• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

DeletedUser1874

Guest
Ja w ramach optymalizacji swojego miasta, całkiem pozbyłem się jakichkolwiek warsztatów, bo instanty na narzędzia w zupełności wystarczały, a diamenty wolałem inwestować póki co wciąż w ekspansje. W takiej sytuacji w ramach wyrównania szans, powinienem móc zaliczać produkcje warsztatowe w manufakturach t2 i t3.
Zarówno informacja o konieczności posiadania rozbudowanych warsztatów jak i tym bardziej zmiany podczas trwania eventu odbyły się zdecydowanie za późno. I zapewne IG również chce by patrzono na to właśnie w ten sposób co do zmian w skuteczności warsztatów, jednak to zbyt krótkowzroczne @chris07070707 patrzeć na to że miałeś 5 warsztatów, a inni mieli ich 10, bo były one zwykłe.
W praktyce sprawi to, nie tyle że ci co wcześniej zainwestowali w adekwatną do swojego zapotrzebowania na narzędzia, ilość warsztatów magicznych, uzyskają równe szanse z tymi co posiadali również adekwatną do swojego zapotrzebowania na narzędzia, ilość zwykłych warsztatów, a tyle że wielu zdecyduje się na zakup kolejnych teraz, właśnie z powodu tych zmian. Niekoniecznie wyłącznie za diamenty ze studni, ponieważ nawet nie mieliby czasu na odłożenie ich teraz. To już samo w sobie jest niesprawiedliwe i zabija jakiekolwiek szanse w rywalizacji pomiędzy graczami i bardzo nachalnie zachęca ich do wyłożenia realnego hajsu dla "wyrównania tych szans".
Już wcześniej wiele osób rozważało zakup magicznych, by oszczędzić sobie ponad 300 godzin budowania zwykłych, co przy zaledwie dwóch tygodniach do eventu nie oznaczało możliwości postawienia ich wielokrotnie więcej niż się ma robotników... Natomiast nawet wtedy miało się, choć krótki, to czas na reakcję (np. odłożenie diamentów ze studni, zbudowanie jednego "kompletu" zwykłych) - teraz jedyną możliwą reakcją jest sięgnięcie po kartę kredytową.
Zgodnie z tym co już wielokrotnie podkreślali przedmówcy, byłoby to wszystko jeszcze do zaakceptowania, gdyby mieć odpowiedni czas na reakcję - budowanie, oszczędzanie, kupowanie, planowanie - wszak magiczne zawsze dawały więcej, dlatego gdyby po prostu działały tak od dawna w eventach (lub byłoby wiadome od dawna, że od teraz będą) nikt by tego nie kwestionował.. aż tak bardzo...
Na pocieszenie zostaje jedynie tyle, że graczom gotowym na używanie przyspieszaczy do samych produkcji w warsztatach, teraz będą mogli ich sporo oszczędzić mając choćby jeden magiczny i używając tych przyspieszeń właśnie tam.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Nosz ku... mać rano uzylem 3x po 2x 8h przyspieszaczy na warsztaty żeby wieczorem zebrać skrzynki. A zmienili zadania. To jest jakaś kpina
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Pozwolę sobie na drobną refleksję na temat obecnego eventu i wczorajszej redukcji, już tak z boku, bo w bractwach zdążyłem się pożegnać i na spokojnie [złościłem się robiąc event na becie].

Róznica w walucie w dojściu do końcowej pętli przed i po rebalansie wynosi trochę ponad 4000, co przekłada się na konieczność wykonania 50 dodatkowych zadań.

Dobór zadań jest całkowiecie losowy, co oznacza, że gracz może dostać 50 razy z rzędu :
- zwiad (przy zwiadzie 60 godz. to 3000 godzin przyspieszaczy) / 15 mgieł wizji (góra diamentów na przeładowanie akademii i przyspieszaczy na skończenie tworzenia) - end-game'owi gracze nie mają już technologii do zbadania
- 11 reliktów (w niedzielę i poniedziałek = podbicie 69 prowincji albo góra diamentów i przyspieszaczy na tworzenie - przeładowanie jest oczywiście losowe :D, więc nawet się tego nie da policzyć)
- 9 konfliktów na mapie (57 prowincji)
albo dowolną kombinację ww. wymienionych.

Kompletnie nie moge się zgodzić z opinią chrisa "Zrobili dobrze dla gry, bo tych wspomnianych przez Ciebie "dobroci" jest stanowczo za duzo ostatnio i przez to balans gry lezy i kwiczy. Wszystko stalo sie smiesznie latwe i o nic nie trzeba sie starac."

Chris, nie jesteś przeciętnym graczem tylko graczem z absolutnej czołówki(turniejowej i eventowej) i w/g mnie twój punkt widzenia jest zwyczajnie spaczony przez:
- informacje, którymi dysponujesz - grasz w topowych bractwach i miałeś bardzo dużo informacji z bety, do eventu się przygotowywałeś od 2 tygodni, na polskim forum są nadal niepełne
- zasoby w grze, którymi dysponujesz - uwzględniając fakt, że zrobiłeś najlepszy wynik w Syrenkach niewiele się pomylę stwierdzając, ze masz najwięcej przyspieszaczy i największe farmy studni, a co za tym idzie największą produkcję diamentów
- nie doszedłeś do końca drzewka badań - masz jeszcze technologie do zbadania i nie musisz rozbudowywać warsztatów na 26 poziom - przypomnę, że od poz. 18 - 1 poziom warsztatu to w praktyce 1 dzień więcej (1 epoka = 2 dni rozbudowy)
- nie robiłeś eventu w mało rozwiniętych wioskach we wcześniejszych rozdziałach, gdzie surowce / wydajność wojska / liczba prowincji turniejowych czy nawet monety będą poważnym problemem (koszt 1PW będzie astronocmiczny w porównaniu do pojemności ratusza a co za tym idzie wydajności deszczu monet) - obniżenie szansy na produkcje warsztatowe (czyli zwiekszenie szansy na zadania z reliktami, konfliktami, kupowaniem PW) uderzy bardzo mocno w takich graczy
- czas, który jesteś w stanie poświecić na grę, ale akurat w tym evencie nie jest to czynnik blokujący

Oczywiście ww. argumenty można zripostować, że "przecież każdy mógł się przygotować, bo informacje były dostępne" - otóż nie były - najbardziej wiarygodne pochodziły z bety od graczy, bo info od Marindora na forum bety było niespójne (GM, który nie potrafił podać wymaganego poziomu warsztatów, LOL) i niezgodne ze stanem faktycznym, który z kolei jest niezgodny z opisem zadania o 3 epokach wstecz (a zmieniał się już chyba 3 razy na becie, nie licząc bugów oczywiście) - jeden wielki bajzel, nic dziwnego, ze się w tym sami zaczęli gubić (i dalej nie ma pewności, czy to się nagle nie zmieni)

Można też oczywiście przyjąć założenie, że przecież każdy gracz ma 2 farmy studni, a jak nie ma to powinien mieć i konta do pushu z których oprócz PW może sobie jeszcze przelewać surowce - to nie jest żadna osobista wycieczka i nie kieruję tego do nikogo konkretnego, tylko staram się pokazać pewne skrajności, które niestety występują w tej grze i co wiecej nie są rzadkością i bardzo często feedback od takich graczy jest brany pod uwagę (sa bardziej aktywni od innych)

Podejście "kto Ci bronił robić zadania na maks. od pierwszego dnia" jest jak dla mnie wyjątkowo nie trafione - strategia "róbcie jak najwięcej zanim wszystko spaprzą" jest równoznaczna z czymś, z czego się zawsze śmiałem, czyli wyścigiem szczurów.

Ten event jest najtrudniejszy z wszystkich dotychczasowych, poziom trudności zadąń w płączeniu pełną losowością skutecznie eliminuje jakąkolwiek racjonalną strategię - jest zwyczajnie prymitywnie "siłowy":
a) rozbuduj jak najwięcej manufek i warsztatów a jak masz za mało to dokup magiczne
b) wal przyspieszaczami i diamentami, ile popadnie, a jak się skończą to przyspieszacze dolosuj a diaksy dokup

I mógłby sobie taki być, gdyby nie fakt, że brunatny misiek wpływa w bardzo istotny sposób na gameplay [w kontekście turniejów, podbijania prowincji i iglicy - co konsumuje większość zasobów] - byc może nawet bardziej niż feniks ognia i szanse dla wszystkich graczy powinny być jak najbardziej wyrównane - 2 regularnie karmione miśki = 2,5 x Simia na 30 poziomie, czyli 2 razy więcej wyprodukowanych jednostek.

Więc jedynym sensownym ograniczeniem byłoby tutaj wprowadzenie limitu 1 miśka każdego rodzaju, a resztę nagród sobie każdy powinien zdobywać w ilości zależnej od zaangażowania, zasobów itd.

A jak jest obecnie każdy widzi.

Jestem w 100% pewien, że wczorajsza redukcja ilości waluty w evencie o 57% (pomijając już nawet skandaliczny tryb wprowadznia i skrajne lekcewazenie graczy przez brak jakiejkolwiek wcześniejszej informacji) nie była poprzedzona żadną analizą - po prostu jeden cośtam [nawet mi się inwektyw nie chce używać] z drugim cośtam tak wymyślili i bez żadnych testów wrzucili na live.

Beta to chyba po prostu serwer z jakąś inną wersją gry, bo na pewno nie jest serwerem testowym (takowy nie istnieje, przypomnę, że na becie nadal dostaje się 188 kluczy za zadanie) - w efekcie na live jest obecnie coś, co nie jest wolne od bugów i będziecie to sobie przez 3 tygodnie testować, tacąc diamenty, przyspieszacze, wolne prowincje, wojsko i surowce, a być może nawet zdobywając jakieś nagrody.
(dzisiejszy wpis moderatora z bety "So since the solution is that we use the lowest level for both races then this use case is fixed fine, but there are other issues with level requirements."
https://beta.forum.elvenar.com/inde...uction-is-not-being-counted.13701/#post-78621)
Na US też zostały zresetowane rozpoczęte zadania : https://us.forum.elvenar.com/index....diac-event-feedback.20926/page-11#post-157659
W sumie z pewnej perspektywy to wszystko jest dość śmieszne.

I tym optymistycznym akcentem zakończę, jednocześnie życząc dobrej zabawy tym, których ten cały "shitshow" jeszcze bawi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@radiradi twój post ok, poza uderzeniem w @chris07070707, bo:

- miał taki sam dostęp do informacji jak każdy użytkownik, to że umie odsiać ziarno od plew to jego wina? Ja jestem w bractwie chyba na 66 pozycji i nie narzekam na jakość danych
- też należy go piętnować za wysiłek w innych ewentach? to napiszmy jak koval każdemu po równo :)

A cytowane zdanie to jego opinia, jako gracza szanuję (każdy może mieć swoją ok od tego jest forum by dyskutować) możliwe że obniżenie do 80 kluczy maks ma sens dla gry, ale sposób wprowadzenia tego woła o pomstę do nieba (zarządzanie leży to teraz mają zarządzanie kryzysem ... które leży jeszcze głębiej)

Z resztą wypowiedzi trudno sie nie zgodzić, mam magiczne, zasobów mi nie brakuje bo prawie nie korzystam z szybkich bonusów (mam po kilkaset wszystkich typów) bo używanie oznacza dla mnie że mam niezbilansowane miasto. Tym nieminiej to co zrobili to syf, nawet jakby tą teleportację póścili wcześniej tak z syrenkami to moze jeszcze dałoby radę ...

Tak na marginesie, elfy 3 rozdział potrzeba manufakturę stali na minimum 6tym poziomie a nie 5 - sprawdzone empirycznie

PS. To obniżenie % szans na produkcję warsztatową jeszcze nam się czkawką odbije, bo chociaż czasochłonna to jednak nielimitowana...
 

DeletedUser

Guest
@radiradi twój post ok, poza uderzeniem w @chris07070707, bo:
To jeszcze tytułem wyjaśnienia - nie atakuję chrisa, co więcej zawsze bardzo ceniłem jego zdanie i zasługuje na każdą nagrodę, którą zdobył , choćby to było i 50 brunatnych miśków i 5 mln godz. przyspieszaczy.
Nie zgadzam się zwyczajnie z jego opinią "wszystko jest zbyt łatwe" i "nerf jest potrzebny" - po prostu na najwyższym poziomie rozgrywki w/g mnie traci się trochę perspektywę i to co dla topowych graczy jest podłogą dla innych będzie sufitem a ta przepaść się coraz bardziej pogłębia - redukcja liczby kluczy uderza w słabszych , nie mocniejszych graczy (sam piszesz, że masz sporo przyspieszaczy, więc dla Ciebie to będzie po prostu bardziej kosztowne i być moze nawet nie trafisz na 2-3 dniowy blok, problemu z surką też Cię pewnie nie dotkną)

Tak na marginesie, elfy 3 rozdział potrzeba manufakturę stali na minimum 6tym poziomie a nie 5 - sprawdzone empirycznie
To jest własnei przykład niepełnej informacji , na która nie narzekasz - poz. wymaganych manufaktur (zrównane do manufek marmuru dla elfów I-II: 1 , III-IV: 6 , V-VI: 10, VII-IX: 16 itd. , podobnie jak to warsztaty są zrównane do wersji dla elfów ) były znane na becie od momentu wprowadzenia tooltipu w tresci zadania (co oczywiście nie jest zgodne z samą treścią)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
PS. To obniżenie % szans na produkcję warsztatową jeszcze nam się czkawką odbije, bo chociaż czasochłonna to jednak nielimitowana...
Oczywiście, że się odbije, bo obniżając prawdopodobieństwo wylosowania produkcji z rozbudowanych warsztatów (wśród których były przecież produkcje 5-, 15- i 60-minutowe, więc do przebolenia nawet przy dwóch-trzech rozbudowanych warsztatach), w zamian dostajemy wyższe prawdopodobieństwo wylosowania zadań na zwiad, zrobienia 5 Mgieł Wizji, rozwiązania konfliktów na mapie lub 5x więcej w turnieju (właśnie w ramach grupy 4 wylosowałem czwarty raz zadanie "Rozwiąż 5 konfliktów na mapie LUB 25 w turnieju"). Jednym słowem "zamienił stryjek siekierkę na kijek", więc to wcale nie jest zamiana aż tak korzystna dla graczy, żeby obniżać ilość kluczy za zrobienie tych zadań do 42% pierwotnej ilości! Skoro była wymagana aż tak znacząca zmiana, to jak to się stało, że nie zauważyli tej potrzeby przez dwa tygodnie?
 

visit0r

Paladyn
Absolutnie nie moge sie zgodzic z takim podejsciem do tematu. Ja z kolei naleze do tych graczy, ktorzy w trosce o optymalizacje miast inwestowali w ich wydajnosc, czyli w moim przypadku w kilka magicznych warsztatow na kazdym swiecie. Calkowicie zastapilem nimi zwykle warsztaty i 4-5 magicznych produkuje mi teraz tyle mlotkow, ile wczesniej produkowalo 8-10 zwyklych. I co ? Ano to, ze taka forma eventu, a nie inna wrecz karala graczy, ktorzy zainwestowali w warsztaty premium i stawiala ich w znacznie gorszej pozycji wyjsciowej. To ogromna roznica, czy masz 5 czy 10 warsztatow. Zmiana zapowiedziana na forum US (czyli liczenie produkcji z magicznych warsztatow podwojnie) to nie jest faworyzowanie posiadaczy magicznych warsztatow, to jedynie wyrownanie szans, nic innego.
a co z graczami ktorym do tej pory cudy produkowaly narzedzia w ilosci wystarczajacej do stalej produkcji w koszarach i nie mieli ani jednego warsztatu??
jesli nie wydadza sporych ilosci diamentow ewentu nie zrobią, dla nich takie ustawienie wymogow to kara za fakt ze widzac mozliwosci gry ich po prostu uzyli
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Oczywiście, że się odbije, bo obniżając prawdopodobieństwo wylosowania produkcji z rozbudowanych warsztatów (wśród których były przecież produkcje 5-, 15- i 60-minutowe, więc do przebolenia nawet przy dwóch-trzech rozbudowanych warsztatach), w zamian dostajemy wyższe prawdopodobieństwo wylosowania zadań na zwiad, zrobienia 5 Mgieł Wizji, rozwiązania konfliktów na mapie lub 5x więcej w turnieju (właśnie w ramach grupy 4 wylosowałem czwarty raz zadanie "Rozwiąż 5 konfliktów na mapie LUB 25 w turnieju"). Jednym słowem "zamienił stryjek siekierkę na kijek", więc to wcale nie jest zamiana aż tak korzystna dla graczy, żeby obniżać ilość kluczy za zrobienie tych zadań do 42% pierwotnej ilości! Skoro była wymagana aż tak znacząca zmiana, to jak to się stało, że nie zauważyli tej potrzeby przez dwa tygodnie?
Nie moglem sie powstrzymac ale to idealnie sie tu nadaje
<CIACH>

wycięto filmik zawierający wulgaryzmy//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a co z graczami ktorym do tej pory cudy produkowaly narzedzia w ilosci wystarczajacej do stalej produkcji w koszarach i nie mieli ani jednego warsztatu??
jesli nie wydadza sporych ilosci diamentow ewentu nie zrobią, dla nich takie ustawienie wymogow to kara za fakt ze widzac mozliwosci gry ich po prostu uzyli

Fakt, tylko małe ale:
- ewenty nie są obowiązkowe
- PB nie jest obowiązkowe
- turnieje nie są obowiązkowe
- iglica nie jest obowiązkowa

Generalnie jestem raczej średnim graczem, jedyna moją zaletą jest upór :p (jak i wadą...) mam swoją wizję miasta i na przykład nie spieszę się ze zdobywaniem ekspansji, jest to mój wybór i są tego konsekwencje (np. mam mniej "ekspansji" niż sąsiedzi). Inny przykłąd cały czas płacę za to że zbadałem wszystkie dostępne badania w drzewku... i to srogo, ale znowu to była moja decyzja. Jak w życiu nie ma opcji save/roll back i rozegrania na nowo pewnych rzeczy

Czy w związku z tym reszta graczy nie bierze odpowiedzialności za swoje decyzje w grze? Gra nie karze raczej daje możliwość zasypania błędnych decyzji diamentami (lol ale optymizm z mojej strony szklanka do połowy pełna itd itp :p )
 

DeletedUser1874

Guest
Oczywiście, że się odbije, bo obniżając prawdopodobieństwo wylosowania produkcji z rozbudowanych warsztatów (wśród których były przecież produkcje 5-, 15- i 60-minutowe, więc do przebolenia nawet przy dwóch-trzech rozbudowanych warsztatach), w zamian dostajemy wyższe prawdopodobieństwo wylosowania zadań na zwiad, zrobienia 5 Mgieł Wizji, rozwiązania konfliktów na mapie lub 5x więcej w turnieju (właśnie w ramach grupy 4 wylosowałem czwarty raz zadanie "Rozwiąż 5 konfliktów na mapie LUB 25 w turnieju"). Jednym słowem "zamienił stryjek siekierkę na kijek", więc to wcale nie jest zamiana aż tak korzystna dla graczy, żeby obniżać ilość kluczy za zrobienie tych zadań do 42% pierwotnej ilości! Skoro była wymagana aż tak znacząca zmiana, to jak to się stało, że nie zauważyli tej potrzeby przez dwa tygodnie?

To właśnie jest w tym najciekawsze, że wraz z obniżeniem szansy na wystąpienie 6, wcale nie najgorszych, z kilkudziesięciu misji o około 30%, w ramach "balansu" zdecydowali się zmniejszyć nagrody ze wszystkich misji o ponad połowę. Dość szybko dostrzegłem, że nawet misje na 4x24h produkcje nie są tak straszne co misje na zwiad których gra mi nie żałowała w poprzednich dniach eventu - zwiad trwa u mnie dłużej niż 4*24, a i tak rozważając użycie przyspieszeń, warto zauważyć, że po zleceniu tych 4 produkcji w warsztatach ilość przyspieszeń niezbędnych do ich dokończenia maleje 4-krotnie szybciej niż w przypadku zwiadu (produkcje do ukończenia misji są wykonywane w 4 miejscach równolegle, więc czas potrzebny na ich dokończenie płynie 4x szybciej).

To zapewne też już nie jest nic nowego, bo było wypowiedziane w jakiś sposób wielokrotnie, ale wyraźnie widać że ta zmiana ilości nagród nie była spowodowana tylko lekkim zmniejszeniem szansy na pojawienie się tych kilku misji, a raczej wieloma innymi czynnikami, które jak najbardziej byli w stanie przewidzieć po 2 tygodniach "testowania" (w końcu na pewno opierali to nie tylko na opiniach testerów, ale i statystykach, do których gracze nie mają dostępu), stąd wprowadzenie takiej zmiany w takiej formie i już po rozpoczęciu eventu jest ewidentnym przegięciem.
 

Proqrator

Rozbójnik
No u mnie juz widac efekty obnizenia szansy na warsztatowe. 3x odkryj prowincje/badanie/15 mgiel. Zrobilem dzis az ok 6 zadan ( katalizatorow malo, boostery sie konca) Slodko...
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Co oni całkowicie rebalans zadań zrobili?? Wczoraj zakończyłem na zadaniu do zrobienia 3x24h Warsztaty. Wracam z pracy akurat mi sie w warsztatach zrobiło 3x24h a tu mam zadanie zrób 6x3h w warsztatach miast 3x24h:D.
 

DeletedUser4395

Guest
Spodziewać się można wszystkiego, skoro odpowiedzią na zmiany zadań w trakcie ich realizacji jest "Niestety pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć". Nawet poinformowania o zachodzących zmianach brak..
Testują przez 2 tygodnie i nie są w stanie przewidzieć zmniejszenia nagród, zmiany zadań w trakcie... Spory zawód jeśli chodzi o organizatorów.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Jesienny zodiak = przyspieszacze i diamenty :p

Dobre!!!!
Bylem wlasnie na live streamie na FB, oczywiscie zero odpowiedzi na pytania, co trudniejsze ukrywane przez moderatora. I ich tekst ze nie ma duzo pytan i koncza, nie no, ludzie w tym ja pytali czemu takie nerfy i czemu takie zmiany w trakcie. Pisali jak do sciany. Parodia piekne korpo w najgorszym wydaniu, do bledu sie nigdy nie przyznaja, nabiora wody w usta i koniec
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Nosz ku... mać rano uzylem 3x po 2x 8h przyspieszaczy na warsztaty żeby wieczorem zebrać skrzynki. A zmienili zadania. To jest jakaś kpina
Ja nie, ale u mnie w bractwie też ludzie trafili zadania z koszami, nastawili, a jak postanowili zebrać, to się okazało, że im zamieniło, jednemu na narzędzia, a drugiemu na podbicie prowincji. Jak pisali, że będzie mniejsze prawdopodobieństwo trafienia na zadania z rozbudowanych warsztatów, to myślałem, że algorytm "w tle" gdzieś to zamieni /wylosuje jeszcze raz i wyświetli już to "właściwe", a wychodzi na to, że "ułatwienie" działa z opóźnionym zapłonem. Albo to jeszcze co innego.
To jest taki burdel, że już nie tylko ręce, ale i majtki opadają. Litości, niech oni już graczom nie pomagają.
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Jak modernizujecie jeszcze liste zadań to w 5 grupie pojawiło się zadanie Zdobądź 5 Mgły Wizji lub opracuj technologie.
 

DeletedUser

Guest
Jaki algorytm toz to szycie kodu na żywca dorzucili zwykły mnożnik szans
Niestety ale algorytmy nie są mocna strona tej ekipy wiec nie uwierzę :) najlepsze kawałki są pościągane z innych gier iG
 
Do góry