• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

visit0r

Paladyn
dzieki temu ze wiele osob sie skupilo na dziwnosci aktualnego ewentu nikt nie przypomina ze oczekiwana jest kolejna rasa, po ewencie wrzuca znowu przygody ze wzgledu na ich kontrowersyjnosc i beda mieli dzieki temu kolejny miesiac luzu
 

Nusion

Kapłan
dzieki temu ze wiele osob sie skupilo na dziwnosci aktualnego ewentu nikt nie przypomina ze oczekiwana jest kolejna rasa, po ewencie wrzuca znowu przygody ze wzgledu na ich kontrowersyjnosc i beda mieli dzieki temu kolejny miesiac luzu
Ja myślę, że wrzucą najpierw wyzwania bo na becie ostatniego dnia eventu na chwilkę im się niechcący wrzuciły :) Ale zaraz wyłączyli
 

DeletedUser2153

Guest
Dziwne, na Arendyll nagroda główna pokazał się drugi raz budynek syreni raj .
 

Nusion

Kapłan
@Nusion a powiesz jeszcze czy na warsztaty czy na manu?? dziękuję z góry.
No i tu pojawia się problem ;) Na okienku przy rozpoczęciu było napisane "Craftsman Challenge" a zaliczało zbiory z manufaktur, tak jakby to były "Manufacturers Challenge".....

Może to zupełnie jakaś pomyłka była i wcale tego nie dadzą, tego nikt nie wie :)

//

Dziwne, na Arendyll nagroda główna pokazał się drugi raz budynek syreni raj .
Tak ma być, po zdobyciu 9 artefaktów pojawia się drugi Syreni raj, po kolejnych 9 artefaktach trzeci i tak bez końca

//Połączono posty: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
Kolejny raz wpadło mi 2 x prowincja, na przyspieszaczach z dzisiejszego losowania jakoś poszło, ale kolejne zadanie wypadło 12 konfliktów na mapie ( zero wolnych prowincji) lub 50 w turnieju. Ok, udało się, wojo poszło z dymem i krwią 50 konfliktów zrobione. Kolejne zadnie - zdobądź wojsko..
Taki tam śmieszek, kocham losowość, buhuaaahaa
 

DeletedUser1874

Guest
Jak dla mnie, misje na:
1) wykonanie 1 zwiadu;
2) ukończenie 2 prowincji;
3) ukończenie 10 konfliktów;
się ze sobą łączą, nawet jeśli nie zawsze występują w uporządkowanej kolejności. Podczas wykonywania samych konfliktów, zostawia się prowincję na 7/8, a przy ukończeniu prowincji wybiera się te ktore mają już najwiecej konfliktów ukończone. Przez to zwiad może być wykonywany częściej niż tylko jak misja się pojawi. Wiem, że to zależy od ilości prowincji już odkrytych, ale też równomiernego odkrywania ich na mapie - u mnie jest to ponad 3, ale poniżej 5 przyspieszeń 20h na zwiad. Przy tym ile można było tego wylosować dzisiaj, raczej nie szybko braknie mi czegokolwiek w którymś z tych zadań.

Dlatego w tym momencie zadanie na 15 mgły awansuje do rangi najbardziej upierdliwego.
Wszystkie 3 misje na manufaktury, wraz ze wszystkimi ich możliwościami, wciąż zajmują miejsce najbardziej niesprawiedliwych. Udało mi się dorzucić jeszcze kilka manufaktur stali, kosztem studni które akurat dzisiaj się skończyły i budynków produkujących manę (tych nie eventowych, w końcu jutro sobie wylosuję nowe, eventowe...). Dlatego teraz posiadam już spokojnie licząc ponad 100 manufaktur i wciąż miewam jakieś przestoje w pętli właśnie z ich powodu(nawet jeśli teraz mam aż 35 zleconych na 48h produkcje, to te nowe będą gotowe dopiero za 2 dni...). Ponadto by oszczędzić miejsce, musiałem usunąć portal tej rasy którą ukończyłem - trzymałem sam portal z uwagi na to że zostały mi jeszcze jakieś misje fabularne, będę musiał go po evencie przywrócić - niektóre budynki kulturowe, nierozbudowane antyczne cuda oraz zrobić ogólne dość spore przemeblowanie w mieście. Jestem przez to z kulturą na minusie i coraz bardziej poważnie rozważam usuwanie rozbudowanych do 32 poziomu rezydencji.
Tyle planowania i wyrzeczeń w czasie tego eventu by mieć choćby szansę znaleźć się w pobliżu tych co mają manufaktury zajmujące dwie kratki, którzy taką ilość manufaktur drewna lub marmuru zmieściliby w moim mieście, sprzed eventu, bez choćby przesunięcia jednego budynku...

Co jak co, ale uważałem za ogromną zaletę tej gry, że jakie przeszkody by się w niej nie napotykało, zawsze odpowiednie, długo oraz krótkoterminowe planowanie pozwalało sobie znacznie ułatwić drogę, jak i to, że każdy musiał przejść to samo (np. wszystkie rozdziały, misje w eventach). Przez co udawało mi się rozwijać szybciej niż większości graczy. Teraz, gdy po raz pierwszy dali event pozwalający się niesamowicie na nim obłowić i wcale nie jest pewne, że na taką skalę będzie to możliwe w kolejnych, widzę że nie zostało w nim miejsca na sprawiedliwość i równe szanse.
Żadne planowanie nie pozwoli mi i wszystkim innym znajdującym się w tej sytuacji, przeskoczyć tego, że mamy większe manufaktury. Niezależnie od tego z jakim zaangażowaniem i ile miejsca ma zamiar ktoś poświęcić, zawsze będzie na straconej pozycji przez to tylko, że gra wylosowała mu stal...
 

DeletedUser4063

Guest
OK, licytacje kto ile mant uważam za otwartą, jak Wam idzie koledzy? I taki mały offtopic-jest wysyp prawdziwków i kozaków jak są tu jacyś grzybiarze.
 

DeletedUser3332

Guest
hehe, ktoś tam wspomniał o "skrzynkach" za 85 korali, a u mnie ze WSZYSTKICH wypadły zaklecia. A wydałem juz chyba grubo ponad 10k koralowców.
 

kurosakivip

Wędrowiec
Witam mam pytanko chodzi o Syreni Raj pojawia mi się taki malutki błąd na świecie Arendyll mam 2 budynki główne pierwszy na 10 ewolucji a 2 na 8 ewolucji dostaje też bonus z Górskich Hall do tych budynków i oba dają tyle samo towarów, choć są na różnych ewolucjach a na świecie Winyandor posiadam 1 budynek Syreni Raj i Górskie Hale na poziomie 16 nie dostaje bonusu, pisałem do supportu ale brak odpowiedzi czy też macie ten sam problem, czy tylko u mnie występuje pozdrawiam.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Witam mam pytanko chodzi o Syreni Raj pojawia mi się taki malutki błąd na świecie Arendyll mam 2 budynki główne pierwszy na 10 ewolucji a 2 na 8 ewolucji dostaje też bonus z Górskich Hall do tych budynków i oba dają tyle samo towarów, choć są na różnych ewolucjach a na świecie Winyandor posiadam 1 budynek Syreni Raj i Górskie Hale na poziomie 16 nie dostaje bonusu, pisałem do supportu ale brak odpowiedzi czy też macie ten sam problem, czy tylko u mnie występuje pozdrawiam.
A nie przechodziles moze w trakcie eventu do kolejnej ery, i jeden jest np z smokow a drugi niziolkow? Tak pytam?
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Dlatego w tym momencie zadanie na 15 mgły awansuje do rangi najbardziej upierdliwego.
Wszystkie 3 misje na manufaktury, wraz ze wszystkimi ich możliwościami, wciąż zajmują miejsce najbardziej niesprawiedliwych. Udało mi się dorzucić jeszcze kilka manufaktur stali, kosztem studni które akurat dzisiaj się skończyły i budynków produkujących manę (tych nie eventowych, w końcu jutro sobie wylosuję nowe, eventowe...). Dlatego teraz posiadam już spokojnie licząc ponad 100 manufaktur i wciąż miewam jakieś przestoje w pętli właśnie z ich powodu(nawet jeśli teraz mam aż 35 zleconych na 48h produkcje, to te nowe będą gotowe dopiero za 2 dni...). Ponadto by oszczędzić miejsce, musiałem usunąć portal tej rasy którą ukończyłem - trzymałem sam portal z uwagi na to że zostały mi jeszcze jakieś misje fabularne, będę musiał go po evencie przywrócić - niektóre budynki kulturowe, nierozbudowane antyczne cuda oraz zrobić ogólne dość spore przemeblowanie w mieście. Jestem przez to z kulturą na minusie i coraz bardziej poważnie rozważam usuwanie rozbudowanych do 32 poziomu rezydencji.
Tyle planowania i wyrzeczeń w czasie tego eventu by mieć choćby szansę znaleźć się w pobliżu tych co mają manufaktury zajmujące dwie kratki, którzy taką ilość manufaktur drewna lub marmuru zmieściliby w moim mieście, sprzed eventu, bez choćby przesunięcia jednego budynku.

Od piątku zauważyłem, że w akademii zaczęły pojawiać się produkcje które daja 15 Mgły Wizji na strzała wcześniej były sporadycznie co kilka dni. Do tego pojawiły się produkcje, które nie potrzebują katalizatorów, które wcześniej też były ale mało co a teraz pojawiają się co zmiane asortymentu.

A manufaktury to mega niesprawiedliwość szczególnie jak u mnie wyskakuja zadania zrób 4x24h i za chwile zrób 9x24h i w kolejnej pętli to samo. Wszystko inne idzie przeskoczyć gładko. U mnie juz kilka resydencji poszło do kasacji i poważnie myśle o kasacji pól Niziołkowych:D
 

Eleanora2

Wędrowiec
Witam mam pytanko chodzi o Syreni Raj pojawia mi się taki malutki błąd na świecie Arendyll mam 2 budynki główne pierwszy na 10 ewolucji a 2 na 8 ewolucji dostaje też bonus z Górskich Hall do tych budynków i oba dają tyle samo towarów, choć są na różnych ewolucjach a na świecie Winyandor posiadam 1 budynek Syreni Raj i Górskie Hale na poziomie 16 nie dostaje bonusu, pisałem do supportu ale brak odpowiedzi czy też macie ten sam problem, czy tylko u mnie występuje pozdrawiam.

czy na obu światach masz bonusowy marmur? Wydaje mi się, że bonus dotyczy tylko sytuacji jeśli masz marmur jako bonusowy towar.
 
Witam mam pytanko chodzi o Syreni Raj pojawia mi się taki malutki błąd na świecie Arendyll mam 2 budynki główne pierwszy na 10 ewolucji a 2 na 8 ewolucji dostaje też bonus z Górskich Hall do tych budynków i oba dają tyle samo towarów, choć są na różnych ewolucjach a na świecie Winyandor posiadam 1 budynek Syreni Raj i Górskie Hale na poziomie 16 nie dostaje bonusu
Nie wiem tego na 100% w tym konkretnym przypadku, ale wysune pewne przypuszcznie oparte na analogicznej sytuacji z innymi budynkami z poprzednich eventow. Budynek "Sanktuarium rogu obfitosci", czyli element zestawu z eventu jesiennego dawal bonus z Gorskich Hal tylko w przypadku, kiedy podstawowy produkowany w nim surowiec (czyli marmur) byl bonusowym surowcem T1 gracza. Przypuszczam, ze w przypadku Syreniego Raju jest podobnie. Bez zagladania do Twoich miast zgaduje, ze w miescie z bonusem z Gorskich Hal Twoim bonusem T1 jest marmur (czyli podstawowy surowiec produkowany przez Syreni Raj), a na innym swiecie masz stal lub drewno.

EDIT: widze, ze ktos byl juz szybszy ;)
 

kurosakivip

Wędrowiec
Nie wiem tego na 100% w tym konkretnym przypadku, ale wysune pewne przypuszcznie oparte na analogicznej sytuacji z innymi budynkami z poprzednich eventow. Budynek "Sanktuarium rogu obfitosci", czyli element zestawu z eventu jesiennego dawal bonus z Gorskich Hal tylko w przypadku, kiedy podstawowy produkowany w nim surowiec (czyli marmur) byl bonusowym surowcem T1 gracza. Przypuszczam, ze w przypadku Syreniego Raju jest podobnie. Bez zagladania do Twoich miast zgaduje, ze w miescie z bonusem z Gorskich Hal Twoim bonusem T1 jest marmur (czyli podstawowy surowiec produkowany przez Syreni Raj), a na innym swiecie masz stal lub drewno.

EDIT: widze, ze ktos byl juz szybszy ;)
Tak jest jak piszecie tak gdzie mam marmur to dostaje bonus z Hall w 2 świecie mam bonusową stal i ni ma :( dziękuje wszystkim za pomoc pozdrawiam.
 
Do góry