• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Bramie do Przeszłości

nonpix

Wędrowiec
Dzięki Serengeti, załapałem ... ale to jest porąbane, to jest jak gra w kości połączona w grą w trzy kubki (jeśli ktoś pamięta, na czym polegała ;)).
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Dzięki Serengeti, załapałem ... ale to jest porąbane, to jest jak gra w kości połączona w grą w trzy kubki (jeśli ktoś pamięta, na czym polegała ;)).

Spoko :) trochę wprawy w rozpoznawaniu pionków i robi się to całkiem przyjemne :)
A poza tym, w odróżnieniu od gry w trzy kubki :p można tylko wygrać :) nawet jeśli nagrody nie zawsze nas zachwycają ;)
Kolega w bractwie zwrócił uwagę, że zadanie eventowe powinno brzmieć: wyprodukuj IDIOTYCZNĄ ilość towarów :D heh nie wiem czy wyszło lepiej z tą zmianą zaliczania żywych towarów, bo te ilości są naprawdę spore.

He he, no są...
Ale za to w zadaniach na monety jest wymagana znacznie mniejsza ilość niż w Przygodzie :)
Nawet w pierwszej chwili zareagowałam: "Jak to? Tylko tyle?!" :D
 

jakub357

Łucznik
Jak dotąd nic nie losowałem bo nawet nie wiem jak. Mało przejrzysty system losowania i brak merytorycznej instrukcji.
Nagroda główna, zestaw, jest niedostatecznie gratyfikujący. Natomiast avatar fajny więc zawalczę.

Graficznie prezentuje się jak zawsze bardzo dobrze. Myślę, że jak rozgryzę system tego eventu to sprawi mi sporo frajdy.
Eventy są dużo bardziej wciągające jak jest w nich jakieś mięsko. Coś cennościowego. Mięska nie może być zawsze, ale fajnie jak czasem dadzą tak jak z niedźwiadkiem.
 

Klops

Rozbójnik
Jeden z niewielu eventów, w którym nie czekałem do końca z zadaniami i zacząłem wydawać nazbieraną walutę razem z początkiem zadań dziennych, nie pamiętam dokładnie ile mi się uzbierało, chyba niecałe 2000. Ciekawość nowej mechaniki to był dla mnie klasyczny "bait" i postanowiłem sprawdzić jak to działa - takie tam wydam 200-300 monet i wrócę do robienia zadań... No nie udało mi się :) krasnoludzka mini gra tak mi się spodobała i wciągnęła, że wyzerowałem zasoby z uśmiechem na twarzy. Po raz pierwszy robiłem event dla samego robienia, nie polowałem na żadne nagrody, nawet nie roll'owałem nagród dziennych, po prostu czysta zabawa. Oprawa graficzna gry kojarzy mi się z klasycznymi planszówkami (może i mogła by być bardziej dopracowana) ale wg mnie na plus.

Zadania za 1 i 2pkt. odrzucałem za każdym razem, bezwzględnie. Zadania za 3pkt. odrzucałem, kiedy nie miałem pionków na 2 i 3 poziomie, a w zadaniu były wymagane pionki 5 lub 6 poziomu - odrzuciłem tak około 20% zadani za 3pkt. Jeżeli dokupowałem pionki, to robiłem to minimum 20x pod rząd w jednej kategorii, dzięki czemu te 5% szans na pionek 5 poziomu stawało się realne i sporo tych pionków wypadło - a jest to niesamowite skrócenie drogi do zaliczenia zadań. W ten sposób brakuje mi już tylko 2 części z zestawu. Biorąc pod uwagę fakt, że jest jeszcze 19 zadań, do 6 części brakuje mi tylko 60pkt, a 7 jest za srebro w lidze, raczej bez problemu uda mi się skompletować cały zestaw (którego w całości raczej nie postawię)

Nagród wpadło sporo, całkiem użytecznych; mnóstwo żywych towarów, dziesiątki uzupełnień oddziałów, dziesiątki przywróceń oddziałów i standardowo kontener PW ;). Dzikie karty wypadały nadzwyczaj często z zadań. Dodatkowa waluta i pionki wysokich poziomów wypadały z nich częściej, o dziwo, jak otwierałem je na bieżąco.

Najlepszy event ostatnich czasów, mimo, że nagroda główna i nagrody dzienne średnie...
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Nie wiem czy to kwestia aktualizacji, czy tego, że wczoraj sobie też dociągała jakieś dane, ale dokładnie od wczoraj urobek waluty spadającej wokół miasta spadł mi circa o 1/4.

Przez ostatnie dwa dni miałem mało czasu by zaglądać do gry więc może być tak, że powodem są mniej regularne zbiory, ale na razie spadek jest bardzo stabilny.

Edit:
E, jednak nie, dziś statystyki wróciły do normy :cool:
 
Ostatnia edycja:

Obolikol123

Wędrowiec
Mam pytanie : w tym ewencie wygrałam budynek o nazwie " solarne tereny treningowe" który daje mi co 24 h 1380 szorstkich wojowników orków i tu pojawia się problem bo nigdzie tych orków znaleźć nie mogę , ani ich użyć w walce. Masło tego , support na moje zapytanie o tych orków odpowiedział, że nie podają takich odpowiedzi i trzeba sobie samemu "rozkimić" gdzie te orki się chowają. Proszę o pomoc, jeśli ktoś, coś wie i z góry dziekuję :)
 

chiyou16

Wędrowiec
Mam pytanie : w tym ewencie wygrałam budynek o nazwie " solarne tereny treningowe" który daje mi co 24 h 1380 szorstkich wojowników orków i tu pojawia się problem bo nigdzie tych orków znaleźć nie mogę , ani ich użyć w walce. Masło tego , support na moje zapytanie o tych orków odpowiedział, że nie podają takich odpowiedzi i trzeba sobie samemu "rozkimić" gdzie te orki się chowają. Proszę o pomoc, jeśli ktoś, coś wie i z góry dziekuję :)
na górnym p[asku obok Twojego paska z PW masz po prawej stronie okienko zasobów i zaraz obok niego jest okienko gdzie masz "inne" surowce tj. orki, mana, ziarna czy unuryt czy inne surowce potrzebne w danej epoce
 

Obolikol123

Wędrowiec
na górnym p[asku obok Twojego paska z PW masz po prawej stronie okienko zasobów i zaraz obok niego jest okienko gdzie masz "inne" surowce tj. orki, mana, ziarna czy unuryt czy inne surowce potrzebne w danej epoce
Ok, o tym wiem i tam są zapisywane orki z normalnych terenów treningowych , problem jest tego typu, że te szorstkie orki nie są doliczane do tej puli , ich po prostu nigdzie nie ma
//
Wojownik Orków to nie to samo co Orki. Wojownik Orków to ciężka jednostka szkolona w Terenach Treningowych.
Można je zobaczyć w każdym budynku szkoleniowym w zakładce "Armia"
Ja szukam szorstkich wojowników orków a tych nie ma dopisywanych ani do ogólnej puli orków ani nie są uwzględnieni w zestawieniu całej armii. Support dał plamę i odpowiedział, ze nie mogą udzielić takiej informacji ( gdzie te orki ) tylko samemu trzeba to "rozkimić" No to szukam odpowiedzi na forum, bo tu są mądrzejsi ode mnie :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
U mnie Szorstki wojownik orków jest w terenach treningowych szkolony - jest to ciężka jednostka walcząca wręcz
//
Przedostatnia jednostka - taki ciemnozielony brzydal z kitką

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Ja szukam szorstkich wojowników orków a tych nie ma dopisywanych ani do ogólnej puli orków ani nie są uwzględnieni w zestawieniu całej armii.
Szorstki wojownik orków jest dodawany z Twojej produkcji z solarnych terenów treningowych do zakładki armia, którą możesz sprawdzić tak jak napisała @Nusion z pozycji każdego budynku szkolącego wojsko. Nie ma fizycznej możliwości aby Twoje jednostki z tego budynku mogły znaleźć się w innym miejscu :)
ab.jpg
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Ok, o tym wiem i tam są zapisywane orki z normalnych terenów treningowych , problem jest tego typu, że te szorstkie orki nie są doliczane do tej puli , ich po prostu nigdzie nie ma
aaa.jpg
Tam są zapisywani orkowie, których zbierasz z wylęgarni(Zbrojowni) a nie orkowie z normalnych terenów treningowych i oni są, że tak to nazwę w stanie surowym :) Dopiero w terenach treningowych możesz przekształcić ich w jednostki, które możesz użyć do walki.
Nie mylcie Orków z wojownikami bo to dwie różne rzeczy
 

blazius1

Paladyn
Żeby stwierdzić że przyrost tych Wojowników z tego budyneczku to faktycznie te 1380 sztuk Wojowników, to musiałbyś sobie pewnie wynotować sobie wpierw stan początkowy (z rzeczonej zakładki Armia) na początku dnia oraz stan końcowy na końcu dnia. I tego dnia nie produkować (przy najmniej nie zbierać produkcji) żadnych Wojowników z Kitką w Terenach Treningowych, tylko zebrać ten jeden odział (1380) z tego budyneczku solarnego.
Jeśli saldo pomiędzy wynotowanymi wartości wyniesie "jeden" - gra pokaże że masz więcej o ten jeden odział z tego budyneczku.

ps. Założyłem że z budyneczku eventowym na dobę przybywa dokładnie równowartość jednego odziału, jaki jest dostępny w Terenach. Być może to fałszywe założenie...
 

blazius1

Paladyn
Mechanika składania pionków dla Krosnoludów.

Niezwykle pomysłowa. Sprytna wręcz.
Ciekawie wykonana od strony graficznej. Że nawet tłumaczenie które nie wyszło nie jest potrzebne.

Ciekawa koncepcyjnie. Fluffowo - to wręcz strał w dziesiątkę. Prawie rewelacja.

I kompletnie niepotrzebna w evencie.
Zbyt żmudna i czasochłonna.
Nigdy więcej składania pionków w eventach.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja to bym nie przesadzał z ta pomysłowością, jeśli ktoś miał kontakt z jakakolwiek gra typu merge items to widać ze jedynie podstawy wrzucili
 

Jadek

Wędrowiec
Patent na event i losowania hmmm.... zbieramy, losowo klikamy, zapełniamy całą plansze i znowu klikamy na 3 okienka po prawej lub kasujemy, łączymy, aby elementy z planszy dopasować, wszystko :) Bez względu na to co napiszecie poniżej i na jaki temat, zawsze miło będzie Was poczytać ;)
 
Do góry