• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności

mayder

Tancerz ostrzy
Tak, jakoś tak będzie. Masz 5 przeciwników i każdemu proponujesz któryś z 3 surowców/narzędzi itp. żeby go przekupić
Od każdego dostajesz odpowiedź, jedną z trzech:
- tak, ale inni też mogą chcieć tego surowca
- nie, oferta odrzucona, ale przynajmniej jeden z pozostałych przeciwników zaakceptuje ten surowiec
- nie, oferta odrzucona i nikt inny jej nie zechce
Teraz trzeba wyciągnąć wnioski z tych odpowiedzi i znów zaproponować nieprzekupionym przeciwnikom jeden z surowców. Prawdopodobnie będą trzy podejścia.
Tak jak napisała @Ljosael TUTAJ będzie to coś jak stary dobry Master Mind

Jeżeli oferta zostanie odrzucona to tracimy proponowane surowce czy tylko próbę przekupienia?
 

DeletedUser2154

Guest
wszystko fajnie, tylko gdzie jest ta iglica? zalogowałem się specjalnie wczoraj na becie i ni widu
 

DeletedUser2359

Guest
Czy wiadomo coś nowego o terminie wejścia Iglicy na serwery główne? Miało być po aktualizacji 1.81, ale kiedy dokładnie?
 

DeletedUser2359

Guest
Rozumiem, dzięki za info, ja nie mam konta na beta więc nie wiem na czym stoi :)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Pojawił się nowy opis w ogłoszeniu o Iglicy. Proszę się z nim zapoznać.
 

DeletedUser2262

Guest
@jarq z ogłoszenia domniemam, że jeżeli w 3 rundach nie uda się dopasować Towarów (ew. monet i młotków), które mimo przegranej przepadają, to pozostaje tylko i wyłącznie opcja walki?
 
Nie wydaje mi sie ;) Prawie na pewno bedzie mozna podjac kolejna probe,
tyle ze straci sie bezpowrotnie surowce zuzyte na nieudana probe. "Zagadka"
w kolejnej probie bedzie juz prawdopodobnie inna.
 

DeletedUser1570

Guest
możliwe że i tak, ale opcja z diaxami możliwe będzie też co by surowce użyte już nie powtarzały się :)
//

a czy na próby negocjacji czy tez walki jest określony limit, który odnawia się co godzinkę po 1 próbie?

połączono i edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
poniżej cytat jednego z graczy na becie:

"Właśnie przetestowałem i nie lubię ruletki hazardowej, wolę stary styl negocjacji.
Chociaż byłem w stanie przejść znacznie dalej niż za pomocą walk (6 skrzynka vs 2 skrzynka), po trzeciej nieudanej próbie zdobycia 6 skrzyni poddałem się.
[...] definitywnie nie będę walczył z tak szalenie dużymi armiami, a ruletka ofert
[czyt. koszt sumaryczny ofert] pozwala mi zrobić zakłady tylko w kilku pierwszych skrzyniach."
 
Ten gracz widocznie sobie zalozyl, ze Iglica to bedzie element gry, ktory przejdzie
sie co tydzien ot tak mimochodem i to z palcem w nosie. Moim zdaniem to tak samo
jak spodziewac sie, ze co tydzien zrobi sie turniej na 6 gwiazdek w 40 prowincjach...
Wszyscy wiemy, ze tak sie nie da - na taki turniej trzeba sie porzadnie przygotowac,
nawet tygodniami zbierajac wzmocnienia wojska z akademii, szkolac wojsko i
oszczedzajac surowce. Nie widze absolutnie zadnego powodu, by w Iglicy mialo
byc inaczej. Tez trzeba sie bedzie do tego porzadnie przygotowac i bardzo mi sie
to podoba. Ci, ktorzy spodziewaja sie spacerku pewnie mocno sie rozczaruja.
Ja tam sie ciesze na cos nowego i trudnego, bo turnieje juz dawno przestaly byc
wyzwaniem :)
 

DeletedUser2262

Guest
@chris07070707 mi osobiście wydaje się że problematyka iglicy polega zupełnie na czymś innym.

Turnieje można robić z tygodnia na tydzień z "gwarantowanymi nagrodami". Do iglicy trzeba się przygotowywać baaaaaardzo długo (kosztem turniei, których w tym czasie gracz nie będzie robił) - i w wyniku uzyskać nagrody które mogą nie być warte funta kłaków, bo są LOSOWE.
Generalnie przedmiotowa LOSOWOŚĆ w połączeniu z OLBRZYMIMI STRATAMI (wojska/towarów) w dużej mierze odzwierciedla negatywny feedback na forum bety.

Trzeba poczekać i zobaczyć samemu z czym to się je, aczkolwiek nie ukrywam że wielkich nadziei nie przedkładam w Iglicy.
 
Turnieje można robić z tygodnia na tydzień z "gwarantowanymi nagrodami".
Jakimi nagrodami i w jakiej wysokosci ? Jesli zrobisz z marszu w kazdym turnieju
6 gwiazdek w 10 prowincjach, masz z tego 80 pw i kilkanascie czarow. Jesli chcesz
miec z turnieju 500-600 pw i 80 czarow, wtedy to rowniez kosztuje. Duuuuzo kosztuje.

Tak samo w Iglicy - chcesz przejsc ja cala, to trzeba sie przygotowac. Jesli nie, mozna
sobie otworzyc 2-3 skrzynki co tydzien.

i w wyniku uzyskać nagrody które mogą nie być warte funta kłaków, bo są LOSOWE.
W eventach tez teoretycznie mozna trafic tylko na smieci. Czy to jest powod,
by ich nie robic ? @Mighty Garoth, moze wyjasnie dokladniej moj punkt widzenia.
Gra stala sie zbyt latwa. Wydajnosc miast wzrosla ZA BARDZO. Efektem jest to,
na co narzekalem juz w innym temacie, czyli wydajnosc miast pozwala na wyniki
w turniejach, ktorych osiagniecie kosztuje jednak zbyt wiele czasu na samo durne,
prawie bezmyslne klikanie. W zwiazku z tym wysoki poziom trudnosci Iglicy i wysokie
koszty sa mi najzupelniej obojetne. Obojetnie, jak trudne bedzie przejscie Iglicy, w
koncu ta gra znowu bedzie stanowic jakies wyzwanie ;) Przynajmniej taka mam
nadzieje. Chce sie gra bawic, a nie tylko "z automatu" zgarniac maksymalna ilosc
nagrod jak najmniejszym kosztem, bo samo "posiadanie" jakos nie sprawia mi zbyt
wielkiej satysfakcji, jesli cos przyszlo zbyt latwo. Wcale sie nie zmartwie, jesli
TYGODNIAMI nie uda mi sie przejsc calej Iglicy, przynajmniej bedzie do czego
dazyc :)
 

visit0r

Paladyn
jak dla mnie iglica wyglada na kalke tego co jest w FoE, zamiast kopiowac to co tam dobrze dziala skopiowali element zupelnie bez sensu, chociaz w foe z tego co pamietam negocjowanie bylo proste bo sie wybieralo pomiedzy monetami narzedziami i surowcem z tym ze rodzaj surowca byl podany i jedynym problemem bywal jego brak
 

DeletedUser2013

Guest
w foe negocjacje są proste, jak nie masz surowca płacisz diaxami
 
Do góry