• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

ArabellaPrim

Zwiadowca
I pewnie to będzie ostatni taki event. W kolejnym wprowadzą coś co nie pozwoli tyle pętli robić

Poprzednie eventy człowiek pracujący bez szczególnego przygotowania robił w 4/6 dni max i aktywność na koncie przechodziła w tryb zbiórki z manu. W obecnym człowiek walczy do końca i aktywność na koncie jest kiedy sie da by zadania robić. Gra to produkt biznesowy i dla potencjalnego investora/reklamodawcy liczy się czy jego możliwi klienci są dostępni 4x w ciągu dnia po 5 minut czy 3 godziny. Im dłużej tym lepiej, większa szansa na dotarcie z produktem:d.

Gra cały czas zmierza do jak najdłuższego pobytu na niej. Event z pętlą, turniej, PB, iglica i wszystko razem.

Wg mnie celem tego eventu było wypsztykanie graczy z zapasu przyśpieszaczy i surowców. Większość nieźle wyczyściła swoje zasoby, przez co w następnym evencie (który raczej będzie prostszym) ludzie będą bardziej cieszyć się z "mniejszych nagród" :)

Surowce poszły ale z przyspieszaczami w moim przypadku było na odwrót. Wczoraj byłem z przyspieszaczami na zero i po losowaniu około 5k korali pojawiło się 240x8h, 540x1h,50x2h.

Ogólnie uważam, że event był dla chomików i tych co nie bali się burzyć w mieście.
 

DeletedUser4348

Guest
Witam... czy może mi ktoś powiedzieć, czy na drugim świecie nagrody są nie do zdobycia ? zbieram koralowce, ale w okienku nie widzę żadnych nagród... puste pole...
 

DeletedUser

Guest
Napiszę ogólnie (nie odnosząc się do konkretnej wypowiedzi): nie rozumiem aż takiego poziomu narzekania na event. Szczerze to się nie przygotowywałem, nie miałem zapasów przyspieszaczy, raptem zostawione 3 prowincje odkryte na potrzeby eventu. Efekt końcowy (na chwile obecną) to machina do zbierania dobroci. Nie mam może tyle syrenek co Chriss ale jestem daleki od narzekania. Ba.. nie śmiem nawet złego słowa powiedzieć o tym evencie. To nic, że może nie mam takich nagród dziennych jakich bym chciał. Same mikro dobrocie co mi wpadły starczyłyby mi na miesiące gry bez eventów. 15 mgieł wizji? ja mogę nawet teraz (a przypomnę, że event trwa) i 10x z rzędu mieć te zadanie. I nawet powieka mi nie drgnie. Ktoś mógł mieć przez kilka pierwszych dni eventu jakieś problemy (ale były inne zadania - teraz zakładam, że każdy już jest w pętli) ale np. ja nie starając się nic a nic mam tysiące godzin przyspieszenia i budynków na przepał dających mi dziesiątki tysięcy fragmentów zaklęć. 15 mgieł wizji?? pryszcz..

Zresztą zadania fajnie się uzupełniają np. zdobądź 6 zaklęć. Jak mnie nagroda główna nie interesuje czyli nie losuję czyli przypadkiem mi nie wpadną zaklęcia i w okresie między turkowym to na przyspieszaczach w akademii robię masowo katalizatory. 6 i zadanie zaliczone a później przecież je wykorzystuję do zdobycia mgieł.
tak samo z innymi zadaniami : odkryj prowincję, 10 walk, podbij prowincję (z tych walk zostawiam sobie 1 w prowincji - ot jak mam ukończyć to 1 walka i zalicza, nie marnuję głupio prowincji.)
mogę tak wymieniać
event według mnie jest w końcu bardzo spójny
event ma przeciętny rozkład nagród dziennych - to że jakiś akcent się nie podoba to kwestia dyskusji niemniej wchodzimy w subiektywne odczucia
event ma przyzwoitą nagrodę główną (w sumie jak porównuję poziomy produkcji to nagroda jest dość przyzwoita)
ponieważ event jest spójny to i zadania lecą szybciej a więc więcej można zdobyć

JEDYNA rzecz która jest zauważalna to manufy t1 (gram na 3 światach i np na elfach mam stal więc pech, u jednych ludzi drewno -trudno, u drugich ludzi marmur - wygrana w totka) i tu trzeba tak samo jak wycofanie bonusów do produkcji dla budynków eventowych ( mam marmur jak wspomniałem ale zmianę przyjąłem z zrozumieniem ) trzeba jakoś wyrównać możliwości dla graczy (np wystarczy by zaliczało KAŻDĄ produkcję z manuf t1 czy to z drewna czy to ze stali czy to z marmuru).

Porównanie dwóch graczy o różnych wymaganiach powierzchni dla manuf gdzie każdy ma mało miejsca da wynik że jeden dość łatwo zdobędzie 10lv nagrodę główną a drugi będzie musiał włożyć więcej wysiłku. Ale porównanie tych samych graczy z założeniem że obaj mają mnóstwo miejsca da wynik że jeden będzie miał 3 syrenki więcej co łatwo przełożyć na niebotycznie różnice w zdobytych łącznie nagrodach co przełoży się na ogromne różnice w np możliwościach na turku - jak masz mnóstwo czarów na młotki i ogromne ilości przyspieszaczy to wystawisz przeogromną armię. Dodam że nowe iglice wieczności wchodzą a tam wojo leci. Event ten niesamowicie rozwarstwił graczy pod względem możliwości z jakimi wyjdą po tym evencie. Sam mam różnicę znaczną pomiędzy wiochami na studnie a wiochą główną.

kończąc - to jest event w którym się obłowiłem aż do wypęku.

ja jak miałbym może nie narzekać ale wyrazić opinię otrzeźwiającą moje hura ha - to to że lecą prowincje i inne możliwości czyli ściana na którymś przyszłym evencie się szybciej przybliża niż zazwyczaj.


ps: dodam ze ładuje przyspieszacze w manufy..nie będę czekał 2 dni jak się wyprztykałem z produkcji tylko leci przyspieszacz..nie wiem ile wydałem po drodze ale mam przyspieszaczy coraz więcej
ps2: taka ciekawostka..na s1 i s2 ale w szczególności na s2 wchodziłem w event z problemami. Wiocha wypełniona studniami, na szczęście się kończyły a w zasadzie połowa się kończyła. Nie będę kasował studni! Miejsca brak ale nawet jakby było to -18 tysięcy populacji. Rzeźnia. Więc mnóstwo dni na początku zajęło mi mozolne wbijanie populacji by zbudować jakakolwiek manufę t1 czy młotkarnię (a miałem 3 tylko na początku młotkarnie...TRZY). Z łatwością w te pozostałe dni zrobiłem pełną syrenkę. Trudny event? Nie..ja tego tak nie odbieram...w najmniejszym stopniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
No więc MUSZĘ coś napisać :)
Zacznę od pokłonu dla rozkminki @chris07070707, jak rozwalić system w pętli :cool:
Ja się przyłączam do pokłonów, bo to co @chris07070707 napisał, znacząco przyspieszyło moje dochodzenie do tych wniosków - jakoś mi się to wydawało "za dobre" :), więc byłem trochę nieufny, ale zainspirowany przez wpis Chrisa pomysł hurtowego przeliczenia tylko salda przyspieszaczy po jednej pętli ostatecznie rozwiał moje wątpliwości.
Nie zgodziłbym się tylko z tym stwierdzeniem:
...oto wskazówki jakie dostałam od @chris07070707
"Losowania: 85>18>26, ewentualnie 57
Szerokim lukiem omija sie skrzynki za 142, bo zbyt duzo kosztuja."
Obiektywnie (czyli przeliczając koralowce na perły) skrzynka za 142 kosztuje właściwie tyle samo, co ta za 85, czy za 57. Być może Chrisowi chodziło o stosunek koralowców do "zawartości" skrzynek, czyli tego, co można wylosować, ale to jest już sprawa subiektywna, dla mnie pod tym względem ta skrzynka była super, bo właściwie wszystkie nagrody z niej były bardzo dobre (200 koralowców, zaklęcie portalu 33%, 30 lub 20 PW i 30% szans na nagrodę dzienną). Nie było przyspieszaczy, więc poza dniami, kiedy stanowiły one nagrodę główną, kolejność skrzynek dla mnie wyglądała raczej tak: 85>142>18>57.

Natomiast zgadzam się z tym:
Nie moge tego oczywiscie poprzec zadnymi dowodami i jest to tylko moje prywatne zdanie, ale juz od jakiegos czasu mam nieodparte wrazenie, ze IG swoim glownym zrodlem dochodu pragnie uczynic Akademie Magii, ktora w eventach tego typu jest wrecz niezbedna. Kto mial kupic ekspansje czy magiczne domki za diamenty, ten pewnie juz to zrobil i trzeba bylo szukac innych zrodel dochodu. Akademia Magii w eventach swietnie sie do tego nadaje - ciezko sie czasem oprzec, by czegos nie przyspieszyc lub nie wytworzyc, wydajac jednorazowo niewielka w sumie ilosc diaksow ;) Ziarnko do ziarnka...
Sam nawet już wcześniej pisałem "Głównym zwalniaczem jest Akademia, bo czasem są tylko przedmioty do wytworzenia dające 1-3 Mgieł i same przyspieszacze nie wystarczą, trzeba by użyć diamentów do zmiany asortymentu. I moze o to chodzi, bo już się zastanawiałem, gdzie IG chce tu zarobić, skoro raczej nikt nie będzie dokupywał brakujących koralowców przy nieskończonej pętli zadań."
Co prawda ja osobiście nie przekonałem się do płacenia diamentami za zmianę recept w Akademii, ale to przede wszystkim wynikało z tego, że i tak miałem ograniczenie ilości pętli na dzień ze względu na produkcję z manufaktur (mimo, że mam ich grubo ponad 100, może nawet ok. 150), więc nawet gdybym to zadanie przeskoczył i zebrał 15 Mgieł Wizji, to potem i tak bym czekał na jakąś produkcję, więc "taniej" mnie wychodziło poczekać na tym zadaniu. Gdybym jednak miał np. 2 razy więcej manufaktur, to pewnie bym się skusił.
 

DeletedUser1874

Guest
Co do dwóch poprzednich postów - to w pełni się z Wami zgadzam, że nie rozumiem narzekania na event "bo misje za trudne" " bo inni mają łatwiej" "bo inni przygotowali się 3 lata temu".
Wielokrotnie było mówione, jak robić misje na konflikty/prowincje/zwiady. To fakt, że ludzie którzy mają więcej miejsca mają łatwiej, ale żadne zapasy sprzed 3 lat nie mają tutaj wpływu, bo relikty czy fragmenty zaklęć można było równie dobrze pozyskać grając krócej.
Zawsze tak jest, że rozwinięci gracze mają łatwiej w eventach, bo przeskakują misje na manufaktury i warsztaty - tutaj zniknął problem długich zwiadów dla nich, dlatego nawet bardziej niż zazwyczaj bogaci stali się jeszcze bogatsi.
Dlatego tak naprawdę, jedyną realną niesprawiedliwością są te wielkości manufaktur - to już nie jest kwestia stażu gry, doświadczenia, przemyślenia i przygotowania, ani w sumie niczego innego. Zwykłego pecha w losowaniu, na które nie miało się wpływu i zapewne nikt na początku gry nigdy nie pomyślałby o tak poważnych konsekwencjach przez całą dalszą grę z tym związanych. Gdyby dało się zmienić bonusowe towary, to nawet teraz - mając mnóstwo rozbudowanych manufaktur - bym to zrobił.
Cała reszta "ciężkich" i początkowo wydawałoby się, że zaporowych misji, dało się przerobić na przyspieszaczach.
W kwestii akademii, żadnym problemem nie były koszty tworzenia przedmiotów, bo też przyspieszacze można użyć na katalizatory a fragmenty pozyskiwać z nagród w samym evencie, jedynym problemem był czas na pojawienie się nowych receptur, ale to też dało się przyspieszyć diamentami lub nieraz (gdy realną zaporą były te niesprawiedliwe manufaktury) po prostu przeczekać.
 

DeletedUser

Guest
W mojej opini ewent jest ok zrobiłem plan bez oblawiania, bo i tak mam sporo przyspieszacze i innych gadżetów po prostu nie potrzebuje tego w moim stylu gry

Ponadto system pętli albo będzie usunięty albo mocno zmieniony dlaczego?
Piszecie o zyskach firmy itd głównym zyskiem firmy z ewentu był specjalny budyneczek co podwaja zbiory z planszy oraz ewentualne zakupy materiału za gotówkę (czy to bezpośrednio czy pośrednio za/z diamentami) w przypadku takich pętli to umiera
Akademia jest jednorazowym zakupem i relatywnie tanim, budyneczek ewentowy przecież nawet nie opłaca się zbierać z planszy jak masz nielimitowany dostęp do towaru itd itp
Podsumowując na pewno jakieś zmiany będą dlatego pisałem dużo wcześniej ze będziemy ten ewent wspominać jako złoty okres :)
 
Obiektywnie (czyli przeliczając koralowce na perły) skrzynka za 142 kosztuje właściwie tyle samo, co ta za 85, czy za 57. Być może Chrisowi chodziło o stosunek koralowców do "zawartości" skrzynek, czyli tego, co można wylosować
Moze wyjasnie/uscisle, dlaczego omijalem skrzynki za 142 ;) W wyborze skrzynek w ogole nie kierowalem sie szansa na nagrody dzienne (no... prawie wcale). Dosc szybko zorientowalem sie, ze glownym silnikiem petli beda przyspieszacze i to one byly moim glownym celem nawet w dni, kiedy losowalem inne nagrody dzienne. Ich brak oznaczalby koniec zabawy. Skrzynki za 142 omijalem, bo byly za drogie. Nie za drogie w sensie zbyt wielkiego kosztu nagrody dziennej. Po prostu w nich przyspieszaczy nie bylo, a ich koszt za bardzo uszczuplal ilosc waluty dostepnej na nastepne losowania ze skrzynek za 85. Jesli masz np. 500 korali i skrzynki za 85 nie ma, to lepiej wybrac taka za 25 niz za 142, bo wiecej zostanie na przyszle losowania za 85. Pod kreska omijanie skrzynki za 142 znaczaco zwieksza ilosc przyspieszaczy wpadajacych za 85.
Akademia jest jednorazowym zakupem i relatywnie tanim
Nie chodzilo o jednorazowe koszty rozbudowy Akademii, tylko o biezace wydatki graczy na przyklad na produkcje katalizatorow (sam tak czasem robie), skrocenie czasu tworzenia, lub odswiezenie listy recept. W ten sposob na to patrzac, im dluzej event beddzie trwal, im wiecej petli gracz moze wykrecic, tym lepiej dla tworcow ;)
 

DeletedUser

Guest
Moze wyjasnie/uscisle, dlaczego omijalem skrzynki za 142 ;) W wyborze skrzynek w ogole nie kierowalem sie szansa na nagrody dzienne (no... prawie wcale). Dosc szybko zorientowalem sie, ze glownym silnikiem petli beda przyspieszacze i to one byly moim glownym celem nawet w dni, kiedy losowalem inne nagrody dzienne. Ich brak oznaczalby koniec zabawy. Skrzynki za 142 omijalem, bo byly za drogie. Nie za drogie w sensie zbyt wielkiego kosztu nagrody dziennej. Po prostu w nich przyspieszaczy nie bylo, a ich koszt za bardzo uszczuplal ilosc waluty dostepnej na nastepne losowania ze skrzynek za 85. Jesli masz np. 500 korali i skrzynki za 85 nie ma, to lepiej wybrac taka za 25 niz za 142, bo wiecej zostanie na przyszle losowania za 85. Pod kreska omijanie skrzynki za 142 znaczaco zwieksza ilosc przyspieszaczy wpadajacych za 85.

Nie chodzilo o jednorazowe koszty rozbudowy Akademii, tylko o biezace wydatki graczy na przyklad na produkcje katalizatorow (sam tak czasem robie), skrocenie czasu tworzenia, lub odswiezenie listy recept. W ten sposob na to patrzac, im dluzej event beddzie trwal, im wiecej petli gracz moze wykrecic, tym lepiej dla tworcow ;)
oczywiście zrozumiałem Twoją wypowiedź tak jaka była Twoja intencja ale też przyznam, że w tym evencie pokusiłem się o pełną rozbudowę akademii na wiochach z cudakami (na jednej full na drugiej krokczek w kierunku - może zdążę :D ). Miało to na celu zmniejszenia ilości przyspieszaczy potrzebnych w szybkim robieniu pętli zadań opartych o akademię pośrednio (np. czary) czy bezpośrednio (mgły wizji - czyli tańszego wyrobienia katalizatorów czyli wróć punkt pośredni czyli tania pętla w pętli)

Co do skrzynek najdroższych - fakt nie ma przyspieszaczy ale ja osobiście i tak ich nie biorę (odruch z innych eventów). Ja mam już wyrobiony schemat działania co do wyboru skrzynek i sprawdza się zawsze (nawet ten event gdzie przyspieszacze pomagają nie spowodował moich zmian w wyrobionym stylu) czyli pogodzenie zdobycia nagrody głównej z dziennymi.
//
I tak oddzielnie napiszę by się nie zagubiło: PATENT na ten event (a w zasadzie jedna ze sztuczek, którą wykorzystuję)
oczywiście pomaga fakt że zdobyłem wywrotki przyspieszaczy 1 godzinnych
mamy zadanie na t1 x razy 3 godzinnej produkcji. Wyprztykaliśmy się z manuf i normalnie musimy czekac 3 godziny.
Ja daję 1 czar wzmocnienia produkcji na najmocniejszą manufę i odpalam pętlę na 1 manufie
1- zdobywam korale
2- tracę 1 czar magicznej produkcji (czyli resztę mogę przepalić w akademii na zadaniowe fragmenty - jeżeli mam potrzebę lub zostawić na czasy gdy będę potrzebował się odbić surowcowo)
3-wpada mi mnóstwo surowców t1..NATYCHMIAST
pozdrawiam
ps: świetnie się to sprawdza przy innych konfiguracjach zadaniowych (produkcja 9,24,48 godzinna)

UWAGA: warto zajrzeć do IGLICY. Są tam dość łatwo do zdobycia skrzynki z których lecą fragmenty zaklęć (czyli coś przydatnego do eventu bo albo zaliczy misję zdobądź fragmenty albo coś wydacie do zdobycia mgieł wizji. )

Podpowiedź - w akademii robię wbrew pozorom budynki których nie chcę - przydają się do przepalenia z powrotem na fragmenty do zadania. To stosuję na wioskach studniowych)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3332

Guest
A ja uzbierałem 15 mgieł bez katalizatorów :p Yeaa.......... po to żeby ....... znowu dostać uzbieranie 15 mgieł (chyba 9 raz z rzędu) :D

PS. Dzięki iglicy dostałem parę katalizatorów ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@chris07070707 no nie zgodzę się o ile przyspieszanie w akademii faktycznie kosztuje diamenty to zwrot z ewentu w postaci studni to skompensuje wiec żaden zysk dla iG za to maja realne straty w tym co podałem (spadek w zakupach tego budyneczku + paczki ewentowe)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Dobrze, że za 3 dni się ten event kończy, bo mnie to już dziś normalnie znudziło. Zrobiłem 36. pętlę i już odpuściłem, to się przez tę powtarzalność stało nudne jak flaki z olejem. Teraz czekam sobie normalnie, aż się zrobi zwiad (24 godziny), potem oczywiście przez te 3 dni pewnie jeszcze parę razy zrobię tę pętlę, ale już nie użyję przyspieszaczy, choć mam ich mnóstwo, bo to jest jak kierat: ukończ 2 prowincje, przeprowadź 1 zwiad, rozwiąż 10 konfliktów, wyprodukuj ołtarze i znowu ukończ 2 prowincje i znowu i znowu...
Co za dużo, to jednak niezdrowo :)
 

DeletedUser1874

Guest
Dobra, przyznaję, że mimo tych większych manufaktur, udało mi się wreszcie dotrzeć do momentu w którym gra zaczyna delikatnie sugerować, że się za bardzo obłowiłem, nie wyświetlając mi kolejnych nagród głównych.
Wiem, że był poruszany ten temat i że można je potem otrzymać, ale czy to znaczy że mam liczyć od teraz ile pereł zdobędę czy niczym się nie przejmować i losować dalej?
 
czy to znaczy że mam liczyć od teraz ile pereł zdobędę czy niczym się nie przejmować i losować dalej?
Przede wszystkim gratuluje :)
Nie musisz niczego liczyc. @jarq napisal, ze ilosc zdobywanych perel jest zapisywana w logach i po zakonczeniu eventu wystarczy zglosic sie do supportu. Podlicza to i kolejne nagrody glowne zostana dodane do inwentarza takiego gracza wg. ich kolejnosci na liscie nagrod glownych. Ich ilosc bedzie oczywiscie zalezala od ilosci zdobytych "ponadplanowych" perel. Liczyc mozna ewentualnie tylko dla wlasnej orientacji ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3332

Guest
A u mnie rozwiązał sie problem z katalizatorami, dzieki iglicy mam ich teraz nadmiar :p

Czemu mam nieodparte wrażenie ze teraz zacznie mi wyrzucać zwiady:D
 

DeletedUser3975

Guest
Właśnie kończy się Event, uciułałam pokaźną sumkę z trzema zerami i ruszyłam "chill-out" klikając beztrosko i pewnie bo wiedziałam, że Syrena w Muszli jest moja :D
a i Artefakt do ostatniego stadium ewolucji Raju to pewniak :rolleyes: Nie myliłam się...
Wypstrykałam wszystkie koralowce jak z kbk AK nie przywiązując wagi do zawartości skrzyń i... nie tylko postawiłam 10-tkę na SR ale i wpadło mi 7 x SwM :cool:(wymienię za Bibliotekę z Iglicy XD)

eh... żeby się dało :p
 

Nusion

Kapłan
A ja "skonczylem" event, bo zabraklo... nagrod glownych. Albo zepsulem event ;) Wtf ? Po zdobyciu 6 syrenek, 54 artefaktow do nich, 11 placowek, 11 mlynow, 11 pomnikow i ilus tam studni lista nagrod glownych stala sie... pusta. @jarq, czy moglbys prosze potwierdzic, ze to zamierzone zachowanie gry, czy moze to jednak jakis blad ? W sumie nie zdziwiloby mnie, gdyby to byl rzeczywisty limit, bo w koncu ile mozna ? Dobrze przynajmniej, ze wciaz mozna losowac nagrody dzienne.
Tak, takie zachowanie gry jest poprawne. Możesz nadal zbierać perły i po zakończeniu wydarzenia zgłosić się do nas a my przeliczymy to i przyznamy zagrody zgodnie z listą od początku, czyli Artefakt, Studnia, Artefakt itd.

No i co z tego wyszło @chris07070707? Dostałeś już?
Ile syrenek Ci wpadło? I ile pętli przekręciłeś?? Pewnie nie tylko ja jestem ciekawa :)
 

Koval92

Kapłan
Właśnie wszedłem na konto Chrisa na Felyndralu...
Ja lolę.
Szacun.

To mnie na piątej zatrzymało z 3 artefaktami.
 
Do góry