę nad resztą. Nie jest to "nadużycie" i nie rozpatrujemy tego w taki sposób, korzystacie z tego na co pozwala gra i ok, jednak patrząc na grę jako całość, lepiej jest by większa grupa Graczy miała łatwiejszy dostęp do towarów i by ogólnie towarów było więcej na serwerze.

@Dragomira weź na tę odpowiedź spójrz z dystansem, bo ona z pewnością jest "nadużyciem" - ja rozumiem, że macie gotowe odpowiedzi od IG, które musicie tu wklejać, ale to już jest szczytowy poziom absurdu.

Piszesz powyżej, że latarnia/dzwonnica pogłębia przepaść między graczami najaktywniejszymi i całą resztą - przecież tak skonstruowana jest ta gra i taka argumentacja godzi w jej podstawowe założenia:
- krótsze produkcje dają więcej towarów - premiowanie tych najaktywniejszych
- więcej motywek, więcej kasy - premiowanie tych najaktywniejszych
- więcej zaliczonych zadań, więcej kasy i młotków - premiowanie tych najaktywniejszych
- więcej zaliczonych gwiazdek w turnieju, więcej nagród - premiowanie tych najaktywniejszych (tu to dopiero są przepaście)
- więcej zrobionych zadań eventowych, lepsze nagrody + te orzechy, które zaraz będą wyskakiwać na obrzeżach miasta i jak nie zbierzesz w odpowiednim czasie, to przepadną - to znów nagroda dla tych najaktywniejszych - ileż oni się nachapią podczas tak długiego eventu
...przecież to wszystko (a podpunkty na tej liście można jeszcze długo wymieniać) pogłębia przepaść między graczami najaktywniejszymi i resztą! Wklejanie tej bzdury po wielokroć nie sprawi, że stanie się bardziej wiarygodna.

edit:
...na koniec zapytam @Dragomira i będę zobowiązana za odpowiedź - czy to jest początek zmian mających na celu zniwelowanie tej przepaści między graczami najaktywniejszymi a resztą, czy tylko jednorazowy wyskok projektantów gry?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1550

Guest
Bo trzeba aktywnych zrownac do statystyki,ktora obejmuje wieeeele kont nieaktywnych,a moze sie obudza i zaczna grac? Hihi... brak slow..
 

DeletedUser1496

Guest
Podsumowując ;)
Pisałam już, że:
1. w IG kto pierwszy wstaje ten rządzi
2. brak ładu i składu jeśli chodzi o kierunek gry - brak jakiegokolwiek planu i co gorsze pomysłu na grę
3. kara za aktywność - to całkowita nowość w grach !!! Bravo IG - tutaj jesteście pierwsi !!!
4. "wybicie z głowy" niezdecydowanym zakupy diamentów - tutaj też jesteście pierwsi !!!
5. zaklinanie rzeczywistości czyli wiara w to, że kłamstwo powtórzone ...odpowiednią ilość razy staje się prawdą
6. promowanie leni oraz ludzi, którzy nie bawili się tak dobrze jak reszta - koniecznie trzeba to wyrównać ! - oczywiście w dół !
o czymś zapomniałam, to ... przepraszam :p, ale jak sobie przypomnę to dopiszę:cool:
7. Fakt dopisuję dla Kiki, ale masz rację - trąbka kłamie, więc jest zbędna !!! (przeczytajcie tam wiadomość, ani słowa o stracie :() ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Ja tak ale widać, że nie wszyscy takową posiadają ;) Skoro 99% graczy nie ma czasu na łapkowanie sąsiadów i ogranicza się tylko do gildii, to oznacza, że dostają znacznie mniej niż ten 1%. Zdaję sobie sprawę, że część graczy teraz będzie otrzymywać dużo mniej towarów niż wcześniej ale to tylko niewielki odsetek. Teraz większość graczy otrzyma dużo więcej towarów i ta suma będzie dużo większa niż ta kumulowana przez ten odsetek. Jak już pisałem, malkontenci zawsze się znajdą i nic z tym nie można zrobić poza ignorowaniem ich. Jeśli jednak zmiany prowadzą do zwiększenia korzyści ale dla większości graczy to jestem za ich wprowadzeniem a ten pomysł właśnie takie wprowadzi. Fakt faktem, że forum niestety nigdy nie odzwierciedla oczekiwań graczy i trudno po tym wyciągnąć wnioski odnośnie gry, skoro na kilka, kilkanaście tysięcy graczy na forum wypowiada się zaledwie kilkadziesiąt czy kilkaset osób.

Ale wiesz, drogi @Elelkal, że z jednej skrzynki wypadnie 10-krotność towaru bonusowego zebranego z odwiedzin jednego miasta? Czyli, to co dostaniesz teraz z 3 skrzynek, będzie równowarte odwiedzin 30 wiosek. A tyle wiosek nabija niemalże każdy mimochodem, bo wypada jakieś 24 od bractwa i te 6 z dzwoneczka, które się odwzajemnia (ja tak robię). A reszta to już zależna od tego, ile wysiłku, czasu i nerwów włoży się w robienie wiosek na mapie. Przeważnie jest to godzina, do dwóch u rozwiniętych graczy. Obecna aktualizacja oznacza, że zaniknie prawie całkowicie motywowanie na mapie (wystarczy bractwo i sąsiedzi z dzwoneczka).
A więc, Elelkalu, bredzisz; i stawanie w opozycji z argumentami opartymi na pseudo-logice i zakłamanych statystykach (jakie 1% do jasnej rodzynki!?) - jest co najmniej aroganckie i niesmaczne. Pomyśl dokładnie raz jeszcze, zanim zaczniesz prawić takie duby smalone następnym razem.
 
Ja tak ale widać, że nie wszyscy takową posiadają ;) Skoro 99% graczy nie ma czasu na łapkowanie sąsiadów i ogranicza się tylko do gildii, to oznacza, że dostają znacznie mniej niż ten 1%. Zdaję sobie sprawę, że część graczy teraz będzie otrzymywać dużo mniej towarów niż wcześniej ale to tylko niewielki odsetek. Teraz większość graczy otrzyma dużo więcej towarów i ta suma będzie dużo większa niż ta kumulowana przez ten odsetek. Jak już pisałem, malkontenci zawsze się znajdą i nic z tym nie można zrobić poza ignorowaniem ich.
Może to głupie pytanie ale ktoś ci płaci za te wpisy? Czytam i nie wierzę co wypisujesz....Jestem aktywnym graczem,lubię motywować sąsiadów,poznaję przez to fajnych ludzi a przy okazji mam z tego bonusy w postaci towarów. I jeszcze nigdy nie spotkałam się z sytuacją,gdzie za aktywność karają, widocznie zawsze musi być ten pierwszy raz
 

DeletedUser1660

Guest
Dopiero zagłębiłam się w temacie i nie pozostaje mi nic innego jak "pogratulować" pomysłu... I to ma zachęcić graczy do klikania pomocy?
Teraz można się tylko pozbyć Latarni/ Dzwonnicy. Poza tym, że ładnie wygląda i daje fajne efekty, korzyści nie będziemy mieć praktycznie żadnych :/ Szkoda tylko miejsca w osadzie. Zamiast tego wolę dostawić jakąś manufakturę...
 

blazius1

Paladyn
Witam dziewczyny z bractwa i użytkowników forum. Mój pierwszy post.

Aktualne stanowisko wobec 1,39 jest nie do przyjęcia z wielu powodów.

Nie tylko dlatego, że faktycznie jest to kara za aktywność w grze, która to dotąd zawsze była nagradzana. I że to jest pierwszy taki przypadek. Zdarzyła się rzecz z definicji niedopuszczalna w grze MMO, naruszająca podstawową zasadę, że aktywność należy nagradzać. Aktywni są zdumieni, posiadacze Latarni na wysokim levelu - oburzeni. A ponieważ mówimy to o zupełnie podstawowej zasadzie gry przeglądarkowej to argument o 1% bardzo aktywny traci zupełnie na znaczeniu. Ten argument łamie tę zasadę wprost. Ponadto ten procent nie gra roli jako argument, bo gracze nie są w stanie go zweryfikować. Musielibyśmy wyjść od definicji tzw. gracza nieaktywnego. Konia z rzędem temu, kto ustali, kto w tej grze jest aktywny. a kto nie.

Zmiana niestety działa we dwie strony i wręcz premiuje ludzi którzy byli mało aktywni. Po zmianie ci gracze będą tak samo mało aktywni. Przeciętnie taki gracz zmotywuje tyle miast, dopóki nie napotka trzeciej skrzyni. I będzie ekonomicznie nawet lekko do przodu niż przed zmianą. Ale tak niewiele, że nie zauważy tego nawet, bo gracz nieaktywny takich mechanizmów nie jest świadomy. Nie obserwuje gry na tyle wnikliwie. Gracz nieaktywny nie ma Latarni na 15 poziomie, ani nie klika mapy, więc cała ta zmiana generalnie lata mu koło nerek.
Czyli odczują ją tylko ci co stracą. A stracą tylko ci, którzy akurat tak się składa, mają szczególnie dużo do stracenia. Akurat nie ja, ale to szczegół.
Argument, że na serwerze będzie więcej towarów jest z sufitu wzięty, ponieważ nie da się tego wyliczyć, ani nawet z grubsza oszacować.

Kluczowy jest argument o nadchodzącej aplikacji. Gdy apka wejdzie na PC, to bez zmiany Latarnie stałyby się najlepszym cudem w ogóle. Obiektywnie dla wszystkich i bez względu nawet na aktywność. Co zmieniłoby funkcje tego cudu oraz balans pomiędzy cudami. Wręcz radykalnie. Ten argument przyjmuję, chociaż wyraźnie nie padł i pochodzi z przecieku. Rozumiem że głównie z tego powodu IG idzie na wojnę z tym 1%. Uzasadnienie oficjalne wprawdzie nic nie mówi o aplikacji na PC, to jednak jego sens jest mniej więcej taki sam, o ile dobrze tłumaczę z angielskiego i odczytuję wyjaśnienie Dragomiry.
Przykre trochę, że w trzecim roku istnienia gry jej twórcy posuwają się do wciskania inteligentnym ludziom zwykłej ściemy i to z nie do końca jasnych powodów. Podejrzewam, że z powodu obawy przed techniczną wpadką przy wprowadzaniu aplikacji PC, ale co do piernika ciężkiego szkodziłoby IG wyłożyć na stół argumenty jasno jak na dłoni? Moim zdaniem robią tak z powodów prestiżowych i z obawy przed ryzykowną operacją wprowadzenia aktualizacji na wzór apki. Bo taka się działa w ramach korporacji. Najpierw zysk i prestiż. Jednego i drugiego nigdy za mało, chociażby malały.

Problemy techniczne są prawie pewne, więc brną w ściemę o jednym procencie na zasadzie zasłony. Wyprzedzająco. Czysta polityka informacyjna dla naiwnych. Mamy łykać jak pelikany. Tym razem to widzimy wyraźnie, bo nie chodzi już tylko o zwyczajne spowolnienie rozwoju większości miast (tak jak zawsze, do czego jesteśmy przyzwyczajeni), tylko o dużą innowację techniczną gry. I o spowolnienie miast ludziom którzy grę mają od dawna przeanalizowaną, a miasta rozbudowane pod kontem dużej ilości czasu. O ludzi, który chcą i są w stanie poświecić więcej czasu tej grze tej grze niż inni. I którzy nie płacą.

Prawdopodobnie w grę wchodzą też ciągłe zmiany założeń i planów. Bo jak słusznie Belgariada wskazuje kierownictwo gry zmienia się często i za często (z punktu widzenia graczy). Częściej niż ci weseli ludzie z filmików.

Możliwe, że klikanie mapy przez ludzi z Latarniami obciąża mocno serwery, ale to byłby argument do pominięcia w całej tej dyskusji, bo moim zdaniem, kluczem do zmiany jest samo wprowadzenie mechaniki z aplikacji. I logika tu pokrętna, bo wtedy należałoby usunąć po prostu mapę.

Info na trąbce obraża inteligencję graczy. Jest do usunięcia natychmiast.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
@blazius1 prawie się z Tobą zgadzam. Z jednym wyjątkiem :(

to nie pierwszy wypadek kiedy IG karze graczy za aktywność. I z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, ze nie ostatni zapewne. Jest tylko jeden sposób by się przed tym obronić: przestać grać

śmiem wysnuć teorię, że mało jest już graczy, którzy grają tylko dla samej gry. Większość trzymają na grze tylko ludzie z gry/bractwa. Tylko, że kiedyś IG i ten most zburzy. W demolce są niezrównani

Edit:
@Belgariada dziekuję za docenienie :D
nie chce być złym prorokiem, ale trąbka chyba urośnie do miana symbolu. tylko nie wiem kto tu kogo robi w trąbę. Bo ig stara się ze wszystkich sił zrobić nas, ale chyba sie zapomnieli za bardzo. To do graczy należy ostatnie słowo. Nawet tych znudzonych, marudzących, narzekających, zirytowanych itd. Może zwłaszcza do nich? Bo może nam się kiedyś znudzić to marudzenie i zrzędzenie... a wtedy tylko ig zostanie trąbą ze swoją trąbką

gdyby tylko na rynku pojawiła się gra o podobnym profilu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser48

Guest
Dlatego, że chyba lepiej ukarać 1% graczy niż 99% ;) Skoro 99% graczy uważa, że motywacja dziesiątek czy setek sąsiadów jest bezużyteczna tak jak i ta Latarnia, to nic dziwnego, że IG wprowadza takie zmiany. I dobrze że tak robi, lepiej późno niż później. Ogólnie zmiana w tej kwestii na duży plus, chociaż i tak szkoda, że nastąpiła tak późno. Gdyby programiści grali w Elvenar i wiedzieli jak tragicznie wygląda obklikiwanie graczy, to już dawno by coś z tym zrobili. Większość graczy nie ma możliwości siedzenia pół dnia przed komputerem i klikania wszystkich sąsiadów, nie wspominając o cudzie, który tylko wspiera takie działania. Tak czy tak im szybciej coś zrobicie z tym łapkowaniem tym lepiej, skoro w FoE dali radę, to i tutaj się da. A malkontentami proponuje się nie przejmować, taka ich rola, że zawsze coś znajdą, co im nie będzie pasowało :D
Na szczęście jesteś JEDYNY z tak "mądrym" podejściem, aby karać aktywnych
 

DeletedUser1970

Guest
Nie mogę zrozumieć dlaczego aż tak drastyczna ta zmiana...
Jak już chcą zmienić wartości, żeby Latarnia nie stała się super perłą po wprowadzeniu nowego sposobu motywowania, to niech zmniejszą ilość surowców z motywowania a nie kasują całkiem i wprowadzają 3 skrzynki w zamian. Wtedy Ci aktywni znów byliby doceniani za aktywność (choć w mniejszym stopniu) a nieaktywnym (jak ktoś to już wcześniej napisał) i tak "lata" ta zmiana...
 

blazius1

Paladyn
Bo priorytetem jest prawie na pewno wprowadzenie nowego systemu motywowania. Latarnie po prostu zaczęły przeszkadzać. Nowe motywki z powodu Latarni zmieniłyby zbyt mocno balans w całej grze.

Problemem są Latarnie, nie gracze. Więc drastycznie zmienią funkcjonalność wysokich Latarni, choć winę zwalą na aktywnych graczy.

Dlatego obwinianie graczy o aktywność w grze jest bałamutne i gorzej - sprzeczne z logiką.
Bierze się to może stąd że kto inny wymyślił kiedyś podstawowe mechaniki gry, kto inny dziś grę rozbudowuje o nowe funkcjonalności, a uzasadnienie tych zmian podaje nam jeszcze ktoś inny.
Jakiś dział piaru, czyli ludzie z punktu widzenia graczy przypadkowi, ale znający się na reklamie produktów. Dlatego na trąbce są przekłamania i zwykłe bzdury.

Nawet ktoś nie zechciał napisać, o jakie cudy chodzi, chociaż ci, co wczytają się ze zrozumieniem, odgadną. Trzeba jedynie lepiej znać grę od osobnika, który tę trąbkę obsługuje.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 172852

Guest
Rozbudowałam Latarnię do 11 poziomu. Zrobiłam to dlatego, że odwiedzam codziennie bractwo i sąsiadów z całej mapy. Tak, należę do tego 1% graczy. Mam ponad 200 wiosek na mapie i odwiedzam je dla surowców otrzymywanych dzięki Latarni (obecnie to jest 317 surowców z każdej wiochy). A teraz co? Mam zburzyć coś, co z takim trudem budowałam? Czy może mam zlać odwiedziny ciepłą strugą?
Twórcy popelnili taki nonsens, że po prostu tego nie ogarniam.
Zawsze wydawało mi się, że to właśnie aktywność jest nagradzana. Jak widać, bardzo się myliłam.
Tak, istnieje przepaść między aktywnymi a leniami. I będzie istniała nadal oraz będzie się pogłebiać. Bo tak się składa, że leń nigdy nie weźmie się do roboty po to żeby dogonić pracowitych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry