• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

DeletedUser4281

Guest
Zaraz mnie krew zaleje jak jeszcze raz ktoś napisze że każdy miał tyle samo czasu żeby się dostać do pętli za 188. Nie każdy gra tak samo. Nie każdy ma tyle samo czasu, nie każdy może ruszyć 1 czy 2 dnia eventu z kopyta. Bo jeden mógł mieć delegację czy tysiące innych rzeczy. Bandyckie jest to że skoro było i nagle zostało zmienione to jest to jawna kpina z graczy i pokazuje jak głęboko w dupie mają nas twórcy.

Nie zamierzam sie sprzeczac ze to nie kpina z graczy, bo to jest kpina. Nie zmienia sie warunkow podczas trwania eventu, ale trudno teraz juz po ptakach. Masz również racje, ze nie kazdy moze pierwszego dnia eventu ruszyc z kopyta, ale tez nie jest to do niczego potrzebne. Osobiscie wcale sie nie spieszylem,ale swoje cele osiagnalem. Do petli dotarlem pewnie dopiero po tygodniu i wcale nie zamierzam narzekac. Poza tym event kazdego dnia kosztowal mnie sporo czasu i to jest moj wybor ze go poswiecilem.

Niemniej widzę jak sobie radzą inni gracze, którzy mają mniej czasu na grę, mniej możliwości czy po prostu umiejętności.
Uważam po prostu, że mówienie takim graczom, że się "nie postarali" jest zwyczajnie dla nich krzywdzące.

Ktos juz zdazyl napisac ze eventy promuja aktywnosc i tak powinno rzeczywiscie byc. Gra jest po to by w nia grac, a nie wegetowac.
Mowienie takim graczom ze sie nie postarali moze byc rzeczywiscie krzywdzace, ale taki gracz sam powinien wiedziec ze zasluzyl na takie nagrody na jakie pozwala mu czas.

Pisano rowniez o tym, ze eventy nagradzaja starych graczy a zapominaja o nowych, ale czy starzy gracze czuli by ze warto grac jesli sa traktowani na rowni z tymi zaczynajacymi gre? Po co byc lojalnym graczem jesli nie ma z tego korzysci?
 

visit0r

Paladyn
A podsumuję sobie event... Był "fun", zwłaszcza ten pomiędzy chęcią rzucenia lapkiem o ścianę, a histerycznym śmiechem na 3 zwiad z kolei (4dni+), 1-2 zadaniach z innej beczki, a potem kolejne zwiady... Ubawiłam się po pachy :p
wlasnie mam to samo
ale cel postawilem jasny
kolejny komplet misiaków
moze sie uda mimo ze czasu juz niewiele
 

blazius1

Paladyn
<CIACH>
Panda, jej kiepska od początku zdolność, a następnie nerf tej zdolności (eek:!!), to rzeczywiście dramat sam w sobie.

Panda jest dla mnie jakby metaforą ogólnej porażki tego eventu. :)
Panda jest jakby ofiarą tego eventu i nieudanym eksperymentem. Podobnie jak wielu graczy, którzy stali się ofiarami tego samego eksperymentu.

Edytowano: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4395

Guest
blazius1, Panda na początku miała inne właściwości niż obecnie?
 

Osteres

Zwiadowca
Moje krótkie podsumowanie...
Każdy z Was ma po części rację.
Do zdobycia drugiego brunatnego brakuje mi tylko 6 gwiazdek więc myślę, że go zdobędę do jutra, chociaż znowu stoję na 9/45 konfliktach
Pomimo tego, że mi się uda go zdobyć niestety ubolewam nad tym, że ten ewent był źle zrobiony co samo IG przyznało. Niektórzy o tym zapominają.
Każdy ma swój styl gry. Dla jednych on jest dobry dla innych już nie.
Zdobędę jednak tego drugiego miśka tylko dlatego, że poszło mi na zadania kilka tys Diamentów. Gdyby nie to - a losowania miałem wręcz parszywe - ogromna ilość zwiadów, reliktów do zdobycia, 9/45 konfliktów i trochę 24h produkcji - reszta to wypełniacze pomiędzy powtarzającymi się zadaniami. Nie wiem czy udało by mi się brunatnego i Polarnego na maxa ewoluować. Szczerze wątpię.
Części z Was trafiały się łatwiejsze zadania, mieliście więcej szczęścia w losowaniach nagród i otwieraniu kul. Taki przykład... za 85 kluczy w 90% wypadała mi 2x Magiczna Produkcja. Za taką ilość kluczy - najgorsza możliwa nagroda do zdobycia. Porażka!!!
Miałem naprawdę sporą ilość przyspieszaczy, sporą ich ilość zdobyłem a tak przynajmniej mi się wydaje. To jednak zdecydowanie za mało było aby w normalny sposób skończyć ewent z dwoma Brunatnymi. Ktoś powie, że przecież Ci jeden wystarczy... pewnie częściowo ma rację.
Jednak 50% czy 100% wygląda zdecydowanie lepiej?
Rzadko się wypowiadam, rozumiem, że IG to firma, która ma zarabiać i tego nie neguję. Sam wydaję normalną kasę na tą grę, nawet całkiem sporo.
Jednak to co działo się w ostatnim ewencie zarówno mnie jak i większość osób wkurzyło.
Ktoś powie, że skoro gram od początku to mi łatwiej... Nie jest tak i to też było udowadniane na tym forum.
Moje główne konto jest na Arendyll a na pozostałych światach mam konta w III rozdziale. Zwiad trwający kilka dni a niecałe 2h - to już chyba spora różnica. Nie mam czasu na jednoczesne granie na wszystkich 3 kontach jak niektóre osoby bo powiedzmy sobie szczerze, że trochę tego czasu potrzeba - nawet na jeden główny świat.
Gratuluję tym, którzy zdobyli więcej niż jednego miśka brunatnego - zasłużyliście z pewnością na to.
I nie mam przez to żalu do kogokolwiek z graczy poza firmą IG, która źle zorganizowała ten ewent i nie wyciąga wniosków i dalej brnie w złym kierunku.
Losowość w tym ewencie odbiegała od normy zdecydowanie na minus.
To większości osobom popsuło zabawę.
W końcu gramy po to aby się odstresować od codzienności i zrelaksować a nie jeszcze bardziej wkurzać...
 

DeletedUser1169

Guest
Na sam koniec krótka historyjka o starannie przygotowanym evencie. Taki uśmieszek na dziś. Mam w bractwie świeżynkę, taką zupełnie nową w grze. Dziś na czacie zapytała nas o co chodzi z tym magicznym lustrem w mieście. Pytanie zadała w dzień jak nikogo nie było. Zanim wróciła wieczorem, całe popołudnie biedziliśmy się WTF magiczne lusterko. Wreszcie nam wyjaśniła, że jak się loguje to jej taki pasek wyskakuje i zaraz znika "magiczne lustro jest dostępne na obrzeżach miasta". No cóż my jako wyjadacze nawet nie czytamy bo wiemy co oznacza taki pasek w czasie eventu. Świeżynka natomiast czyta uważnie wszystko dzięki czemu wiemy że para poszła w kombinowanie jak w czasie eventu wyciągnąć jak najwięcej kasy, a nawet się nie chciało sprawdzić czy napisy się zgadzają. Niby to głupota, ale niesmak pozostał. Dobrze że chociaż uśmialiśmy się trochę z poszukiwań magicznego lustra.
 

Proqrator

Rozbójnik
Akurat ten napis to siechyba zgadza bo to faktycznie jest cos w rodzaju powiedzmy zwierciadla i tak tez jest opisane w opisie eventu.
Jak wejdziesz do panelu eventu kliknij sobie w pytajnik i tam jeat napisane, ze klucze mozna zdobywac z magicznych zwierciadel na brzegach miasta ;)
 

visit0r

Paladyn
5 x kolejno zwiad(4,5 dnia) / technologia (czekam na nowa rase) / 15 mgiel
załamac sie mozna z taka losowoscia
 

Ovocko

Rycerz
Z innej beczki: czy ktoś testował, co się dzieje jeśli efekt polarnego wygaśnie pomiędzy jedną a drugą turą turnieju?

Sam sobie odpowiem - w momencie gdy efekt wygasa, czas wraca do nominalnego. Czyli jeśli efekt karmienia polarnego wygasł na 5 minut przed kolejną rundą w turnieju, to nagle z 5 minut czekania robi nam się 3h 17 minut (5min + 20% z całych 16h).
Natomiast karmiąc polarnego w sobotę rano (i zaliczając dwie rundy w sobotę) można go wykorzystać jeszcze w kolejnym turnieju (dwie rundy we środę). Nie jest to może szczyt komfortu, ale i tak nie trzeba wstawać tak wcześnie i kłaść się tak późno jak bez niego, przynajmniej jeśli ktoś nie syp zbyt długo w soboty (trzeba zacząć przed 9:00 by się wyrobić z dwiema turami).

A propos turniejów, to nagle znacząco wzrósł mi poziom trudności (i z tego co wiem, nie tylko mnie). Nie wiem czy to jest związane z nową rasą (pojawił mi się u przeciwnika nowy rodzaj żab), tym że ja przeskoczyłem do następnej rasy, czy jakąś korektą ze strony IG (pewnie wszystkiego po trochu).
Ale mam duży problem z walkami na trzeciej gwiazdce w prowincjach 12+, pomimo wzmocnienia z feniksa (+50%) i kuźni (+12%). Nie pamiętam kiedy prowincji na tym poziomie nie zaliczyłem wojskiem, a teraz jest ciężko.
 
Ostatnia edycja:
A propos turniejów, to nagle znacząco wzrósł mi poziom trudności (i z tego co wiem, nie tylko mnie). Nie wiem czy to jest związane z nową rasą (pojawił mi się u przeciwnika nowy rodzaj żab), tym że ja przeskoczyłem do następnej rasy, czy jakąś korektą ze strony IG (pewnie wszystkiego po trochu).
Poziom trudnosci turnieju nie jest zalezny od rasy jako takiej. Co najwyzej posrednio, bo rasa decyduje, na ktorym poziomie sa nasze wlasne jednostki, ale najpierw trzeba takie ulepszenia zbadac w drzewku, sam przeskok do nastepnej rasy niczego nie zmienia. Korekty statystyk dotychczasowych jednostek rowniez nie bylo. Zauwazalny i znaczacy wzrost poziomu trudnosci wynika tylko i wylacznie z pojawienia sie u przeciwnika zab na 3 lvl (Frog prince). Podobna sytuacje mielismy po wejsciu Konstruktow, kiedy u przeciwnika pojawili sie np. Stratedzy Orkow III. Wtedy poziom trudnosci niektorych turniejow (ale tylko tych z nowymi jednostkami) takze zauwazalnie wzrosl. A co do obecnego turnieju, coz, od teraz turniej krysztalu zaliczylbym do tych najbardziej hardcorowych, prawie na rowni ze zwojami i pylem.
 

DeletedUser4395

Guest
Mam jeszcze pytanie, czy można gdzieś sprawdzić ile się zrobiło zadań podczas eventu? Chcę porównać moje wyniki z różnych światów :)
 

Koval92

Kapłan
Mam jeszcze pytanie, czy można gdzieś sprawdzić ile się zrobiło zadań podczas eventu? Chcę porównać moje wyniki z różnych światów :)

Napisz do supportu przez narzędzie w grze, ja tak zrobiłem i mi jarq napisał ile zadań zrobiłem ;)
Mogli by dodać takie info do gry, żeby każdemu sprawdzać nie musieli ;)
 

szerep

Zwiadowca
znalazłem w trąbce taki tekst "...Dziękujemy za udział, możesz wziąć przy wyjściu dzisiejszą nagrodę dnia ,,,," Gdzie ci dobrodzieje mi ją dają i gdzie? chyba nie chodzi o to żebym ja zdobył za resztę kluczy, bo na to nie potrzebuję zgody? oświećcie mnie proszę.
 

blazius1

Paladyn
miśki miały 3x zmieniany bonus nim wyszły takie jakie są

Hmm... , aż tak nie bylem w stanie wyśledzić, ale zapewne masz rację. Mnie jedynie chodziło o tego jawnego i raczej oczywistego nerfa Pandy. Czyli tego prostackiego, polegającego na zmniejszeniu ilości karmy w recepturach.
Który to nerf, z resztą, wcale nie był, moim zdaniem, wymierzony w biedną Pandę, tylko w Brunatnego. Bo przecież bardzo późno załapali miszczowie, że to brunatny jest wciąż zbyt silny. A jak zauważali to prędziutko zrobili to co najprostsze - przycieli karmę.
Być może też załapali, że wielu graczy ugra co najmniej dwa brunatne? Możliwe były obydwie przyczyny. Wszystko jedno, z resztą z ilu przyczyn zmniejszyli ilość karmy i o ile jest jej mniej niż było, bo strzał panów z IG był kulą płot: dla silnych zwierzaków karmy nadal wystarcza i tylko dla tej biednej pandy może zabranie (gdyby ktoś zdecydował się czasem , choćby dla funu, czasem ją nakarmić).

Strzałami na ślepo i rykoszetami zawsze obrywa najsłabszy, a wśród zwierzów najsłabsza akurat jest nasza panda.

Żałuję, że nie znam historii zmian bonusów pandy i brunatnego, bo to musiałaby być ciekawa historia, w każdym razie to nie średniej wartości bonusy pandy do produkcji T2 są jej słabą stroną, lecz fatalnie krótki okres karmienia. To on sprawia, że bunusy są mirażem, zapiskiem na papierze.
Zdecydowanie zbyt krótki to czas ta mała godzinka, żeby zdolność związana z karmieniem pandy miała jakiekolwiek znaczenie.

O "innych właściwościach " Pandy też nie słyszałem. De facto panda nigdy nie miała specjalnych właściwości, tj. zdolność aktywowana karmą nigdy właściwie nie zadziałała. Zadziałała ona twórcom na papierze i teoretycznie, ale dla graczy w praktyce jest i była ta zdolność generowania T2 zawsze bezużyteczna.
Myślę że nowi pajace, ani nie mieli czasu przetestować Pandy i Brunatnego, ani nawet nie potrafili tego zrobić. W przeciwieństwie do starej ekipy, które wprowadzała do gry Feniksy.

Wielka szkoda w sumie, ale stało się.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Mnie jedynie chodziło o tego jawnego i raczej oczywistego nerfa Pandy. Czyli tego prostackiego, polegającego na zmniejszeniu ilości karmy w recepturach.

Widziałem screena z bety, gdzie jest informacja o aktualizacji polegającej na dodaniu niedźwiedzi do akademii oraz dodaniu 1 dodatkowego tworzenia karmy (nie będzie wymagało katalizatorów, a tylko relikty).
Więc może nie będzie tak źle.
W ogóle ciekawie ten event zaczyna wyglądać, bo mam info że np. na serwerach DE ilość kluczyków nie została przykręcona, nie wiem jak na innych.
 

blazius1

Paladyn
Widziałem screena z bety, gdzie jest informacja o aktualizacji polegającej na dodaniu niedźwiedzi do akademii oraz dodaniu 1 dodatkowego tworzenia karmy (nie będzie wymagało katalizatorów, a tylko relikty).
Więc może nie będzie tak źle.

Zdecydowanie poprawiłoby to sytuację pandy. Ale nadal budynek tylko for fun.

Rozumiem, że nawet jeśli dodadzą niedźwiedzie do akademii, to jeśli mam tylko jednego, to drugiego i tak nie wytworzę?
 

Ovocko

Rycerz
Rozumiem, że nawet jeśli dodadzą niedźwiedzie do akademii, to jeśli mam tylko jednego, to drugiego i tak nie wytworzę?

Tak przypuszczam.

Generalnie budynki "towarowe" są słabe. Może jest ich więcej niż wojskowych, ale w momencie gdy panda na maks daje mi raz na 48h tyle towarów co 3-4 manufaktury w 3h, to przeliczając przychód na zajmowaną powierzchnię średnio się to opłaca.
Karma trochę poprawia sytuację, ale sensownie jej wykorzystać (tak aby wykorzystać karmienie więcej niż jednego innego zwierzaka) też się nie da zbyt często, właśnie ze względu na krótki czas działania efektu.
 
Do góry