• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.89

DeletedUser

Guest
Wow:
  • Magiczne warsztaty i Magiczne rezydencje zostały dodane do puli nagród Iglicy Wieczności. Można je zdobyć poprzez zakończenie niektórych z wielu konfliktów w Iglicy.

To chyba diamentowcy padną :p, tak pisałem w wątku o ewencie, przechodzimy fundamentalną zmianę w gospodarce gry, diamenty przestaja być walutą premium (raczej stosując analogię z rpg spadły z poziomu epic -> rare)
A teraz sobie pluję w brodę bo skorzystałem z promocji na magiczne (smuteczek)

Tutaj pytanie @jarq na czym iG chce zarabiać?
- daje magiczne budynki za free
- daje diamenty za free
- daje schematy za free
- dało teraz teleportację, więc już nawet pomyłki w rozbudowie nie bolą, bo praktycznie poza kilkoma budynkami resztę można usunąć/schować

Rozumiem karnawał dobroci, ale business is business na czymś muszą nas orżnąć :) więc na czym?


Mniejsze wow:
autumnlevelsnew.png
Zrównaliście wszystkie manufaktury do jednogo poziomu (ok będzie łatwiej tłumaczyć) ale:
- to trochę nie fair, zwłąszcza dla użytkowników stali, przypominam dopóki zadania obejmowały ilość towaru to nie ma sprawy bo wydajność stali jest ok 2x innej, ale w przypadku posiadania ilości manufaktur to do są na poszkodowanej pozycja i to dwukrotnie raz przez powierzchnię budynku, dwa przez czas budowy


A reszta to stara bieda, jestem ciekaw co wejdzie w ukrytych aktualizacjach :) a i tradycyjnie co skopie ta aktualizacja
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
W dalszym ciągu jest ta durna animacja w turnieju na aplikacji!!!!!!!
i w dalszym ciągu nie ma informacji o wiadomościach w aplikacji

trochę historii
ogłoszenia z dnia 24 maja 1017r
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/elvenar-staje-się-mobilny.2142/

możemy w nim przeczytać między innymi
Obecnie wciąż ciężko pracujemy nad dodaniem wszystkich funkcji do aplikacji, ale najważniejsze elementy już bardzo dobrze działają!

ale do dnia dzisiejszego nie mamy wiadomości w aplikacji!!! Czyżby komunikacja nie była najważniejszym elementem gry? Ba! okazuje się że nie jest nawet ważnym, ani istotnym... serio???

ogłoszenia z dnia 27 października 2017r informujące o oficjalnym wypuszczeniu produktu zwanego aplikacja na rynek
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/elvenar-staje-się-mobilny-już-wkrótce.2527/


możemy się z niego dowiedzieć, że zdaniem ig komunikacja nie ma nawet statusu podstawowego elementu skoro jej jeszcze nie ma!!!
W ciągu ostatnich kilku miesięcy nasz zespół koncentrował się na wprowadzeniu wszystkich podstawowych funkcji do wersji mobilnej gry.

to są ogłoszenia z 2017roku!!! minęło 2 lata!!!! to chyba najwyższy czas wreszcie nam wyjasnić dlaczego opcji wiadomości nie ma w aplikacji. Bo moim zdaniem (i chyba wiele osób się ze mna zgodzi w tej kwestii) to możliwość komunikacji nie jest ani podstawową, ani ważną sprawą... to jest fundament!!! nie ma nic ważniejszego. Lista "prac" nad aplikacją w nadchodzącej aktu jest stosunkowo długa... tylko ze nawet po dodaniu 100 punktów podobnej wagi i zsumowaniu ich wszystkich korzyści to może jakimś cudem udałoby się osiągnąć 1% z wiadomości...

@jarq to ja mam pytanie i odpowiedzi oczekuje nie od Ciebie tylko od tych "opiekunów" z ig. Dlaczego ten temat jest tak bagatelizowany? Dlaczego nie uważają wiadomości za coś ważnego i istotnego? Bo ja tego nie rozumiem akurat. Bardzo chętnie poznam motywy toku rozumowania ig.

2 lata na fundamentalny element gry to o 2 lata za długo. Nie wiem dlaczego ig tego nie rozumie. I wydaje mi się że nie tylko mnie ciekawi odpowiedź na to pytanie.

tak może na wstępnie mała podpowiedź jeszcze: nie łykniemy odpowiedzi w stylu "problemy techniczne". Interesują mnie realne powody dla których jesteśmy pozbawieni możliwości komunikacji z innymi graczami. Dzisiaj gościu mi odpisał na pw po 2 miesiącach... bo gra na apce. No w mordę ile tak można???
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq to ja mam pytanie i odpowiedzi oczekuje nie od Ciebie tylko od tych "opiekunów" z ig. Dlaczego ten temat jest tak bagatelizowany? Dlaczego nie uważają wiadomości za coś ważnego i istotnego? Bo ja tego nie rozumiem akurat. Bardzo chętnie poznam motywy toku rozumowania ig.
Ten temat nie jest bagatelizowany, uwierz mi że pracują nad tym i jesteśmy już bliżej niż dalej. Jeszcze troszeczkę cierpliwości, nie mogę wam powiedzieć kiedy te wiadomości wejdą ale jestem dobrej myśli.
 

DeletedUser174

Guest
Ten temat nie jest bagatelizowany, uwierz mi że pracują nad tym i jesteśmy już bliżej niż dalej. Jeszcze troszeczkę cierpliwości, nie mogę wam powiedzieć kiedy te wiadomości wejdą ale jestem dobrej myśli.
to oficjalną odpowiedź z "malutkiej (chciałoby się dodać czerwonej) książeczki" mamy odbębnioną

a teraz poproszę o odpowiedź na moje pytanie:)

bo temat jest zlewany i to ciepłym moczem. Czy zamawiając hotel pytasz się czy są w nim łóżka? Chyba nie... To jeżeli przez 2 lata nie dostaliśmy jeszcze tej opcji to znaczy że ig ma to w głębokim poważaniu, bo inaczej już by to zwyczajnie było. Oczywiście w wersji startowej mogło tego nie być... nie od razu Rzym zbudowano. Tylko że przez ten czas prowadzili tyle nieistotnych dupereli że to się w głowie nie mieści... przypadkiem ten priv im powinien wyjść... Nie chce mi się kopać przez wszystkie aktu i wypisywać jakie to "ważne" funkcje dodali i jakie "krytyczne" błędy poprawili. Jak rozumiem to były wazniejsze sprawy niż jakaś tam głupia możliwość komunikacji między graczami. I że maja nas (graczy) głęboko to akurat w to nie muszę wierzyć - to jest pewnik i to większy niż wynik dodawania 2+2, więc to jak bardzo brak wiadomości w grze przeszkadza w grze to ich interesuje "bardzo".

I z całym szacunkiem, ale Ty nie masz swoich myśli tutaj, więc... no ten tego wiesz rozumiesz śliski temat... może z grzeczności go jednak zostawię i będę wdzięczna jak nie będziesz wypisywał takich farmazonów... no chyba ze się będziesz upierał to rozwinę temat

A cierpliwość to nam się już skończyła dawno. Jak zrobią głupkowaty filmik o tym jak to słuchają graczy i w odpowiedzi na ich prośby dodali łaskawie wiadomości do apki to niech się nie zdziwią jak hejt to na nich wiadrami poleci

reasumując albo powiedz nam że wiadomości wejdą za aktu-dwie. albo niech te "zabawne misie" udzielą nam wyczerpującej odpowiedzi dlaczego w przerwach na kręcenie filmików nie uznali za stosowne nad tym problemem się pochylić i/lub co było ważniejsze ich zdaniem
 

DeletedUser

Guest
że się tak podepnę:

@jarq jak widać firmę stać na oficjalne komunikaty - ostatni to był w sprawie zmiany ewentu w trakcie jego trwania, wiesz ten "obcieliśmy klucze do 80, bla bla bla podwoimy wartość magicznych bla bla cieszcie się ludzki pan"
Nawet było ich stać na zrobienie cenzurowanego Q/A na facebooku (no dobra jak się szum po forach podniósł :p ale był)

W każdym razie nie mogą wydać oficjalnego stanowiska w sprawie komunikacji w apce? A jak jeszcze wytłumaczą dlaczego nie dokończyli funkcji wspierania pw u sąsiadów to byłoby miło (najpierw dodali dodawanie pw u u siebie, potem dodali podgląd miasta u sąsiada no i brakuje ostatniego kroku, w sumie najłatwiejszego spięcia tego w doładownie pw u sąsiada)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Wspieranie innych na apce też będzie, ale najpierw chcemy wprowadzić wiadomości, bez nich trochę bez sensu jest wprowadzać wspieranie skoro w 90% w bractwach odbywa się to na zasadzie łańcuszków.
 

DeletedUser

Guest
Wspieranie innych na apce też będzie, ale najpierw chcemy wprowadzić wiadomości, bez nich trochę bez sensu jest wprowadzać wspieranie skoro w 90% w bractwach odbywa się to na zasadzie łańcuszków.

I to ma być argument dlaczego nie ma jednej z podstawowych (obiecanych) funkcji? Chyba żartujesz... prosiłbym też o podanie skąd takie dane źródłowe? To że jest tu pewna grupa użytkowników to nie znaczy że to 100% reprezentacji bractw

Myślę że to prezentuje też tok myślenia w sprawie wiadomości, bo "ludzie na apce nie piszą wiadomości, więc tego nie potrzebują"

Przypominam że na apce nie ma wiadomości, czyli nie ma łańcuszka a do tego nie mam brać jak udział bo ... nie mogę wesprzeć nawet jak non stop mamy na czacie informacje z prośbą o wsparcie, a to może dlatego że łańcuszek to nie jedyna metoda ...

PS. Z tego powodu mam w bractwie łańcuszki po 150-200 pw ... bo połowa używa apki i nie ma jak brać udziału
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Może źle się wyraziłem, to nie jest argument tylko tak zostały zaplanowane prace związane z tymi funkcjami.
 

DeletedUser

Guest
ok to może tak skąd firma wie że doładowania w budynki antyczne są w 90% przypadków na zasadzie łańcuszków?
Koreluje wiadomości w skrzynkach bractwa z doładowaniem w budynki? Była jakaś ankieta? Są to dane przekrojowe dla serwera/ kraju/gry?

Jak dla mnie są to dwie całkowicie odrębne sprawy, przy czym dla doładowania budynków antycznych wszystkie "klocki" już są i działają trzeba to tylko spiąć.

Jakie są po prostu podstawy do tego stwierdzenia (udokumentowane a nie "mam wrażenie") że ktoś i to raczej ważny podjął decyzję opóźnienia na dokończenia prac? Nie czepiam się Ciebie ale jesteś po prostu przedstawicielem firmy i pierwszym poziomem kontaktu, więc chciałbym wiedzieć co firma ma do powiedzenia w tym temacie

Jak wspomniałem jak fora płoną to stać ich na oficjalne oświadczenia (tak było i przy renowacji tak jest i teraz przy jesiennym ewencie) firma miałą tyle samo czasu co na renowację, która była dodatkowym elementem a tu piszemy o makro funkcjach bo zarówno wiadomości i doładowanie pw dotyczą każdego gracza neizależnie od poziomu jak i serwera (renowacja jest opcjonalna)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nie wiem czy to jest 90% czy nie ale na pewno dużo. Ponadto jeśli wprowadzilibyśmy przesyłanie PW na mobilce bez wiadomości to znów zacząłby się lament i psioczenie, że po co to jak nie można się dogadać itd. Ktoś podjął taką a nie inną decyzję i na pewno nie zrobił tego bez analizy danych. Prace nad tym trwają i to dość intensywnie więc proszę jeszcze o trochę cierpliwości.

Ponad to odchodzimy od tematu i robi się tu bałagan.
 

DeletedUser

Guest
od tematu?

Sam zapraszasz do dyskusji :)
Sam piszesz o 90% użytkowników używających łańcuszka, więc pytam skąd te dane - rozmawiam z gracze co pisze o swoim bractwie czy przedstawicielem firmy? O ile wiem piszę w oficjalnym wątku ... z tego co odpowiedziałeś rozumiem że są wyssane z palca

Zapytałem tylko oficjalnie czy firma nie może wydać stanowiska w tej sprawie, bo jak widać w innych może ... zresztą kogo ja pytam:

upload_2019-10-2_16-27-20.png

Jak widać chyba to nie są tajne dane, pytałeś centrali? Temat już naprawdę obrasta w piórka i wypadało by coś z tym zrobić
--------------------------------------------------------

ok to porozmawiajmy o niczym, bo te istotniejsze rzeczy firma wrzuca bez uprzedzenia albo wogóle po cichu (daleko nie sięgać masz przykład zmiany zasad w trakcie ewentu)

natomiast te wątki służą? ot poprawiliśmy napisy w jednym wyświetleniu itd itp duperele po prostu sami rozrzedzacie temat lejąc wodę na potęgę
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Pytałem i dostałem odpowiedź że nie ma jeszcze zatwierdzonej ostatecznej daty wprowadzenia tej funkcji i że pracują nad tym a pisać że planujemy wprowadzić w najbliższych miesiącach uważam że nie ma sensu, jest to bardzo nieprecyzyjne określenie.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq
weźmy pod uwagę ostatnie udogodnienia jakie sie pojawiły na aplikacji. Wspomniana wyżej animacja na turnieju... skoro jest (i za nic nie można jej wyłączyć) to znaczy ze jest z jakiegoś powodu ważna. Z jakiego? Nie wiem... firma powinna mi powiedzieć bo ja jestem głupi i nie doceniam tego wspaniałego gestu. Kolejny wspaniały dodatek: skrzynki za motywkę... skoro się okazały na tyle wazne i istotne że są w grze to znaczy że jakieś racjonalne argumenty za tym stoją... jakie? nie mam pojęcia. Znowu firma powinna mi powiedzieć jakie. I to samo chce wiedzieć w temacie wiadomości w apce. Bo dlaczego ich jeszcze nie ma tez nie rozumiem. A bardzo chętnie poznam odpowiedź na to pytanie.

bez pw ładowanych w cuda innych da się żyć. Jest to kłopot, ale do przełknięcia, bo tylko konta multi moga miec problem co zrobić z pw. Zwykły gracz zawsze moze sobie wrzucić pw we własny cud i odblokować pasek. A jak żyć bez wiadomości? Jak sprawnie funkcjonować bez komunikacji? A skoro ich nie ma to niech ig łaskawie wreszcie odpowie na to pytanie -> najlepiej z wyczerpującym poradnikiem
 

blazius1

Paladyn
Wspieranie cudów to coś innego niż pisanie wiadomości. Cuda to cuda, komunikacja to komunikacja.
Priorytetem powinna być komunikacja. Każdy Arcy to powie.
 

visit0r

Paladyn
Ten temat nie jest bagatelizowany, uwierz mi że pracują nad tym i jesteśmy już bliżej niż dalej. Jeszcze troszeczkę cierpliwości, nie mogę wam powiedzieć kiedy te wiadomości wejdą ale jestem dobrej myśli.
blizej niz dalej to 51% czyli zakladajac ze lekko ponad 2 lata to ponad polowa do wprowadzenia wiadomosci w mobilce poczekamy kolejne 2 lata?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
bez pw ładowanych w cuda innych da się żyć. Jest to kłopot, ale do przełknięcia, bo tylko konta multi moga miec problem co zrobić z pw. Zwykły gracz zawsze moze sobie wrzucić pw we własny cud i odblokować pasek. A jak żyć bez wiadomości? Jak sprawnie funkcjonować bez komunikacji? A skoro ich nie ma to niech ig łaskawie wreszcie odpowie na to pytanie -> najlepiej z wyczerpującym poradnikiem
Niestety, uzyskałem tylko informację że intensywnie nad tym pracują i chcą to jak najszybciej wprowadzić do apki, chodzi oczywiście o wiadomości.
 

Hassano

Łucznik
A ja mam pytanie czemu nie wszyscy mają możliwość ustawiania produkcji w warsztatach za pomocą magicznego guziczka?? dochodzą mnie słuchy że nie wszyscy mają tą opcje na pc.. to dopiero niesprawiedliwość ig
 
Do góry