• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności i równowadze gry

Koval92

Kapłan
Iglica znowu nie daje nagród, coś się pokićkało przez to opóźnienie kolejnej do poniedziałku?

Edit: okej pojawiły się po północy, dzięki
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1490

Guest
Lepsze jest wrogiem dobrego. Tak jest zawsze z ulepszeniami, ale pożyjemy zobaczymy :)
 

Koval92

Kapłan
Strasznie duże są te iglicowe oddziały wojska a straty potrafią być naprawdę dotkliwe.
Gdyby mniejszymi oddziałami się walczyło, to by mogło być nawet więcej walk.
Większość jedzie niestety na autoplayu a iglicę wojskowo robi się na manualnej walce (ręcznie się steruje jednostkami), żeby najlepsze rezultaty osiągnąć, no i feniks ognia nakarmiony. Pomijam to, że jednostki z koszar raczej odpadają z małymi wyjątkami.

Ja sam zacząłem niektóre walki sterować manualnie i produkować te jednostki z obozu najemników i widzę różnicę
 

mayder

Tancerz ostrzy
iglicę wojskowo robi się na manualnej walce (ręcznie się steruje jednostkami), żeby najlepsze rezultaty osiągnąć, no i feniks ognia nakarmiony. Pomijam to, że jednostki z koszar raczej odpadają z małymi wyjątkami.

No nie bardzo jestem do tego przekonany. Zależeć to może od rozdziału w którym aktualnie jesteśmy. Na S2 jestem w smokach i robię całą iglice tylko wojskiem koszarowym i tylko walcząc auto. Ze wzmocnień używam krasnoludzkiego zbrojmistrza x2 (ewentualnie swobodne x4, lub kombinacja swobodnych i zbrojmistrza tak żebym miał +100% zdrowia jednostek) i fenek na 10 poziomie. Całkowite straty mam na poziomie ok. 100 oddziałów (można to policzyć x2 bo robię dwie iglice na jednych wzmocnieniach, poza fenkiem) i spokojnie te stracone oddziały odrabiam bez użycia brunera i przyspieszaczy.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
No nie bardzo jestem do tego przekonany. Zależeć to może od rozdziału w którym aktualnie jesteśmy. Na S2 jestem w smokach i robię całą iglice tylko wojskiem koszarowym i tylko walcząc auto. Ze wzmocnień używam krasnoludzkiego zbrojmistrza x2 (ewentualnie swobodne x4, lub kombinacja swobodnych i zbrojmistrza tak żebym miał +100% zdrowia jednostek) i fenek na 10 poziomie. Całkowite straty mam na poziomie ok. 100 oddziałów (można to policzyć x2 bo robię dwie iglice na jednych wzmocnieniach, poza fenkiem) i spokojnie te stracone oddziały odrabiam bez użycia brunera i przyspieszaczy.

Ja mówię z perspektywy 15 rozdziału więc to może zależeć, akurat mamy specjaliste od iglicy w bractwie który dokładnie analizuje walki.
Oni tak walczą, że prawie wojska nie tracą, ja nie mam na to czasu i sił, zazwyczaj połowę robię wojskiem z automatu a połowę surowcami
 

xEasyRiderx

Rycerz
Oni tak walczą, że prawie wojska nie tracą, ja nie mam na to czasu i sił, zazwyczaj połowę robię wojskiem z automatu a połowę surowcami
Tutaj możesz mieć tylko pretensje do siebie a nie do iglicy :)
Moje wojsko jest jeszcze za słabe dlatego nauczyłem się robić całą iglicę surowcami poprzez negocjacje, każdy musi wypracować swój styl i sposób na iglice a nie jest ona taka straszna jakby się wydawało
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Tutaj możesz mieć tylko pretensje do siebie a nie do iglicy :)
Moje wojsko jest jeszcze za słabe dlatego nauczyłem się robić całą iglicę surowcami poprzez negocjacje, każdy musi wypracować swój styl i sposób na iglice a nie jest ona taka straszna jakby się wydawało

Ja nie mam pretensji do nikogo, mam swój styl tak jak każdy ma, osoba wcześniej napisała, że dużo wojska się traci i to jest prawda bo walczą ogromne oddziały.

Na tej samej zasadzie nie mam pretensji, że ktoś uważa zestawy z iglicy za całkiem zbyteczne a ja ich mam 6 i je doceniam.
 

Steefann

Zwiadowca
Jak ktoś nie robi całej iglicy na raz to nie ma z tym problemu, nawet jak się robi całą to w porównaniu z turniejem to i tak nie ma tragedii :p
W moim przypadku czyli każda walka manualnie, rozplanowanie woja na każdą falę i czasem wejście na mapę żeby obczaić układ mapy, potem ucieczka i dopiero ustawianie wojska to 1 poziom zajął mi 35min, a drugi i trzeci ok 70min każdy w sumie niecałe 3h.

Turka klepiąc wszystkie walki na auto przy nawet 60-80 prowincjach, przy nakarmionch miśkach i zakrzywieniu (mamy czas między rundami 0 sekund) da się przeklepać poniżej 3h też. No chyba, że dużo walczymy ręcznie to wtedy schodzi, oj schodzi.....
 

mayder

Tancerz ostrzy
W moim przypadku czyli każda walka manualnie, rozplanowanie woja na każdą falę i czasem wejście na mapę żeby obczaić układ mapy, potem ucieczka i dopiero ustawianie wojska to 1 poziom zajął mi 35min, a drugi i trzeci ok 70min każdy w sumie niecałe 3h.

Turka klepiąc wszystkie walki na auto przy nawet 60-80 prowincjach, przy nakarmionch miśkach i zakrzywieniu (mamy czas między rundami 0 sekund) da się przeklepać poniżej 3h też. No chyba, że dużo walczymy ręcznie to wtedy schodzi, oj schodzi.....

Tak, ale taka bezmyślna klikanina przy turnieju jest bardziej męcząca niż jakakolwiek walka na manualu, przynajmniej ja mam takie odczucie.
 

DiscovererElvi

Wędrowiec
Jak dla mnie takie rozwiązanie ma wręcz przeciwne działanie. Spowoduje kolejny rozdźwięk pomiędzy poziomami graczy.

Może teraz coś co pozwoli wszystkim skorzystać a nie tylko najlepszym?
Zamiast przekładać diamenty było wprowadzić w nagrodach za 3 bossa schematy lub przyzwoitą ilość królewskiej renowacji to pomogło by zmobilizować bractwa.
No ale jeśli nie masz czasu grać na maxa, to już nic nie dostaniesz. A przecie istnieje życie "pozaelvenarowe" i nie każdy chce spędzać czas jedynie na tej grze. Chce grac i rozwijać miasto, ale nie kosztem reszty życia. I tak w iglicy najczęściej można wygrać fragmenty zaklęć i trochę przyspieszaczy. Ewentualnie całą tonę drzewek kauczukowych i roślinek many, a jak ci się poszczęści to kolejną biliotekę albo tego krasnoludzkiego zbrojmistrza, który praktycznie nic nie daje. Baaaardzo rzadko coś cenniejszego np diamenty.
Dlatego to jest wkurzające bo dużym kosztem w sumie niewiele zyskujesz. A teraz będzie jeszcze mniej, jeśli nie poświęcisz kolejnych godzin i nie zrobisz calej iglicy.
Masz rację Aslana, lepiej byłoby dać możliwość wygrania schematów i renowacji zamiast przykręcać kurek z diamentami :p
W sumie to nie podoba mi się ta cala iglica.
 

DeletedUser4281

Guest
Nie moge powiedziec by podobala mi sie taka zmiana, bo to sztuczne napedzanie zainteresowania 3 poziomem. Wiem ze sami pisalismy o polepszeniu nagrod za 3 poziom wlasnie, bo zrobienie go bylo zwyczajnie nieoplacalne, ale nie o to chodzilo. Zmniejszanie nagrod za nizsze poziomy by wrzucic je na wyzsze to wlasciwie przeciwienstwo tego o co nam chodzilo.
Niestety prawiem IG jest balansowac swoj produkt wedle wlasnego uznania.
 

Koval92

Kapłan
To jest zmiana czysto polegająca na tym, żeby silnym i bogatym dać jeszcze więcej i mówię to z perspektywy 12-skrzynkowego bractwa.
Tylko bractwa robiące 12 skrzynek odczują pozytytywną różnicę.
 

DeletedUser3983

Guest
Iglica miała zaczynać się w poniedziałek?. Dziś jest niedziela i jest to jak w końcu mam być?
 

DeletedUser2262

Guest
Iglica miała zaczynać się w poniedziałek?. Dziś jest niedziela i jest to jak w końcu mam być?
@jarq wyraźnie napisał, że tylko nadchodząca Iglica zostaje przeniesiona. (rozpoczęła się razem z eventem)
Nadchodząca Iglica Wieczności zostanie przeniesiona o 24 godziny: zamiast w niedzielę 22 marca, rozpocznie się ona w poniedziałek 23 marca. W związku z tym również zakończy się 24 godziny później niż zwykle, w sobotę 28 marca. Powodem przesunięcia terminów rozpoczęcia oraz zakończenia tego cyklu Iglicy Wieczności jest garść zmian [...]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry