• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

DeletedUser3575

Guest
Wydaje mi się, że wprowadzanie tak znaczącej zmiany, bez poinformowania graczy z wyprzedzeniem jest nieuczciwe. Event powinien dawać takie same szansę dla wszystkich. Jeśli kilku graczy poszalało już na starcie i zdobyło dziesiątki tysięcy waluty, a inni, którzy rozplanowali robienie eventu na cały czas jego trwania nie zdobędą nawet połowy tego, to coś tu jest nie tak. Event trwa określoną liczbę dni i zasady powinny być jasne i określone od jego początku. Skoro na becie coś nie grało trzeba było przedłużyć testy i wystartować za tydzień na jednakowych zasadach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Większość graczy zapewne czekała na turniej żeby pociągnąć event za dobre punkty a tu zonk.
Nic dziwnego, sam pociągnąłem wczoraj zadania tylko do 17 i zostawiłem sobie kolejne na dzisiejszy turniej, dziś miałem zrobić do grupy 4, w kolejne dni następne. Gorzej lub lepiej, ale poświęciłem czas na jakieś planowanie strategii przejścia eventu i tak naprawdę to nie o te głupie klucze czy budyneczki chodzi, ale o to, jak się ta strategia potem w evencie sprawdzi. Człowiek ma fun, jak widzi, że wszystko mu idzie, tak jak sobie zaplanował, kolejne zadania ma zsynchronizowane, wie, co będzie po czym, a takie zmiany z czapy powodują, że się zwyczajnie odechciewa.
Będę robił ten event, ale właśnie mi zabrali całą frajdę z niego. I to przez zwykłą nieudolność.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Po raz pierwszy odkąd gram. Mam ochotę nacisnąć przycisk usuń konto.
Dawno nie czulem sie tak oszukany. Niby tylko gra ale naprawde cholera odechcialo mi sie. Taka zmiana bez uprzedzenia, wkurza mnie to ze niektorzy sie zdazyli oblowic inni nie( i tu nie chodzi o kogos konkretnie tylko ogolnie), ja poswiecilem duzo przyspieszaczy zeby podgonic ale nie moglem doskoczyc do petli bo dopiero co skonczylem amuny. Dawno nie bylem taki zly i rozczarowany, ba jak pisalem wyzej nigdy wczesniej nie rozwazalem usuniecia konta, tak dzisiaj pewnie gdybym mial dostep do komputera w przyplywie emocji bym to zrobil. Cholera tak sie nie rob!!! Najlepsze ze dalej nie ma zadnego oficjalnego info, polska sekcja nabrala wody w usta. Najgorsze znowu jest ze w linku co daliscie do US forum te glaby tam ciesza sie z tych zmian ze mniej kluczy za petle. No nic dziwnego dla nich wykorzystanie tak "skomplikowanego" systemu na swoja korzysc przerasta ich umiejetnosci.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
oho widzę że stare dobre czasy wracają, już od ponad roku (4 duże ewenty) iG nie przeginała pały ze zmianami zasad w trakcie lub zaraz po, może ktoś jeszcze pamięta jak np. w czasie jesieni Eldrasilów zaraz po ewencie obniżyli statystki niektórych budynków...

łezka w oku...

a i kij w bułeczkę twórcą gry, oby i im ktoś kiedyś zmienił zasady gry w trakcie trwania.

Ogólnie to się nasuwa pytanie, po co są serwery testowe, po co jest serwer beta? I na koniec gdzie jest polska ekipa i czemu trąbka milczy??? Tyle pytań bez odpowiedzi...


PS. Na koniec fajnie że mam magiczne warsztaty, ale ewidentnie tu widać "skok" na kasę
 

visit0r

Paladyn
Zmiany 1 dzień po uruchomieniu eventu, to wkurzające i żałosne - przecież już 2 tygodnie jest event na becie, a jak nie byli pewni, to mogli jeszcze przesunąć start na normalnych serwerach.

A jak rozumieć, że produkcja z Magicznych Warsztatów będzie się liczyła podwójnie?
Czy tak że jak mam wyprodukować cztery 1-dniowe produkcje, to w Magicznych wystarczą dwie?
raczej nie
wlasnie mam zadanie zrobic 5 x proste narzedzia i 3 magiczne warsztaty
po zebraniu pierwszej tury pojawilo sie 3/5
 

Miroslaw78

Zwiadowca
W mojej ekipie ogólne niezadowolenie z "nowych ulepszeń"... większość już event olała... a i są pomruki że ten czy tamten zamierza odejść zupełnie z gry... ludki są wściekłe zwłaszcza że nie każdy ma aktualną rozbudowę manufaktur... komuś brakło ludków, ktoś inny postawił za dużo czegoś tam... i obudził się z ręką w nocniku że brakuje kilku lvl by zaliczyć zadanie... mam nadzieję że będzie to pierwszy i ostatni taki event... gra idzie nie w tą stronę co trzeba... równa dla wszystkich nigdy nie była... teraz robi się "chora"...
Pozdrawiam z wyrazami współczucia i niesmaku... M78
 

DeletedUser1874

Guest
Według wypowiedzi na forum, mają zamiar dopiero wprowadzić taką zmianę dopiero w najbliższych dniach. To, że zachęcali ludzi do posiadania warsztatów, w tym wielu do zakupu ich wersji premium (aby uniknąć długiego czasu budowy), taką formą eventu to jeszcze do przeżycia - bo każdy mógł mieć zwykłe. Sam jestem tym co nie miał ani jednych ani drugich, jednak nie mogę o to nikogo obwiniać.
Natomiast akcja z tymi magicznymi warsztatami teraz to naprawdę żałosny zabieg mający na celu zabić pozory tego że gracze nie inwestujący w grę, mają jakiekolwiek szanse z pozostałymi. W kolejnych krokach sugeruję: płacenie diamentami za możliwość zdobycia każdej nagrody głównej ponad 7 ewolucję oraz wzorem przygód bractw, możliwość zakupienia zaliczenia misji eventowej (ewentualnie jej pominięcia) - przecież tam od początku wykonywanie produkcji do misji było tylko jedną z możliwości na zdobywanie odznak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Natomiast akcja z tymi magicznymi warsztatami teraz to naprawdę żałosny zabieg mający na celu zabić pozory tego że gracze nie inwestujący w grę, mają jakiekolwiek szanse z pozostałymi.
Absolutnie nie moge sie zgodzic z takim podejsciem do tematu. Ja z kolei naleze do tych graczy, ktorzy w trosce o optymalizacje miast inwestowali w ich wydajnosc, czyli w moim przypadku w kilka magicznych warsztatow na kazdym swiecie. Calkowicie zastapilem nimi zwykle warsztaty i 4-5 magicznych produkuje mi teraz tyle mlotkow, ile wczesniej produkowalo 8-10 zwyklych. I co ? Ano to, ze taka forma eventu, a nie inna wrecz karala graczy, ktorzy zainwestowali w warsztaty premium i stawiala ich w znacznie gorszej pozycji wyjsciowej. To ogromna roznica, czy masz 5 czy 10 warsztatow. Zmiana zapowiedziana na forum US (czyli liczenie produkcji z magicznych warsztatow podwojnie) to nie jest faworyzowanie posiadaczy magicznych warsztatow, to jedynie wyrownanie szans, nic innego.
 
Limit wszedl u nas dzis okolo poludnia i to po cichu. Bylem juz na petli na zadaniach za 188 kluczy i nagle zrobilo sie z tego 80. Wprawdzie podobnie jak przedmowcy uwazam, ze forma wprowadzenia tej poprawki byla fatalna i event od razu powinien wejsc w znerfionej formie, ale redukcja ilosci waluty byla moim zdaniem konieczna. Szkoda tylko, ze zrobili to juz w trakcie trwania eventu. Zrobili dobrze, ale w wizerunkowo bardzo zly sposob
 

DeletedUser

Guest
Absolutnie nie moge sie zgodzic z takim podejsciem do tematu. Ja z kolei naleze do tych graczy, ktorzy w trosce o optymalizacje miast inwestowali w ich wydajnosc, czyli w moim przypadku w kilka magicznych warsztatow na kazdym swiecie. Calkowicie zastapilem nimi zwykle warsztaty i 4-5 magicznych produkuje mi teraz tyle mlotkow, ile wczesniej produkowalo 8-10 zwyklych. I co ? Ano to, ze taka forma eventu, a nie inna wrecz karala graczy, ktorzy zainwestowali w warsztaty premium i stawiala ich w znacznie gorszej pozycji wyjsciowej. To ogromna roznica, czy masz 5 czy 10 warsztatow. Zmiana zapowiedziana na forum US (czyli liczenie produkcji z magicznych warsztatow podwojnie) to nie jest faworyzowanie posiadaczy magicznych warsztatow, to jedynie wyrownanie szans, nic innego.

Absolutnie nie mogę się zgodzić z takim podejściem do tematu. Masz 2x więcej miejsca (nie ma sensu wyjaśniać co to oznacza przy dłuższej grze czy samym evencie (na nowych czy starych zasadach)). Mając magiczny warsztat można dobudować zwykły. Ja mając kilka zwykłych dobudowuję zwykłe. Gra daje możliwość w ogóle nie posiadania warsztatów (a młotki lecą z rożnych źródeł).
Forma gry karze tych graczy, którzy nie kupili magicznych warsztatów. Mamy coraz więcej akcentów pay2win. No to wyrównali szanse że hej.
----
Limit wszedl u nas dzis okolo poludnia i to po cichu. Bylem juz na petli na zadaniach za 188 kluczy i nagle zrobilo sie z tego 80. Wprawdzie podobnie jak przedmowcy uwazam, ze forma wprowadzenia tej poprawki byla fatalna i event od razu powinien wejsc w znerfionej formie, ale redukcja ilosci waluty byla moim zdaniem konieczna. Szkoda tylko, ze zrobili to juz w trakcie trwania eventu. Zrobili dobrze, ale w wizerunkowo bardzo zly sposob

Absolutnie nie mogę się zgodzić z takim podejściem do tematu. A co z graczami dla których miśki (jednak jest więcej graczy niż garstka tłucząca się o top na turku) są pobocznym dobrem a celem są mniejsze dobrocie? Mniej kluczy = mniej dobroci. Ba nawet ja mając miasteczka pod studnie mam różne cele (miśki na głównym a inne dobrocie na miasteczkach pod studnie). Zrobili źle dla nas a dobrze dla siebie. Wizerunek pomińmy. Nie chce mi się robić wykładu przyczynowo - skutkowego. W skrócie: Mamy coraz więcej akcentów pay2win.
---

Nie mam zamiaru udawać zatroskanego. Gra nie wyrównuje szans (np. ekspansje premium, poziom akademii, możliwość zapłacenia za przyspieszenie nowych towarów w akademii, płacenie za próby w iglicy itp itd). Gra nie wyrówna szans (przynajmniej dla graczy zwykłych, bo może częściej będą się kłaniać do graczy premium - to tak wygląda wyrównywanie szans w grach pay2win).
----
Robię swoje. Dostawiam (a pozostało mi z 40 jeszcze z poprzedniego eventu) studnie :)

ps: przestańmy już udawać i wstawmy do akademii do kupienia za diaxy artefakty do feniksów, stone, syrenek itp.
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 dzieki za odpowiedź to niepotrzebnie używam przyspieszacze :/ miałem nadzieje ze zdążę przed poprawka
No to faktycznie kiszka do kwadratu po cichu zabrali bonusy a jeszcze nie weszły warsztaty
Co do reszty przecież w tej firmie to „PR a co to takiego?” Wtop maja co nie miara po prostu ostatnimi czasy nas rozpieścili
Niestety ale faktycznie temat warsztatów to tylko dla diamentowych tu @Rithven ma lepsze argumenty dla większości zmiany są na minus
Generalnie wszelkie zmiany w trakcie rozgrywki to strzał w stopę, mieli mnóstwo czasu (syreny były testerem pętli) na takie korekty, to zamiana cyfr w kodzie, jak nie zdążyli to ... trudno przecież robią ewenty cyklicznie. A tak to znowu mamy mityczna grupę graczy którzy dali feedback, ciekawe czy to ta sama grupa która zdecydowała a końcowym kształcie renowacji? Wedle mojej opini to ta grupa ma nazwę „KPI księgowości” w iG :p

PS a tak bardziej serio w takiej sytuacji to wyjście z twarzą powinien być roll back ewentu na start (pełen reset), grant dla graczy na przeprosiny minimum na poziomie magicznej rezydencji (jak w renowacji) i dopiero jedziemy na nowych zasadach. A tak to puszcza znowu durny filmik a my się tu będziemy gryźli

Na koniec nie rozumiem tekstów o opuszczaniu gry bo znowu iG pluje na graczy f2p, serio? To jest powód? To jest taka sama wymówka jaka ja dostaje od graczy którzy opuszczają moje bractwo typu „ limity na turniej nie ja tak nie chcę” i idzie do bractwa gdzie są jeszcze wyższe limity ...
Generalnie gra jest piękna wiec jak zrobią granice paywall to trzeba będzie się cieszyć zawartością dostępna za darmo i tyle
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1169

Guest
Mnie się wydaje że zwykli gracze raczej myślą o odejściu bo coraz więcej opcji i atrakcji staje się "nie dla nich". W tym systemie pozostanie im niedługo tylko puszczanie i zbieranie produkcji, a to raczej szybko się nudzi biorąc pod uwagę że nie prowadzi do niczego prócz zapełniania magazynów.
 

DeletedUser3713

Guest
Limit wszedl u nas dzis okolo poludnia i to po cichu. Bylem juz na petli na zadaniach za 188 kluczy i nagle zrobilo sie z tego 80. Wprawdzie podobnie jak przedmowcy uwazam, ze forma wprowadzenia tej poprawki byla fatalna i event od razu powinien wejsc w znerfionej formie, ale redukcja ilosci waluty byla moim zdaniem konieczna. Szkoda tylko, ze zrobili to juz w trakcie trwania eventu. Zrobili dobrze, ale w wizerunkowo bardzo zly sposob

I teraz pytanie-ile tych zadan w petli za 188 zdazyles zrobic?50-100?I jak sie ma teraz ten cichy balans do reszty graczy?Na temat petli w tym evencie juz byly negatywne opinie,tutaj i na becie,malo tego 14 dni testowania na becie a i tak wprowadzaja bubla lajf po to zeby drugiego dnia zrobic ciche akuku;(

Na becie ugram brunerow 6 sztuk,tam dalej jest w petli 188,na polskim serwerze jak dojde do 2 to bedzie dobrze i teraz zrozumialem pytanie zadane wczesniej przez chrisa o ilosc nagrod glownych-my po 2 brunery z bolem zeba a chris 6 sztuk-w sumie udal im sie ten balans:(
 

DeletedUser4281

Guest
Absolutnie nie mogę się zgodzić z takim podejściem do tematu. A co z graczami dla których miśki (jednak jest więcej graczy niż garstka tłucząca się o top na turku) są pobocznym dobrem a celem są mniejsze dobrocie? Mniej kluczy = mniej dobroci. Ba nawet ja mając miasteczka pod studnie mam różne cele (miśki na głównym a inne dobrocie na miasteczkach pod studnie). Zrobili źle dla nas a dobrze dla siebie. Wizerunek pomińmy. Nie chce mi się robić wykładu przyczynowo - skutkowego. W skrócie: Mamy coraz więcej akcentów pay2win.

Absolutnie nie mogę się zgodzić z takim podejściem do tematu.
Bardzo chciałbym wiedzieć jakim cudem gra jest p2w skoro pozwala na zdobycie tak ogromnej ilosci waluty premium jak Elvenar.
 
Absolutnie nie mogę się zgodzić z takim podejściem do tematu. ...Mając magiczny warsztat można dobudować zwykły. Ja mając kilka zwykłych dobudowuję zwykłe.
No wlasnie. Ty majac np. 10 zwyklych dobudujesz 5 zwyklych. Ja majac 5 magicznych rowniez dobuduje 5 zwyklych i zajmie mi to tyle samo czasu. Kto bedzie mial wieksze szanse ? Ten, ktory ma razem 10 warsztatow, czy ten, ktory bedzie mial ich 15 ? I nie, to nie miejsce w miescie na dodatkowe warsztaty nas ogranicza, tylko czas potrzebny na ich budowe. Zaczalem dostawiac warsztaty juz tygodnie temu tuz po wejsciu eventu na becie. Pieciu roboli pracowalo pelna para, ale i tak zdazylem ich dostawic tylko 5. Razem z czterema magicznymi mam ich 9, czyli tyle, ile posiadacze zwyklych mieli przed rozpoczeciem dostawiania kolejnych.
Forma gry karze tych graczy, którzy nie kupili magicznych warsztatów
Przeczytaj uwaznie to, co napisalem powyzej. To wlasnie wlasciciele magicznych warsztatow zostali ukarani i nie wiadomo nawet, za co.
A co z graczami dla których miśki (jednak jest więcej graczy niż garstka tłucząca się o top na turku) są pobocznym dobrem a celem są mniejsze dobrocie? Mniej kluczy = mniej dobroci. ... Zrobili źle dla nas a dobrze dla siebie. .
Zrobili dobrze dla gry, bo tych wspomnianych przez Ciebie "dobroci" jest stanowczo za duzo ostatnio i przez to balans gry lezy i kwiczy. Wszystko stalo sie smiesznie latwe i o nic nie trzeba sie starac. Przypominam, ze do niedawna w calym evencie zdobywalo jakies 8-9k waluty i trzeba bylo tym gospodarowac. Wczoraj, juz drugiego dnia eventu pare osob z bractw, w ktorych gram mialo po 3-5k waluty i to bez tego, by zalapac sie na questy za wiecej niz 80 kluczy.. Po dwoch dniach ! Wiec spokojnie @Rithven, z nieskonczona linia zadan tych "dobroci" kazdy chetny zbierze wystarczajaco wiele, bo czasu jest jeszcze cale mnostwo.
i teraz zrozumialem pytanie zadane wczesniej przez chrisa o ilosc nagrod glownych-my po 2 brunery z bolem zeba a chris 6 sztuk
Nie, nie zrozumiales. Pytalem o to, bo jesli nie da sie zdobyc wiecej niz jednego Brunnera to spinanie sie nie ma najmniejszego nawet sensu i na dwoch z trzech swiatow odpuscilbym po zdobyciu 9 artefaktow. Niepotrzebne mi 27 artefaktow i wszystkie 3 miski na maksymalnym poziomie. Co do wyliczonej przez Ciebie roznicy wynoszacej 4 sztuki Brunnerow... Do zdobycia drugiego potrzebne jest jakies 27k waluty. Zeby miec 4 sztuki wiecej, musialbym w ciagu jednego dnia zdobyc ponad 100 000 waluty. SERIO ??
Nawet tego nie skomentuje, bo to jakas kosmiczna bzdura. Zreszta, nawet gdyby komus sie udalo zdobyc chocby i milion waluty, to przypominam, ze w momencie startu eventu wszyscy mieli rowne warunki i zmiany dla wszystkich rowniesz weszly w dokladnie tym samym momencie.

Tak a propos, jesli na becie zdobedziesz 6 brunatnych, to szacun. Zdobyc 150k waluty to nie w kij dmuchal ;) Nie sadzilem, ze to mozliwe nawet ze 188 kluczami za zadanie, nawet z nieskonczona petla i nawet majac na to ponad 3 tygodnie.
 

DeletedUser3713

Guest
chris-obojetnie ile co i jak,pytanie jest jedno,dlaczego balans drugiego dnia,dlaczego ja i reszta graczy nie moglem pograc w petli za 188,dlaczego tych 3 pajacy na youtubie nie wspomnieli o takim chwycie ponizej pasa,dlaczego moderacja zlewa nas od kilkunastu godzin,dlaczego wydalem kilkanascie czasowek i dlaczego wydalem diaksy,strategie mialem z gory napisana pod ten event i jak wszedl w tej formie to sobie pomyslalem,ze kreatywni gracze ugraja a tu zonk...na becie mialem 2 brunery drugiego dnia rano,teraz po balansie mozesz sobie pisac co chcesz-napisz ile nachapales za 188 i konczymy temat,bo kazdy by doszedl do tej sumy 188 kluczy dzien pozniej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry