• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Bramie do Przeszłości

Koval92

Kapłan
Czy jest jakaś taktyka do tego eventu żeby wyciągnąć jak najwyższy wynik w nagrodach głównych czy to zależy głównie od szczęścia?
 

DeletedUser5758

Guest
Czy jest jakaś taktyka do tego eventu żeby wyciągnąć jak najwyższy wynik w nagrodach głównych czy to zależy głównie od szczęścia?
Znajomy z bractwa podpowiedział mi, że warto wybierać oferty od krasnali z 3 lub 4 klejnotami, które dają szansę na szczęśliwy los 2x20%. Wiec jak masz trzy opcje to odrzucasz do póki nie trafisz na taką jak pisałem, po odrzuceniu czeka się 30 min. Na becie podobno się sprawdziło;)
 

Charlene

Szef kuchni
Znajomy z bractwa podpowiedział mi, że warto wybierać oferty od krasnali z 3 lub 4 klejnotami, które dają szansę na szczęśliwy los 2x20%. Wiec jak masz trzy opcje to odrzucasz do póki nie trafisz na taką jak pisałem, po odrzuceniu czeka się 30 min. Na becie podobno się sprawdziło;)
Też tak słyszałam, aleee te opcje za 3-4 klejnoty są prawie cały czas dostępne w 2 lub 3 okienku, więc odrzuca się je, żeby trafić na możliwie najtańszą opcję ich zdobycia (np. 2 pionki 1-2 poziomu i 1 z 6 poziomu zamiast 2 pionków z 3-4 poziomu i 1 z 6 poziomu) Po prostu trzeba kontrolować czy nie wydajemy za dużo monet na zdobycie danej oferty. Warto polować na opcje z dodatkowymi kartami.
 

Ahaswerus

Wędrowiec
Co prawda to dopiero początek, ale cieszy mnie duże prawdopodobieństwo wylosowania dodatkowych jednostek wojskowych.
 

Deleted User - 198835

Guest
Ja polosowałem sobie i mam 2 pakiety czarownic z koszar coś ziaren było i ponad 100K unurytu - ta ilość unurytu w jednym pakiecie wskoczyła
A nagrody dnia ciekawe , jak zwykle ostatnimi czasy :)
 

BlossomValvi

Łucznik
A co jest ciekawego?
Tak popatrzyłem i sama kultura czasem trochę many plus klasyka czyli pw,AW i wojsko ale nie widzę nic specjalnego
 

Charlene

Szef kuchni
Dla mnie wskrzeszania jednostek i tylko tyle :p Całego zestawu nie stawiam, bo zajmuje za dużo miejsca jak na korzyści z niego płynące, ale od biedy może postawię takie mini ustawienie pod surowce, ponieważ każdy z tych budynków może mieć 2 połączenia i wg tabelki by się zgadzało.
Zrzut ekranu 2022-08-2 o 18.26.37.png
 

Serengeti

Szef kuchni
Jak dla mnie event na razie spoko :)
Gierka krasnoludzka mi się podoba, ładna grafika i dużo elementów niespodzianki.
Fajna jest funkcja karty-Jokera :)

Sama plansza do gry trochę jest niedorobiona, w tym sensie, że mało czytelna i niepotrzebnie zagmatwana - na przykład w prawym i lewym panelu pionki są oznaczone 1, 2, 3 , 4, 5, 6, a w kubkach na dole mają swoje nazwy, które nigdzie indziej nie są używane, na dodatek są po angielsku... Eeee?
Kubki losujące się od siebie zbyt mało różnią wyglądem i zanim się człowiek przyzwyczai co jest w którym, to trzeba za każdym razem sprawdzać.
Nie rozumiem też dlaczego można było zrobić tak, że w ofertach krasnoludów po prawej stronie, po najechaniu kursorem na wymagany pionek, wyświetla się jego poziom, ale żeby sprawdzić jaki poziom ma pionek na planszy to trzeba najpierw na niego kliknąć, a potem kliknąć jeszcze raz w okienko informacyjne po lewej - po co??? Funkcjonalność już jest, nie wystarczyło jej użyć?
A zamiast tego nadmiarowego okienka do informacji o pionku dać na przykład funkcję SORTUJ, która by pionki poukładała na planszy wg rodzajów i poziomów? Byłoby to znacznie sensowniejszym wykorzystaniem miejsca :)

Nie podoba mi się też zmniejszenie wysokości waluty za zrobienie zadań. Czy ktoś może liczył na Becie jak to wpłynęło na uzysk z Popielatego Feniksa? Bo że negatywnie, to wiem :p interesuje mnie jak bardzo jesteśmy w plecy na tej zmianie.
 

Ovocko

Rycerz
Nie podoba mi się też zmniejszenie wysokości waluty za zrobienie zadań. Czy ktoś może liczył na Becie jak to wpłynęło na uzysk z Popielatego Feniksa? Bo że negatywnie, to wiem :p interesuje mnie jak bardzo jesteśmy w plecy na tej zmianie.

Na jednym feniksie niewiele, bo feniks i tak zaokrągla w górę, więc +1 masz od samego początku.
W ostatnim evencie z popielatego można było mieć +116 waluty. W tym evencie zapowiada się, że punktacja w ogóle nie dojdzie do progu od którego feniks daje +2 punkty, więc do ugrania jest jakieś 76 punktów.
Co daje 40 punktów mniej niż w poprzednim evencie.

Przy dwóch feniksach w poprzednim evencie do ugrania by były 193 punkty, podczas gdy w tym do ugrania jest, zakładając że trend wzrostu o 1 punkt co 6 zadań się utrzyma, do zdobycia by było 121 punktów (72 punkty mniej)
Nie jestem w stanie znaleźć wiarygodnego źródła z punktacją na każde zadanie, więc bazuję przy powyszym wyliczeniu na tym, co ile zmienia się punktacja w zadaniach, które już zrobiłem.

Przy tych założeniach dwa wymaksowane popielate dadzą w sumie +2 punkty mniej więcej od 32 zadania.
 

BlossomValvi

Łucznik
Na jednym feniksie niewiele, bo feniks i tak zaokrągla w górę, więc +1 masz od samego początku.
W ostatnim evencie z popielatego można było mieć +116 waluty. W tym evencie zapowiada się, że punktacja w ogóle nie dojdzie do progu od którego feniks daje +2 punkty, więc do ugrania jest jakieś 76 punktów.
Co daje 40 punktów mniej niż w poprzednim evencie.

Przy dwóch feniksach w poprzednim evencie do ugrania by były 193 punkty, podczas gdy w tym do ugrania jest, zakładając że trend wzrostu o 1 punkt co 6 zadań się utrzyma, do zdobycia by było 121 punktów (72 punkty mniej)
Nie jestem w stanie znaleźć wiarygodnego źródła z punktacją na każde zadanie, więc bazuję przy powyszym wyliczeniu na tym, co ile zmienia się punktacja w zadaniach, które już zrobiłem.

Przy tych założeniach dwa wymaksowane popielate dadzą w sumie +2 punkty mniej więcej od 32 zadania.
Ale przy tym ze dziennie jest tylko 20 czy z maila 50 to% te 76 pkt są więcej warte. Tak samo jak pojedyncze wokół miasta

Na pierwszy rzut oka ewent zrobiony na odwal się, ani nagrody ani waluta nie powalają. Można bronić tym ze niby testują nowy system (podkładka pod jaraniem sie na wideo) ale po ostatnim PB widać ze oni nic nie testują
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5758

Guest
Swoją drogą dostaliście walutę na maila ? u mnie na razie cisza, a zmieniałem w ustawieniach, że zgadzam się na otrzymywanie promocji marketingowych czy coś w tym stylu..
 

Ovocko

Rycerz
Ale przy tym ze dziennie jest tylko 20 czy z maila 50 to% te 76 pkt są więcej warte. Tak samo jak pojedyncze wokół miasta

Też mi się tak wydaje.
Na razie nie mam za bardzo czasu i nie policzyłem jeszcze średnich kosztów 1 kamienia, tu jest losowość na losowości (jakie wypadną figurki, co wypadnie z oferty, co wypadnie z karty) i na szybko to średnio idzie :)
 

nonpix

Wędrowiec
kompletnie nie wiem o co chodzi w planszy więc pewnie poczekam jeszcze kilka dni i zacznę przesuwać pionki na "pałę". Jak już dali taką porąbaną nowość to mogli dać też jakiś manual.
 

Serengeti

Szef kuchni
Swoją drogą dostaliście walutę na maila ? u mnie na razie cisza, a zmieniałem w ustawieniach, że zgadzam się na otrzymywanie promocji marketingowych czy coś w tym stylu..

Tak, przyszły już.
Jak nie dostajesz, to możesz napisać do supportu z prośbą, żeby sprawdzili ustawienia, bo maile od nich powinny przychodzić na ten sam adres.
Ale zadziała to dopiero od następnego eventu, niestety.

kompletnie nie wiem o co chodzi w planszy więc pewnie poczekam jeszcze kilka dni i zacznę przesuwać pionki na "pałę". Jak już dali taką porąbaną nowość to mogli dać też jakiś manual.

Na YT jest filmik idavisa z prezentacją zasad gry i odrobiną wskazówek, a na jego stronie szczegółowe wyjaśnienia tych kubków, pionków, itd.
Dużo tego i zagmatwane, ale idzie się ogarnąć :)

Generalnie chodzi o to, że Krasnoludy po prawej stronie żądają konkretnych pionków, a twoim zadaniem jest im te pionki stworzyć na planszy. Jak będą miały komplet to dadzą ci za nie żetony do zdobycia nagrody.
Jeśli nie masz takich pionków, to możesz je wylosować z kubków na dole. Z danego kubka wypadają pionki konkretnego rodzaju, ale na losowym poziomie, więc nie zawsze takie, jakich potrzebujesz dla Krasnoluda. Wtedy można samemu stwarzać pionki z tego, co jest na planszy - dwa połączone pionki niższego poziomu tworzą jeden pionek wyższego poziomu. Dwa z pierwszego dają drugi, dwa z drugiego trzeci, itd.

Na przykład Krasnolud żąda figurki na poziomie piątym, a masz tylko figurkę na trzecim, to losujesz z kubka z figurkami i łączysz pionki, tak długo, aż uzyskasz figurkę na piątym. Albo będziesz miał mega szczęście i taką figurkę na piątym wylosujesz.
Wtedy odbierasz od Krasnoluda żetony i idziesz dalej :)
 
Do góry