• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

kurosakivip

Wędrowiec
Nie wiem tego na 100% w tym konkretnym przypadku, ale wysune pewne przypuszcznie oparte na analogicznej sytuacji z innymi budynkami z poprzednich eventow. Budynek "Sanktuarium rogu obfitosci", czyli element zestawu z eventu jesiennego dawal bonus z Gorskich Hal tylko w przypadku, kiedy podstawowy produkowany w nim surowiec (czyli marmur) byl bonusowym surowcem T1 gracza. Przypuszczam, ze w przypadku Syreniego Raju jest podobnie. Bez zagladania do Twoich miast zgaduje, ze w miescie z bonusem z Gorskich Hal Twoim bonusem T1 jest marmur (czyli podstawowy surowiec produkowany przez Syreni Raj), a na innym swiecie masz stal lub drewno.

EDIT: widze, ze ktos byl juz szybszy ;)
Faktycznie jest tak jak piszecie tam gdzie mam bonusowy marmur dostaje bonus z antycznego cudu na 2 świecie mam bonusową stal i ni ma :( dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
 

Saina

Wędrowiec
Witam :) Pewnie nie w tym temacie powinno być, ale czy nie można byłoby tej losowosci jednak trochę okroic :) Dajmy na to w zadaniu będą 3 opcje z różnymi zadaniami. Jeśli gracz wylosuje jedno z nich to w następnej turze to samo zadanie już się nie pojawi tylko pozostałe z 2 :) Pewnie nie wszystkim to by się spodobało, oczywiście zależy to od tego jakie zadania daliby w tej 3,ale byłoby to jakieś wyjście dla ślepej losowosci :) Nie byłoby podziału na pechowcow i szczęściarzy. Pozdrawiam
 

visit0r

Paladyn
Nie wiem tego na 100% w tym konkretnym przypadku, ale wysune pewne przypuszcznie oparte na analogicznej sytuacji z innymi budynkami z poprzednich eventow. Budynek "Sanktuarium rogu obfitosci", czyli element zestawu z eventu jesiennego dawal bonus z Gorskich Hal tylko w przypadku, kiedy podstawowy produkowany w nim surowiec (czyli marmur) byl bonusowym surowcem T1 gracza. Przypuszczam, ze w przypadku Syreniego Raju jest podobnie. Bez zagladania do Twoich miast zgaduje, ze w miescie z bonusem z Gorskich Hal Twoim bonusem T1 jest marmur (czyli podstawowy surowiec produkowany przez Syreni Raj), a na innym swiecie masz stal lub drewno.

EDIT: widze, ze ktos byl juz szybszy ;)
i znowu gracze ze stalą maja w plecy (tym razem ci z drewnem tez)
 

DeletedUser3332

Guest
Losowość jego mać........ znowu 15 mgły wizji, 2 katalizatory w magazynie a do tworzenia same rzeczy za min 5 katalizatorów. Co do #&&#& :mad:
 

DeletedUser1874

Guest
Właśnie, widzę że coraz to ciekawsze fakty wychodzą xd
Gracze z marmurem nie tylko mieli o połowę prostszy event to jeszcze więcej towarów mają z tego Raju.
Sugeruję w tej nowej rasie też wprowadzić budynki o losowej wielkości... czy jeszcze coś co pozwoli już całkiem pozbyć się z gry większości graczy ze stalą... xd
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Od piątku zauważyłem, że w akademii zaczęły pojawiać się produkcje które daja 15 Mgły Wizji na strzała wcześniej były sporadycznie co kilka dni.
Też mam takie wrażenie, że częściej się pojawiają takie produkcje, wcześniej miałem takie sytuacje, że w rzucie były wyłącznie artefakty za 1-5 Mgieł, a teraz chyba nie ma rzutu, żeby nie było takich "grubych" produkcji - teraz na przykład mam nawet dwie naraz do wyboru: Tartak Many (23 Mgły) i Kupca Festiwalowego (28 Mgieł).
Tylko, że jest i ciemna strona takiej "poprawy" - ponieważ te produkcje są przesadzone w drugą stroną, zżera więcej Katalizatorów, niż by było trzeba do 15 Mgieł :(
 

DeletedUser3575

Guest
Właśnie, widzę że coraz to ciekawsze fakty wychodzą xd
Gracze z marmurem nie tylko mieli o połowę prostszy event to jeszcze więcej towarów mają z tego Raju.
Sugeruję w tej nowej rasie też wprowadzić budynki o losowej wielkości... czy jeszcze coś co pozwoli już całkiem pozbyć się z gry większości graczy ze stalą... xd
Myślę, że niedługo wprowadzą na rynku wycenę 2:1 marmuru w stosunku do stali. Nawet mnie to nie zdziwi.
 

Eleanora2

Wędrowiec
Też mam takie wrażenie, że częściej się pojawiają takie produkcje, wcześniej miałem takie sytuacje, że w rzucie były wyłącznie artefakty za 1-5 Mgieł, a teraz chyba nie ma rzutu, żeby nie było takich "grubych" produkcji - teraz na przykład mam nawet dwie naraz do wyboru: Tartak Many (23 Mgły) i Kupca Festiwalowego (28 Mgieł).
Tylko, że jest i ciemna strona takiej "poprawy" - ponieważ te produkcje są przesadzone w drugą stroną, zżera więcej Katalizatorów, niż by było trzeba do 15 Mgieł :(

U mnie jest na odwrót : od kilku dni mam samą drobnicę. Muszę zrobić 3 - 4 receptury aby zdobyć 15 mgieł.
 

Koval92

Kapłan
Jutro ulepszam 4 syrenkę na 10 poziom. Mgła wizji mnie już zatrzymała. Mimo wszystko nie spodziewałem się takiego obfitego w nagrody eventu.]

Z tym nowym rozdziałem to nie wiadomo jeszcze co będzie bo na becie mi ktoś pisał, że są z nim troszkę do tyłu przez iglicę.

dzieki temu ze wiele osob sie skupilo na dziwnosci aktualnego ewentu nikt nie przypomina ze oczekiwana jest kolejna rasa, po ewencie wrzuca znowu przygody ze wzgledu na ich kontrowersyjnosc i beda mieli dzieki temu kolejny miesiac luzu

Pod koniec konstruktów jeden z doradców mówi do gracza "Constructs said that Unur is again one fertile land. Do you also feel a need to visit your old home again? " , czyli w szybkim tłumaczeniu - "Konstrukty mówiły, że Unur jest znów żyzną krainą. Czy ty też czujesz potrzebę odwiedzić znów swój stary dom?"

Wg graczy z bety sugeruje to, że rozdział 15 będzie polegać na wprowadzeniu mechaniki z Forge of Empires, czyli takiej jakby mini-kolonii (tam się to nazywa cultural settlement) , którą można mieć tylko jedną na raz i przechodzi się ją od początku do końca, aż jest "ukończona" . Wtedy gracz zyskuje 100% zaufania jej mieszkańców i dostaje nagrody i może wybrać nową (i tak w kółeczko od nowa) .

W FoE obecnie mają dwie do wyboru, wikingów i feudalną japonię.
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Cultural_Settlements

Czy wprowadzą takie coś do elvenaru? Jeśli tak to miejmy nadzieję, że w bardziej permanentnym charakterze...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3332

Guest
A ja potrzebuje jeszcze 6 mgieł, a wali mi właśnie samymi produkcjami za >15 mgieł i min 6 katalizatorów :mad:
 

Koval92

Kapłan
A ja potrzebuje jeszcze 6 mgieł, a wali mi właśnie samymi produkcjami za >15 mgieł i min 6 katalizatorów :mad:

A to mi cyklicznie to samo.
Zadania "ukończ 2 prowincje" nie widziałem daawno a "10 walk" to już w ogóle antyk. Co chwila 15 mgieł jakby gra doskonale wiedziała, że tego nie zrobię :D
 

DeletedUser2264

Guest
Losowość jego mać........ znowu 15 mgły wizji, 2 katalizatory w magazynie a do tworzenia same rzeczy za min 5 katalizatorów. Co do #&&#& :mad:
Jeśli zabrzmi to cynicznie to celowo :) mamy przecież tyle przyspieszaczy, a i studnie robią z nas bogaczy, więc można diaksami sypnąć, a w akademii jest nawet tanio :D
 

DeletedUser4262

Guest
Szczyt szczęścia - wykonaj produkcję 48h w manufakturze - myślę dobrze później będzie łatwiej :)
Nic z tego IG czuwa
7 x produkcja 24h bezpośrednio po niej
MASAKRA
Choć prawdę powiedziawszy początkowo dobrze losowało
 

DeletedUser2264

Guest
kolejny raz 2 x prowincja, a zaraz potem 10 konfliktów, nie mam prowincji dostępnej, nawet pół bo właśnie, przed chwilką puściłam wszystkie przyspieszacze. Teraz mam dwie opcje, zapłacić 2,5k diaksów za przyspieszenie kolejnych prowincji, albo zaczekać do jutrzejszego eventu, 34h w plecy. Urlop od eventu, spoko.
Jednak nie opuszcza mnie wrażenie, że ten event jest: 1. bardzo, bardzo nieprzemyślany, albo wręcz: 2. odwrotnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
kolejny raz 2 x prowincja, a zaraz potem 10 konfliktów, nie mam prowincji dostępnej, nawet pół bo właśnie, przed chwilką puściłam wszystkie przyspieszacze. Teraz mam dwie opcje, zapłacić 2,5k diaksów za przyspieszenie kolejnych prowincji, albo zaczekać do jutrzejszego eventu, 34h w plecy. Urlop od eventu, spoko.
Jednak nie opuszcza mnie wrażenie, że ten event jest: 1. bardzo, bardzo nieprzemyślany, albo wręcz: 2. odwrotnie.
bardzo przemyslany, jest argumentem przeciwko zwiekszeniu ilosci ekspansji z mapy, IG nigdy sie nie zgodzi dac ludziom nagle po 10-20 ekspansji
 

DeletedUser1874

Guest
Szczerze chciałbym wierzyć w to, że z tym że rzucili tak wiele misji na manufaktury, które nie są sprawiedliwe, było tylko ich niedopatrzeniem. Teraz oczywiste jest, że mogli zamiast tego dać warsztaty lub jeszcze inaczej to rozwiązać, pytanie czy również dla twórców eventu.

Nawet 40 manufaktur, zajmujących w sumie z drogami 200 kratek, na misje 48h to za mało, gdy ma się przyspieszenia na prowincje (wylosowałem ich chyba ze 150 wtedy)... Gdybym tylko mógł ustawić 80 manufaktur na tej samej powierzchni, jak ta druga połowa graczy xd

bardzo przemyslany, jest argumentem przeciwko zwiekszeniu ilosci ekspansji z mapy, IG nigdy sie nie zgodzi dac ludziom nagle po 10-20 ekspansji

Też o tym pomyślałem w kontekście tego eventu. To fakt, że na pewno nigdy nie spowodują nagłego zwiększenia ekspansji dostępnych w ten sposób. Zresztą i bez tego ludzie mieli już setki prowincji powyżej ostatniej za którą dostaje się ekspansję. Dlatego jeśli jeszcze jakieś ekspansje z prowincji dodadzą to już raczej nie co 10, tylko co 50... albo po prostu dodadzą jedną max dwie na raz, to wtedy już nie będzie wielkiej różnicy dla wielu czy będą one co 10 czy więcej.
Ale za to jak wiele boskich ziaren pozwala nam to produkować xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3332

Guest
Jaki teraz ma być turniej? Bo mi się właśnie skończyły relikty pyłu na budowę katalizatorów :eek:
 

Koval92

Kapłan
Jaki teraz ma być turniej? Bo mi się właśnie skończyły relikty pyłu na budowę katalizatorów :eek:

zwoje, idzie po kolei listą surowców w dół, magiczny pył dopiero za 3 tygodnie we wtorek 10 września

Też o tym pomyślałem w kontekście tego eventu. To fakt, że na pewno nigdy nie spowodują nagłego zwiększenia ekspansji dostępnych w ten sposób. Zresztą i bez tego ludzie mieli już setki prowincji powyżej ostatniej za którą dostaje się ekspansję. Dlatego jeśli jeszcze jakieś ekspansje z prowincji dodadzą to już raczej nie co 10, tylko co 50... albo po prostu dodadzą jedną max dwie na raz, to wtedy już nie będzie wielkiej różnicy dla wielu czy będą one co 10 czy więcej.
Ale za to jak wiele boskich ziaren pozwala nam to produkować xD

Od 15 rozdziału wzwyż jedna dodatkowa ekspansja z prowincji ponad limit obecny będzie odblokowywana co rozdział, a mapa zostanie powiększona "kiedyś". Tyle jest 100% pewnych informacji, reszta nie wiadomo.
 

DeletedUser1874

Guest
Od 15 rozdziału wzwyż jedna dodatkowa ekspansja z prowincji ponad limit obecny będzie odblokowywana co rozdział, a mapa zostanie powiększona "kiedyś". Tyle jest 100% pewnych informacji, reszta nie wiadomo.

Jeśli tak to pewnie bez różnicy co ile prowincji będzie ta kolejna ekspansja. I tak grając bez postojów od początku odblokuje się wszystkie obecne do ukończenia konstruktów. W sumie jedyna różnica dla tych, którzy jeszcze nie ukończyli konstruktów, a już osiągnęli obecny limit. Bo pozostałym to bez różnicy czy dostaną dodatkową ekspansję w badaniach czy prowincjach.
Tak poza tym to zastanawia mnie, że skoro zrezygnowano w ostatnich rozdziałach z zaawansowanego zwiadu w pierwszym badaniu, a prostych pomysłów na bonusy dla antycznych cudów jest coraz mniej, to czy nie wymyślą cudu skracającego zwiad. Gdyby był dopiero od 15 rozdziału, w którym już i tak się ma wszystkie ekspansje z prowincji, to by lekko wzmacniał poprzednie cuda, zapewniające bonusy za zwiad, bo teraz lekko tracą one wartość przy takim czasie pojedynczego zwiadu.
 
Do góry