• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.61

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
  • Działanie Kupca zostało zmienione, tak aby Towary automatycznie się aktualizowały po zakończeniu wymiany. Nie będzie już potrzebne odwiedzanie Kupca, by wymusić aktualizacje wartości towarów.
Mam jakieś dziwne skojarzenie z kozą z dowcipu... czy przypadkiem to kiedyś tak nie działało? Ale przyszło super ulepszenie? A teraz ponownie mamy wymyślanie koła od początku? koza jak malowana... tylko ta z dowcipu jest śmieszna a ta z aktu średnio akurat. Ale ja tylko wariat jestem... cytując inny dowcip
a się humorystycznie zrobiło. Szkoda że nie śmiesznie

a skoro mamy zmienione działanie kupca to dlaczego nie ma filtru na ten kłe... kłe... "śmietnik" (ofki między grupami i/lub na lichwiarskim przeliczniku) na rynku? dlaczego na apce nie ma filtru na bractwo? dlaczego nie ma filtru/zakładki na żywe? dlaczego oferty na rynku się zawieszaja? dlaczego kupno towarów nie idzie płynnie i czasami nawet nie wiadomo co się klika? dlaczego wywala z gry gdy ktoś kliknie ofertę w tym samym czasie? ... niestety lista pytań dlaczego jest długa :(
 

DeletedUser110

Guest
Kiedy możemy się spodziewać odblokowania ekspansji z mapy???
Nie mówię, że na całe 3 paski (bo tyle mam 'nie do ugryzienia'), ale chociaż na jeden?
Chciałbym też zwrócić uwagę, że im później IG odblokuje ekspansje z mapy, tym większy będzie wrzask diamentowych dzieci: załóżmy, że limit wzrośnie o 10 prowincji. Nie chce mi się teraz tego liczyć, chodzi o istotę problemu. Im później to się stanie, tym więcej graczy nagle te ekspansje będzie mogła postawić. I zacznie się prucie japy, że
płaciłem za ekspansje, a tu widzę, że inni mają 10 za darmo i ja się na to nie godzę!!!!!!!111oneoneonejeden
 

jakub357

Łucznik
Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie...;
Dźwięk zbiórki monet...;
Towary w podglądzie (...) nie miały podpowiedzi (...).

Mi, gdybym był osobą odpowiedzialną za grę, byłoby wstyd prezentować poprawki drobnych usterek. Gracz nie jest z Head Office, żeby interesowały go takie mankamenty. Dla gracza aktualizacja to zmiana, która wpływa na grę - na jej balans, grywalność, przejrzystość. Z przykrością stwierdzam, że większość tutejszych aktualizacji zaczepia jedynie o przejrzystość, niestety w mikroskopijnych wymiarach; oraz jako najmniej istotny element spośród w/w.

Feedback graczy jest jawnie ignorowany. Myślę, że jest to łamanie prawa odnośnie praw konsumenckich; Support na prywatne zgłoszenia z konta odpowiada, bo to jego obowiązek w zakresie wykonywanej pracy, z którym jest związany umową, jak Smeagol z obietnicą Jedynego. Na pewno Dragomira jest w taki sposób związana - piastuje stanowisko Community Manager i podlega ,,górze", stąd niewykonanie przez nią obowiązków, czy nawet opieszałość... wszystko podlega kontroli, superwizji, oraz regularnym raportom.
Jednak to tylko funkcja pośrednika. Dobrać trzeba się zawsze do samego czubka piramidy, na którym piętrzy się suto zastawione biureczko z tłuściutkimi jak serdelki palcami na blacie.
Jak się tam dobrać?
 

DeletedUser

Guest
  • Działanie Kupca zostało zmienione, tak aby Towary automatycznie się aktualizowały po zakończeniu wymiany. Nie będzie już potrzebne odwiedzanie Kupca, by wymusić aktualizacje wartości towarów.

Jeżeli to ulepszenie ma działać tak samo jak "nowe zakupy" u hurtownika, czyli po zakupie trzeba odczekać na odświeżenie oferty (przeglądarka, apka działa ok) to się pinkolcie, to nie jest ulepszenie tylko kolejna kłoda pod nogi użytkownika. łatwo sobie wyobrazić co będzie jak kupię kilkanaście ofert po 100 sztuk... ten szczątkowy handel padnie

Powyższe "usprawnienie" zostało naprawione na becie a na tutaj "dumnej" liście poprawionych błędów tego nie ma. Wiem, że sezon wakacyjny i że rzuciliście nową rasę (czytaj. mamy na pół roku wyrąbane idziemy na urlop) ale szczerze to mnie by było wstyd ogłaszać takie coś jako aktualizacje, toż to hot fixy (raczej cold) które powinno się "cichcem" wpuszczać żeby siary nie było

PS. Jeśli jednak zostanie naprawiony błąd odświeżania u hurtownika to znaczy że wasze aktualizacje to wielkie kłamstwo, bo podajecie niepełne dane. Zresztą jestem wielce ciekaw co skopiecie podczas tej aktualki


Edit

Kolejny temat w ostatniej PB na apce dało radę przerobić listę zadań i dodanie guzika "Następne" zamiast multum powiadomień czy na pewno chcę zrezygnować z powtarzalnego zadania, proste pytanie kiedy takie usprawnienia będą w przeglądarce?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1921

Guest
Aplikacja
:nadal brak wiadomości prywatnych,
:brak ofert z bractwa,
:brak animacji w mieście na słabszych modelach.
:brak modernizacji cudownych budynków po przez wkładanie PW w cudze budynki
Przeglądarka
:Flash działa jak działał,czyli wywala na średnich i wysokich ustawieniach grafiki,
:Hurtownik nie można kupić np. za monety bo gdy się kupi to się odświeża lista ofert.
:Nie aktywni gracze ciąg dalszy;chyba będzie za rok nigdy.
Czekam na naprawę bo wasze powyższe pseudo błędy są(raczej powinny być cichymi błędami[szereg innych błędów].
PS. Lista Błędów jest bardzo długa.
 

Hassano

Łucznik
Z tego co widze to kupiec został "naprawiony" bo wchodzenie i wychodzenie z niego było uciążliwe. Szkoda tylko że z własnej głupoty musieli sie tym zająć bo już wcześniej tak było to ktoś postanowił wsadzić w to swoje łapska i to zepsuć. Przy okazji hurtownik też naprawiony więc chociaż raz im sie coś udało.. Czekam nadal na wielokrotność wystawiania ofek i kumulowanie ich żeby na rynku nie było takiego bałaganu...
 

DeletedUser3475

Guest
To co się wydarzyło raczej ciężko nazwać aktualizacją, raczej kosmetycznymi poprawkami.

I to o czym pisał @ThomASBBor89 - brak wiadomości (pisałam w tej sprawie do supportu, ale zostałam zignorowana) oraz brak możliwości używania bonusu Antycznych Cudów w aplikacji jest wyjątkowo wkurzający.

Podobnie w aplikacji jest kilka użytecznych rozwiązań - np. ułatwione przewijanie zadań powtarzalnych w przygodzie.

Rozumiem, że nad wersją przeglądarkową i mobilną pracują różne zespoły programistów, ale nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie, żeby obydwa zespoły się chociaż trochę komunikowały? wydaje mi się to niespecjalnie skomplikowane.
 

DeletedUser1660

Guest
Aplikacja wystartowała kiedy? Nawet rok nie minął... Dobrze, że w ogóle się pojawiła :) Już mamy dostęp do głównych wydarzeń, czat też się liczy. Wiadomości to mały pikuś moim zdaniem. Zawsze pozostaje alternatywa ;)

Kupiec, fakt, udręka :confused: Zdecydowanie lepiej było po staremu.
Chcemy aby przywrócono starego kupca!!!:mad:
 

DeletedUser3475

Guest
Aplikacja wystartowała kiedy? Nawet rok nie minął... Dobrze, że w ogóle się pojawiła :) Już mamy dostęp do głównych wydarzeń, czat też się liczy. Wiadomości to mały pikuś moim zdaniem. Zawsze pozostaje alternatywa ;)

Ja głównie korzystam z aplikacji i brak niektorych funkcji jest akurat bardzo dotkliwy dla mnie
 

Hassano

Łucznik
No i sie zaczyna.. U mnie na apce nie widać logo bractwa przez co nieda sie rozdać premki itp.. ponadto każdy komunikat który sie wyświetla wychodzi poza ekran na górze i widać go połowe albo i nie..
Ponadto na www każde przejście na inną zakładkę powoduje zawieszenie gry ( wcześniej też sie tak działo ale nie za każdym razem) teraz wystarczy że przełączę karty i już zawias.. co tam za amatorzy pracują to głowa mała.. sam mam firme i jak bym ją prowadził w taki sposób że ciągle by coś nie działało to bym ją szybciej zamknął niż otwarłem a tu nic i jeszcze robią na tym dobrą kase..
 

DeletedUser

Guest
Co do apki i wiadomości faktycznie opcja "Następny" do przewijania zadań pojawiła się TYLKO w PB, niestety klasyczne zadania trzeba se podotykać ekranu trochę dłużej (jak w przeglądarce) :/

Kupiec (Hurtownik), nie wiem jak u innych u mnie nadal jest wkurzające odświeżanie co zakup, co ciekawe apka działa płynnie

Jak wyżej, wasza organizacja pracy wygląda tragikomicznie z punktu widzenia klienta. Luźna propozycja dorzućcie po jednej kiści bananów dla kierowników projektów niech sobie czasem pogadają (a jak macie Program Managera to go zmieńcie:p). Druga luźna uwaga odnoszę wrażenie że macie najwyżej po jednym programiście na projekt (współdzielonym z FOE itd) patrząc po tempie i ilości poprawek. Stuknięcie kodu dla istniejącej aplikacji by ją kosmetycznie poprawić to serio jeden tydzień pracy?

Wprowadzenie rasy pół roku, gdzie przecież niemal cała mechanika jest gotowa
 

visit0r

Paladyn
No i sie zaczyna.. U mnie na apce nie widać logo bractwa przez co nieda sie rozdać premki itp.. ponadto każdy komunikat który sie wyświetla wychodzi poza ekran na górze i widać go połowe albo i nie..
Ponadto na www każde przejście na inną zakładkę powoduje zawieszenie gry ( wcześniej też sie tak działo ale nie za każdym razem) teraz wystarczy że przełączę karty i już zawias.. co tam za amatorzy pracują to głowa mała.. sam mam firme i jak bym ją prowadził w taki sposób że ciągle by coś nie działało to bym ją szybciej zamknął niż otwarłem a tu nic i jeszcze robią na tym dobrą kase..
bo masz sp z.o.o. nie gmbh gdzie mozna lezec ogorem do gory nic nie robiac i liczac kase, nie moge sobie przypomniec w regulaminie ktorej gry widzialem zapisek:"uzytkownik zakadajac konto w grze zgadza sie na zaplate odszkodowania w wysokosci wyznaczonej przez administracje gry bez potrzeby udowadniania powstalej straty"
 

DeletedUser80

Guest
uzytkownik zakadajac konto w grze zgadza sie na zaplate odszkodowania w wysokosci wyznaczonej przez administracje gry bez potrzeby udowadniania powstalej straty"
To się nazywa klauzula niedozwolona.
Równie dobrze możesz podpisać, że za multikonto mogą Cie rozstrzelać.
 

DeletedUser

Guest
Wracając do tematu...

Dziś zauważyłem, że hurtownik ni z gruchy ni z pietruchy działa jak dawniej czyli można prawie bezboleśnie (prawie bo nadal jest rozjazd z układem kolumn pomiędzy przeglądarką i apką) robić zakupy a to prowadzi do tego co pisałem na początku:

Te wasze ogłoszenia o aktualkach to można potłuc o kant zaokrąglonej części ciała, chwalicie się bzdetami a programista i tak robi co chce, poza tym po kiego grzyba utrzymujecie że to dopracowany produkt (jak jest osobny serwer beta) jak tak naprawdę to tylko dwie różne wersje gry bo i tak wszystko testujecie na żywca na każdym serwerze

A szkoda mi już strzępić klawiatury, programista może znowu leżeć ogórem do góry, jak już przywrócił stary kod (w sumie to perpetuum mobile by mieć fuchę, zrobić i coś innego skopać -> przyjść poprawić i znowu coś innego skopać -> itd)
 

visit0r

Paladyn
To się nazywa klauzula niedozwolona.
Równie dobrze możesz podpisać, że za multikonto mogą Cie rozstrzelać.
klauzula niedozwolona w rozumieniu kodeksu cywilnego ktory nie posiada mocy prawnej w przypadku firemki zarejestrowanej w irlandii, jak sobie przypomne nazwe gry to wkleje odpowiednie odnosniki
 

DeletedUser80

Guest
Nie ma znaczenia gdzie zarejestrowana jest firma, i tak sprawa skończyła by się w sądzie.
A pojęcie klauzula niedozwolona znane jest nie tylko w Polsce.
Inna rzecz, że zacytowałeś (z pamięci mniemam) tylko część paragrafu.
Całość (logicznie) może wyglądać inaczej.
 

visit0r

Paladyn
Nie ma znaczenia gdzie zarejestrowana jest firma, i tak sprawa skończyła by się w sądzie.
A pojęcie klauzula niedozwolona znane jest nie tylko w Polsce.
Inna rzecz, że zacytowałeś (z pamięci mniemam) tylko część paragrafu.
Całość (logicznie) może wyglądać inaczej.
to chyba bylo therian saga, teraz widze ze w regulaminie maja zapis ze wszelkie spory beda rozpatrywane przez sąd kandyjski, nie znam na tyle angielskiego aby doslownie zrozumiec orginalne brzmienie paragrafu 18 bo w nim jest mowa o szkodach i potencjalnych szkodach dzialan lub ich zaniechania ze strony uzytkownika translator googla mi tylko zamieszal
 

DeletedUser1775

Guest
Hmmm...Dziwne rzeczy w powiadomieniach mi się dziś dzieją:
- przy ikonie bractwa co i raz wyświetla się wykrzyknik
- trąbka pokazuje kilka wiadomości, choć żadnej nowej nie ma
- na drzewku przy banshee też wykrzyknik
- budowniczy jako nowości pokazuje budynki rasowe krasnoludów, choć jestem w końcówce niziołków
- wiadomości kilkadziesiąt nieprzeczytanych, mimo że odczytuję na bieżąco, kilka razy dziennie...
Czyżby to po ostatniej aktualizacji jakaś czkawka?
Albo coś się po cichu majstruje, a przy okazji kwiatki wychodzą ;)
 

DeletedUser1921

Guest
Hmmm...Dziwne rzeczy w powiadomieniach mi się dziś dzieją:
- przy ikonie bractwa co i raz wyświetla się wykrzyknik
- trąbka pokazuje kilka wiadomości, choć żadnej nowej nie ma
- na drzewku przy banshee też wykrzyknik
- budowniczy jako nowości pokazuje budynki rasowe krasnoludów, choć jestem w końcówce niziołków
- wiadomości kilkadziesiąt nieprzeczytanych, mimo że odczytuję na bieżąco, kilka razy dziennie...
Czyżby to po ostatniej aktualizacji jakaś czkawka?
Albo coś się po cichu majstruje, a przy okazji kwiatki wychodzą ;)
Aktualizacje i zbuki po aktualizacji to norma w tej grze. Jutro coś znowu się popsuje.....
 
Status
Zamknięty.
Do góry