• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Ewolucji Feniksa

Koval92

Kapłan
Powtórzmy. Stawianie trzech Feniksów mija się z celem. Wszystko na razie wskazuje, że należy postawić jednego, wyewoluować go najwyżej za artefakty i czekać spokojnie, co dalej zaproponuje gra.
Ci co postawili trzy, na razie w zasadzie wtopili dwa Feniksy i obszar równy 32 pól. Ponad jedną ekspansję zajmują dwa słabe budynki.
Postawili na zapas, bo ładne, bo było miejsce (na prawdę było miejsce?!), bo było można, cokolwiek.
Ale co zrobią z tymi trzema na raz w rozsądnym zakresie czasu, czyli licząc w tej grze przez najbliższy rok? Podniosą jednego, a co z pozostałymi?
Pewno będą teraz stały, ale po co?

Widzę, że połowa graczy na Felyndralu postawiła wszystkie 3. W tym gracze z rankingami wyższymi niż 200. Masakra, może myśleli, że za diamenty sobie ulepszą.

@Nusion biorąc pod uwagę że kolejny rozdział ma być ostatnim (chodzą takie informacje) , to mogli by odblokować dodatkowy pasek ekspansji z prowincji. Najwyżej by dorobili kolejny pasek diamentowych. Miejsce mają. Problem w tym, że gracze już naprawdę nie mają miejsca i im to zgłaszają masowo coraz mocniej i mocniej, a oni dalej są głusi na argumenty. To już logistycznie się nie składa, konstrukty są naprawdę wielkie.
 

DeletedUser174

Guest
Chodzą tez informacje że amerykanie maja inną wersje gry, że modzi na becie cokolwiek moga na grze, że tylko graczy z Polski ig zlewa i wiele innych mniej lub bardziej absurdalnych teorii... do listy należy teraz dopisać ze konstrukty sa ostatnia rasą... yhy na pewno

To że ktoś postawił 3 feniksy jest jego suwerenną decyzją. Ma do tego prawo. I nikomu nic do tego co i jak je ma zamiar zagospodarować/rozbudowywać. Skoro ktoś się zdecydował na taki krok to znaczy ze takie działanie ma jakieś uzasadnienie. To że w mojej ocenie jest to działanie nierozsądne (pewnie większość się ze mną w tej materii zgodzi) nie ma żadnego znaczenia. Nie mi oceniać co ktoś robi w swoim miasteczku. Wolnoć Tomku w swoim domku i tyle w temacie
 

blazius1

Paladyn
Pewnie, że suwerenna i nikt nie zmuszał do pośpiechu.
Nikomu nic do tego dopóki ktoś z bractwa nie zgłasza, że chyba popełnił głupstwo i zamierza burzyć jednego lub drugiego Feniksa i olaboga, olaboga, czy tego Złotego odzyskam choćby za rok, jeśli teraz zburzę.
No i którego teraz zostawić, bo stawiając nie zajarzyłem, że są jakieś artefakty i karmienie chowańca, żeby sensownie działał itp. Ratujcie co robić.
 

Wojtek 55

Wędrowiec
Chcialbym sie odniesc do tej bardzo <ekhem> "optymistycznej" wypowiedzi i napisac,
ze widze to zupelnie inaczej ;)
Przeprowadze pewne porownanie, co tak naprawde oznacza poziom 7/10 w
przypadku eventowych feniksow. Ot tak, zeby ukazac to w odpowiedniej skali
i zaprezentowac pewien punkt odniesienia ;)

Zdecydowalem sie na ognistego feniksa, wiec to na nim sie skupie. Uwazam, ze bez
wydawania realnej kasy spokojnie dam rade go podniesc do poziomu 8, no ale pal
licho, niech bedzie ze 7/10 (ten poziom osiagnie doslownie kazdy gracz). Oznacza
to +35% sily ataku dla wszystkich jednostek. Uznaje to wrecz za staly bonus, bo na
caly turniej wystarcza 3 zaklecia pet food, ze zdobyciem ktorych nie powinno byc
problemu, widzac czestosc ich pojawiania sie w Akademii na becie.

I teraz dla porownania:
mamy w grze kilka antycznych cudow dajacych dodatkowa sile ataku, ale kazdy z nich
wzmacnia tylko jeden z 5 typow jednostek. Kazdy z tych cudow na 25 poziomie daje
+34% sily ataku. Feniks na 7 poziomie bedzie dawal +35% sily ataku dla wszystkich
typow jednostek. Na co tu narzekac ? Dostaniemy go na dodatek za darmo, bez losowania.
Wystarczy zrobic wszystkie (bardzo proste) zadania i pozbierac troche esencji w miescie.
Oprocz tej wrecz gwarantowanej nagrody glownej po drodze wpadna tez inne nagrody glowne,
a pewnie tez kilka-kilkanascie nagrod dziennych. Tu nie ma co narzekac na "tylko" 7/10, bo
podkreslam jeszcze raz: nawet bez nagrod dziennych i tych ze skrzynek dostajemy bez
losowania budynek, ktory da nam tyle, co kilka antycznych cudow na bardzo wysokich
poziomach razem wzietych :D
Masz rację ! mam feniksa na 7lev 35% do obrażeń, sprawdza się świetnie,mam również na razie 2 studnie życzeń,skończyłem zadania 2 dni temu,ale czekam na lepsze budynki :) co ciekawe od dwóch dni robię dzienne zadania ,a tu nagle między 14 a 15 godziną wyskakuje mi 115 zadanie :"Wyprodukuj 15 razy kosz zakupów" mam nadzieję że to nie błąd gry i zadania będą się ciągnęły dalej :) hehehe
 

Nusion

Kapłan
nagle między 14 a 15 godziną wyskakuje mi 115 zadanie :"Wyprodukuj 15 razy kosz zakupów" mam nadzieję że to nie błąd gry i zadania będą się ciągnęły dalej :) hehehe
Sądząc po ilości esencji wygląda na to, że faktycznie to 115 zadanie... za 114 były 64 esencje, a tu mamy 65.
Na becie też się pojawiło. Ciekawe :)
 

Wojtek 55

Wędrowiec
Sądząc po ilości esencji wygląda na to, że faktycznie to 115 zadanie... za 114 były 64 esencje, a tu mamy 65.
Na becie też się pojawiło. Ciekawe :)
Kolejne zadania z forum bety (nie wiem na ile sprawdzone)
115. Wyprodukuj kosz zakupów x 15
116. Wyprodukuj skrzynkę z narzędziami x 9
117. Zdobądź 18 reliktów
118. Rozwiąż 12 konfliktów na mapie lub 60 w turnieju
119. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 12 (bonus 9h)
120. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 10 (bonus 1d)
121. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 15 (bonus 3h)
122. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 6 (bonus 2d)
123. Zdobądź 18 reliktów
124. Rozwiąż 12 konfliktów na mapie lub 60 w turnieju
125. Przeprowadź zwiad 1 prowincji lub rozbuduj budynek do poziomu 17 lub wyższego
126. Wyprodukuj kosz zakupów x 15
127. Wyprodukuj skrzynkę z narzędziami x 20
128. Rozwiąż 12 konfliktów na mapie lub 60 w turnieju
129. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 12 (bonus 9h)
130. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 10 (bonus 1d)
131. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 15 (bonus 3h)
132. Wyprodukuj marmur/stal/drewno x 6 (bonus 2d)
133. Przeprowadź zwiad 2 prowincji
134. Zdobądź 18 reliktów

Dostałem te info od koleżanki z bractwa :)
 

DeletedUser3575

Guest
Widziałam tą listę ale mam nadzieję że to ponury żart ..
 
To nie zart, na becie jest screen z zadaniem, ktore jest po 15x kosz zakupow
i rzeczywiscie jest to 9x skrzynka z narzedziami. Wszyscy chcielismy miec
mozliwosc zdobycia wiekszej ilosci artefaktow no to teraz mamy za swoje... ;)
Wyglada to na rebalans eventu, tym razem na korzysc graczy. Widoczenie
policzyli, posluchali i postanowili dolozyc graczom 1300 esencji. A ze zadania
ciezkie... no niestety masakra, ale do konca eventu zostalo jeszcze mnostwo
czasu, da sie je zrobic. Wiekszosc graczy juz skonczyla i posprzatala, a teraz
znow trzeba bedzie zrobic bajzel w miescie :D
 

DeletedUser3575

Guest
Kto ma dać jak nie my, ale muszę zmienić strategię spokojnego robienia eventu na s3 na 10 warsztatów, bo nie zdążę. Run Forest Run :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sherab

Wędrowiec
Cieszę się, że będzie więcej esencji ale martwi mnie pkt: 133. Przeprowadź zwiad 2 prowincji. U mnie zwiad jednej prowincji trwa prawie 90 godzin co daje ponad tydzień na 2 razy zwiad!
 

DeletedUser3332

Guest
Ale pojechali po bandzie z zadaniami bo przeprowadź 2 zwiady to prawie 3 dni :(

Edit: teraz widze ze moje 3 dni nie są straszne :D
 

Koval92

Kapłan
Chodzą tez informacje że amerykanie maja inną wersje gry, że modzi na becie cokolwiek moga na grze, że tylko graczy z Polski ig zlewa i wiele innych mniej lub bardziej absurdalnych teorii... do listy należy teraz dopisać ze konstrukty sa ostatnia rasą... yhy na pewno

Nigdzie nie ma teorii że konstrukty są ostatnią rasą, poza twoją głową.
Kolejna rasa po konstruktach ma być ostatnią zaplanowaną bo Elvenar był od początku zaprogramowany na 15 rozdziałów.
Wszystko co po niej będzie, będzie tworzone ponad programowo.
 

DeletedUser

Guest
Nigdzie nie ma teorii że konstrukty są ostatnią rasą, poza twoją głową.
Kolejna rasa po konstruktach ma być ostatnią zaplanowaną bo Elvenar był od początku zaprogramowany na 15 rozdziałów.
Wszystko co po niej będzie, będzie tworzone ponad programowo.

Proszę o źródło rewelacji nt Elwenaru to jest że jest/był zaprogramowany od początku na 15 rozdziałów (link, printscreen, filmik na yt z twórcami cokolwiek)

wtedy możemy zaczac rozmawiać czy to nadal jest w mocy
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście ponadto pierwotne plany są zmieniane tak często że i tak można sobie te rewelacje w buty wsadzić by być wyższym
Sam kojarzę conajmniej ze 3 duże "twisty" co wywróciły grę, więc jakiekolwiek planowanie "od początku" jest zabawnym stwierdzeniem. Wystarczy spojrzeć co miało być z renowacją a co wyszło

EOT z mojej strony
 

DeletedUser1530

Guest
Niemartcie się następna rasa pewnie będzie już miała odblokowane ekspansję z mapy bo w konstrukcjach limit wszystkich rodzajów ekspansji pokrywa się z maksymalnym obszarem miasta
 

DeletedUser

Guest
To o niczym nie świadczy, nie tak dawno było że sumarycznie było więcej ekspansji niż możliwości kupienia na mapie i jakoś to trwało parę- lub nawet naście- miesięcy
 

Koval92

Kapłan
Proszę o źródło rewelacji nt Elwenaru to jest że jest/był zaprogramowany od początku na 15 rozdziałów (link, printscreen, filmik na yt z twórcami cokolwiek)

wtedy możemy zaczac rozmawiać czy to nadal jest w mocy

Nie będę ci nic wyszukiwać, kiedyś na live na youtube gościu od Inno Games mówił, że gra była od początku zaplanowana na 15 rozdziałów.

W plikach gry od 3 lat były budynki które potem stały się manufakturami konstruktów.
 
Do góry