• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

visit0r

Paladyn
Jeśli tak to pewnie bez różnicy co ile prowincji będzie ta kolejna ekspansja. I tak grając bez postojów od początku odblokuje się wszystkie obecne do ukończenia konstruktów. W sumie jedyna różnica dla tych, którzy jeszcze nie ukończyli konstruktów, a już osiągnęli obecny limit. Bo pozostałym to bez różnicy czy dostaną dodatkową ekspansję w badaniach czy prowincjach.
Tak poza tym to zastanawia mnie, że skoro zrezygnowano w ostatnich rozdziałach z zaawansowanego zwiadu w pierwszym badaniu, a prostych pomysłów na bonusy dla antycznych cudów jest coraz mniej, to czy nie wymyślą cudu skracającego zwiad. Gdyby był dopiero od 15 rozdziału, w którym już i tak się ma wszystkie ekspansje z prowincji, to by lekko wzmacniał poprzednie cuda, zapewniające bonusy za zwiad, bo teraz lekko tracą one wartość przy takim czasie pojedynczego zwiadu.
zakrzywienie czasu dostepne na koniec konstruktow moglo miec taka opcje, moze byc bardziej przydatna niz obecne skracanie czasu w turniejach
chyba ze wprowadza 7 gwiazdke ktora wymusi budowe zakrzywienia czasu
 

Romi1

Zwiadowca
Hmmm....utknąłem w evencie na kolejnym odblokowaniu 2 prowincji....i to dlatego, że wszystkie prowincje co miałem już w pętli odblokowałem...zwiad puszczony dawno...ale powrót to ponad 4 dni :( pytanie, czy tak samo trudno mają gracze na początku gry ??? bo przecież wyboru w tym zadaniu nie ma :(
 

Tajniakos

Paladyn
Hmmm....utknąłem w evencie na kolejnym odblokowaniu 2 prowincji....i to dlatego, że wszystkie prowincje co miałem już w pętli odblokowałem...zwiad puszczony dawno...ale powrót to ponad 4 dni :( pytanie, czy tak samo trudno mają gracze na początku gry ??? bo przecież wyboru w tym zadaniu nie ma
Mam dokładnie ten sam problem :D po którejś tam pętli skończyły się prowincje i ze zwiadem nie nadążam nadążać :D taka już jest ta losowość że jednym idzie łatwiej a innym trudniej :) Nie lubię jej choć nie narzekam :)
 

DeletedUser1874

Guest
Temat prowincji zatacza kolejne koło równie szybko co misje w evencie xd

Niektóre upierdliwe misje zapewne takie są, właśnie po to by uniemożliwić zrobienie pętli tysiące razy. Jednak dzięki radom na tym forum, wylosowałem dość sporo przyspieszeń po 20h jak były w nagrodzie dziennej. W zasadzie to wydałem wtedy niemal wszystkie uzbierane od początku eventu koralowce (teraz nawet żałuję, że nie wszystkie, ale kolejnego dnia była manta i chciałem mieć chociaż kilka sztuk, bez ryzyka że mi braknie czegokolwiek) i dzięki temu mogłem zrobić sporo dodatkowych pętli, gdzie nie musiałem się martwić wcale o misje o zwiad/ukończenie prowincji/ukończenie konfliktów. Powinno ich wystarczyć na kilka dni, a gdy się skończą, z samego eventu zdążyłem wylosować już dość sporo przyspieszeń po 8h (o łącznym czasie nie wiele mniejszym, niż te 20h które zużyłem do ich zdobycia, co tylko potwierdza że ten event potrafi sam się napędzać) Większym problemem stały się wtedy manufaktury i mgły wizji.

Hmmm....utknąłem w evencie na kolejnym odblokowaniu 2 prowincji....i to dlatego, że wszystkie prowincje co miałem już w pętli odblokowałem...zwiad puszczony dawno...ale powrót to ponad 4 dni :( pytanie, czy tak samo trudno mają gracze na początku gry ??? bo przecież wyboru w tym zadaniu nie ma

Co do trudności misji na prowincje na różnym poziomie rozwoju to od dawna znany fakt, że ludzie we wcześniejszych rozdziałach znacznie szybciej mogą wykonywać te zwiady. Jednak z drugiej strony, zazwyczaj mają mniej miejsca w mieście, przez co zapewne skutecznie powstrzymują ich misje na manufaktury (szczególnie, jeśli podobnie jak ja przegrali w tej loterii i mają bonusową stal) lub na mgły wizji.

W sumie głębiej się nad tym zastanawiając, to właśnie tacy gracze tracą najwięcej na różnicach w wielkości manufaktur (to znaczy ci z bonusową stalą lub ludzie z bonusowym drewnem - mają dwukrotnie większe manufaktury na 1 poziomie niż wszyscy pozostali), bo mają zdecydowanie mniej miejsca, niż gracze po konstruktach (jak choćby ja). Choć event sparaliżował mi całe miasto i wciąż mam braki tych produkcji to z ponad 120 manufaktur stali mogę na spokojnie, mimo losowości, robić przynajmniej 4 obroty pętli na dobę - w najgorszym wypadku, gdyby za każdym razem trafiały się eleganckie piece (48h) lub mnóstwo wielkich globusów (24h), więc w praktyce nawet więcej niż tylko 4. Co prawda, gdybym miał jakikolwiek inny bonusowy towar to bym jednocześnie nie musiał niszczyć połowy miasta na potrzeby eventu, mógłbym nie być na minusie z kulturą, a produkcją many na zero i jakby nigdy nic rozwijać swoje miasto, któremu jednak nadal wiele brakuje. Ale i tak wychodzi na to że to ci początkujący powinni tutaj najmocniej narzekać, na niesprawiedliwość w kwestii manufaktur. Ja, choć z wielkim bólem, jakoś to przetrwam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3332

Guest
Ja właśnie skończyłem event bo zabrakło mi reliktów na katalizatory, katalizatorów brak, a zadanie to zdobądź 15 mgły wizji. KONIEC :mad:
 
A ja "skonczylem" event, bo zabraklo... nagrod glownych. Albo zepsulem event ;) Wtf ? Po zdobyciu 6 syrenek, 54 artefaktow do nich, 11 placowek, 11 mlynow, 11 pomnikow i ilus tam studni lista nagrod glownych stala sie... pusta. @jarq, czy moglbys prosze potwierdzic, ze to zamierzone zachowanie gry, czy moze to jednak jakis blad ? W sumie nie zdziwiloby mnie, gdyby to byl rzeczywisty limit, bo w koncu ile mozna ? Dobrze przynajmniej, ze wciaz mozna losowac nagrody dzienne.
 

DeletedUser

Guest
Pewnie nie przewidzieli tej maszynki do robienia ewentu stad „tylko” 6 pętli nagród głównych
Co tez oznacza ze pewnie jeszcze długo będziemy ten ewent wspominać jako zloty czas
Ze swojej strony ja go robię normalnie tzn starczy mi jedna syrenka na max i tyle
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
A ja "skonczylem" event, bo zabraklo... nagrod glownych. Albo zepsulem event ;) Wtf ? Po zdobyciu 6 syrenek, 54 artefaktow do nich, 11 placowek, 11 mlynow, 11 pomnikow i ilus tam studni lista nagrod glownych stala sie... pusta. @jarq, czy moglbys prosze potwierdzic, ze to zamierzone zachowanie gry, czy moze to jednak jakis blad ? W sumie nie zdziwiloby mnie, gdyby to byl rzeczywisty limit, bo w koncu ile mozna ? Dobrze przynajmniej, ze wciaz mozna losowac nagrody dzienne.

Tak, takie zachowanie gry jest poprawne. Możesz nadal zbierać perły i po zakończeniu wydarzenia zgłosić się do nas a my przeliczymy to i przyznamy zagrody zgodnie z listą od początku, czyli Artefakt, Studnia, Artefakt itd.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4162

Guest
Syreni Raj,do dnia dzisiejszego do marmuru był dodawany bonus za antyczne cudo,cyk pyk i zostało zabrane,mam pytanie jak już robią taki błąd najpierw dają potem zabierają,to może fajnie z ich strony jak by dali wszystkim premię na dany towar a nie zabrać,rozumiem że zrobili gafe i ci z marmurem przez te kilka dni dostali więcej ale dlaczego od razu zabrać a nie dać wszystkim,zwłaszcza że większość graczy zdobędzie tylko jeden budynek i może nawet nie pełny,gdyby nie te 3AW na 10 ewolucji to szału nie ma,pozdrawiam.Greon
 

DeletedUser4162

Guest
może z nerwów namieszałem,chodzi o bonus z Górskich Hal co zabrali,a nie bonus z manufaktur za relikty,tak czy siak zostało z dnia na dzień zabrane,dlaczego?gracze co się na to przygotowali i poświęcili dużo czasu by zdobyć więcej budynków będą mieli za dobrze,o to chodzi?ale powiem tylko że samo się nie zrobi tysiące godzin przyśpiszaczy itd.itp. trzeba w to włożyć żeby to zdobyć,hejka ;)
 

DeletedUser1874

Guest
Syreni Raj,do dnia dzisiejszego do marmuru był dodawany bonus za antyczne cudo,cyk pyk i zostało zabrane,mam pytanie jak już robią taki błąd najpierw dają potem zabierają,to może fajnie z ich strony jak by dali wszystkim premię na dany towar a nie zabrać,rozumiem że zrobili gafe i ci z marmurem przez te kilka dni dostali więcej ale dlaczego od razu zabrać a nie dać wszystkim,zwłaszcza że większość graczy zdobędzie tylko jeden budynek i może nawet nie pełny,gdyby nie te 3AW na 10 ewolucji to szału nie ma,pozdrawiam.Greon
może z nerwów namieszałem,chodzi o bonus z Górskich Hal co zabrali,a nie bonus z manufaktur za relikty,tak czy siak zostało z dnia na dzień zabrane,dlaczego?gracze co się na to przygotowali i poświęcili dużo czasu by zdobyć więcej budynków będą mieli za dobrze,o to chodzi?ale powiem tylko że samo się nie zrobi tysiące godzin przyśpiszaczy itd.itp. trzeba w to włożyć żeby to zdobyć,hejka ;)

Rozwiązanie polegające na zabraniu bonusu, którego wcale miało nie być, wydaje się dużo prostsze do wprowadzenia na szybko, niż dodawanie bonusów do wszystkich produkcji. Zwłaszcza, ze ten budynek wcale nie produkuje równych ilości wszystkich 3 towarów, stąd gdyby dawać % bonus tylko dla bonusowego towaru, niektórzy zyskują trochę mniej.

Nie bardzo rozumiem sens stwierdzenia, że przez to że zabrali niezamierzony bonus tym co mieli bonusowy marmur, osoby które mają więcej budynków zyskają jeszcze więcej. Właśnie chyba odwrotnie - oni stracili bonus na kilku budynkach, a nie jednym. Co więcej, skoro bonus był przyznawany w zależności od poziomu hal, to właśnie znacznie bardziej sprawiedliwe rozwiązanie jest nie dawać go nikomu, bo znów ci z rozbudowanymi halami zdobywali by znacznie więcej niż gracze na początku gry. Bo tak mi się wydaje, że jednak większość graczy która uzbierała więcej tych budynków, jest bliżej końca drzewka badań, niż początku. Podobnie jeśli chodzi o poziom hal, rzadko się widuje Hale na 30 poziomie u graczy sprzed 7 rozdziału...
 

DeletedUser2262

Guest
Coz, stracilem ten bonus w kilku budynkach i sumarycznie to calkiem spora strata, ale wole patrzec na to raczej w ten sposob, ze niczego nie stracilem, za to przez kilka dni mialem niespodziewane, dodatkowe dochody. Dobrze, ze to nie ZUS, bo jeszcze z gardla (czyli z magazynu) by mi wydarli te "nadplate" :D
Ale też można na to spojrzeć inaczej, (u mnie akurat żaden budynek z eventowych nie dawał bonusu)
1. Górskie Hale - "Zwiększa produkcję wszystkich trzech towarów bonusowych" - i nie jest napisane w budynku że tylko i wyłącznie w manufakturach
2. Budynki eventowe produkują (a nie "dają") towary
3. Reasumując zostało zabrane coś co nie powinno
 
Pozwole sobie miec odmienne zdanie.
1. Górskie Hale - "Zwiększa produkcję wszystkich trzech towarów bonusowych" - i nie jest napisane w budynku że tylko i wyłącznie w manufakturach
W domysle "w manufakturach". Za czasow, kiedy Gorskie Hale wchodzily do gry, o eventowych budynkach dajacych surowce nie slyszeli nawet najstarsi gorale ;)
3. Reasumując zostało zabrane coś co nie powinno
Moim zdaniem wycofano cos, co przede wszystkim w ogole nie powinno sie tam znalezc, czyli naprawiono blad. Ujmujac to jeszcze inaczej, zadbano o to, by kazdmu graczowi w danej epoce dany budynek dawal po rowno, niezaleznie od posiadanego bonusu.
 

DeletedUser2262

Guest
[...] Ujmujac to jeszcze inaczej, zadbano o to, by kazdmu graczowi w danej epoce dany budynek dawal po rowno, niezaleznie od posiadanego bonusu.
I tu właśnie nie pozwolę się do końca zgodzić, ponieważ gra od początku nie traktuje po równo graczy - chociażby ze względu na konieczność produkcji w bonusowych manufakturach [które są różnej wielkości 2 lub 4 pola) na potrzeby eventowe....
 
I tu właśnie nie pozwolę się do końca zgodzić, ponieważ gra od początku nie traktuje po równo graczy - chociażby ze względu na konieczność produkcji w bonusowych manufakturach [które są różnej wielkości 2 lub 4 pola) na potrzeby eventowe....
A co ma piernik do karety ? Dyskutujemy tu o wysokosci produkcji z danego budynku, a nie o braku rownych szans w evencie.
Nie chce wkladac nie Twoich slow w Twoje usta, ale idac tym tropem dojdziemy do stwierdzenia, ze "skoro gra jest niesprawiedliwa w jednym aspekcie, to powinna byc niesprawiedliwa takze w innych". Moim zdaniem kazdy usuniety blad i kazde wyrownanie szans to pod kreska zmiana na plus :)
 

DeletedUser2701

Guest
Hmm... sorki za offtop ale chciałbym się zapytać czy mi się coś czasem nie zbugowało. Otóż na start otrzymujemy 1 Syreni Raj. Ja zdobyłem 9 artefaktów i jestem już na placówce handlowej i nie dostałem 2 budynku "Syren". Tak jak jest napisane że co 9 artefaktów dostaje się dodatkowy budynek.Chyba że 2 budynek dostaje się po zdobyciu 18 artefaktów?
 

DeletedUser2262

Guest
A co ma piernik do karety ? Dyskutujemy tu o wysokosci produkcji z danego budynku, a nie o braku rownych szans w evencie.
Nie chce wkladac nie Twoich slow w Twoje usta, ale idac tym tropem dojdziemy do stwierdzenia, ze "skoro gra jest niesprawiedliwa w jednym aspekcie, to powinna byc niesprawiedliwa takze w innych". Moim zdaniem kazdy usuniety blad i kazde wyrownanie szans to pod kreska zmiana na plus :)
Generalnie chodzi o to że tych niesprawiedliwości się uzbierało już wiele od jakiegoś czasu, ale nie usuwają ich jakoś tak chętnie jak akurat ten konkretny przypadek.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Hmm... sorki za offtop ale chciałbym się zapytać czy mi się coś czasem nie zbugowało. Otóż na start otrzymujemy 1 Syreni Raj. Ja zdobyłem 9 artefaktów i jestem już na placówce handlowej i nie dostałem 2 budynku "Syren". Tak jak jest napisane że co 9 artefaktów dostaje się dodatkowy budynek.Chyba że 2 budynek dostaje się po zdobyciu 18 artefaktów?
Po 9 artefakcie następna nagroda główna to nowy budynek Syren a po nim znów artefakt. Jeśli u Ciebie tego nie ma to napisz zgłoszenie do obsługi gry tam to sprawdzimy.
 
Do góry