• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

Tajniakos

Paladyn
Na aplikacji jest tylko napisane: 8.6k/
Kolejna zaleta apki ;).
Tutaj możesz sprawdzać pozostałe nagrody dzienne :)
https://elvengems.com/mermaids/daily-prizes/
Ja w porę wyłapałem to co Tobie niestety się nie udało.
Przechwytywanie-w-trybie-pe-noekranowym-2019-08-24-001658.jpg
 
A teraz dodatkowo dostałem niezłego wk#$&& jak zauważyłem że dzisiejszy budynek daje mane po 48h a nie 24h (informacji takiej nie ma w samym budynku przed zdobyciem) i zmarnowałem prawie 2k koralowców. Yh.... Żądam zwrotu.....:mad:
Moze za duzo tu spamujemy i przez to ta informacja mogla komus umknac, ale pytanie o dlugosc cyklu produkcyjnego i wysokosc produkcji w Sharkapalooza padlo juz wiele dni temu, padla rowniez odpowiedz:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-letnich-syrenach.4149/page-11#post-49786
 

DeletedUser4063

Guest
pw do zdobycia ida w mniej wiecej 300-400 za kazdym turniejem

zwłaszcza na niskich rozdziałach albo jak ktoś umie dobrać dobrze armię do walki... przypominam że liczba graczy którzy potrafią wbić te 4k pkt turnieju to raptem około stu na kilka/kilkanascie tysięcy graczy na serwer. Poziom 2k w turnieju wbija kilkuset do tysiąca. Czasami więcej. To mi teraz wytłumacz skąd te 300-400 PW dla przeciętnego gracza?
 

DeletedUser3332

Guest
Moze za duzo tu spamujemy i przez to ta informacja mogla komus umknac, ale pytanie o dlugosc cyklu produkcyjnego i wysokosc produkcji w Sharkapalooza padlo juz wiele dni temu, padla rowniez odpowiedz:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-letnich-syrenach.4149/page-11#post-49786

Dokładnie, informacja była, ale zbyt odległa, a szukać tego to sporo czasu potrzeba. Problem w tym że taka informacja powinna być podana przy parametrach budynku, bez potrzeby przeszukiwania internetu o_O
 

visit0r

Paladyn
zwłaszcza na niskich rozdziałach albo jak ktoś umie dobrać dobrze armię do walki... przypominam że liczba graczy którzy potrafią wbić te 4k pkt turnieju to raptem około stu na kilka/kilkanascie tysięcy graczy na serwer. Poziom 2k w turnieju wbija kilkuset do tysiąca. Czasami więcej. To mi teraz wytłumacz skąd te 300-400 PW dla przeciętnego gracza?
pisałem o możliwości, nie o średniej a sam rachunek jest prosty, jednak zawiera dosyc szczegolny warunek: ze dana osoba jest w bractwie robiacym 10 skrzynke, to juz 135 PW, pozostaje dobijac do 2 gwiazdki w mniej wiecej 20-30 prowincjach, pierwsze 8 prowincji robiac na 6 gwiazdek sumarycznie daje sie uzbierac solidną ilość PW, jak wielokrotnie pisał @chris07070707 mozliwosci miast przez ostatnie pol roku wzrosly do tego stopnia ze to co opisalem wyzej dla sporej ilosci osob nie bedzie nie do osiagniecia
 

DeletedUser3332

Guest
No jakaś kpina..... 3 dni zajęło uzbieranie 15 mgieł wizji bez katalizatorów, tyle szczęścia żeby k.... znowu dostać zadanie z 15 mgłami. Yhh
 

DeletedUser4096

Guest
Nie Ty jeden masz "szczęście" do tego zadania. :) Też mi się trafia, o ile na 2 światach nie mam z tym problemu to na jednym mam braki w katalizatorach. Już wolałabym trafiać na 2 prowincje. Ale nie narzekam, ogólnie event mi się podoba.
 

visit0r

Paladyn
Nie Ty jeden masz "szczęście" do tego zadania. :) Też mi się trafia, o ile na 2 światach nie mam z tym problemu to na jednym mam braki w katalizatorach. Już wolałabym trafiać na 2 prowincje. Ale nie narzekam, ogólnie event mi się podoba.
a mnie w tym momencie zatrzymalo ukonczenie wlasnie 2 prowincji, dzis chyba 3x sie trafilo, tylko ze juz nie ma przyspieszaczy na zwiad trwajacy ponad 90 h, zle nie jest, ewent dziwny, jednak zapas zyskow portalu powinien wystarczyc na szybkie zrobienie kolejnej rasy o ile dozyje jej wprowadzenia
 

DeletedUser4096

Guest
:) aż tyle h na szczęście zwiad u mnie nie trwa, przyspieszacze jeszcze mam. Na głównym świecie mogę robić te prowincje. Gorzej na dwóch pozostałych, gdzie jestem we wróżkach dopiero, z prowincjami jestem do przodu, w niektórych mam już orki :D jak będę mieć pecha i tam trafię na nie to po evencie, już mi tylko parę zostało bez orków.
 

Koval92

Kapłan
No jakaś kpina..... 3 dni zajęło uzbieranie 15 mgieł wizji bez katalizatorów, tyle szczęścia żeby k.... znowu dostać zadanie z 15 mgłami. Yhh

Ja już przestalem event robić przez to, mógłbym jeszcze dalej robić ale reliktów już nie mam, ci co grają 3 lata mają pełno i mogą jechać bez końca. Z jednym haczykiem.

Ich znowu zatrzymają zwiady 3-4 dniowe.
 
Ja już przestalem event robić przez to, mógłbym jeszcze dalej robić ale reliktów już nie mam, ci co grają 3 lata mają pełno
Gram poltora roku i mam ich pod sufit. Tylko ze ja je aktywnie zdobywalem, zeby wlasnie teraz nie musiec narzekac.
i mogą jechać bez końca. Z jednym haczykiem.
Nie ma haczyka.
Ich znowu zatrzymają zwiady 3-4 dniowe.
No patrz... nie zatrzymaly.;)
 

DeletedUser2264

Guest
No patrz... nie zatrzymaly.;)[/QUOTE]

Zatrzymały :mad: Mam na myśli siebie.
Wiem, że ten event pozwolił na wyjątkowe koszenie fantów i masa ludzi obłowiła się po same uszy, ale w moim przypadku różowo nie było. Zwiady pochłonęły wszystkie przyspieszacze, nawet te dzisiejsze poszły z dymem, żeby ponownie zatrzymać mnie na tym samym zadaniu. I tak już zostanie do końca tego chorego eventu, 8miu dni nie kupię za diaksy.
Pozbierałam trochę portalówek, i w sumie tylko o to mi chodziło.
A podsumowując czuję zmęczenie i zniechęcenie :(
 

DeletedUser1874

Guest
Ja już przestalem event robić przez to, mógłbym jeszcze dalej robić ale reliktów już nie mam, ci co grają 3 lata mają pełno i mogą jechać bez końca. Z jednym haczykiem.

Ich znowu zatrzymają zwiady 3-4 dniowe.

Ja gram jakieś dwa lata i od bardzo nie dawna jestem po skończeniu ostatniego rozdziału. Parę postów wcześniej opisałem swoje zmagania dotyczące reliktów i to, że o nie odpowiednio zadbałem dopiero po tym, gdy kiedyś faktycznie mi ich zabrakło.
Jednak z tego co pamiętam, z czasów przed wprowadzeniem wszystkich tych przyspieszaczy, instantów na portale, złoto i narzędzia, katalizatorów i opcji tworzenia oraz studni zapewniających diamenty, produkowałem ogromne ilości zaklęć do zwiększenia produkcji warsztatów i stale zmagałem się z ich niedoborami (zarówno zaklęć jak i samych narzędzi). A tak się składa, że jeden z reliktów potrzebnych do tego zaklęcia jest mi potrzebny obecnie do katalizatorów, a drugi wpływa na produkcję żywych towarów 1 stopnia. Dlatego już wtedy musiałem zadbać o przyzwoity zapas obu tych reliktów, mimo że oba turnieje tych towarów następowały bezpośrednio jeden po drugim.
Drugim zaklęciem które produkowałem, w krótkich okresach gdy nie brakowało mi narzędzi i zaklęć na warsztaty, była magiczna produkcja, której w sumie wciąż mam setki, ponieważ wraz z katalizatorem są to jedyne zaklęcia których nie przerabiam nigdy na fragmenty. To zaklęcie również wymagało innego reliktu, potrzebnego mi obecnie do katalizatora.
Warto zauważyć fakt, że oba wspomniane zaklęcia wymagały tylko dwóch różnych typów reliktów, stąd ich produkcja obciążała oba używane relikty znacznie mocniej, niż teraz produkcja tylko samych katalizatorów, które wymagają 3 różnych reliktów. Jeśli ktoś nie załapał - produkując na okrągło 1 zaklęcie, w 9 tygodni pomiędzy ponownym pojawieniem się jeszcze raz turnieju tego samego towaru, potrzeba po 378 każdego z obu reliktów, wówczas gdy produkowanie katalizatorów wymaga 252 każdego z 3 reliktów - choć suma reliktów jest oczywiście ta sama, to po prostu łatwiej przygotować się do 3 turniejów w regularnych odstępach na 252+ reliktów każdy, niż do dwóch, następujących po sobie bezpośrednio i w każdym zdobyć po 378+.

Stąd tylko jednego z 3 reliktów niezbędnych do katalizatorów udało mi się uzbierać na tyle by móc się nie martwić za bardzo przez wiele miesięcy, o całą resztę muszę dbać regularnie co turniej, zwłaszcza jeśli staram się przy okazji powiększać ich rezerwy, by nie zaskoczył mnie choćby taki event.

Nie chodzi mi o to, by ktoś mi wykazał, że dało się grać tak by te zaklęcia na warsztaty nie były tak często wykorzystywane, bo na pewno się dało. Chodzi bardziej o sam fakt, że długi staż w grze nie gwarantował posiadania nieskończonych zapasów reliktów jeśli się o nie nie dbało - zawsze zbyt mocna produkcja tylko jednego zaklęcia nadwyrężała zapasy potrzebnych do niego reliktów i wymagała zwrócenia szczególnej uwagi na turnieje tych reliktów...

Dlatego choć może zabrzmieć to brutalnie, to jeśli ktoś kto ma za sobą przynajmniej po kilka turniejów każdego z możliwych reliktów oraz dostępne już przynajmniej kilkanaście prowincji w każdym z nich, to nie wina samego eventu, że zabrakło mu reliktów...

Utrzymanie reliktów na poziomie 300-400 pod koniec każdego turnieju, zdecydowanie nie wymaga brania udziału w 15 poprzednich tego samego towaru. Zapewne niektórzy będą mogli dorzucić tutaj swoje kilka groszy, że nie wymaga to nawet szczególnego przygotowania do żadnego z nich, ale to już kwestia stylu gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
co by nie pisać, ta forma ewentu pozwoliła aktywnym zebrac setki nagród, w przypadku braku przeszkadzajek w postaci pewnych zadań które spowoliły większość biorących udział nagrody by szły w tysiące
 

DeletedUser4096

Guest
I pewnie to będzie ostatni taki event. W kolejnym wprowadzą coś co nie pozwoli tyle pętli robić.
 
I pewnie to będzie ostatni taki event. W kolejnym wprowadzą coś co nie pozwoli tyle pętli robić.
To, czy w nastepnych eventach beda znowu petle, to moim zdaniem kwestia mocno dyskusyjna. Nie chodzi nawet o to, ze gracze sie oblowili, a raczej o fakt zbyt duzych roznic w wynikach w zaleznosci od posiadanego bonusu, epoki, miejsca w miescie itd.. W poprzednim systemie zadan jedni robili event w 2 dni, inni w 2 tygodnie, ale niezaleznie od wspomnianych wyzej czynnikow prawie kazdy mial szanse go skonczyc. Pod koniec okazywalo sie, ze prawie kazdy wydal mniej wiecej tyle samo waluty eventowej na losowania. Wiec mozna bylo powiedziec (w wielkim uproszczeniu), ze szanse byly mniej wiecej rowne. Obecny system zadan u wielu graczy powoduje frustracje, kiedy widza, ze "brat" czy "siostra" albo sasiad smiga tak, jak oni z roznych wzgledow nie moga pomimo najlepszych checi i poswieconego czasu. Nie sadze, zeby tworcy gry swiadomie chcieli powodowac niezadowolenie graczy, wiec zupelnie mozliwe, ze uznaja to za srednio udany eksperyment i powroca do starego systemu zadan.

Z drugiej strony tworcy mieliby powod, by system petli utrzymac. Nie moge tego oczywiscie poprzec zadnymi dowodami i jest to tylko moje prywatne zdanie, ale juz od jakiegos czasu mam nieodparte wrazenie, ze IG swoim glownym zrodlem dochodu pragnie uczynic Akademie Magii, ktora w eventach tego typu jest wrecz niezbedna. Kto mial kupic ekspansje czy magiczne domki za diamenty, ten pewnie juz to zrobil i trzeba bylo szukac innych zrodel dochodu. Akademia Magii w eventach swietnie sie do tego nadaje - ciezko sie czasem oprzec, by czegos nie przyspieszyc lub nie wytworzyc, wydajac jednorazowo niewielka w sumie ilosc diaksow ;) Ziarnko do ziarnka... Zeby nie bylo, nie uwazam tego za nic zlego i stwierdzam tylko fakt, a raczej sa to tylko moje przypuszczenia. To by byla moim zdaniem bardzo sprytna (zeby nie powiedziec madra) strategia ;) Byc moze wlasnie z takich pragmatycznych wzgledow zdecyduja sie jednak utrzymac system zadan z petlami.

Pogdybalem sobie, a teraz zycze wszystkim milej i spokojnej niedzieli :)
 

DeletedUser3332

Guest
Wg mnie celem tego eventu było wypsztykanie graczy z zapasu przyśpieszaczy i surowców. Większość nieźle wyczyściła swoje zasoby, przez co w następnym evencie (który raczej będzie prostszym) ludzie będą bardziej cieszyć się z "mniejszych nagród" :). I tak jak Chris napisał, Akademia staje sie bardzo ważnym elementem i przyznam ze sam władowałem w nią diaxy :)
 

DeletedUser2264

Guest
… ale juz od jakiegos czasu mam nieodparte wrazenie, ze IG swoim glownym zrodlem dochodu pragnie uczynic Akademie Magii, ktora w eventach tego typu jest wrecz niezbedna. Kto mial kupic ekspansje czy magiczne domki za diamenty, ten pewnie juz to zrobil i trzeba bylo szukac innych zrodel dochodu. Akademia Magii w eventach swietnie sie do tego nadaje - ciezko sie czasem oprzec, by czegos nie przyspieszyc lub nie wytworzyc, wydajac jednorazowo niewielka w sumie ilosc diaksow ;) Ziarnko do ziarnka... Zeby nie bylo, nie uwazam tego za nic zlego i stwierdzam tylko fakt, a raczej sa to tylko moje przypuszczenia. To by byla moim zdaniem bardzo sprytna (zeby nie powiedziec madra) strategia ;) Byc moze wlasnie z takich pragmatycznych wzgledow zdecyduja sie jednak utrzymac system zadan z petlami.

Tak będzie, jak okaże się, że kasy wpadło IG odpowiednio więcej niż z normalnego eventu to osobiście nie mam złudzeń. Sama sporo wydałam, między innymi na Akademię, a wcześniej nie przypominam sobie aż takiego ciśnienia, żeby do eventu dopłacać.
Kolejne eldorado finansowe to Iglica. Wojem bardzo ciężko, decydujesz się na handel, handelek nie jest prosty, musisz dopasować fanty do konkretnych postaci, masz 2 szansy. Za trzecią becalen 25 diaksów, brakuje Ci już tylko jednego dopasowania, które jest oczywiste bo została jedna opcja, więc co? oj tam, 25 diaksów, pikuś i tak się będzie kręcić Kasiora.
Dlatego mam niesmak, chociaż w sumie to jest przecież biznes.

Dlaczego w Wyzwaniach nie ma już katalizatorów i fragmentów? Bo teraz będą do wygrania w Iglicy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4096

Guest
Wg mnie celem tego eventu było wypsztykanie graczy z zapasu przyśpieszaczy i surowców.
No patrz, mnie jakoś nie wypsztykało z zapasów i surowców. Ba nawet mam więcej przyspieczaczy, mnóstwo PW, zaklęć...
Nie sadze, zeby tworcy gry swiadomie chcieli powodowac niezadowolenie graczy, wiec zupelnie mozliwe, ze uznaja to za srednio udany eksperyment i powroca do starego systemu zadan.

Z drugiej strony tworcy mieliby powod, by system petli utrzymac. Nie moge tego oczywiscie poprzec zadnymi dowodami i jest to tylko moje prywatne zdanie, ale juz od jakiegos czasu mam nieodparte wrazenie, ze IG swoim glownym zrodlem dochodu pragnie uczynic Akademie Magii, ktora w eventach tego typu jest wrecz niezbedna. Kto mial kupic ekspansje czy magiczne domki za diamenty, ten pewnie juz to zrobil i trzeba bylo szukac innych zrodel dochodu. Akademia Magii w eventach swietnie sie do tego nadaje - ciezko sie czasem oprzec, by czegos nie przyspieszyc lub nie wytworzyc, wydajac jednorazowo niewielka w sumie ilosc diaksow ;)
Oby nie... Nie chcę powrotu do starej listy zadań.
Co do akademii to mi szkoda wydawać na to diamenty :)
 
Do góry