• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
Moi drodzy, jak widać w zacytowanym prze zemnie poście już nawet inni użytkownicy forum mają dość waszego przekomarzania się tutaj. Jeśli macie zamiar kontynuować tą "dyskusję o czasie" to idźcie proszę na PW.
No i proszę, takie cytaty psują mi reputację :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Panda, jej kiepska od początku zdolność, a następnie nerf tej zdolności (eek:!!), to rzeczywiście dramat sam w sobie.

Panda jest dla mnie jakby metaforą ogólnej porażki tego eventu. :)
Panda jest jakby ofiarą tego eventu i nieudanym eksperymentem. Podobnie jak wielu graczy, którzy stali się ofiarami tego samego eksperymentu.

...w każdym razie to nie średniej wartości bonusy pandy do produkcji T2 są jej słabą stroną, lecz fatalnie krótki okres karmienia. To on sprawia, że bunusy są mirażem, zapiskiem na papierze.
Zdecydowanie zbyt krótki to czas ta mała godzinka, żeby zdolność związana z karmieniem pandy miała jakiekolwiek znaczenie.

Wcześniej, w innym wątku, poparłem wypowiedź @chris07070707 na temat tego, że nie zawsze gracz powinien kierowac się opiniami innych. Akurat Panda będzie świetną ilustracją tej tezy :)
Zdobyłem w szczęśliwie nam zakończonym evencie artefakty na postawienie 4 miśków na maksymalnym poziomie, niestety w tym są tylko dwa brunatne. Trzeci więc musiał być Polarny, zacząłem się natomiast zastanawiać nad czwartym. Patrząc tylko na opinie przeważające na forum (a chyba nawet 100% jest taka) - nie pozostawiają one wątpliwości, że Panda to porażka, do niczego nie przydatna, a stawiający ją są w najlepszym wypadku nieświadomi jej ułomności.
Tymczasem patrzę sobie na swoje miasto, swoje potrzeby i styl gry i wychodzi mi na to, że zamiast drugiego polarnego lepiej mi postawić pandę. A teraz argumenty:
1) Potrzeba karmienia drugiego polarnego, jak dla mnie, będzie jeszcze rzadsza niż karmienia pandy - na dziś i w przewidywalnej przyszłości 20% skrócenia czasu w turnieju zupełnie mi wystarcza.
2) Bonusy dodatkowe: nie brakuje mi many ani ziaren. Jestem już jedną nogą w Żywiołakach, przejrzałem drzewko technologii i nie wygląda na to, żeby miało mi ich brakować również przez najbliższy rozdział. Zresztą produkcja many przez 48h jest tylko trochę większa niż z użycia jednego zaklęcia w Opactwie. Portalówek mam pełen magazyn (38 szt. samych 33%), a używam ich mało, bo nigdzie się nie spieszę i stawiam sobie budynki produkcyjne danej rasy, a portalówkami tylko się wspieram od czasu do czasu, najczęściej jak zadanie eventowe czeka. Zresztą obecnie dostęp do portalówek jest obraźliwie łatwy (11 placówek jeszcze w magazynie, a nigdy ich specjalnie nie losowałem).
Tymczasem towarów 2 poziomu potrzebuję najbardziej ze wszystkich - nie, żeby mi brakowało, ale mam ich mniej niż 1 i 3 poziomu. Jak sobie przeliczyłem, to Panda na jedno zajęte pole da mi 800 towarów na dobę (w tym te niebonusowe, które musiałbym pozyskać na rynku), podczas gdy maksymalnie rozbudowana manufaktura daje mi 690-700 i tylko bonusowych (przy założeniu zbioru 2x9h i 1x3h lub 3x3h i 1x9h). Więc chyba lepiej postawić ją niż dodatkową manufakturę.
3) @blazius1 pisze, że 1 godzina to za krótki czas, żeby zdolność związana z karmieniem pandy miała jakiekolwiek znaczenie. Ja się z tym pozwolę nie zgodzić - z pewnością panda prawie cały czas będzie na diecie :D, ale skoro postawiłem dwa brunatne, to będą takie momenty, że będę chciał wykorzystać ich zdolność i naprodukować sobie wojska, więc nakarmię oba. Jeżeli zadam sobie choć trochę trudu zaplanowania tego karmienia, to przypadnie ono na początek turnieju, kiedy będę chciał nakarmić również Feniksa i Miśka Polarnego. A więc będa takie momenty (choć z pewnością rzadkie), że zadam 4 karmy naraz i to nie w ciągu godziny, ale maksymalnie 2 minut. Więc grzechem byłoby nie nakarmić tuż przed tym również Pandy i nie zgarnąć dodatkowych bonusów.

Nie mam szklanej kuli, więc może kiedyś będę przeklinał ten dzień :confused:, ale na dziś Panda wydaje mi się lepszym rozwiązaniem niż drugi Polarny (podkreślam - dla mnie).
Nie widzę luk w moim rozumowaniu :p. Ponieważ jednak bliźni łatwiej te źdźbła u kogoś w oku dostrzegają, to może jednak macie jakieś argumenty, że lepiej postawić drugiego Polarnego, chętnie posłucham, bo jeszcze nie postawiłem czwartego miśka, więc...
 
Ponieważ jednak bliźni łatwiej te źdźbła u kogoś w oku dostrzegają, to może jednak macie jakieś argumenty, że lepiej postawić drugiego Polarnego, chętnie posłucham.
Owszem, ja mam. Polarny nie jest rozowy... :D A tak na powaznie zgadzam sie z Twoim wywodem, sam w 2 wioskach postawilem Pandy z dokladnie tych samych powodow i zamierzam ich uzywac w dokladnie taki sam sposob, koordynujac po prostu od czasu do czasu moment karmienia wszystkich zwierzakow.
 

Nusion

Kapłan
Event się zakończył, ja mam dwa Brunnerki i dwa Polarne w obu miastach :) i tak jest dobrze
@jarq mógłbyś nam proszę powiedzieć jaki był najlepszy wynik na polskich serwerach?
I Jak to wyglądało w porównaniu do innych krajów? Kto nas pobił i o ile...
 

Koval92

Kapłan
@jarq Top 10 najlepszych wyników na serwerach PL może? (1 jest oczywisty)

Dla gracza z zakrzywieniem czasu więcej niż 1 polar nie ma większego sensu wg mnie, również zgadzam się, że w przypadku posiadania 5 misiów, druga panda jest lepsza, mi niestety brakło do niej 3 artefaktów, natomiast cieszę się bardzo, że każdego misia mogę doświadczyć. Przed startem eventu wydawało się, że nawet dla najbardziej aktywnych graczy 2 miśki to będzie zbyt duży cel, że to będzie coś tak trudnego jak Feniks (który miał skończoną linię zadań) .

Mnie przeraża to, że oni mogą odblokować linię zadań na feniksie, a to ostatecznie zniszczy turnieje i uzależni je od tego, kto ile ognistych ma i ile karmy...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3575

Guest
Naprawdę uważasz że powtórzą feniksy? Ja jestem pewna, że nie. Dlatego wrzucili ewolucyjne do tworzenia w akademii, bo nie będzie powtórek, tylko nowe nagrody.
 

Koval92

Kapłan
Naprawdę uważasz że powtórzą feniksy? Ja jestem pewna, że nie. Dlatego wrzucili ewolucyjne do tworzenia w akademii, bo nie będzie powtórek, tylko nowe nagrody.

Powiedzieli mi na instagramie, że Feniksy powrócą, natomiast w jakiej formie to nie wiadomo... Czy to będą jakieś nowe, czy ulepszone stare, czy znowu wrzucą te 3, które są... nie wiadomo. Oby nie w nieskończonej pętli z tysiącem nagród.
 

DeletedUser2262

Guest
Naprawdę uważasz że powtórzą feniksy? Ja jestem pewna, że nie. Dlatego wrzucili ewolucyjne do tworzenia w akademii, bo nie będzie powtórek, tylko nowe nagrody.
Jest spora szansa że się powtórzą bo:
- co komu po feniksach na 1lvl (bo nie ma artefaktów)?

Inną sprawą jeszcze jest w ogóle robienie budynków (eventowych) w AM, które wielu ludziom "zabiera niepotrzebne miejsce" w trakcie losowania, bo jeśli nie chcą/ nie potrzebują to mają 2 wyjścia - wytworzyć z dużym wydatkiem lub liczyć że nie będą zapychać kolejki w AM.
 

Koval92

Kapłan
Jest spora szansa że się powtórzą bo:
- co komu po feniksach na 1lvl (bo nie ma artefaktów)?

Inną sprawą jeszcze jest w ogóle robienie budynków (eventowych) w AM, które wielu ludziom "zabiera niepotrzebne miejsce" w trakcie losowania, bo jeśli nie chcą/ nie potrzebują to mają 2 wyjścia - wytworzyć z dużym wydatkiem lub liczyć że nie będą zapychać kolejki w AM.

Niedługo już nam miejsca braknie jak dalej będą tworzyć nowe ewolucyjne
Jakie jeszcze eventy by mogły mieć nowe ewolucyjne? Święta i karnawał?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Niedługo już nam miejsca braknie jak dalej będą tworzyć nowe ewolucyjne
Jakie jeszcze eventy by mogły mieć nowe ewolucyjne? Święta i karnawał?
Przewidywałem właśnie taką sytuację w związku z tym że niektórzy nowi gracze nie mieli możliwości zdobyć eventowych budynków (dlatego wprowadzili do tworzenia). Dlatego też u siebie na szczęście tych budynków nie poprzepalałem na fragmenty zaklęć i nie zapychają mi niepotrzebnie kolejki w AM.
 

Koval92

Kapłan
Przewidywałem właśnie taką sytuację w związku z tym że niektórzy nowi gracze nie mieli możliwości zdobyć eventowych budynków (dlatego wprowadzili do tworzenia). Dlatego też u siebie na szczęście tych budynków nie poprzepalałem na fragmenty zaklęć i nie zapychają mi niepotrzebnie kolejki w AM.

Ja przepaliłem, żeby je zaktualizować do 15 rozdziału jak się pojawią w kolejce, potem to już sobie mogą leżeć. Może kiedyś postawię, może nie...
 
Do góry