• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Elvenarach

Christo

Rozbójnik
@jarq , a ja chciałbym zapytać się Ciebie abyś Ty zapytał się tam dlaczego walczymy w turnieju przeciwko ulepszonym jednostkom, które wejdą z nową rasą? Ja wiem, że wchodzi nowa rasa, ale my jeszcze nie mamy tych jednostek. Jeśli macie puszczać turniej to na starych zasadach, a jak wejdzie nowa rasa to i wejdą ulepszone jednostki. Może lepiej robić aktualizację w poniedziałek z nową rasą, a nie w środku turnieju?
 

visit0r

Paladyn
@jarq , a ja chciałbym zapytać się Ciebie abyś Ty zapytał się tam dlaczego walczymy w turnieju przeciwko ulepszonym jednostkom, które wejdą z nową rasą? Ja wiem, że wchodzi nowa rasa, ale my jeszcze nie mamy tych jednostek. Jeśli macie puszczać turniej to na starych zasadach, a jak wejdzie nowa rasa to i wejdą ulepszone jednostki. Może lepiej robić aktualizację w poniedziałek z nową rasą, a nie w środku turnieju?
i straty w turnieju jakies takie wieksze sie wydaja ;(
 

Koval92

Kapłan
Gorące źródła to powinny być raczej cud Żywiołaków, tam w opisie jest "woda z tych gorących źródeł" i widać wojownika w jacuzzi :D
Wellspring to jest źródło normalne takie jak w lesie w górach płynie
Hotspring to by było gorące źródło a jest Wellspring of Youth, natomiast rozumiem, że już za późno na szachowanie nazwami i są ważniejsze problemy, tak tylko dla ciekawostki ;)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq , a ja chciałbym zapytać się Ciebie abyś Ty zapytał się tam dlaczego walczymy w turnieju przeciwko ulepszonym jednostkom, które wejdą z nową rasą? Ja wiem, że wchodzi nowa rasa, ale my jeszcze nie mamy tych jednostek. Jeśli macie puszczać turniej to na starych zasadach, a jak wejdzie nowa rasa to i wejdą ulepszone jednostki. Może lepiej robić aktualizację w poniedziałek z nową rasą, a nie w środku turnieju?
Dzisiaj wchodzi nowa rasa, to że jednostki weszły wcześniej wraz ze startem turnieju było zamierzone.
 

marcinekk24

Zwiadowca
Pytanie do twórców gry.
Czemu dostaliśmy tylko jedną ekspansję ze zdobywania prowincji, a nie 10? Jak my mamy wybudować w rozbudowanych już naszych miastach rasę gościnną gdzie potrzebuje miejsce 40 kratek długości na 18 kratek szerokości.
Mam specjalnie wszystkie cuda zlikwidować? Czy Twórcy gry w ogóle nie myślą? Aż tak tępe łby mają? Oni grają w Elvenar?
I kolejne pytanko, ale to już do forumowiczów, gdzie mogę znaleźć linie zadań Elvenarów? bo szukam i nie mogę znaleźć.
 

Eleanora2

Wędrowiec
Pytanie do twórców gry.
Czemu dostaliśmy tylko jedną ekspansję ze zdobywania prowincji, a nie 10? Jak my mamy wybudować w rozbudowanych już naszych miastach rasę gościnną gdzie potrzebuje miejsce 40 kratek długości na 18 kratek szerokości.
Mam specjalnie wszystkie cuda zlikwidować? Czy Twórcy gry w ogóle nie myślą? Aż tak tępe łby mają? Oni grają w Elvenar?
I kolejne pytanko, ale to już do forumowiczów, gdzie mogę znaleźć linie zadań Elvenarów? bo szukam i nie mogę znaleźć.
Twórcy gry najprawdobodobniej stwierdzili, że można postawić budynki na miejscu pozostawionym przez rasę konstruktów. Wydaje mi się to całkiem logiczne. Inna sprawa, że wielu graczy miejsce po konstruktach zużyło na postawienie budynków nierasowych. A to nie jest powód wmawiania IG, że mają tępe łby.
 

marcinekk24

Zwiadowca
Twórcy gry najprawdobodobniej stwierdzili, że można postawić budynki na miejscu pozostawionym przez rasę konstruktów. Wydaje mi się to całkiem logiczne. Inna sprawa, że wielu graczy miejsce po konstruktach zużyło na postawienie budynków nierasowych. A to nie jest powód wmawiania IG, że mają tępe łby.

Ja na miejscu po konstruktach trzymam i nic tam nie wybudowałem. Mam puste miejsce po Kontruktach. Nawet jednej kratki z miejsca po konstruktach nie wziąłem. Specjalnie trzymałem to miejsce na nową rasę. Elvenarowie zabierają dwa razy więcej miejsca niż Konstrukty. I dalej twierdzisz, że to nie są tępe łby?
 

Lanariko

Szef kuchni
Pytanie do twórców gry.
Czemu dostaliśmy tylko jedną ekspansję ze zdobywania prowincji, a nie 10? Jak my mamy wybudować w rozbudowanych już naszych miastach rasę gościnną gdzie potrzebuje miejsce 40 kratek długości na 18 kratek szerokości.
Mam specjalnie wszystkie cuda zlikwidować? Czy Twórcy gry w ogóle nie myślą? Aż tak tępe łby mają? Oni grają w Elvenar?
Tak z czystej ciekawości zerknęłam sobie na Twój plan...
Zanim zaczniesz wyzywać ludzi od tępych łbów - juz po 2 min na twoim planie wiedziałam, jak zwolnic dodatkowo ok 2 ekspansji pozbywając się tylko i wyłącznie dziur, które tam pozostawiałeś. Dodatkowo ok 5 ekspansji (lekko licząc) da wywalenie przestarzałej bądź niepotrzebnej kultury. A to wszystko bez głębszej analizy innych budynków. Przyczepiłabym sie do tych kąpieli - po co tyle tego(jakiś kompleksik?) many daje toto mało a i populacji i kultury niewiele. Pomijając nawet możliwość wylosowania mant w evencie, których 5 zastąpiłoby wszystkie te łazieneczki.... Przy populacji ponad 30k na plusie, nawet nie poczułbyś ich braku. Nawet głupie akwedukty dostępne dla wszystkich z menu budynków dają ok 3 razy tyle many... to tyle, jeśli chodzi o brak wolnego miejsca... a co do kultury wypowiedzi to chyba nawet niemusze komentować...
 

marcinekk24

Zwiadowca
Tak z czystej ciekawości zerknęłam sobie na Twój plan...
Zanim zaczniesz wyzywać ludzi od tępych łbów - juz po 2 min na twoim planie wiedziałam, jak zwolnic dodatkowo ok 2 ekspansji pozbywając się tylko i wyłącznie dziur, które tam pozostawiałeś. Dodatkowo ok 5 ekspansji (lekko licząc) da wywalenie przestarzałej bądź niepotrzebnej kultury. A to wszystko bez głębszej analizy innych budynków. Przyczepiłabym sie do tych kąpieli - po co tyle tego(jakiś kompleksik?) many daje toto mało a i populacji i kultury niewiele. Pomijając nawet możliwość wylosowania mant w evencie, których 5 zastąpiłoby wszystkie te łazieneczki.... Przy populacji ponad 30k na plusie, nawet nie poczułbyś ich braku. Nawet głupie akwedukty dostępne dla wszystkich z menu budynków dają ok 3 razy tyle many... to tyle, jeśli chodzi o brak wolnego miejsca... a co do kultury wypowiedzi to chyba nawet niemusze komentować...

Aby rozbudować manufaktury, warsztaty, ratusz oraz budynki wojskowe potrzebowałem ludzi, a wtedy nie było eventu jeszcze wielkanocnego i pozostałych, więc dlatego potrzebowałem kąpieli. Poza tym dają właśnie sporo many jak dla mnie, mam już prawie 3mln many zmagazynowane dzięki nim. Nie mam przestarzałych budynków kulturalnych wszystko mam powymieniane po ostatnich eventach, najwięcej wymieniałem przy evencie wielkanocnym, większość budynków kulturalnych które mam mają sporo populacji. A tej potrzeba jak wiesz, nie mając magicznych rezydencji. Poza tym, za nim w drzewie technologicznym uzbiera się 350t aksamitu i odblokuje rezydencje to po drodze są jeszcze koszary i zbrojownia, i skąd mam wziąć ludzi by to rozbudować? Więc zastanów się nad tym co piszesz i bo po twoi usuwaniu budynków kulturalnych byłbym na minusie z populacją.
 

KociMord

Zwiadowca
@marcinekk24 w miejscu twoich kąpieli - stawiamy 3 akwedukty + 4 rezydki i wynik jest taki, ze zbierasz 20% many (z tych budynków) więcej, oraz zyskujesz 1200 populacji tracisz 15k kultury, której i tak masz w sporym nadmiarze, dodatkowo oszczędzasz 1,5 ekspansji
Nadal uważasz że @lanariko nie wie o czym mówi?
A to jest tylko niewielka zmiana.
Wywalenie śmieci 1x1 i zamiana na coś większego dała by dużo większy zysk, no ale trzeba to poukładać, a nie zatkać wszystkie dziury tymi śmieciami
spójrz na mój plan - 11 manufek T1 + 4 T2 + 3 T3 + żywe i cała masa cudaków - i jeszcze mam sporo miejsca na elvenarów
 

Lanariko

Szef kuchni
Aby rozbudować manufaktury, warsztaty, ratusz oraz budynki wojskowe potrzebowałem ludzi, a wtedy nie było eventu jeszcze wielkanocnego i pozostałych, więc dlatego potrzebowałem kąpieli. Poza tym dają właśnie sporo many jak dla mnie, mam już prawie 3mln many zmagazynowane dzięki nim. Nie mam przestarzałych budynków kulturalnych wszystko mam powymieniane po ostatnich eventach, najwięcej wymieniałem przy evencie wielkanocnym, większość budynków kulturalnych które mam mają sporo populacji. A tej potrzeba jak wiesz, nie mając magicznych rezydencji. Poza tym, za nim w drzewie technologicznym uzbiera się 350t aksamitu i odblokuje rezydencje to po drodze są jeszcze koszary i zbrojownia, i skąd mam wziąć ludzi by to rozbudować? Więc zastanów się nad tym co piszesz i bo po twoi usuwaniu budynków kulturalnych byłbym na minusie z populacją.
podniosłam koszary i zbrojownię na maksa, wywaliłam wszystkie łazieneczki zastąpiłam je 3 akweduktami masz 10k populacji niewykorzystanej, produkcja many wzrosła o 2k dziennie no i zwolniłam tylko 4 ekspansje..
 

DeletedUser4281

Guest
Poza tym, za nim w drzewie technologicznym uzbiera się 350t aksamitu i odblokuje rezydencje to po drodze są jeszcze koszary i zbrojownia, i skąd mam wziąć ludzi by to rozbudować? Więc zastanów się nad tym co piszesz i bo po twoi usuwaniu budynków kulturalnych byłbym na minusie z populacją.

I dlatego Elvenar jest właśnie GRĄ STRATEGICZNĄ. Musisz pomyslec czego potrzebujesz bardziej, a czego mniej. Co jest niezbedne, a co tylko zagraca przestrzen. Zastanawiaj się, bo ukladanie budynkow w odpowiedni sposob moze sporo zmienic, co zreszta zostalo juz wytkniete.
To jak latwo sie uniosles na tworcow bylo wyjatkowo niepotrzebne.
Jesli chcesz zawsze mozesz stworzyc wlasna gre i dac graczom nieskonczona przestrzen, a wtedy wszyscy beda mieli to samo w miescie, czyli poprostu wszystko. W tej chwili kazdy stawia to co bardziej mu sie oplaca i dzieki temu mamy pewna roznorodnosc.
 

Hassano

Łucznik
Kiedy wszyscy gracze dostaną ustawiane produkcji w warsztatach za jednym kliknięciem?? liczyłem że wejdzie to z aktualką ale widzę że już mają wywalone na to.. my tu rozmawiamy o balansach itp a tu nawet sam system gry jest różny dla graczy.. kpina i kabaret..
 

marcinekk24

Zwiadowca
A ma może ktoś namiary na listę zadań Elvenarów? Bo ja nie mogę nigdzie znaleźć, ani na En forum ani na US forum.
 
Do góry