• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

visit0r

Paladyn
Zawsze można zachęcić IG do współpracy i słuchania opinii graczy, po przez zbiorowe zawieszenie kupowania diamentów.
Jeśli przypływ kasy za diamenty drastycznie spadnie, spokornieją. - Oczywiście! dadzą promocje +100% diamentów za doładowanie itd. Naiwni się nabiorą na to. Może team wsparcia gry nie ma mocy, ale gracze mają moc jak się zbiorą. Nam za granie nie płacą, nas wyrzucić ani zwolnić nie mogą, za to my upychamy im kieszenie. A ci się nawet z nami nie chcą liczyć, może czas coś zmienić?
co prawda w moim przypadku to bardzo latwo, do tej pory nie kupilem i nie mam zamiaru kupic
 

DeletedUser1496

Guest
A ja od czasu do czasu kupowałam - traktowałam to jako wydawanie kasy na rozrywkę, nie za często, raz na kilka miesięcy, ale teraz tego już nie zrobię... chyba, ze ta "polityka IG" się zmieni i zacznę czuć, że jestem traktowana poważnie. Inaczej, z mojego portfela już niczego nie dostaną !!!
 

jakub357

Łucznik
Ledwo się event zaczął, a ja już dostałem promocję na Orzechy Laskowe. Już mam naprawdę dość tego łypania na Nasze pieniądze.
Taki piękny event i wystrój jesienny, ale nie - musieli już w 3ciej godzinie eventu niemalże zażądać od nas kasy. Ładny event? To płać.
 

DeletedUser2022

Guest
... i już nie ma towarów za motywki.
Są tylko niepotrzebne monety i rozgoryczenie.

Nasze opinie, prośby i roszczenia dały całe iG.
My po prostu nie mamy absolutnie żadnego wpływu na to, co się z grą dzieje. Te forum to atrapa - jest nam dany pozór tego, że możemy nad czymś debatować i wynikać z tego będzie cokolwiek.

To widać na przestrzeni ostatnich niemalże 2 lat i podkreślę to raz jeszcze - nie mamy absolutnie żadnego wpływu na grę. Wszelkie Nasze pomysły, czy sprzeciwy nie są kompletnie brane pod uwagę - są tylko oznaczone jako zgłoszone, lub przekazane. Nie sposobna znaleźć czegokolwiek z etykietką wprowadzone, lub zrealizowane.
To co się tutaj dzieje, na forum, to miraż i kłamstwo. Że też ja tyle miesięcy potrzebowałem, żeby to odkryć.

PS: IG uznaje gracza za aktywnego, jeśli był zalogowany przynajmniej 1 miesiąc temu. Proszę zauważyć, że ostatnio były Przygody Bractw, które przyciągnęły sporo ludzi. Te wszystkie osoby zostały wliczone jako osoby aktywne, jednak motywek na mapie na pewno nie robili, bo mieli to gdzieś. Wiem to, ponieważ nagle, po pół roku gry, zobaczyłem skromne oferty 4 moich sąsiadów, którzy byli kompletnie martwi. System przenoszenia jednak ich nigdzie nie przemieścił, bo zapewne logują się właśnie w taki sposób - raz na kilka tygodni. Takich osób jest multum, co każdy zapewne widzi w okolicach własnych wiosek.
Czyli teraz do tych statystyk została dodana cała rzesza graczy niedzielnych, których zwabili nowościami. Zostały rozesłane wiadomości mailowe DO WSZYSTKICH z informacjami o niezwykłych zmianach, eventach i przygodach. Ja sam, gdybym nawet nie grał od kilku miesięcy, to po prostu kliknąłbym w taki odnośnik, zaciekawiony cóż to za wielkie zmiany i jakie niesamowite Przygody.
A więc Ci gracze liczą się do tych 99%.
Ale to nie wszystko, jest teraz prowadzona bardzo agresywna kampania reklamowa przez firmę iG. Jest więc duży wysyp nowych wiosek duchów. Do takich wiosek właściciele nie pamiętają nawet loginu, a proszę zauważyć, że one również, jak najbardziej, do tej statystyki się wliczają i potrafią istnieć całymi miesiącami, bo właściciel może jednak wróci i będzie grał.
Ale to nie wszystko. Większość osób ma wioskę na przynajmniej dwóch, czy też kilku lub więcej światach (w US jest tych światów 7). Żeby być uznanym za aktywnego gracza, nie trzeba wchodzić w grę - wystarczy się zalogować na stronie głównej.
Przyznam się szczerze, że sam mam wioskę główną na s3, a do tego założone miasta na s1 i s2, które siedzą sobie w rozdziale 1, czy 2. Nigdy nie sądziłem, że ma to jakieś znaczenie i nie poczuwałem się do tego, żeby te wioski kasować. Jednak te wioski są wliczane w statystykę. Jeśli gram tylko na 1 świecie, a mam otworzone wszystkie 3 światy, to proszę zobaczyć jaka powstaje nam statystyka - 33% wiosek rozdaje w ogóle motywki! A to jest bardzo powszechne, ponieważ nie ma prostego sposobu na usunięcie danego świata; trzeba pisać specjalnie do suportu. A więc chyba właściwie każdy gracz ma takie wioski widmo. Do tej sytuacji dodajmy gracza, który ma otworzone wszystkie 3 światy i już nie gra, ale zalogował się na ostatnie Przygody Bractw. W takim wypadku, sumując tylko te dwa ww. konta, powstaje statystyka 1 na 6 wiosek aktywnych, co daje jakieś 16% aktywnych wiosek. I ta statystyka postępuje wykładniczo.
Nigdy nie było powiedziane, kogo firma iG. interpretuje jako gracza aktywnego. Po prostu wykorzystali manipulację danymi. Nami też starają się manipulować.

Ten 1% graczy, wziął się z tego, że tym 1% jest Dragomira i reszta teamu.
A może nie? może 99% to IG, a 1% to gracze? hyhyh
 

DeletedUser1517

Guest
Potwierdzę to co już napisała większość, latarnia/dzwonnica motywowała do odwiedzania, teraz nie motywuje nic (szczególnie przy 300 prowincjach) :(
 

DeletedUser2436

Guest
Miałam tego nie robić i nie zakładać konta na forum ale dzisiaj się wściekłam, jak ta głupia klikałam codziennie sąsiadom łapki, ponad godzina bo ten serwer jest popaprany, dzisiaj dałam motywki swoim rano to dzisiaj już durnej skrzynki nie dostane, rozwijałam cudek przez ostatnie 2 tygodnie pomijając badania i co ? zajmuje miejsce 5 rezydencji i daje mi takie WIELKIE NIC ?
sorki ale ja wymiękam, mam dość - pozdrawiam wszystkich graczy a twórcom gratuluje głupoty....
 

DeletedUser2264

Guest
Dlaczego zniknęła opcja zbierania surek u sąsiadów? O co chodzi? Co będzie następne?
Mam Latarnię na 12 poziomie, zainwestowany pierdyliad PW i miesiące biegania i motywowania po mapie.. (330 prowincji) To są chyba żarty!!!

A może o to chodzi, starzy odejdą i zrobią miejsce dla nowych ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
a teraz to tylko popcorn. Dużo popcornu. Może nawet jeszcze więcej popcornu :D

a co się biedusie napiszą o błędach, ze im surka nie wypada z motywki. A suport :D Sorki ale jakoś mi Was nie żal :p a dzisiaj pewnie co chwila dostają zgłoszenie

gdzie jest popcorn? :D
 

DeletedUser1254

Guest
Ale czy nikt nie zauważył, że ikonka inwentarza została zmieniona? Jakże ważna i nie mogąca czekać aktualizacja, a także ikonki informujące m.in. o ilości młotków zostały zmniejszone. :eek:
Tyle ciekawych pomysłów graczy czeka i leży i kwiczy, a my co dostajemy? Osławioną już trąbkę i nową ikonkę inwentarza. :confused:
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Ja także przyłączam się do odpuszczania motywowania graczy z poza własnego bractwa... po co ? dla młotków, monet... w momencie gdy jestem zarzucany czarami uzupełniającymi stany tych surowców... Przemyślę także całkowite wyburzenie dzwonnicy... będzie miejsce na manufakturę 3 lvl która zapewni mi więcej zasobów niż 3 "przydziały" z otworzonych skrzyń... Ilość czasu i książek które trzeba było poświęcić na rozbudowę... do tego co daje dzwonnica dziś... absolutnie się nie przekłada na zysk...

Oczywiście wszystko ma także swoje dobre strony , dzięki takim zmianą zyskam z godzinę dziennie na inna rozrywkę ;) Pozdrawiam graczy a szczególnie pomysłodawcę tej zmiany ;D.
 
Gratki,co raz mniej sąsiadów udziela mi pomocy,nawet młotki ich nie motywują.Brawo za pomysł!!!!!A te skrzynki możecie zabrać z mojego miasta,bo mnie cholera trafia jak je mam szukać za takie marne nagrody.
 

DeletedUser1244

Guest
Swoje żale na temat tej aktualizacji już wylałem. Teraz mam do twórców proste pytanie: ogarniacie jeszcze, że czary na kulturę działają tylko wtedy, kiedy ktoś zmotywuje budynek objęty czarem? Skoro zatem zniechęcacie wszystkich do motywacji, to jakim cudem te czary mają działać? Czyżby potrzebna była kolejna aktualizacja? Demolka tej gry postępuje w tempie zatrważającym. Podważyliście podstawową zasadę tego typu gier, że aktywność to klucz do zwycięstwa.
 

DeletedUser352

Guest
Nasz drogi Suprcie. Wytłumaczcie koleżanką i kolegą z Niemiec, że zmiana w Cudach jest jak Polska "dobra zmiana" i wycinanie drzew jest dobre dla obywateli :( dalej mogę tylko pogrążać ale liczę na rozsądek. Pierwsza wielka wpadka była z systemem walk :(
Teraz nikt na wyższym poziomie nie powalczy i pozostaje kupowanie :(. Nie wiem czy taki był cel?. A to jest bzdura :(
Zmiana cech Cudów to wielkie oszustwo. Dawno Suport pisał;( nie wymienie imiennie) "Elvenar to gra strategiczna i każdy powinien wybierać Cuda zgodne ze swoimi potrzebami" Zawsze się z tym zgadzałem ale teraz poszło w pi.......u :(
Czyli patologia twórców gry niestety 2 raz :((((((((
 

marcinekk24

Zwiadowca
Ale zrąbaliście latarnię. Po prostu przepięknie. Codziennie z pomocy sąsiedzkiej zawsze miałem 3x po około 5k z każdego bonusowego surowca tak teraz mam nieco ponad 3k surowców bonusowych. Teraz w ogóle nie opłaca mi się robić pomocy sąsiedzkiej. Złota i narzędzi mam w brud. Zmiana jest na gorsze nie na lepsze. Prosiłbym o przywrócenie poprzedniej wersji latarni, bo w tej chwili tracę po 12k surowców bonusowych dziennie. A im więcej odkrywałem prowincji to tym więcej tych surowców miałem. Miałem zdobywać więcej surowców, według zapowiedzi, a mam pięć razy mniej niż codziennie zazwyczaj. Zarąbista zmiana nie ma co!!!! :mad:
Jeśli chodzi o cyferki przy surowcach i reliktach, to nie dało się ich zrobić jeszcze mniejszych?! Lupę sobie teraz muszę kupić, albo ekran w przeglądarce specjalnie powiększać (kolejne utrudnienie), żeby zobaczyć ile mam danego surowca oraz ile mam danego reliktu. Powinniście tę czcionkę powiększyć, a nie pomniejszać. o_O
 

DeletedUser2421

Guest
No i przyszedł czas, kiedy pierwsi staną się ostatnimi. Moje prorocze oczy widzą jak ci co klikali 200+ klikają do trzech skrzynek a potem wracają do innych zajęć i pewnie do tego zmierzała aktualizacja 1.39. Ja nie twierdzę, że klikałam 200+, ale zawsze z materiałów wyklikanych na mapie miałam dość na swoje potrzeby. U mnie budynek stoi od niedawna, ale szczerze po aktualizacji mam wielką chęć go sprzedać. Jeśli czytając opis wiedziałabym, że dostane materiały tylko ze skrzynek, nigdy! bym go nie postawiła. Szczerze żałuje każdego wydanego PW, który wydałam na jego rozwój a teraz jeszcze mi tylko zawala miejsce. Smutno się robi, kiedy naprawdę fajna gra bije w najaktywniejszych graczy nagradzając tych niegrających. Nie grałeś XX czasu? Wróć damy ci XXX diamentów. Czyż nie tak jest? Czy nie wysyłacie takich pism? No nieelegancko.
Tak abstrahując to teraz ogólnie boję się budować kolejnych cudów, a bo ja wiem co zmienicie w następnych aktualizacjach? Może Złota otchłań będzie zbyt wypaśna i nie będzie już dawać populacji? Nie, faktycznie głupie pomysły lepiej schować do szuflady. Ale mocno zdegustowana jestem.
 

DeletedUser446

Guest
Człowiek wraca z pracy, a tu takie rzeczy...
Ja bym nie krytykowała tej aktualizacji. Zobaczcie, jaki mamy piękny obrazek podczas logowania. Wreszcie coś co ma jakiś kształt i wygląd.:)
No ale to tyle zachwytów :D

Ja jestem tym 1%, który klika więcej niż trzydzieści motywek dziennie, dziś rano napawałam się moją piękną, dopiero co rozbudowaną o kolejny poziom latarnią. Delektowałam się ilością surowców, które zbieram przy motywkach, zatem domyślacie się komentarza. Nie przeleję go na klawisze, gdyż brakuje mi słów, które nie byłyby uznane za wulgarne..

Dobranoc :)
 

DeletedUser2076

Guest
Żeby nie być potraktowany jako sprzymierzeniec (opłacany) InnoGames pozwolę sobie na trochę jadu w kierunku tej zacnej nowej wersji:

- dzięki nowej ikonie zaklęć/inwentarza miasta innych graczy zaczęły mi się ładować tak szybko, że obecnie teren sąsiada/towarzysza z bractwa ładuję myślami - chcę tam wejść i wszystko stoi
- zmiana w cudzie (którego na szczęście nie budowałem) sprawiła, że nagroda za poświęcany czas na motywowanie sama wpada do inwentarza co któreś odwiedzenie. Nie trzeba już, niczym pies na pustyni, robić okrążeń celem znalezienia "nagrody" (w jego wypadku drzewka do olania)
- dzięki dorzuceniu motywu jesiennego motywowanie z listy stało się przyjemniejsze, serio! Od teraz nie muszę, będąc na motywacjach 2 strony bractwa, klikać jak matoł strzałek listy co otworzenie okna. To działa!
- dzięki pomniejszeniu fontów każda starsza osoba grająca w grę ma od teraz możliwość głosowego odczytu ile czego ma w swoim magazynie, powaga! Mnie np. jak się zastanawiam czy tam jest 5 czy 6 to po najechaniu kursorem piękny głos czyta "Twoje zapasy złota to czterysta tysięcy 12 monet". Kosmiczna technologia (żadna inna gra tego nie ma)
- najważniejsze były zamiany tych portretów w cudach! Teraz to, kiedy zostało to naprawione, magiczne schematy wreszcie działają np. na ulepszanie budynków z wydarzeń! No po prostu jestem pełen podziwu dla klepaczy... pardon - prawdziwych inżynierów kodu (nie wspominając o samych projektantach).
- ostatnie, całkiem serio osiągnięcie - naprawiono gildię kupiecką co na pewno poskutkuje tym, że temat jej poświęcony w dziale pomysły można uznać za rozwiązany.

Oczywiście "sukcesy" tej zacnej aktualizacji można by tutaj jeszcze porozpisywać i powzdychać nad bystrością umysłową całego zespołu Elvenar (z pominięciem polskiego wolontariatu - oni nie są niczemu winni), jednak zajęło by mi to pół nocy, a pracy cała sterta. Sęk w tym, że aktualizacja była potrzebna niczym woda źródlana dla odwodnionego organizmu, niczym strawa dla odnalezionego w górach taternika, niczym ... ( i tutaj sobie proszę dorobić odpowiednie treści - bo mnie się już nie chce).

Tak... to by było tyle w kwestii samego producenta tego... cudnego oprogramowania. Teraz moja cegiełka do tej chryi z cudem.

Szczerze powiedziawszy to całe oburzenie w tym temacie jest nie warte funta kłaków. Przeanalizujmy fakty:
- Inno niejednokrotnie wywijało tego typu numery, nie tylko w tej grze, ale też w bliźniaku Forge of Empires, gdzie po pewnym czasie zmniejszali nagrody z pereł architektury. Różnica polega na tym, że tam ludzie częściej płacili za postawienie perły niż tutaj (i postawienie jest znacznie droższe - 200 diamentów za plan), oni się obłowili po czym chamsko zmienili zasady gry (ja to nazywam złodziejstwem w czystej postaci - oni "balansem")
- zdają sobie dobrze sprawę z tego, że ludzie sobie pokrzyczą, być może z krzykaczy 5 czy 10 rzuci grę, a reszta nadal będzie się bawić; ludzie szybko zapominają (nasz kraj i jego aktualny stan jest na to najlepszym dowodem) więc w zimowym wydarzeniu na pewno coś już kupią (jedynie teraz może sobie w brodę plują, że najdojniejsze krowy mogą się zbuntować i na jesieni mniej zarobią)
- "sprawiedliwość" i tak jest po ich stronie. Gracze mogą sobie od nich żądać nawet skoków z fikołkami nad ogniem, a oni Wam wskażą regulamin gry, w którym ABSOLUTNIE NIC, poza możliwością wydawania gotówki, Wam nie gwarantują.
- tego typu sytuacje wezmą na przeczekanie. Sami deklarujecie, że grać będziecie tylko np. nie będziecie odwiedzać sąsiadów i/lub zburzycie dany cud. Im to jest na rękę. Nadal będą mieli bazę potencjalnych klientów. Mało tego - będą mieć "NPC" dla tych, co płacą (co jak co, ale handlu zapewne nie zaprzestaniecie; nie zaprzestaniecie też aktywności w bractwie czy też logowania - a dla nich to też jest "towarem").

Osobiście działania tego typu (zmiana parametrów niemłodego już budynku) uważam za najgorszy rodzaj prostactwa i chamstwa w relacjach producent-klient. Porównać to można jedynie do nielegalnych działań handlarza narkotyków, który najpierw daje coś za darmo (bądź za niską kwotę), zdobywa klientów, a na koniec ich goli na niebotyczne kwoty. Uzależnieni zaczną pomstować ale i tak kupią. Tutaj ktoś od sprzedaży myśli dokładnie w ten sam sposób (przypadek - nie sądzę).

Cieszę się, że tej dzwonnicy nie postawiłem. Kolejny raz w tej grze mam "szczęście w nieszczęściu". Najpierw z diamentami (3 tygodnie później i nie miałbym diamentów za krasnoludy - szczerze ubolewam nad każdym kto nie otrzymał tych diamentów - według mnie takie traktowanie starych "klientów" powinno być odpowiednio potraktowane, a od firmy nikt nawet kawałka suchego chlebna nie powinien wziąć). Teraz, jak odblokowuje teren i mam tyle co zebrany na nią komplet run dowiaduję się o czymś takim. W zasadzie poza rankingiem nic by mi nie dała. Pomoc sąsiedzka (w sensie kultury) w tej grze w zasadzie jest do niczego (mam pełny magazyn - po co mi kultura,m której i tak mam w nadmiarze), natomiast "nagród" w postaci gonienia skrzynek zaprzestałem już dawno (ciekawostka -> jak skrzynia kiedyś wyświetlała się w dokładnie tym samym miejscu to zmienili to w przeciągu dwóch tygodni) i nawet wizja otrzymania dodatkowych towarów by mnie nie zmusiła do przesuwania ekranu (naprawdę musiałbym chyba się z głupim przez szybę lizać - biorąc pod uwagę niezwykłą "szybkość" tego przewijania). Moje motywacje ograniczają się do klawiszy F + E, czasem N/W + E i na tym koniec (mam ciekawsze rzeczy do roboty).

InnoGames rozumie tylko jedno - popularność swojej gry. W nosie mają czy Wy biegacie z motywacjami po ludziach czy nie. Dlatego ten cały "protest" warty jest tylko co poszerzanie koryta rzeki na Saharze. W nosie mają też prośby i groźby (dział z pomysłami jest najlepszym dowodem) dlatego jak realnie chcecie by coś zrobili (coś, co określają mianem "nie zamierzamy") to zagadajcie w bractwie, niech całe bractwa np. na tydzień przestaną się logować, do gry, później na 2 a wtedy zrozumieją błąd (jak serwery będą się nudzić, a oni nie będą mieć aktywnych graczy). W inny sposób nic na nich nie wymusicie - chyba, że wpisy tutaj robią za swego rodzaju odstresowywacz, a Wam jedynie zależy by się wykrzyczeć.

Z drugiej strony taki ich "gest" rozpatrywałbym w kategorii chęci przetrzebienia co aktywniejszych graczy (aktywny -> wysoko w rankingu) by nowi, którzy zaczną przygodę z aplikacją na Androida mieli poczucie możliwości osiągnięcia szczytów rankingu;) Nowym nie będzie zależeć na jakimś tam cudzie i wszyscy będą zadowoleni co nie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry