• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Elvariańskim Karnawale

DeletedUser2262

Guest
Myk z Mgłami Wizji polega na tym, żeby nie zbierać skrzyń w Adademii na bieżąco i wtenczas Mgły się kumulują?
Dokładnie tak, możesz zebrać Mgły Wizji w zapasie nawet na 9-10 i więcej skrzyń (wydaje mi się że nie ma limitu, bo ja raz losowałem coś ok 20 skrzyń), pomimo że nie widać ilości zebranej MW po przekroczeniu 100szt, ciągle jest zbierana i zapisywana na Twoim koncie.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Myk z Mgłami Wizji polega na tym, żeby nie zbierać skrzyń w Adademii na bieżąco i wtenczas Mgły się kumulują?
Dokładnie tak :)
Nawet jeśli masz pełny mistyczny obiekt i przycisk pokazuje na zielono że możesz zebrać to możesz to zignorować i nadal tworzyć w akademii. Skutek jest taki że nie przepada poprzedni dopiero kiedy go zbierzesz. Mistyczne obiekty kumulują się, problem w tym że nie pokazuje ilości jaka już ci narosła.
 

Ovocko

Rycerz
Niestety chyba bez zakupu cukierków za diaxy, szanse żeby zrobić 10 poziom budynku były znikome

I tak i nie. Dziś dorobiłem się właśnie 9-tego artefaktu w mieście, które mam na najwyższym poziomie rozwoju (tylko tam mi zależało na postawieniu i rozbudowie ewolucyjnego budynku, w pozostałych miastach dawałby mi tylko młotki).
Trzeba mieć trochę szczęścia w losowaniach, ale można próbować to szczęście przywołać :)
Ja np. z rozmysłem celowałem w skrzynki za 161 cukierków, licząc trochę na prawo wielkich liczb (przy odpowiednio dużej ilości losowań ilość realnych trafień danej nagrody zbliża się do wartości teoretycznej). A to oznacza, że może w przypadku 10 losowań nie trafię żadnych cukierków, ale już przy 30-40 losowaniach powinienem na te cukierki trafić circa 2x, co daje z kolei możliwość kolejnych 6-ciu losowań po 161 punktów, W sumie średnia stopa zwrotu powinna wynieść około 22-23 cukierków, co uważam za przyzwoity wynik. I dokładnie tak się stało, tzn. dwa (albo trzy, nie pamiętam) razy wypadło mi po 500 cukierków i to wystarczyło by zdobyć dodatkowe cukierki.
Aczkolwiek jest to strategia obarczona ryzykiem (odwoływanie się do prawa wielkich liczb przy 30-40 losowaniach jest trochę naciągane, wypadałoby mieć tych losowań ze 100 lub więcej), no i działa tylko jeśli konsekwentnie skrzynia za 161 cukierków jest zawsze priorytetowym wyborem. Nawet gdy obok leży skrzynia za 18.
 

gural92

Wędrowiec
Ovocko ja losowałem 3 różnymi sposobami właśnie i tylko tam gdzie skupiłem się na skrzynkach za 161 i 86 zdobyłem 9 artefaktów także w twoim sposobie coś jednak jest ;p
 
Ja np. z rozmysłem celowałem w skrzynki za 161 cukierków, licząc trochę na prawo wielkich liczb
Pierwsza czesc tego zdania troche zaprzecza jego drugiej czesci. Dlaczego ? Wyjasnienie podales w sumie sam:
(przy odpowiednio dużej ilości losowań ilość realnych trafień danej nagrody zbliża się do wartości teoretycznej).
No wlasnie. Losowania za 161 znaczaco te ilosc losowan redukuja. Jesli ktos rzeczywiscie chcial zdac sie na prawo wielkich liczb, to powinien wybierac skrzynki za 54 i 86. Ilosc jednorazowo wygranej dodatkowej waluty byla z nich mniejsza, za to po pierwsze, szansa na trafienie waluty byla w nich wieksza, a po drugie wieksza ilosc losowan znaczaco zwiekszala szanse na zblizenie sie do oczekiwanej wartosci teoretycznej, o ktorej wspomniales. Wybor skrzynek za 161 to wlasnie nic innego, jak zdawanie sie przede wszystkim na szczescie. Nie czepiam sie, bo strategia z wyborem skrzynek za 161 wcale nie jest najgorsza, sam tak losowalem w jednej wiosce w ramach eksperymentu i wyniki byly porownywalne do strategii z wyborem skrzynek za 54 i 86. Chcialem tylko sprostowac niezbyt fortunne uzasadnienie stosowania strategii wyboru skrzynek za 161 wlasnie prawem wielkich liczb.
 

Ovocko

Rycerz
Toteż sam napisałem powyżej, że mówienie o prawie wielkich liczb jest tutaj cokolwiek naciągane ;)
Co nie zmienia tego, że cały czas działa zasada zgodnie z którą im więcej losowań, tym większe szanse że oczekiwana nagroda w końcu wypadnie.

Policzmy więc: przy tej samej ilości cukierków "startowych", które wymagane były do 30 losowań skrzynek za 161 cukierków, skrzynki za 86 cukierków moglibyśmy losować 56 razy.
Znowu, dla uproszczenia, zakładając, że prawo wielkich liczb zadziałało (aczkolwiek nadal będzie to naciągane, bo próbka wciąż jest bardzo mała) powinniśmy z tego mieć 5-6 razy po 200 cukierków, czyli w sumie 1000-1200 cukierków ekstra, co pozwala na kolejnych 11-14 losowań.

Niby teoretycznie powinniśmy dostać 200 cukierków więcej niż przy losowaniu skrzynek za 161, ale z drugiej strony mamy gorszą stopę zwrotu z inwestycji, bo 23 cukierki na flagę, podczas gdy w przypadku skrzynek za 161 było to nieco mniej (między 22 a 23). W sumie, zakładając że rzeczywiście trafisz te 6 x 200 cukierków uzyskujesz z pierwotnej inwestycji 210 flag, podczas gdy w przypadku losowania skrzynek za 161 i dwóch trafień w cukierki mamy zwrot z inwestycji na poziomie 216 flag.

Przy czym realnie i jedna i druga strategia jest obarczona pewnym ryzykiem, bo zarówno 30 jak i 56 losowań, to grubo za mało by mówić o realnym zastosowaniu prawa wielkich liczb. Efekty będą więc porównywalne, a wybór sprowadza się w zasadzie do decyzji co do tego, na jakich innych nagrodach nam bardziej zależy. Skrzynka za 86 daje np. przyśpieszacze, z kolei ze skrzynki za 161 wyciągniemy więcej PW i AW.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Tak, masz później kilka skrzyń do odbioru w AM z szansą na walutę eventową :)
Zdecydowanie spóźniona odpowiedź :(
Cosik mi internet dziś psoci:(
Post do usunięcia jakby się ktoś z nożyczkami zjawił :)
 
Ostatnia edycja:
Znowu, dla uproszczenia, zakładając, że prawo wielkich liczb zadziałało (aczkolwiek nadal będzie to naciągane, bo próbka wciąż jest bardzo mała) powinniśmy z tego mieć 5-6 razy po 200 cukierków, czyli w sumie 1000-1200 cukierków ekstra, co pozwala na kolejnych 11-14 losowań.

Niby teoretycznie powinniśmy dostać 200 cukierków więcej niż przy losowaniu skrzynek za 161
Z ciekawosci sprawdzilem te rachunki i cos tu sie jednak nie zgadza ;) . Dla uproszczenia przyjmijmy, ze wyjsciowa ilosc waluty starczy na 40 losowan za 161.
Ilosc wyjsciowa waluty: 6440

Losowania za 161
Srednia oczekiwana ilosc dodatkowej waluty = 6440 / 161 x 0.05 (szansa 5%) x 500 = 1000 (2x po 500)

Losowania za 86
Srednia oczekiwana ilosc dodatkowej waluty = 6440 / 86 x 0.1 (szansa 10%) x 200 = 1497 (7-8x po 200)

Oczywiscie za te prawie 500 dodatkowej waluty (srednio) mamy nastepne losowania i nastepne szanse na dodatkowa walute, co sprawia, ze rowniez rachunek kosztow za jedna flage wypada na korzysc skrzynki za 86.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Ja rozumiem, że ktoś mógł losować priorytetowo skrzynki 161, jego/jej wola tylko co jeśli spośród tych trzech skrzynek żadna nie byłaby za 161 to co rezygnujemy z priorytetu i klikamy jakąś inną skrzynkę (to nie zdrapka, skrzynki się nie zresetują ). Trzeba przy ustalaniu swoich priorytetów brać pod uwagę możliwe układy skrzynek a nie pojedyncze skrzynki. Ja konsekwentnie unikałem skrzynki po 161 i mimo to miałem kilka razy skrzynkę po 86 i 54 kilka razy pod rząd (zmieniały tylko pozycje) czasem była jedna z nich czasem żadnej, czasem po kliknięciu skrzynki za 41 wypadało mi 50 cukierków więc był zysk 9 cukierków. Czasami nagroda dnia była w pierwszym losowaniu, czasami w którymś kolejnym czasami wydałem kilkaset cukierków i mimo to brak nagrody dziennej a mam 7 artefaktów więc chyba nieźle.
 

Ovocko

Rycerz
Z ciekawosci sprawdzilem te rachunki i cos tu sie jednak nie zgadza ;) .

Bo ja liczyłem dla 30 losowań, zakładając że jest to bardziej realna wartość.
Do 40 losowań potrzebujesz, jak sam zauważyłeś, 6440 cukierków, gdzie w całej grze jest do zdobycia 5918 + to co uzbierasz w mieście.
A przecież nie zawsze masz skrzynkę za 161 punktów do wyboru, więc część cukierków odpadnie na te losowania, gdzie jej akurat nie ma.
Słowem - uzyskanie 40 losowań z samych tylko cukierków "podstawowych" jest po prostu nierealne.

Przy 30 losowaniach 5% trafienia daje 1,5 zaokrągliłem w górę zakładając że do tej pory 500 cukierków powinno wypaść co najmniej raz, co daje te 3-4 dodatkowe losowania i tym samym zwiększenie szansy na wpadnięcie drugiej paczki 500 punktów.

Nawet w przypadku przyjęcia Twoich wyliczeń i założenia że ktoś wytrzasnął w jakiś inny sposób te brakujące prawie 500 cukierków (zebrał w mieście, kupił, whatever) ostateczna różnica sprowadza się do 3 flag, tym razem na korzyść skrzynek po 86 punktów.

Przy czym ja bym nie kruszył kopii o dokładne wyliczenia, bo na poziomie 30, 40, czy nawet 60 losowań element zwykłego farta jest nadal bardzo istotny i może być tak, że ktoś w takiej serii nigdy nie trafi ani tych 200, ani 500 cukierków. Jakbyśmy mówili o 1000 losowań, to już bardziej...
EDIT: Dodam, że akurat w przypadku gdy nie wypadną ze skrzynek żadne cukierki, dla zbierania flag skrzynki za 161 są lepsze niż te za 86, bo koszt flagi wynosi dla nich 26,8 cukierka na flagę, a dla skrzynek za 86 aż 28,6 cukierka na flagę. na 210 flagach robi się 378 cukierków różnicy na niekorzyść skrzynek za 86, a to jest c.a. 14 flag różnicy.

@Sorcha - jak nie masz skrzynki interesującego Cię rodzaju to klikasz tę, która Cię najbardziej interesuje z tego co jest. Czasem będzie to skrzynka za 86, czasem za 18, a czasem jeszcze coś innego. I część cukierków pójdzie na takie skrzynki, dlatego te powyższe wyliczenia to takie trochę teoretyzowanie.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Godząc się na regulamin gry godzicie się na zmiany powstałe w trakcie czyli trzeba przyjąć to na klatę i tyle, brak studni nie oznacza końca świata ani gry :)
 

Osteres

Zwiadowca
Widzicie więc, że różne losowania i różne wyniki niejako zbliżone do siebie i powinny starczyć na 9 artefaktów... Nie losowałem inaczej niż Wy i starczyło ledwie na 7 artefaktów, raz trafiłem 500 i 2 razy 200, z Mgły Wizji cały 1 raz trafiłem cukierki... Widać nie miałem na tyle szczęścia w losowaniu...
 

visit0r

Paladyn
bez wiekszego stresu wpadlo 8 artefaktów czyli bym miał 9 ewolucje, niby sam zysk, zadnej zuzytej czasowki, tylko tam kilka wymagancyh drobnych prowincji
 
Do góry