• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o nadchodzących zmianach w turnieju.

BlossomValvi

Łucznik
Kolejny krok w usuwaniu niepożądanych praktyk …

@jarq czy nadal na dany turniej będą używane podbite prowincje danego typu No. Turniej stali - podbite prowincje stali z różnymi reliktami czy tez inne podbite prowincje będą brane pod uwagę?
Jak to zostało rozwiązane? Jaki będzie limit?
 

kikimora

Rozbójnik
mnie osobiście ta zmiana ni ziębi ni grzeje jeżeli chodzi o relikty. Ale jednak mi sie nie podoba. Niby łatwiej będzie zapanować nad ilością reliktów w zwykłych wioskach (nie trzeba będzie czekać całego cyklu na dane relikty -> szczególnie istotne w produkcji katalizatorów czy wbijaniu % do produkcji, co może być kłopotliwe zwłaszcza na początku przygody z grą), ale iglicowe stracą trochę pary z silnika...
pytanie też jak sie beda rozkładać inne nagrody czyli książeczki i czary oczywiście.... oby tylko nie wpadli na genialny pomysł, aby tu kurek przykręcić i dla "równowagi" uszczęśliwić nas runami :eek:
 

Nusion

Kapłan
pytanie też jak sie beda rozkładać inne nagrody czyli książeczki i czary oczywiście.... oby tylko nie wpadli na genialny pomysł, aby tu kurek przykręcić i dla "równowagi" uszczęśliwić nas runami
Spokojnie, nie ma możliwości dostać mniej choćbyś nie wiem jak kombinowała. PW zostały rozdzielone i część poprzesuwana została "w dół" czyli do wcześniejszych gwiazdek

EDIT
Tak będą teraz rozłożone PW w turnieju

1633006284694.png
 
Ostatnia edycja:

Magyrna

Zwiadowca
Czyli wioski iglicowe nie grają turnieju (max 6 prowincji dla szczęściarzy z dobrym rozkładem bonusów 1 raz na cały cykl to nie jest granie turnieju moim zdaniem), chyba, że się przerobią na iglicowo-turniejowe. Trochę smutek.

Edit: policzyłam i max można zrobić 6 prowincji iglicówką z bonusem stal+kryształ na turnieju zwoju... No lipa generalnie)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Czyli wioski iglicowe nie grają turnieju (max 4 prowincje to nie jest granie turnieju moim zdaniem), chyba, że się przerobią na iglicowo-turniejowe. Trochę smutek.
Tutaj to już wszystko będzie zależało od indywidualnego podejścia. Albo będzie się w Iglicówkach robiło samą iglice (tak jak to było zresztą w założeniach tego typu bractw) lub jak piszesz część graczy nadal będzie robić iglice i turnieje. Choć pewno te typowe wioski iglicowe z 3 rozdziału pozostaną wyłącznie przy iglicy.
 

Zabije

Zwiadowca
Tutaj to już wszystko będzie zależało od indywidualnego podejścia. Albo będzie się w Iglicówkach robiło samą iglice (tak jak to było zresztą w założeniach tego typu bractw) lub jak piszesz część graczy nadal będzie robić iglice i turnieje. Choć pewno te typowe wioski iglicowe z 3 rozdziału pozostaną wyłącznie przy iglicy.
Nie. Ja robię iglicę i turniej zawsze na maxa. I mimo posiadania max bonusu produkcji dalej jest łatwo :)
 
Tak, mielismy dzisiaj w bractwie dyskusje na ten temat. Jesli ktos w trakcie tworzenia wioski iglicowej nie rozpedzil sie zbytnio z badaniami i ze stawianiem ekspansji, to nawet z bonusem 700% mozna dac sobie rade zarowno w Iglicy, jak i w turnieju, przy czym turnieje robi sie w takiej wiosce raczej surka, bo przy bonusie 700% wojska stracza wprawdzie na Iglice, ale na turniej juz za wiele nie zostaje :)
Ja mimo to preferuje minimalistyczne iglicowki, w ktorych w ogole nie robi sie turnieju i ktorych obsluga zabiera naprawde bardzo niewiele czasu :) Przy tych ilosciach PW, ktore wpadaja w miastach glownych z roznych budynkow, o turniejach nawet nie wspominajac, robienie turniejow w iglicowkach i jakies, hmmm..., pozniejsze transakcje, nie sa warte poswiecanego na to czasu :) W nowych warunkach mozna sie oczywiscie zdecydowac na dalsze robienie turniejow i podwyzszanie bonusu, jednak trzeba sie liczyc z tym, ze biezaca obsluga takiej wioski bedzie juz kosztowac znacznie wiecej czasu. Trzeba bedzie zadbac o odpowiednia produkcje surowcow, nie wspominajac nawet o dosc czestym zagladaniu do wioski, bo w przeciwienstwie do minimalistycznych wiosek nie za bardzo bedzie mozna sobie pozwolic na przerwy w szkoleniu wojska.
 

Charlene

Szef kuchni
hue hue wprost rewelka,na 20 prowincji zdobyłem kilka sztuk reliktów drewna w turnieju drewna,hahahahaha.
Powinni zmienić nazwę na "UNIWERSALNY".
W sumie racja, teraz po zmianach to nie bardzo można nazwać turnieje po staremu, typu marmuru, pyłu, bo i tak się dostaje wszystkie relikty, aleee liczba zdobytych prowincji danego rodzaju jest różna, więc w jednym turnieju masz np. max 45 prowincji a z innego rodzaju już 55, więc nazwa może zostać ze względu na rodzaje prowincji, które mamy zdobyte.
 

Nusion

Kapłan
hue hue wprost rewelka,na 20 prowincji zdobyłem kilka sztuk reliktów drewna w turnieju drewna,hahahahaha.
Powinni zmienić nazwę na "UNIWERSALNY".
Teraz mamy przecież turniej pyłu nie drewna ;)
Ale tak, teraz w każdym turnieju są różne relikty. W obecnym turnieju w pierwszej prowincji są relikty pyłu, w drugiej klejnotów itd., więc przy 20 prowincjach relikty drewna dostałeś tylko w prowincji 5 i 14.
Jednak nadal jest to turniej pyłu, bo robimy tylko nasze odkryte prowincje pyłu i przeciwnicy się nie zmienili, są tacy sami, jak i wcześniej byli w prowincjach pyłu. Również ze zdobytych przez bractwo skrzynek turniejowych dostaniemy też tylko relikty pyłu.
 

BlossomValvi

Łucznik
Takie pytanie miały być zmienione koszta zaklęć, nie widzę żadnej zmiany u mnie (epoka kupcy) mam nadal tą sama ilość reliktów, czas i jak i rodzaj. Na czym ma ta zmiana polegać i od której epoki?
 
Ostatnia edycja:
Do góry