• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1470

Guest
mozna zaprzestac, ja wiem ze ty drago nie masz na to wplywu ale jesli chodzi o ta aktualizacje to popieram aktywnych mimo ze nigdy nie postawilam latarni/dzwonnicy a motywuje od wielkiego swieta mapke kiedy mi brakuje zlota... ale zgadzam sie ze nie powinnno sie odbierac bonusa tym aktywnym i stane za nimi murem
 

DeletedUser2010

Guest
panie gry i inni którzy piszą że można przeżyć te kasacje towarów .odliczając turnieje zwykłe bractw itd , rozbudowę dajcie pomysł jak mają grać tacy gracze jak ja aktywni moje ostatnie odkrycia na mapie nowych graczy Alastor1974 srednia towarow na kropke przy prowincji 200 tys x 8 junior123 150/160 tys x8 quendik 150/160 tys i tyle wynosił moj dzienny zarobek na odwiedzinach 150 / 160 tys i teraz dostaje 20 tys czyli jednego z nich odkrywam 3 tygodnie(nie liczę nawet)frustracja zajebista wiec rozumiem cruele ze się chłopak wkur,,, i się pomylił
 

DeletedUser580

Guest
@Dragomira , nie czytałam całego wątku, ale czy mogłabyś zgłosić do poprawy te nowe (małe i grube) czcionki w grze?
Macie swoje super statystyki, więc wiecie, że Elvenar to gra dla starych ludzi. ;) Tymczasem znowu pojawiła się zmiana, która powoduje, że gra zrobiła się mniej czytelna (np. jak wcześniej wprowadzona mgła, która dawała wrażenie 'brudnego monitora', półprzezroczystości przy przesuwaniu budynków, itp.).
 

DeletedUser1865

Guest
No cóż... Dziś, z odwiedzin w Bractwie znów dostałem z trzech skrzyń to samo. Padła kiedyś propozycja, żeby swoje "pochwały" wpisywać na portalu ELVENAR-u w Facebook-u. Oczywiście, że wszelką krytykę mogą natychmiast wykasować. Jest jednak wyjście. Założenie osobnego profilu w rodzaju "Idiots of the ELVENAR" (Idioci ELVENAR-u), gdzie każdy będzie mógł wpisywać swoje uwagi na temat takich "wynalazków", jak 1.39. Tu będą mogli nam "skoczyć". Dobrze byłoby podłączyć do niego chociażby Tłumacz Google, żeby każdy tekst dopisywał również w języku angielskim. Jestem pewien, że taki portal nie przejdzie bez uwagi autorów gry. I nie ma się co wściekać na nasze, biedne IG. Cóż oni mogą? Usiłują tylko jakimś cudem wytłumaczyć głupoty autorów, natomiast na tworzenie tychże głupot nie mają najmniejszego wpływu. Kto jest za?
Pozdrowienia dla Wszystkich. Miłej niedzieli ;)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Może zaproponować autorom gry inne rozwiązanie dzwonnicy/latarni... ilość motywacji powiązana z zasobami... pierwsza motywka 1 losowy zasób... druga 2 losowe zasoby... setna 100 losowych zasobów... itd... itd... na pewno pozytywnie wpłynie na ilość motywacji wzajemnych i będzie rozwiązaniem "uczciwszym" wobec aktywnych graczy... Pozdrawiam.
 

Deleted User - 172852

Guest
Może zaproponować autorom gry inne rozwiązanie dzwonnicy/latarni... ilość motywacji powiązana z zasobami... pierwsza motywka 1 losowy zasób... druga 2 losowe zasoby... setna 100 losowych zasobów... itd... itd... na pewno pozytywnie wpłynie na ilość motywacji wzajemnych i będzie rozwiązaniem "uczciwszym" wobec aktywnych graczy... Pozdrawiam.

To mi się podoba :) I w koncu dowiedziałabym się ilu sąsiadów tak naprawdę posiadam. Bo nie chce mi sie tego liczyć "na piechotę" a wzoru na obliczenie nie znam :)
 

DeletedUser80

Guest
Może zaproponować autorom gry inne rozwiązanie dzwonnicy/latarni... ilość motywacji powiązana z zasobami... pierwsza motywka 1 losowy zasób... druga 2 losowe zasoby... setna 100 losowych zasobów... itd... itd... na pewno pozytywnie wpłynie na ilość motywacji wzajemnych i będzie rozwiązaniem "uczciwszym" wobec aktywnych graczy... Pozdrawiam.
A jak to powiązać z dzwonnicą?

Jak wszyscy (rzucają pomysły) to wszyscy, babcia też:)
1. Zawartość skrzynki zostawić bez zmian.
2. Brak dzwonnicy - jak dotychczas 3 skrzynki.
3. Dzwonnica - każdy kolejny poziom daje dodatkową skrzynkę.
Wprawdzie dalej ci najaktywniejsi byliby stratni ale mniej i de facto stratnych graczy też byłoby mniej.
Pamiętajmy, że wszystkie wyliczenia robimy z założeniem 100% aktywności a tak w końcu nie jest (albo baaardzo rzadko)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1550

Guest
czasami mam ochote przestac grac,ale przywiazalam sie do bractwa,wiec..., krzyczec juz nie bede,bo szkoda nerwow.
 

Azulena

Rozbójnik
Odwiedzam 5 sąsiadów z rewizytą. Jak ktoś zabłądzi przez przypadek to odkline, ale tak z własnej nieprzymuszonej woli? A w życiu!
Z własnej nieprzymuszonej woli odwiedzam Sąsiadów, nie jakieś dziesiątki, ale i nie mam jeszcze setek prowincji odkrytych.
NIE MAM Kryształowej Latarni.
Nie każdego dnia odwiedzam wszystkich, czasem tylko tych najbliżej, ale staram się odwiedzać na tyle często, aby i o mnie pamiętali. ;)

I zdecydowanie nie chodzi tylko o złoto i narzędzia..... ja jestem taka niedzisiejsza, do tego sentymentalna... Jak widzę w powiadomieniach, że zaraz po moich odwiedzinach Sąsiad "oddał" odwiedziny, to mi się ciepło robi koło serca...

Nie ma w grze "podglądu" kto jest w grze (w wielu grach jest, dotyczy właśnie sąsiadów i oczywiście Gildii/ Bractwa czy jak tam zwą) dlatego takie "oddane" odwiedziny, to sygnał, że dobrze trafiłam, akurat Sąsiad też jest grze. A to jest dla mnie miłe - jestem zadowolona, że moje kliknięcie się przydało. ;)
A jeśli to Sąsiad z tych "rozmownych", to można zaraz napisać parę słów, np. kogoś dużo wyżej w rankingu zapytać o radę.

Dla złota, to ja biegiem oblatuję miasta-duchy, a Sąsiadów odwiedzam dla przyjemności. ;) Mam nadzieję, że trochę chociaż wzajemnej...
 

DeletedUser1843

Guest
Ok, no to mam propozycję idealnego rozwiązania. Będzie to dalej zgodne z założeniami twórców (mniej aktywni skorzystają) i nie stracą najbardziej aktywni. Niech nagroda, taka jak obecnie, czyli 10-krotna, będzie naliczana co dziesiątą motywkę. Czyli - ci, co motywowali 30 graczy dalej mają swoje, a ci co motywują 200 - również nie tracą. Ba, nawet zmobilizuje to ludzi! Zmotywowałeś 32? A to jeszcze dorzucę tych 8 do nagrody. @Dragomira można taką propozycję przekazać wyżej?
 

DeletedUser449

Guest
Nie, to nie jest idealne rozwiązanie, tylko przywrócenie poprzedniego stanu (z zaokrągleniem do dziesiątek). Nie jest zgodne z założeniami twórców, których zamiarem było obniżenie maksymalnych korzyści oferowanych przez ten antyczny cud, czyli bardzo dużych ilości towarów przy klikaniu setek sąsiadów.
 

DeletedUser626

Guest
@Szilka Odwiedziny nie powinny być źródłem utrzymania miasta w takim stopniu, w jakim były ze starą Latarnią/Dzwonnicą. Cuda te dawały duże korzyści małej grupie farmiącej mapę i jednocześnie były za słabe dla Graczy ograniczających się do Bractwa, a jednak codziennie aktywnych w grze. Kolejny system promujący klikanie 100+ sąsiadów nie przejdzie, ponieważ właśnie na tym polegała zmiana, by ilość klikniętych odwiedzin nie powodowała tak dużych różnic.
 

Hassano

Łucznik
Dlaczego Drago skasowałaś mój post.. niewygodne pytanie było czy jak bo nie rozumiem?? i nie będe wklejał Twojej odp bo jest żenująca..
Ale troche sie do niej odniose a mianowicie kto zadaje im tam pytania jak niema możliwości nawet dowiedzenia sie że tak owe rozmowy sie odbywają?? Zwykłą propaganda ze sami podszyją sie pod niby graczy zadadzą 10 wygodnych pytań w których zachwalą gre choć rzeczywistość jest zupełnie inna? Dlaczego niema info że taki live czat sie odbędzie i np wybieramy jakiegoś przedstawiciela (PL) który zada w naszym imieniu pytanie tym pseudo programistom??
 

DeletedUser1174

Guest
@Szilka Odwiedziny nie powinny być źródłem utrzymania miasta w takim stopniu, w jakim były ze starą Latarnią/Dzwonnicą. Cuda te dawały duże korzyści małej grupie farmiącej mapę i jednocześnie były za słabe dla Graczy ograniczających się do Bractwa, a jednak codziennie aktywnych w grze. Kolejny system promujący klikanie 100+ sąsiadów nie przejdzie, ponieważ właśnie na tym polegała zmiana, by ilość klikniętych odwiedzin nie powodowała tak dużych różnic.

Na tym ta gra polega! Im więcej czynności wykonujesz, tym masz lepszy wynik! Na ekranie powitalnym o tym piszecie, do znudzenia! Im więcej motywek, tym lepiej! Farmienie? O czym Ty w ogóle piszesz? Promujecie graczy którym się nie chce grać, jednocześnie zniechęcając tych, którym zależy na wyniku, odwiedzają sąsiadów i dają motywki? Skoro taka jest polityka firmy, to jak rozumiem preferujecie również tych, którzy nic u was nie kupują, bo dzięki temu również można "farmić" wszystko czego dusza zapragnie, oraz tępicie tych, którzy długo siedzą w grze, bo przecież jak siedzą, to więcej młotków "farmią"?

OTO FAKTY:

Gracz dający 24 motywki w bractwie plus odwiedzający więcej niż SZEŚCIU sąsiadów STRACIŁ na Waszej zmianie
, bo obecne nagrody z 3 skrzyń równają się dokładnie temu, ile wynosiły nagrody z motywacji 30 miast. Gdzie jest więc te 100+?
Umiecie w ogóle liczyć? Od 31 motywki gracz jest stratny w stosunku do poprzedniego systemu! Zapewnialiście publicznie, że większość graczy na tej zmianie skorzysta - czy twierdzicie, że większość graczy daje mniej motywek dziennie niż 30? I takich chcecie promować? Pod ich kątem chcecie rozwijać grę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Nie dziwię się, że Dragomira tak rzadko odpisuje. Bo i po co? Mnóstwo żali i niekonstruktywnej krytyki, co jest szczególnie widoczne w poście wyżej.
Tak, gracz odwiedzający więcej niż trzydziestu graczy traci na zmianie. Nikt nigdy nie twierdził nic innego. Tak to zostało przecież zaplanowane.
To, że większość graczy daje mniej niż 30 motywek dziennie też jest dosyć oczywiste. Głównie dlatego że konta graczy, którzy zakończyli grę nie są usuwane, jeśli kupili diamenty lub zakończyli grę w wyższych rozdziałach.
Bardziej ciekawą informacją jest to, że według danych Innogames, jeśli aktywność osób posiadających latarnię jest taka sama jak przed jej zmianą, to mimo wszystko surowców z latarni jest więcej niż wcześniej!
To oznacza, że wśród wszystkich graczy posiadających latarnię ci motywujący więcej niż jedną osobę, ale mniej niż 30 graczy dziennie stanowią tak drastyczną większość, że z obecnego bonusu latarni zdobywają tyle towarów, że ta wartość stanowi więcej niż zdobywali najbardziej aktywni w przypadku motywowaniu całej mapki!

Dla rozgoryczonych posiadaczy latarni - zamiast pisać, jak wiele straciliście (czyli udowadniać, że bonus z latarni w poprzedniej formie był zbyt silny i słusznie ją osłabiono) skupcie się na tym, by udowodnić że aktualny bonus jest zbyt niski, poprzez porównanie otrzymywanych korzyści np. z górskimi halami.
Wtedy jest rzeczywista szansa, że ilość towarów ze skrzynek zostanie zwiększona lub będzie więcej skrzynek niż trzy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Offtop skasowałam, znowu, ponowne zaśmiecanie tematu odpowiednio nagrodzę. Naprawdę nie brakuje tematów na tym forum, gdzie możecie zadawać pytania i poruszać kwestie kompletnie z aktualizacją niezwiązane, można też zakładać nowe. Proszę więc z tych opcji skorzystać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry