• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Bramie do Przeszłości

Rajstlin

Zwiadowca
Patent na event i losowania hmmm.... zbieramy, losowo klikamy, zapełniamy całą plansze i znowu klikamy na 3 okienka po prawej lub kasujemy, łączymy, aby elementy z planszy dopasować, wszystko :) Bez względu na to co napiszecie poniżej i na jaki temat, zawsze miło będzie Was poczytać ;)

Ja mam zupelnie na odwrót
nie klkamy losowo tylko to co nam w danym momencie potrzeba
nie zapelniamy planszy bo sie robi smietnik i tylko utrudnia kasowanie ofert
kasujemy az sie trafi oferta warta zainwestowania klikamy co potrzeba zbieramy
znowu kasujemy lub zbieramy jesli warto i tak w kolko:)
 

Jadek

Wędrowiec
Znaczy że popadłem w skrajność ;) Spróbowałbym po Twojemu ale hmm, żetonów brak, z drugiej strony i tak nie jest u mnie tragicznie, na teraz 16 punktów brakuje mi do złotej ligi. Nawet nie pytam w jakiej jesteś grając w tak przemyślany sposób, jedno jest ważne, zabawa jest fajna :)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Fajna owszem. Jakby się odbywała w osobnej aplikacji. Do pykania na smartfonie w pociągu.

Ale wpakować taką gierkę do eventu? To był mocno średni pomysł.

Ponadto komplikacja tej mechaniki utrudniła ocenę jaką strategię przyjąć przy wydawaniu żetonów. Niektórzy gracze wydają żetony bez żadnego pomysłu. Jak leci. Zapełniając planszę na zapas, a potem coś się złoży Krasnoludom.

W rezultacie będzie niekiedy problem z uzbieraniem zestawów. Większy niż w czytelnych eventach.
Lepszy jednak event nie tak fajny, ale czytelny w obraniu strategii i szybszy w obsłudze.
 

Deleted User - 198835

Guest
Event może i fajny , ale w poprzednich więcej szło skrzyń otworzyć niż w tym zdobyć nagród od krasnoludów , czyli trzeba wydać więcej waluty na każdą możliwość , czyli nie dosyć , że nagrody coraz słabsze , to jeszcze coraz ciężej je zdobyć
A nagrody ?
Starsi gracze w większości zostawiają je w magazynie i wcześniej , albo później przerabiają na fragmenty zaklęć , które z powrotem coraz bardziej podnoszą swoją ilość , bo brakuje w AM tych propozycji na przerobienie ich na katalizatory - część graczy ma tych propozycji więcej , ale kosztem reszty , bo procent szans w danym dniu na serwerze dla wszystkich graczy musi się zgadzać :(
A i duża większość nowych graczy nawet nie walczy o te nagrody główne , a jak już , to tak , jak poprzednie postawią na krótko a potem wywalą
 

DeletedUser5758

Guest
Fajna owszem. Jakby się odbywała w osobnej aplikacji. Do pykania na smartfonie w pociągu.

Ale wpakować taką gierkę do eventu? To był mocno średni pomysł.

Ponadto komplikacja tej mechaniki utrudniła ocenę jaką strategię przyjąć przy wydawaniu żetonów. Niektórzy gracze wydają żetony bez żadnego pomysłu. Jak leci. Zapełniając planszę na zapas, a potem coś się złoży Krasnoludom.

W rezultacie będzie niekiedy problem z uzbieraniem zestawów. Większy niż w czytelnych eventach.
Lepszy jednak event nie tak fajny, ale czytelny w obraniu strategii i szybszy w obsłudze.
weźmy pod uwagę, że to pierwsza taka forma rozgrywania w evencie. Sam na początku nie wiedziałem jak się za to zabrać, ale z czasem ładnie idzie wystarczy robić np. tak jak @Rajstlin piszę. Jak dla mnie nie było problemu z uzbieraniem głównego zestawu i moze złapie się na złotą ligę, aczkolwiek ta strategia słabo się sprawdza w nagrodach dziennych, na których w przyszłości chyba nie bd się skupial w takiej formie rozgrywki ;)
 

Serengeti

Szef kuchni
No to udało mi się zebrać kompletny zestaw, ufff :D
Duży plus za to, że składa się z budyneczków o różnych kształtach i można je sobie ładnie wpasować w różne zakamarki miasta :)
To znacznie lepsza opcja niż kolubryna Ruin, której nijak się nie da ruszyć bez utraty bonusów.

Przy okazji pytanie do osób z dalszych rozdziałów :)
Przed samym eventem weszłam w Żywiołaki, ale planuję tu dłuższy postój, więc zrobiłam tylko Zwiad i dalej nic.
To znaczy nie mam odkrytych żywych towarów w drzewku badań, a Krasnoludzka Cytadela z rozdziału Żywiołaków już daje żywe.
I co teraz się stanie? Będę dostawać te towary czy jednak nie? :p
Znaczy i tak się dowiem za 24h, ale może wiecie wcześniej :D
 

Ovocko

Rycerz
I co teraz się stanie? Będę dostawać te towary czy jednak nie? :p
Znaczy i tak się dowiem za 24h, ale może wiecie wcześniej :D

W drzewku jest zwiększenie produkcji a nie odblokowanie żywych jako takich, więc powinnaś te towary dostawać.
Natomiast nie będziesz mogła nimi handlować dopóki nie rozbudujesz kupca
 

blazius1

Paladyn
Moim zdaniem jeśli ktoś miałby dylemat, czy robić w następnym takim evencie nagrody dzienne, czy nagrodę główną, to raczej nagrodę główną.
Korzystając z ofert dolnego Krasnoluda. Tego trzeciego od góry co daje 3 lub cztery tzw. "cosie" (tutaj Klejnoty Triumfu).

I nie składać pionków jak leci i na zapas, tylko zawsze pod tego jednego Krasnoluda. Bez względu co proponuje w aktualnej ofercie.

Nie jest to strategia pewnie optymalna?! Choć na dłuższą metę - kto wie? (bo losowość jest wszędzie w tym evencie zbyt duża żeby cokolwiek szacować).
Ale jest jakoś tam porządkująca całą procedurę z tą wewnętrzną gierką w składanie pionków.
Na pewno z braku możliwości oceny działania tej całej mechaniki warto przyjąc strategię na oferty od jednego konkretnego krasnoluda. Nie od wszystkich na raz.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
To się da policzyć, szacując ile monet (średnio) kosztuje nas konkretna oferta (czyli np. jeśli zrobimy 100 losowań, na ile ofert konkretnego typu nam to starczy).
Przy czym właśnie tak (czyli bezpośrednie przełożenie monety->oferty), a nie np. szacując średni koszt figurek a potem dopiero z tego licząc koszt danej oferty (jako sumę średnich kosztów figurek potrzebnych do jej zrobienia), bo w takim przypadku bilans się nie zgodzi :D
 

blazius1

Paladyn
Zwolennicy tej mechaniki niechaj tylko zwrócą uwagę, ze tym razem udało się twórcom kompletnie zamazać przelicznik średniej ilości waluty eventowej na koszt wybranych ofert. Oferty od Krasnoludów są chyba wręcz o zmiennym koszcie?! Zależnym od losowań na etapie podzespołów służących do składania pionków?
A co najmniej trudno uchwytnym. Tego nie da się w prosty sposób uśrednić bez zdolności matematycznych i smykałki do rachunku prawdopodobieństwa.

W efekcie trudno tutaj mówić o uzyskiwaniu ofert i nagród z ofert w sposób zaplanowany. Gracz nie ma pełnej kontroli nad obraną strategią - nawet jeśli obrał jakąś tam strategię.

W poprzednich eventach tego nie było. Grało się wg jasno obranej strategii i wszyscy żeśmy lepiej lub gorzej rozumieli jak klikamy event i po co. I szło to z reguły szybko. Tutaj - nie za bardzo wiemy, a tempo składania pionków jest wręcz nużące.
 

Ovocko

Rycerz
Zwolennicy tej mechaniki niechaj tylko zwrócą uwagę, ze tym razem udało się twórcom kompletnie zamazać przelicznik średniej ilości waluty eventowej na koszt wybranych ofert.

Bo tu masz co najmniej potrójną losowość - co wypadnie z kubka, czego będzie chciał krasnolud, z jakich pionków posklejasz te wymagane (co jest pochodną tego co wypadnie z kubka, ale nie w 100%, bo zależy np. od tego ile masz jeszcze miejsca na planszy). Plus to co dostaniesz z kart i ile tych kart zdobędziesz.

Teoretycznie możesz zapanować nad przynajmniej jednym z tych elementów (odrzucając oferty od krasnoludów) ale i to nie w 100% (bo oferty do której masz pionki na planszy nie da się odrzucić), poza tym wymaga to właściwie ciągłej obecności w grze, by mieć szansę zdążyć.

Co do uśredniania kosztów - to jest dość proste, niemniej (raczej) bardzo żmudne. Dla każdej oferty musisz dobrać taką ilość losowań, by być w stanie sklecić z nich figurki starczające na zamknięcie całkowitej liczby ofert. Potem podzielić ilość wydanych monet przez ilość zamkniętych ofert i będziesz miał w miarę wiarygodny przeciętny koszt danej oferty. Obawiam się jednak, że dla każdej oferty ilość losowań nie dających ułamków będzie różna, więc trzeba to liczyć mocno na piechotę.

Jeśli eventy będą dalej iść w tym kierunku to zastanowię się nad rezygnacją z gry, bo zwyczajnie nie mam na nią aż tyle czasu
 

blazius1

Paladyn
Z tym że tutaj nie chodziło o to żeby nas zniechęcić do gry. Znużyć. Zwłaszcza że dość trafnie stwierdzili, że wielu graczom ta gierka w pionki się nawet spodoba.

Raczej niestety dla nas, chodziło o to żebyśmy tym razem klikali w grę (w event) bez zastanawiania się nad tym w co klikać.
Żebyśmy nie kminili tyle, tylko klikali i kupowali ewentualnie żetony diamenty, żeby sobie poklikać więcej w figurki. A nuż jakaś nagroda wpadnie?
To jest pierwszy przypdek gdy zapodali zupełnie nową (nowatorską nawet) mechanikę eventu o której prawie w ogóle się nie dyskutuje.

ps. A to dokładnie tak samo jest z tymi nowymi serialami od Natflixa i Amazonu. Co z tego, że fabuła leży, nawtykane ideologii i przekazu a sensu nie za wiele? Ważne, że fajnie produkt wygląda. I że się generalnie sprzedaje. Mamy nie kminić tylko oglądać.

Znawcy i fani Tolkena wiedzą o czym mówię, bo wnet we wrześniu premiera tego typu produktu.
I co? Nie obejrzymy? Oczywiście że obejrzymy. Tak jak poklikamy jednak ten event. Zwłaszcza że fabuła akurat w nim nie leży. Fabularnie jest wyborny.
Dla niepewnej nagrody na końcu poklikamy. Że jednak było warto. I dla spokojnego sumienia.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Poklikamy raz, poklikamy dwa, potem przestanie nam się chcieć.

Tak to bowiem jest, że aby gonić króliczka trzeba mieć przekonanie, że (choćby przy łucie szczęścia) uda się go dogonić.
Inaczej robi się z tego rzut kostką, a stawiam dolary przeciwko orzechom, że jednak mało jest zawodników, którzy będą na dłuższą metę chcieli bezmyślnie rzucać kośćmi ciurkiem przez 20 dni.
 

Koval92

Kapłan
Czy da się zrobić sensowny zestaw z 6 z 7 elementów poza jaskiniami zmierzchu?
Bo mam 6 z 7 elementów do drugiego pełnego zestawu, tylko jaskiń braknie
Ewentualnie dostawić wszystko do tych jednych jaskiń które mam, od drugiej strony?
 

Ovocko

Rycerz
Czy da się zrobić sensowny zestaw z 6 z 7 elementów poza jaskiniami zmierzchu?
Bo mam 6 z 7 elementów do drugiego pełnego zestawu, tylko jaskiń braknie
Ewentualnie dostawić wszystko do tych jednych jaskiń które mam, od drugiej strony?
Pewnie dostawienie będzie najprostsze.
Opłaca Ci się ten zestaw? Ja postawiłem 3 budynki na razie, ale bez przekonania.
 

Koval92

Kapłan
Potrzebuję orków więc tak + nie patrzę na to czy coś jest mega silne czy nie, po prostu mi się podoba.
Na pewnym etapie w grze i tak ma się wszystkiego w milionach.
 
Do góry