• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności

Czy ja wiem, czy jest o czym dyskutowac ? Ten filmik nie mowi tak
naprawde absolutnie NIC. Po obejrzeniu go nie mam zielonego
pojecia, ile czasu to bedzie kosztowac, z jakim nakladem srodkow
(wojsko i surowce) trzeba sie bedzie liczyc, jaki to bedzie mialo
ogolnie wplyw na rozgrywke, jakie nagrody nas oczekuja itd. itp.
Ten filmik nie zawiera zadnych istotnych informacji, wiec o czym tu
dyskutowac ? Gorzej nawet, gdybym nie spytal "braci i siostr", ktorzy
w odroznieniu ode mnie grali juz w gry zawierajace podobne elementy,
zupelnie nie mialbym pojecia, czego sie spodziewac po uslyszeniu
tej "propagandy" ;)

Nie czepiam sie ;) Na pewno nowa funkcja mi sie spodoba (jak wiekszosc
zmian i nowych funkcji w grze), ale sam filmik jest naprawde slaby...
Podyskutowac to bedzie mozna dopiero, jak Iglica wejdzie na bete i jak
bedzie mozna juz wstepnie ocenic sama Iglice i jej wplyw na gre, a poki co
mozna sobie porozmawiac co najwyzej o grafice (ladna, nie powiem ;) )
 

DeletedUser

Guest
Czy ja wiem, czy jest o czym dyskutowac ? Ten filmik nie mowi tak
naprawde absolutnie NIC. Po obejrzeniu go nie mam zielonego
pojecia, ile czasu to bedzie kosztowac, z jakim nakladem srodkow
(wojsko i surowce) trzeba sie bedzie liczyc, jaki to bedzie mialo
ogolnie wplyw na rozgrywke, jakie nagrody nas oczekuja itd. itp.
Ten filmik nie zawiera zadnych istotnych informacji, wiec o czym tu
dyskutowac ? Gorzej nawet, gdybym nie spytal "braci i siostr", ktorzy
w odroznieniu ode mnie grali juz w gry zawierajace podobne elementy,
zupelnie nie mialbym pojecia, czego sie spodziewac po uslyszeniu
tej "propagandy" ;)

Nie czepiam sie ;) Na pewno nowa funkcja mi sie spodoba (jak wiekszosc
zmian i nowych funkcji w grze), ale sam filmik jest naprawde slaby...
Podyskutowac to bedzie mozna dopiero, jak Iglica wejdzie na bete i jak
bedzie mozna juz wstepnie ocenic sama Iglice i jej wplyw na gre, a poki co
mozna sobie porozmawiac co najwyzej o grafice (ladna, nie powiem ;) )

z filmiku dowiedziałem się ileż to problemu graficy i programiści mieli by nam dać coś o czym nic nie wiem (domyślam się co to ma być bo w innych grach podobny pomysł widziałem - no ale się mogę mylić). Więc może chodzi w tej dyskusji o wysiłku, wynagrodzeniu, trudach dnia ekipy elvenaru?
We do the button stuff and so on....
ehm...Jakoś nie chce mi się o tym rozmawiać
 

Koval92

Kapłan
Moim zdaniem jest mały błąd i powinna być Iglica Wieczności, eternity to wieczność, eternal to wieczny/wieczna a nie nieskończony (infinite), infinity to synonim wieczność/nieskończoność. Jest eternity a nie infinity. Poza tym była by krótsza nazwa, no ale trudno. Głupie mydło też nazwaliście nierozsądnym, żeby była dłuższa nazwa. xD

Chcę się dowiedzieć, czy to będzie solo czy w całym bractwie robione, podejrzewam, że w bractwie, bo z tego co rozumiem to ma to w jakiś sposób pojawiać się zamiennie z turniejami (?)
 

Tajniakos

Paladyn
Moim zdaniem jest mały błąd i powinna być Iglica Wieczności, eternity to wieczność, eternal to wieczny/wieczna a nie nieskończony (infinite), infinity to synonim wieczność/nieskończoność. Jest eternity a nie infinity. Poza tym była by krótsza nazwa, no ale trudno. Głupie mydło też nazwaliście nierozsądnym, żeby była dłuższa nazwa. xD

Chcę się dowiedzieć, czy to będzie solo czy w całym bractwie robione, podejrzewam, że w bractwie, bo z tego co rozumiem to ma to w jakiś sposób pojawiać się zamiennie z turniejami (?)
@Koval92 Wygląda na to że iglica powinna nazywać się tak jak wskazujesz w poście oraz potwierdza się fakt, że będzie to wydarzenie grupowe :) Potwierdzenie na stronie https://elvengems.com/coming-soon-the-spire-of-eternity/
 

DeletedUser174

Guest
o matulu.... ale macie problem...
to ja może tylko przypomnę ze nigdzie nie jest powiedziane, ze musi to być dosłowne tłumaczenie. I mamy wiele przykładów kreatywnego podejścia do tłumaczenia i to akurat jest dobre

a jak już tak sie czepiacie tej nazwy... trudno. Iglica wieczności kojarzy mi sie z cmentarzem. I bardzo sie ciesze ze ma inna nazwę. Iglica nieskończoności jest subtelna i pasuje do zmysłowej kreacji budynku. Ale i tak ważniejsze jest jak to ma działać, a na ten moment nic nie wiemy w tym zakresie.

co do trudów ekipy... juz wielokrotnie to pisałam: jak się codziennie dużo pije to potem pusta szklanka jest za ciężka... Ostatnio maja chyba jakiś problem z towarem, bo gierka zaczyna jakoś wracać na nasza orbitę, więc może faktycznie się "przepracowali"

ps obstawiam jednak indywidualne wyzwania
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Moim zdaniem jest mały błąd i powinna być Iglica Wieczności, eternity to wieczność, eternal to wieczny/wieczna a nie nieskończony (infinite), infinity to synonim wieczność/nieskończoność. Jest eternity a nie infinity. Poza tym była by krótsza nazwa, no ale trudno. Głupie mydło też nazwaliście nierozsądnym, żeby była dłuższa nazwa. xD

Masz rację, nazwa została zmieniona na Iglice Wieczności.
Dzięki.
 

DeletedUser174

Guest
jeżeli to będzie oficjalna nazwa to kolega @Koval92 zaskarbi sobie u mnie dozgonną "wdzięczność"... dzieki @jarq i tak trudno go znosić a teraz jeszcze to... brzydko się bawisz muszę powiedzieć I pewnie nie tylko ja to "docenię"

pewnie większości z nas nazwa nie będzie przeszkadzać. I pewnie też dostanie jakaś inną roboczą nazwę, bo oficjalna jest za długa, a iglice są już zajęte :p Czyli pozostanie zabawa słowna z drugim członem nazwy. Wieczność kojarzy mi się z jednym - z wiecznym odpoczynkiem. I słowami pewnej niebywale pobożnej pieśni wieczne odpoczywanie racz im dać Panie... oczywiście z odpowiednią intonacją itd. To jest właśnie moje skojarzenie... Od teraz nick kolegi będzie miał nowe muzyczne brzmienie dla mnie. Podobno muzyka łagodzi obyczaje.
Chyba ze iglica ma działac jak cmentarz... i to taka nieformalna zapowiedź... tylko nas będą tam grzebać czy grę ogólnie?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
W oryginale jest to Iglica wieczności, nie bardzo wiem jak można by ją inaczej nazwać.
 

DeletedUser1775

Guest
Dosłowne tłumaczenie nie zawsze oddaje istotę :) To tak na poboczu drogi ;)

Mi by się wdziała nazwa - Wieża Nieskończoności :)
Może i długa to nazwa i niedokładne tłumaczenie, ale...

1 Iglica to ostre zwieńczenie wysokiego budynku i tak to u nas funkcjonuje.
2 Wieża jest wieloznaczna i ma duży ładunek tajemniczości.
3 Wieczność jest ostateczna, a Nieskończoność żywa i dająca wiele możliwości..
;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Na filmiku w minucie 4;37 ten chińczyk, koreaniec czy tam Japończyk mówi coś o własnym tempie bez zawodzenia innych graczy więc to może sugerować że wieże będzie sie robić samodzielnie.. patrząc na to co ona robi na apce czyli jakaś taka dziwna negocjacja monetami, młotkami i surką nie wygląda na specjalnie trudną.. pytanie tylko czy nagrody będą na tyle dobre żeby sie w to bawić.. mamy przygody które są gniotem.. turniej który zaczyna być mega męczący i nudzący.. i tak nie pozostaje nam nic jak tylko poczekać aż to wprowadzą i pokażą jaki mają na to plan..
 

Tajniakos

Paladyn
W dniu dzisiejszym na Becie pojawiła się długo wyczekiwana Iglica Wieczności.
Dementuję plotki aby była to impreza grupowa.O nagrody walczy się indywidualnie :)
Nagrodą główną do wylosowania za ostatni punkt w iglicy między innymi trzy budynki, 30 diamentów i 5% wzmacniacz portalowy;). Są też miejsca w iglicy gdzie można wygrać 75 i 100 diamentów, sporo odłamków zaklęć, boosterów portalowych 5% i 10% oraz katalizatorów :) od momentu wejścia do iglicy na pierwszej planszy mamy możliwość zdobycia 16 nagród, bo tyle punktów jest do przejścia :)
EDIT: Niestety iglica wgrana z błędem uniemożliwiającym robienie negocjacji.o_O Walki powodują ogromne straty w liczbie wojsk.
64242663YtI.jpg

64242717gCb.jpg
 
Ostatnia edycja:
Juz rozumiem, dlaczego wiele zmian w grze dazylo do zwiekszenia liczby wojska
i poprawienia jego jakosci. Wydawalo mi sie nawet ostatnio, ze jesli chodzi o same
turnieje to IG wrecz bardzo mocno przegielo z wydajnoscia wojskowa miast. Teraz
wiadomo dlaczego - w obecnej wersji Iglicy na becie straty w walkach sa wrecz
masakryczne... Wielkosc oddzialu "iglicowego" wielokrotnie przewyzsza wielkosc
oddzialu koszarowego, czyli jeden stracony w Iglicy oddzial oznacza strate wieeeeelu
oddzialow w koszarach. Bez wlaczonej opcji negocjacji nie mam zamiaru sie w to
bawic na serwerach live (obecnie negocjacje sa wylaczone). Krotko mowiac - w
obecnej formie Iglica Wiecznosci na becie mi sie nie podoba. Dla przykladu, tylko
dwie ostatnie przegrane walki, ktorych nie dalem juz rady przejsc sprawily, ze z koszar
"wyparowalo" 40 oddzialow... Gdyby w tych trudniejszych walkach dalo sie jeszcze
pokombinowac na manualu, ale nie, do dyspozycji mamy tylko walki auto.
 

visit0r

Paladyn
Na filmiku w minucie 4;37 ten chińczyk, koreaniec czy tam Japończyk mówi coś o własnym tempie bez zawodzenia innych graczy więc to może sugerować że wieże będzie sie robić samodzielnie.. patrząc na to co ona robi na apce czyli jakaś taka dziwna negocjacja monetami, młotkami i surką nie wygląda na specjalnie trudną.. pytanie tylko czy nagrody będą na tyle dobre żeby sie w to bawić.. mamy przygody które są gniotem.. turniej który zaczyna być mega męczący i nudzący.. i tak nie pozostaje nam nic jak tylko poczekać aż to wprowadzą i pokażą jaki mają na to plan..
czytajac ten opis mam wrazenie ze negocjacje sa skopiowane z FoE, tam tez jakos sie wybieralo pomiedzy kasa narzedziami i surowcem
 

Nusion

Kapłan
czytajac ten opis mam wrazenie ze negocjacje sa skopiowane z FoE, tam tez jakos sie wybieralo pomiedzy kasa narzedziami i surowcem
Tak, jakoś tak będzie. Masz 5 przeciwników i każdemu proponujesz któryś z 3 surowców/narzędzi itp. żeby go przekupić
Od każdego dostajesz odpowiedź, jedną z trzech:
- tak, ale inni też mogą chcieć tego surowca
- nie, oferta odrzucona, ale przynajmniej jeden z pozostałych przeciwników zaakceptuje ten surowiec
- nie, oferta odrzucona i nikt inny jej nie zechce
Teraz trzeba wyciągnąć wnioski z tych odpowiedzi i znów zaproponować nieprzekupionym przeciwnikom jeden z surowców. Prawdopodobnie będą trzy podejścia.
Tak jak napisała @Ljosael TUTAJ będzie to coś jak stary dobry Master Mind
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Tak, jakoś tak będzie. Masz 5 przeciwników i każdemu proponujesz któryś z 3 surowców/narzędzi itp. żeby go przekupić
Od każdego dostajesz odpowiedź, jedną z trzech:
- tak, ale inni też mogą chcieć tego surowca
- nie, oferta odrzucona, ale przynajmniej jeden z pozostałych przeciwników zaakceptuje ten surowiec
- nie, oferta odrzucona i nikt inny jej nie zechce
Teraz trzeba wyciągnąć wnioski z tych odpowiedzi i znów zaproponować nieprzekupionym przeciwnikom jeden z surowców. Prawdopodobnie będą trzy podejścia.
Tak jak napisała @Ljosael TUTAJ będzie to coś jak stary dobry Master Mind
ta dziwaczna forma negocjowania byla jedna z przyczyn przez ktore rozstalem sie z FoE a teraz tu pchaja to samo ;/
 

Nusion

Kapłan
To były tylko wyprawy @visit0r, taki dodatek w grze, robił kto chciał, tak samo jak teraz w Iglicy.
Jeśli tylko koszty nie będą kosmiczne to ja się chętnie pobawię, lubię takie łamigłówki :)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
To były tylko wyprawy @visit0r, taki dodatek w grze, robił kto chciał, tak samo jak teraz w Iglicy.
Jeśli tylko koszty nie będą kosmiczne to ja się chętnie pobawię, lubię takie łamigłówki :)
tamte wyprawy (w FoE) byly sumowane dla bractwa jesli dobrze pamietam, niby mozna bylo ich nie robic ale brak udzialu sie odbijał na wysokosci nagrody jaka uzyskiwali wszyscy bioracy w nich udzial
 
Do góry