• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2262

Guest
Forumann_zodicac20.png
_________________________________________________________________________________________________________________
Szczegółowe informacje o evencie: (INFO, LISTA Zadań by @Nusion , NAGRODY Dnia)
>>> Jesienne Zodiaki 2020 <<<
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Nowe budynki:

Lista zadań @Nusion:

Info na BECIE:
Autumn Zodiac
 

DeletedUser174

Guest
w kwestii tego eventu mam bardzo mieszane uczucia.

Z jednej strony jeszcze gnieździ się we mnie frustracja zeszłoroczną edycją, a tegoroczna odsłona nie niweluje jej zupełnie. Mam też subiektywne (podkreślam: subiektywne) poczucie krzywdy: w tym roku każdy nowy gracz dostanie szansę na starego miśka (i to jest akurat bardzo dobre), ale starzy gracze nie dostają właściwie nic. Przez cały event będzie się czkawka odbijać temat "10 misków" i to też mi sie nie podoba.

W mojej ocenie kazdy powinien dostać zestaw (słownie: jeden!) nowych misiów z możliwością ich ewolucji oczywiście. Dlaczego? Nowi gracze to oczywiste zyskaliby miśka i tu nie trzeba tego rozwijać. Stara gwardia natomiast nie miałaby poczucia straty. W zeszłym roku nie kazdy (pomijam powody)zdobył 10 misiów... wielu z nas toczyło ciężki bój o 1 zestaw, a przez tegoroczną odsłonę to mam wrażenie że ig nie szanuje naszego wysiłku z zeszłego eventu. A Ci co mają baterię miśków? Z ich perspektywy jeden więcej czy jeden mnie aż tak wielkiej róznicy nie robi... chociaz za dodatkowa pandę pewnie by sie nie pogniewali ;)

Reasumując: danie szansy nowym graczom na misia oceniam bardzo pozytywnie. Oczywiście pewnie większość i tak postawi lunatyka, ale to zupełnie inna rzecz. Ale z perspektywy "starego gracza" odczuwam ten event jako pstryczek w nos od ig (żeby nie nazwać tego bardziej dosadnie)
 

Koval92

Kapłan
Moje małe bractwo na becie (jestesmy w rozdziałach 3-8) jak cieszyli się z drzewka majowego nawet a tym bardziej z golema, tak miśkiem nowym są rozczarowani, po prostu im się nie podoba. Jest ciągle osłabianie eventów i już mało kto czuje, że to są eventy.

Jest jedna nagroda całkiem całkiem, drugiego dnia budynek pop/kult 3x3 z populacją lepszą niż smocza matka.
1598374011644.png
Potem pewnie się powtórzy.
Natomiast w połowie eventu mając 1500 waluty to sensowne skrzynki polosujecie 10-12 razy bo inne są tragiczne. Zniknęła mała skrzynka za 18/19 waluty a teraz skrzynki warte po 60+ waluty potrafią dawać tylko 1 punkt do artefaktu, a warte mniej niż 150 aż 5 punktów!

Straszna padaka z tymi eventami, czy u nich w centrali naprawdę nie zauważają jak tragiczny jest ostatnio feedback na wszystkich forach? Bo wszędzie odpowiadają, że słuchają, ale w ogóle tego nie widać bo ciągle jest w drugą stronę... Jest założenie, że ludzie będą chcieli płacić za artefakty do tak fatalnego budynku? Nawet jednego starego artefaktu nie daliście do questów a na feniksie były aż 3...

Drugi event pod rząd została zabrana dodatkowa waluta z akademii... Nie wiem co jeszcze można zabrać z eventów. Waluta, czasówki, studnie, dobre budynki, pętla bonusowa, niewiele już zostało...
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Ja bym się raczej zastanowił czy do tej pory ewenty nie były jakaś aberracją. Z prostego powodu, niemal w każdym ewencie są jakieś elementy które dorównują lub przebijają i to znacznie parametry budynków premium ...
ilu ludzi kupuje budynki premium za diamenty (poza magicznymi)? No właśnie
 

Koval92

Kapłan
Już nikt bo rezydki i warsztaty lecą z iglicy a ewolucyjne nie są tego warte, jeżeli na wszystko brakuje populacji a one dają po 2-3k populacji i w 24h tyle towaru co manufaktura w 3h
 

BlossomValvi

Łucznik
Już nikt bo rezydki i warsztaty lecą z iglicy a ewolucyjne nie są tego warte, jeżeli na wszystko brakuje populacji a one dają po 2-3k populacji i w 24h tyle towaru co manufaktura w 3h
No to czemu narzekasz jak widać jeszcze jest sporo do znerfienia w ewentach ;)

Tak zwane pół szklanki pełne czy pół szklanki puste ?
 

xEasyRiderx

Rycerz
ilu ludzi kupuje budynki premium za diamenty (poza magicznymi)? No właśnie
Prędzej kupują ekspansje i to najlepiej w promocji :)
Choć są tacy co też kupują na promocji magiczne warsztaty ale magiczne rezydencje są już po prostu nieopłacalne z prostej przyczyny - wyparły je budynki eventowe typu kultura/populacja.
 

BlossomValvi

Łucznik
Prędzej kupują ekspansje i to najlepiej w promocji :)
Choć są tacy co też kupują na promocji magiczne warsztaty ale magiczne rezydencje są już po prostu nieopłacalne z prostej przyczyny - wyparły je budynki eventowe typu kultura/populacja.
Tego nie musisz mi pisać, tym niemniej dzięki Źródłom młodości oraz zwiększonemu popytowi na złoto rezydencje wracają do łask

Konkretnie chodziło mi o wszystkie kulturowe (z dodatkami) premium w menu budowy to one konkurują z ewentami
 

BlossomValvi

Łucznik
Na ziarenka to raczej ten Jesienny staw, bo ma rozmiar 2x2 oraz zbiory już po 12h a nie tylko co 24h, jak dla mnie to taki odpowiednik chatki many

Z ciekawostek bety:
"We changed Portal Profit spells and KP Instants to better versions. "

W wolnym tłumaczniu:
Zmieniliśmy Zyski portalu oraz Antyczną Wiedzę na lepsze wersje

Niestety nie jest wyszczególnione które tj. nagrody główne, w skrzyniach czy dzienne
 

xEasyRiderx

Rycerz
I znowu się z tobą zgadzam @BlossomValvi jednak porównałem wielkość budynku do zbiorów + więcej kultury ;)
Edit:
A tak na marginesie jesienny staw czy chatki nie są dostępne w tej chwili dlatego porównałem kupca festiwalowego (którego można zdobyć w akademii magi) do tego budynku :)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
A ja w ogóle nie porównuję tego budynku do Kupca Festiwalowego ponieważ on nie ma opcji wcześniejszego zbioru. Zawsze wybiorę Kupca niż takie nieporęczne ustrojstwo. Magia Waty Cukrowej też miała ten feler więc wróciła do inwentarza.

Staw jest w porządku z uwagi własnie na zbiór Ziaren.
 

blazius1

Paladyn
A jeśli chodzi o ten Staw, to on jest tylko wersją Altanki z wiosennych kwiatów. Która to Altanka każdemu zalega w schowku (z czego pewnie nie każdy zdaje sobie nawet sprawę, że zalega), bo pełno tego porozdawali w wiosennym evencie - losowym do przesady.

A gdyby gra była na prawdę strategiczna, to event wiosenny nie tylko nie były przesadnie losowy i nie srałby Altankami, które teraz staną się Stawem. Altanka nie zmieniłaby jedynie obrazka i nazwy. Dzisiejszy Staw miałby już dwie opcje zbioru: albo many albo ziaren. I wtedy już mielibyśmy element strategii i wyboru. Krok do przodu.
A tak? Oferuje się nam kolejne obrazki, pod którymi kryje się ta sama treść. Zmienia się tylko forma, gra stoi w miejscu. To też taki przejaw epoki ciepłej wody w kranie. Marginalny, ale znamienny.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@blazius1 z całym szacunkiem jednak ten budynek
Aktualizacja:

Budynek >>> Firefly Lookout <<< - znacznie zwiększono produkcję (młotków / t3+1 / many / ziaren) kosztem kultury
jak i Kupiec Festiwalowy (dostępny w Akademii Magi) są na wyciągnięcie ręki. Moje porównanie dotyczyło właśnie obydwu budynków a nie odnoszę się do "reliktów" z minionych dawno zapomnianych eventów które nie są już dostępne :)
 
Zwróć uwagę iż oba budynki to 4z3 a jeśli porównasz ich statystyki to Kupiec Festiwalowy wypada że tak stwierdzę gorzej pomimo możliwości wcześniejszego zbioru :)
@xEasyRiderx , jesli porownujesz ze soba statystyki 2 budynkow, to uwzglednij prosze takze czas produkcji. Produkcja dla jednego budynku podana jest dla 24h, a dla Kupca Festiwalowego dla 12h. Kupiec wypada w tym porownaniu zdecydowanie lepiej (1540/12h w porownaniu do 1850/24h), nawet pomijajac juz kwestie wczesniejszego zbioru po 6h ;)
 

xEasyRiderx

Rycerz
@chris07070707 fakt mój błąd za co przepraszam źle popatrzyłem na czasy :eek:

Po najechaniu myszą na Kupca Festiwalowego u siebie w mieście często pokazuje inny czas dopiero za drugim lub trzecim razem pokazuje właściwy. Dla mnie Kupiec Festiwalowy jest w dane chwili jedynym rozsądnym oraz dostępnym budynkiem dającym manę.
 
Ostatnia edycja:

dkf385

Zwiadowca
Kiedy zaczyna się ten event?

Bardzo mi due podobają te budynki, ale ja jestem w miarę nowym graczem. W końcu będę miała kogo karmić
 
Do góry