• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.64

  • Rozpoczynający wątek Shannqa
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
O nowa zmiana, aktualki wchodzą w poniedziałki. Co tu dużo pisać kolejna kosmetyka (ujednolicenie ikonek sic!) oby tylko czegoś nie wykrzaczyło
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Aż ciężko cokolwiek napisać o tak fascynującej aktualce :p Te zmiany chyba wpłyną na reszte mojego życia
Szkoda że niema nic o czymś co chcą dostać gracze ale chyba czas przestać sie łudzić
 

DeletedUser875

Guest
to nie powinno dostać miana aktualizacji do wersji 1.64 tylko poprawki błędów a co z odblokowaniem prowincji nie wiem po co od kilku miesięcy robię zwiad ?
 

DeletedUser

Guest
O nowa zmiana, aktualki wchodzą w poniedziałki. Co tu dużo pisać kolejna kosmetyka (ujednolicenie ikonek sic!) oby tylko czegoś nie wykrzaczyło
Ułatwienie przelogowania świata w apce to nie jest kosmetyka, a ważna zmiana. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądać w praktyce.
 

DeletedUser

Guest
Aż ciężko cokolwiek napisać o tak fascynującej aktualce :p Te zmiany chyba wpłyną na reszte mojego życia
Szkoda że niema nic o czymś co chcą dostać gracze ale chyba czas przestać sie łudzić
Otrzymałeś unikalną możliwość zakupu 600 księżyców za skromne 200 pln i jeszcze Ci mało ? :D
Wiesz, ilu analityków, projektantów i developerów IG musiało nad tym siedzieć dniami i nocami ?
Niektórym nigdy nie dogodzisz.
 

Hassano

Łucznik
Otrzymałeś unikalną możliwość zakupu 600 księżyców za skromne 200 pln i jeszcze Ci mało ? :D
Wiesz, ilu analityków, projektantów i developerów IG musiało nad tym siedzieć dniami i nocami ?
Niektórym nigdy nie dogodzisz.

O kurde o tym nie pomyślałem :D
To jak mówisz że to taka super oferta to chyba nawet kupie dwa pakiety :D:D
 

Sorcha

Rycerz
Ujednolicenie ikonek Elvenaru ale przecież zawsze przypominają, że "Pamiętajcie: Aktualizacja aplikacji odbywa się niezależnie od aktualizacji wersji przeglądarkowej", więc Elvenar Mobile i Elvenar Desktop to oddzielne projekty, po co to więc ujednolicać?? A może się czepiam, chociaż to nie moja rola na tym forum ;)??? Ktoś mi na to odpowie??
 
Prosze bardzo ;)
Produkt jest jeden, mianowicie gra o nazwie Elvenar.
Tyle, ze mozna w nia grac albo w wersji mobilnej, albo przegladarkowej.
Jako ze bardzo wielu graczy uzywa obu wersji, unifikacja
i ujednolicenie wielu elementow, w tym przypadku graficznych,
jak najbardziej ma sens.
Nie mialbym na przyklad nic przeciwko temu, by
w wersji przegladarkowej mozna bylo motywowac
w podobny sposob, jak na apce ;)
 

Sorcha

Rycerz
Dzięki @chris07070707! To ma sens, ale jeśli chodzi o unifikację graficzną to boje się tylko, jak to zwykle bywa lepsze jest wrogiem dobrego i tak pozmieniają, że nie poznam co jest co!! Do obecnych ikonek towarów już się przyzwyczaiłem, a skoro mają być takie jak w wersji mobilnej to nie wiem czy to dobrze, bo nie używam (jak na razie) wersji mobilnej. Nie mogę więc ocenić "urody" tych zmian, cóż poczekamy zobaczymy!!!
 

DeletedUser3332

Guest
No przyznam że większość rozwiązań w aplikacji jest dużo ciekawszych niż w przeglądarce, dodatkowo apka jest dużo bardziej czytelna :)
 

DeletedUser

Guest
potwierdzam nie ma się czego bać, ikonki są bardziej intuicyjne. Problem może być tylko z rozdzielczością bo jednak przeglądarka ma ją dużo większą. Przy okazji akurat apka to młodsza siostra przeglądarki więc ma kilka fajnych usprawnień (np. ciekawe dlaczego nie ujednolicą pozycjonowania towarów u hurtownika, już parę razy wydałem młotki zamiast złota :p)

@Ateoniusz mój komentarz jest w sprawie wersji przeglądarkowej, a ponadto ułatwienie w przelogowaniu to raptem też równanie tylko tym razem do przeglądarki. Nadal kosmetyka bo to już dawno jest dopracowane na tej platformie
 

Sorcha

Rycerz
@BlossomValvi a jak jest z synchronizacją gry jak zbiore monety w apce , to po zalogowaniu się w przeglądarce będą one już zebrane na wszystkich rezydkach? Po drugie jakbym powiedzmy zaraz zainstalowałał to zacznę od tego rozdziału w którym jestem (koniec Wróżek, tylko zaawansowany zwiad mnie dzieli od Orków) czy zaczynam od początku?? Może jeszcze z miesiąc poczekać z instalacją , może na pierwsze urodziny apki będzie jakaś promocja ;)??? Dla nowych użytkowników aplikacji...
 

DeletedUser3332

Guest
Jak zalogujesz sie na apce to cie wylogowywuje z przeglądarki i vice versa, wiec wszystko na bieżąco masz i tu i tu.

Tez sie nacialem juz kilka razy na zakupy, w przeglądarce złoto i młotki sa odwrotnie do apki, z przyzwyczajenia juz kilka razy kliknąłem nie tam gdzie trzeba :p

A rozdzielczość ? I tu i tu działam na 1080p. Na apce wygląda to duzo lepiej (przy oddaleniu, na zoomie juz niestety widać kompresję) :)
 

Sorcha

Rycerz
Świetnie, tylko, jedno mnie jeszcze martwi, gry z ładna animacją pewnie w apce może i wyglądają dużo lepiej ale jak jest z energożernością tej apki, grałem kiedyś w pewną gierkę na komórce i powiem Wam, że po kilku godzinach na Wi-Fi było praktycznie po baterii. Wiem może to wina akumulatora, ale może to wina gry jak przy zgaszonym ekranie po (około) kilkunastu minutach bezczynności z włączoną grą spadało 5% energii baterii telefonu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Trochę wychodząc poza temat aktualizaji ale za to w temacie apka vs przeglądarka:
- apkę wykorzystuję raz dziennie do motywek - jest mega lepiej zrobione, na przeglądarce nie mam siły przeklikać 200 sąsiadów...
- kupiec, wolę przeglądarkową wersję, bo ma filtrowanie po bractwie i w ogóle ma filtrowanie :)
- wolę też ustawiać manu w przeglądarce (zwłaszcza ewenty) ponieważ wystarczy że najadę kursorem na zrobioną i wiem co tam było, w apce nie udała mi się ta sztuka (od razu zbiera)
- czat i ogólnie komunikacja tylko przegladarka (jestem dinozaur ekran dotykowy mnie przerasta :))
- ewenty - to zależy jak do tej pory jest więcej na przeglądarkę (to szybko ujednolicili)
- punkty wiedzy, zdecydowanie przeglądarka (apka nie ma możliwości dotowania cudzych cudów)

Ogólnie kwestia gustu, mi jakoś paluchy łatwiej się mylą niż kursor :) jest też opcja korzystania z emulatora androida na komputerze (używam) tak lepiej mi sie pracuje niż na smartfonie. W kwestii energożerności na smartfonie powiedziałbym że zużywa mniej niż inne gry (jak porównam ile ja zużywam a ile dzieciaki), wiesz jak masz strzelankę to dużo więcej dotykasz ekranu itd, ale to zależy od modelu telefonu i nawyków użytkownika
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
O tak, widok miasta ma swoje plusy na apce - przede wszystkim fakt, że mogę oddalić swoje miasto na tyle, by zobaczyć je prawie całe, gdzie na przeglądarce na maksymalnym oddaleniu widzę jakieś 10%-15% przy 768p. Mowa oczywiście o oddalaniu kółkiem, bo mniej więcej "taki sam" efekt, jak na apce, mogę uzyskać zmniejszaniem treści strony w przeglądarce do 67%, ale, wiadomo, jakość tekstu bardzo na tym cierpi.
 

DeletedUser

Guest
no tak problem ze skalowaniem mi spokojnie wystarcza 80% na przeglądarce (na moim etapie ogarnia prawie całe miasto), tylko tyle że mam pożądny monitor :)
Tak z ciekawości po co ci widok całego miasta? poza zrobieniem screena to raczej małą użyteczność
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@BlossomValvi A choćby żeby tego screena zrobić :p A tak serio to robi różnicę, czy mogę zebrać całą produkcję z miasta 1-2 ruchami, czy muszę w międzyczasie przesunąć ekran 10 razy. Do tego dochodzi kwestia gry przy słabym połączeniu internetowym, co się czasem siłą rzeczy zdarza, i wszystko trwa co najmniej trzy razy dłużej.
 

Sorcha

Rycerz
A propos skalowania @BlossomValvi zauważyłem, że od kilku (jednej może dwóch aktualizacji coś zmienili wcześni8ej podczas eventów że 4 ikonki zadań były widoczne ca w 768p musiałem, użyć 90% bo przy 100 był kawałek tej 4 dolnej (zadania opcjonalne rozdziału) zasłonięty, a teraz po tych zmianach zmniejszam na wet 67% i nic się nie dzieje. Jak była zasłonięta, tak jest a to chyba ważne czy mi zaliczyło te opcjonalne zadanie czy nie, może to wina flasha nie gry Elvenar? Co do tej gry co mi zżerała bateria to była poprzednim telefonie i była to raczej typu RTS (rozbudowa bazy, produkcja wojska, walka z wrogiem itd) oczywiście multiplayer ;) !!!
 
Do góry