• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.4

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser62

Guest
przerabane :mad: tak mam na Becie, wiec tam te turnieje nic mi zbytnio nie daja :( tylko bonusowe pykam by podniesc sobie ich produkcje :(
 

DeletedUser580

Guest
w moich prowincjach turniejowych NIKT oprócz mnie nie odbył ani jednej walki
U mnie niby sąsiedzi są, ale też nie grają. Część z nich pewnie nie bardzo zauważyła, że w ogóle jest taka opcja, bo póki co drzewko nie jest blokowane...

W ogóle to ciągle nie mogę wyjść z podziwu, w którą stronę poszło myślenie o tej grze: zróbmy grę "budowanie miasta" > gracze narzekają, że nie mają co robić! > dajmy im w takim razie super opcję: niech walczą całe dnie!

Chyba lepiej bym się bawiła i bardziej by mi to pasowało jakby to było coś w stylu "dużego zadania" do zrobienia wspólnie z sąsiadami/bractwem... Jakaś prosta elvenarowa historyjka typu: Olaboga! Tama na Wielkiej Rzece przecieka (relikt deski)! Trzeba ją szybko (licznik) naprawić! Prędko dostarczcie 20k młotków, 10k desek, a resztę uszczelnimy kitem z magicznego pyłu (5k) rozmieszanego z eliksirami (5k)! ;) Trzeba też nam rąk do pracy, ale wszyscy pracownicy harują w manufakturach, toteż przyślijcie do pomocy wojsko (15k HP)!
A teraz mamy do rozegrania milion bezosobowych walk...

Edit:
Właśnie na S3 pobalowałam w prowincji najbliżej mojego miasteczka. Odblokowała się pierwsza skrzynka i dostałam runę. W kolejnej prowincji, z identyczną sytuacją, także pod względem ilości aktywnych graczy, dostałam tylko PW i relikty + punkty.
Dlaczego wpadła mi ta runa (do Latarni)? To błąd, czy tak ma być? Jeśli tak ma być, to kiedy tak się dzieje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Znam Twó ból @twety Nie mam bonusa do kryształów, więc sobie tylko 4 prowincje otwarłem i w jednej mam kogoś kto dołączył, ale też słabiutko.Bo we wszystkich 4 jestem topowym graczem.
 

Deleted User - 34008

Guest
Chciałbym jeszcze dodać, że często zdarza się, że nagroda w postaci PWi reliktów jest o połowę mniejsza od tego co jest zapowiadane.
Czyli np miało być 4 relikty i 4 PW,a dostałem 2 relikty i 2 PW. Z punktami rankingowymi jest podobnie tylko nie o połowę.
 

DeletedUser449

Guest
Podejrzewam że aktualizowano nagrody, ale nie zmieniono opisów. Za pierwszą lub kilka pierwszych walk podczas jednego poziomu nagroda jest większa. Najlepiej byłoby tego pilnować i dokładnie opisać, o ile rzeczywista nagroda różni się od spodziewanej.
@ag123 Za pierwszą walkę trzeciego poziomu również uzyskałem runę. To raczej norma.
 

DeletedUser580

Guest
@Kalart , na S2 runy nie dostałam, ale tam w prowincjach jestem sama. Może ma to znaczenie.
@Dragomira , gdzie jesteś? Rzuć proszę trochę światła na tę tajemniczą - przynajmniej dla mnie - runiczną sprawę. ;)
 

DeletedUser62

Guest
@ag123 Twoj fragment wpisu
" ..... Chyba lepiej bym się bawiła i bardziej by mi to pasowało jakby to było coś w stylu "dużego zadania" do zrobienia wspólnie z sąsiadami/bractwem... Jakaś prosta elvenarowa historyjka typu: Olaboga! Tama na Wielkiej Rzece przecieka (relikt deski)! Trzeba ją szybko (licznik) naprawić! Prędko dostarczcie 20k młotków, 10k desek, a resztę uszczelnimy kitem z magicznego pyłu (5k) rozmieszanego z eliksirami (5k)! ;) Trzeba też nam rąk do pracy, ale wszyscy pracownicy harują w manufakturach, toteż przyślijcie do pomocy wojsko (15k HP)! ....... "
Jest rewelacyjny !!!!! :D bardzo mnie sie spodobal !!!!!!:D
Tego typu zadania bardzo by urozmaicily te gre i z pewnoscia wielu graczy z checia przystapiloby do takich misji !!!;)
 

DeletedUser626

Guest
@ag123 Jest możliwe otrzymanie odłamka runy na 3cim poziomie prowincji, ale nagrody zmieniają się wraz z oddaleniem od miasta, nie jest więc to reguła. W planach była też zależność od poziomu rozwoju (Gracz, który nie odblokował Cudów powinien dostać dodatkowe relikty zamiast run), a do tego możliwy jest balans w przyszłych aktualizacjach. ;)
 

DeletedUser580

Guest
@Dragomira, ok, czyli na 3 gwiazdce można dostać runę, a na 4,5,6? Nie do końca też rozumiem, co masz na myśli pisząc o zmianach nagród wraz z oddaleniem od miasta. Na S3 runę dostałam z prowincji sąsiadującej z moim miastem, ale na S2 to tak nie zadziałało, więc jak dokładnie ma to wpływ na nagrodę?

Poczytałam na o Turniejach na Wiki: https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Turnieje ale za dużo konkretów tam nie znalazłam.
Mam też wątpliwości, czy "Im wyższy poziom, tym lepsze nagrody." jest prawdą, bo wydaje mi się, że miewałam odwrotnie...
 

DeletedUser

Guest
Przy braku sąsiadów lub ich nieaktywności jesteś zdana tylko na siebie.
Fajnie jakby dodać opcję,że zbieram 5 osób aktywnych z bractwa(łącznie ze mną) umawiamy się na turniej i każdy wystawia po jednej jednostce i razem walczymy w turnieju.Nagrody by się jakoś podzieliło na 5 osób i nikt by nie był poszkodowany,że walczył a prawie nic nie dostał.
Takie coś by zacieśniło jeszcze współpracę w bractwie.
Jak sam walczę to tylko strata armii,czasu itd jak sam walczę,kolejna zapchajdziura;/A domyślam się że 6,7,8 gwiazdki turniejowej bez aktywnej pomocy sąsiadów,bractwa nie da się zdobyć samemu:/
Dragomira,może wprowadzcie taki sposób współpracy aktywnych,lepsza zabawa by była:)
 

Deleted User - 34008

Guest
Co do nagród to jeszcze jedna sprawa. Bez względu na to czy "obiecane" wyższe nagrody się dostało czy nie, dorobek punktowy jest w każdej prowincji na danym poziomie taki sam. Można to sprawdzić w podsumowaniu ( ikonka "namiotu" na dole ). Więc nawet jak dostaliśmy te obiecane wyższe nagrody, to w rankingu i tak pojawi się ich "stała" dla danego poziomu ilość.
 

DeletedUser379

Guest
Turnieje dla wspólnej korzyści ? I co z tego? W obrębie 15 pól od swojej siedziby mam zaledwie 2 aktywnych graczy. Jakie są szanse na dobry wynik? Żadne! Wprowadzane są zmiany i dodatki nie wnoszące nic dobrego dla tych, którzy zaczęli grę nieco później. Jestem na końcu drzewka technologii, a jedyne wsparcie od Bractwa. Może tak turnieje powinny być dla Bractw, a nie dla sąsiadów?
 

Mikekun

Rozbójnik
siemanko

Nawet nie odkrywam turnieji. Nie widzę sensu marnowania 40 pr na nie, skoro widząc po postach mało kto w nie gra.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser626

Guest
Nagrody za rozwiązany konflikt są stałe i wynoszą odpowiednio 2, 4, 8, 16, 32, 64 pkt turniejowych w zależności od poziomu prowincji.
Nagrody za ukończony poziom są zależne od wielu czynników i generowane przez system, tak samo jak koszty negocjacji, z zasady tego typu wzory nie są udostępniane Graczom, jeśli w tym wypadku będzie inna decyzja to na pewno je Wam podam na forum albo trafią na wiki. Myślę, że w tej chwili jest to zbyt otwarta kwestia by cokolwiek definitywnie ogłaszać, przekaże jednak twórcom informację, że chcielibyście taką rozpiskę przynajmniej dostać.

@ag123 jw. jeśli będzie możliwe przekazanie Wam dokładnych reguł to to zrobię. Różnica między serwerami może wynikać z różnicy w rozwoju konta albo towarach bonusowych, ale tylko tu zgaduję :)

@Lord Kacper31 Fajny pomysł na współpracę Bractw, ale na zupełnie inny temat i inny dodatek do gry, Turnieje są dla wszystkich, nie tylko osób należących do Bractw. : )
 

kasiaczb

Zwiadowca
Turnieje były przygotowywane równie długo jak było szukanie rozwiązania dla pustych sąsiedztw i zostały po prostu skończone wcześniej - pracują nad tym różne osoby. Problemy z sąsiedztwami są równoległe w kolejce, nie ma ważniejszej już sprawy od tego, więc też zostaną niedługo rozwiązane.
Turnieje są jak widac wyłącznie dla graczy walczących a i to mocno rozwiniętych i otoczonych sasiadami. Ja jako gracz wyłącznie handlujący nie widzę żadnych plusów tej nowości. Wyszło mi że na odblokowanie pożre mi 40 PW a potem żeby te 40 PW odzyskać podbijając już zdobyte prowincje to surowców ogromne ilości.... krótko mówiąc nie ma co zaczynać. Proponuję odczekać aż choć trochę ulepszą pomysł,dodadzą sąsiadów i zmuszą do odblokowania tak jak zrobili z Akademią. :)
 

DeletedUser79

Guest
Być może grają ludzie, ale mogę się założyć, że większość tylko dla punktów rankingowych i ewentualnie niektórzy dla reliktów.
 

DeletedUser580

Guest
Nagrody za ukończony poziom są zależne od wielu czynników i generowane przez system, tak samo jak koszty negocjacji, z zasady tego typu wzory nie są udostępniane Graczom
@Dragomira, bardzo mnie zdziwiło to, co napisałaś. Koszty negocjacji, siła wojska przeciwnika, to elementy "do pokonania". Algorytm ich wyliczania może jest ciekawy, ale chyba niewiele osób nad tym specjalnie rozmyśla. Chodzi przecież głównie o (efektywne) rozwiązanie problemu, aby mieć z tego korzyści.
No właśnie... korzyści. Buduje domek, dostaję 31 Elfików. Jasne. Rozwiązuję konflikt na mapie świata, dostaję 1 PW. Jasne. Gram sobie w turniejach... Co dostaje? Nie mam pojęcia. No i mam problem. Warto? Nie warto? Jest błąd? Nie ma błędu?
Twierdzenie, że tak ma być, bo oto działa algorytm owiany mgiełką tajemnicy, to jakaś pomyłka... (nie twierdzę, że to Twój dziwaczny pomysł, rozumiem, że mówisz to, co możesz i ile możesz).

Edit: Wczoraj na S2 skończyłam 4 prowincje na 4 gwiazdce i dostałam z każdej z nich po runie. Dzisiaj zrobiłam te same 4 prowincje na 5 gwiazdce i nie dostałam żadnej runy.
Czy ktoś ma/miał chociaż trochę podobnie?
Czy wyjaśnienie tego ciekawego zjawiska jest także tajemnicą?
W poście wyżej pisałam, że mam wątpliwości, czy aby na pewno im dalej się w turnieju zaszło, tym nagrody są lepsze. Teraz wiem na pewno, że tak to nie działa + coraz bardziej aktualne jest to, co napisałam powyżej w tym poście...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Wiesz co dostaniesz, nagrody za ukończenie poziomu są podane w grze w prowincji turniejowej w górnym lewym rogu.
Nagrody są tym lepsze im wyższy jest poziom prowincji. + Na koniec turnieju są tym lepsze im więcej ma się odblokowanych punktów kontrolnych (tutaj progres i nagrodę za punkt kontrolny też widać) + im więcej i wyższym prowincji turniejowych podbijesz tym większa szansa na zdobycie punktów rankingowych na koniec. (100 pierwszy osób)
Jakby na to nie patrzeć, progres w Turnieju przekłada się na korzyści, to czy kogoś one zadowolą względem włożonej w Turniej pracy/zasobów to już kwestia indywidualna.
 

DeletedUser

Guest
Tyle że @Dragomira te nagrody są bardzo dziwnie wyliczane i to na kilku forach jest już napisane. Jeśli za 2 gwiazdkę w prowincji jest czasem więcej niż za 3 gwiazdkę, to jest to conajmniej dziwne. Algorytm przyznawania tych nagród jest po prostu nieprzewidywalny. Trudno ocenić bowiem czy dalsze podbijanie prowincji ma sens i wbijanie jej gwiazdki kolejnej ma po prostu sens.
 
Status
Zamknięty.
Do góry