• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o nowej rasie Ambasady

Koval92

Kapłan
Nowy rozdział. Rasy stare. :D :D
Szybko poszło to testowanie, przegapiłem ogłoszenie o nowej rasie. Fajnie ;) Miłego robienia wszystkim ;)
 

Hassano

Łucznik
Jest szansa na widok budynków rasowych jak musza być ustawione na max produkcji i czy da sie rase przejść na zyskach portalowych jak do tej pory??
 

Koval92

Kapłan
Jest szansa na widok budynków rasowych jak musza być ustawione na max produkcji i czy da sie rase przejść na zyskach portalowych jak do tej pory??
1587149568543.png

bez zysków portalu z 4-5 budynków produkcyjnych każdego z 3 typów to minimum, dodatkowo po 1 ambasadzie każdej i portal
Tutaj to zmieściłem na przestrzeni 25x19

Możesz dostawić więcej jeżeli masz miejsce. Zyski portalu na pewno bardzo pomogą
Muszą te produkcyjne dotykać albo innych produkcyjnych albo ambasady, a krągi medytacyjne muszą dotykać portalu albo same siebie. Chociaż jeden z nich musi łączyć resztę z portalem.

Trzeba też zauważyć, że krągi medytacyjne są badane w późniejszej fazie rozdziału niż budynki wróżek i krasnoludów.
 

Hassano

Łucznik
Elvenarów objechałem tylko na 4 lv sali obrad i na samych zyskach. Ani razu nie wyprodukowałem tego badziewia które było potrzebne do badań. Pytam po prostu czy w drzewku są potrzebne tylko surowce które dadzą mi zyski czy coś namieszali że zysk nie daje tego co da budynek a jest to potrzebne do badań.
 

visit0r

Paladyn
Elvenarów objechałem tylko na 4 lv sali obrad i na samych zyskach. Ani razu nie wyprodukowałem tego badziewia które było potrzebne do badań. Pytam po prostu czy w drzewku są potrzebne tylko surowce które dadzą mi zyski czy coś namieszali że zysk nie daje tego co da budynek a jest to potrzebne do badań.
jak zyskami portalu produkowales projekty lub konstrukty produkowane w budynkach rasowych ktore zatrzymaly spora ilosc osob na dosc dlugi czas?
 

DeletedUser3033

Guest
hmm to jedyna rasa do jakiej w badaniach nie mam większych zastrzeżeń
jeszcze tylko 15 ras do poprawy i można grać ;)
 

DeletedUser3983

Guest
Czy wir (cud) z 15 rozdziału przyda się w nowej rasie?
 

Koval92

Kapłan
Czy wir (cud) z 15 rozdziału przyda się w nowej rasie?

Wir jest pod jechanie zyskami portalu bo im większa pojemność portalu tym większą wartość ma te 5-50% z zysków.
Jeżeli nie jedziesz zyskami portalu albo masz ich od groma i nie musisz ich oszczędzać, spokojnie dasz sobie radę bez niego.

Jedynie powiększenie produkcji żywych towarów się przydaje. Kiedyś te bonusy się mnożyły, obecnie się dodają (+140% z zakrzywienia i +80% z wiru maksimum do bazowych 100% produkcji). Nie są to duże ilości bo zwiększenie produkcji żywych towarów nie bierze pod uwagę bonusu reliktów tylko stałą wartość
(750 w manufakturach 1 sortu na poziomie 31, od tego wyciąga te procenty).
 

blazius1

Paladyn
Czyli uniwersalna i optymalna taktyka to jechanie Zyskami Portalu z postawionym Wirem.
Nawet jeśli system produkcji osady ponownie nie pozwoli wszystkich nauk oblecieć Zyskami.
Wprawdzie przycięli nam Placówki, ale Zyski nie są problemem bo Placówkę wbudowano w Ognistego. Tak, jakby Ognisty był za słaby bez tej Placówki.
 

Koval92

Kapłan
Czyli uniwersalna i optymalna taktyka to jechanie Zyskami Portalu z postawionym Wirem.
Nawet jeśli system produkcji osady ponownie nie pozwoli wszystkich nauk oblecieć Zyskami.
Wprawdzie przycięli nam Placówki, ale Zyski nie są problemem bo Placówkę wbudowano w Ognistego. Tak, jakby Ognisty był za słaby bez tej Placówki.

Czasem lecą te pszczoły z iglicy które robią za 2 placówki.
No i mamy feniksa i polarnego, oba dają zyski 5%.
Oczywiście są też "słynne" zyski 50% z ostatniego bossa w iglicy których większość nienawidzi :p
 

blazius1

Paladyn
Dlatego wspominam jedynie o Ognistym. Po bażantowym evencie Ognistego mają już prawie wszyscy na najwyższym poziomie.
Jeśli ktoś go ma już w dość wczesnej epoce (w Konstruktach chyba?, dużo wcześniej niż my), to produkuje Zyski i spokojnie przejdzie przez najwyższe epoki tylko dzięki Ognistemu. Problem z Zyskami i ze stawianiem dużych Osad ma rozwiązany.

Chyba że ten ktoś przegapił tę kwestię z receptami i wyszedł z Eventu bez Ognistego, albo bez szansy na Ognistego za rok. Zyski Portalu to droga na skróty i ten Wir trzeba po prostu postawić.

Niektórzy mają zapas 9 artefaktów i Polarnego do postawienia, gdyby tego wszystkiego było mało. I tu wracamy do tego samego wniosku co w wątku obok - że Miśki są OP i nie należy ich już dodawać do gry. Bo żeby było zabawnie to Polary tez mają wbudowaną Placówkę.

W każdym razie te Zyski w Iglicy są wyłącznie tylko po, żeby nas denerwować.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Rozdziały niestety nie dodają wystarczającej ilości ekspansji, żeby dalej dodawać nowe budynki ewolucyjne.
Jeżeli prędko nie dodadzą jakiejś opcji teleportacji ich, choćby rzadkim, osobnym zaklęciem, to będzie słabo.
Ludzie przestaną stawiać nagrody które zdobyli a to sprawi, że 90% gry nie będzie miało sensu.

Albo po prostu wkurzą się i zaczną kasować ewolucyjne z miast bo nie ma opcji.

W 16 rozdziale budynek pod manę (Świątynia Spokoju) jest słabszy od Akweduktu z 14 rozdziału w przeliczeniu na kratkę ^^
Ten za 3800 diamentów też nie urywa niczego, tylko o 500 pop i 600 kult lepszy od "Badań", budynku premium z rozdziału 14.
Kto miał "badania" postawione ten dalej ma świetny pop/kult.

Po wielu rozdziałach z magicznymi budynkami za 1400 diamentów, w 16 rozdziale cena idzie niestety w górę do 2000 za rezydkę/warsztat. 1800 na promocji.
Na szczęście dzięki iglicy nie trzeba ich już kupować.
 

ScandalousJac

Wędrowiec
zysk portalu to jest to mam 1500 a drugie tyle do dostawienia od 11 ukladu gram tylko na tym
//
koval jestem tu nowy ale masz duzego zwolennika we mnie jestem graczem ze sredniej polki czyli cos o tej grze wiem

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
tak w skrócie to tu nie bardzo jest co komentowac. Rozdział zupełnie bez pomysłu. Nie wnosi nic nowego do rozgrywki. Obowiązkowe powiększenia oddziałów są nieporozumieniem. Zaproponowane cuda to jakiś żart w obliczu powszechnej opinii "ranking-sranking". Nuda panie, nuda...
 

blazius1

Paladyn
Jedyne zaskoczenie to że te nauki są tanie w porównaniu do Elvenarów. Szybko drzewko przelecimy.

Cudy sa mocne co drugą epokę. Taka świecka tradycja, więc teraz wypadło że są słabsze i wręcz nieciekawe.
 

Koval92

Kapłan
Zgadzam się w 100%, cuda tragiczne. Jeszcze ta "arena turniejowa" ujdzie bo przynajmniej wojsko robi które jest przydatne do iglicy i turnieju zwojów, ale ten drugi to totalnie zbędny jak ktoś się nie ściga o punkty rankingowe.

Jak można dać efekt 1-6 PW do cudu z 16 rozdziału... No ale dają co im wpadnie do głowy bo od pół roku już się nie przejmują naszą opinią.
Trzymam kciuki za cud z przyszłości dający kwitnące księżniczki.
Coś mi mówi, że w 17 rozdziale przy ewentualnym połączeniu orki/leśne elfy będzie cud produkujący księżniczki, a w 18 rozdziale, przy ewentualnym powrocie niziołków i czarowników będzie cud tworzący żaby. Od orków może być cud tworzący leśnych strażników a od amunów ciężkie jednostki (może valorów?)
 

Hassano

Łucznik
Kurde dalej nie odpowiedzieliście :D:D czy na zyskach da sie zrobić drzewko badań czy np jak w elvenarach połowa była na produkcji z budynków które nie wchodzą w skład zysku i trzeba i tak postawić całego kolosa
 

DeletedUser2262

Guest
Kurde dalej nie odpowiedzieliście :D:D czy na zyskach da sie zrobić drzewko badań czy np jak w elvenarach połowa była na produkcji z budynków które nie wchodzą w skład zysku i trzeba i tak postawić całego kolosa
Aż do samego końca drzewka potrzebne są elementy z produkcji rasowej której nie da się zastąpić Zyskami Portalu. W Elvenarach potrzeba było ok 1500-1800% ZP, natomiast w Ambasadach wystarczy już tylko ok. 1000% - generalnie potrzeba baaaaardzo dużo wolnego miejsca w mieście na baaaaaardzo długi czas.
 

blazius1

Paladyn
Te cudy dla graczy rankingowych też nieciekawe. Postawią obydwa, podniosą do 30 poziomu i i zorganizują się w Iglicy (jeśli dotąd nie robili całej). Jeśli wszyscy zainteresowani zrobią to mniej więcej w pierwszym tygodniu po poniedziałku, czyli możliwie szybko przed zakończeniem pierwszych turniejów i iglic, to w rankingu nic się nie pozmienia. Progress w rankingu będzie u wszystkich stały i taki sam. Czyli nic ciekawego się nie stanie. To tak samo jak z Tronami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry