• Drogi czytelniku forum,

Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o nowym rozdziale - Potęga Muzyki

Nusion

Kapłan
Mam pytanie ile trzeba postawić zespołów każdego rodzaju do podniesienia gaju na 4 lvl ?
po 6 sztuk z każdego

No chyba, że ktoś ma Wir Magazynujący na poziomie 14+, wtedy wystarczy podnieść portal na 3 poziom, żeby ukończyć rasę (wystarczająca pojemność portalu do ukończenia badań). I wtedy potrzeba po 3 z każdego zespołu.

Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Korzystając z tego, że wystarczy podnieść Gaj Harmonii na 3lvl przy Wirze na 14 poziomie, można zaoszczędzić sobie drastycznej przebudowy miasta. Wystarczy używać portalówek i mieć lekki zapas teleportów :)
Stawiamy zespoły i po budowie chowamy je do magazynu. Robimy to tak długo aż nazbieramy ich tyle co pozwoli nam podnieść Gaj Harmonii na 3 poziom. Jak już je nazbieramy chowamy do magazynu wszystkich wytwórców robiąc sobie miejsce na wystawienie nazbieranych zespołów, Po rozbudowie gaju usuwamy zespoły. Używając portalówek nie będziemy ich potrzebować a, że mamy wir na 14lvl to nie musimy gaju podnosić już na 4 poziom :) wtedy wracają wytwórcy i kończymy rasę :D

Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Korzystając z tego, że wystarczy podnieść Gaj Harmonii na 3lvl przy Wirze na 14 poziomie, można zaoszczędzić sobie drastycznej przebudowy miasta. Wystarczy używać portalówek i mieć lekki zapas teleportów :)
Stawiamy zespoły i po budowie chowamy je do magazynu. Robimy to tak długo aż nazbieramy ich tyle co pozwoli nam podnieść Gaj Harmonii na 3 poziom. Jak już je nazbieramy chowamy do magazynu wszystkich wytwórców robiąc sobie miejsce na wystawienie nazbieranych zespołów, Po rozbudowie gaju usuwamy zespoły. Używając portalówek nie będziemy ich potrzebować a, że mamy wir na 14lvl to nie musimy gaju podnosić już na 4 poziom :) wtedy wracają wytwórcy i kończymy rasę :D
Serio chce się komuś marnować 7100 AW na nie potrzebnego cudaka, tylko po to, żeby skończyć rasę? Poza tym o jakiej drastycznej przebudowie mowa? Osada zajmuje mniej więcej tyle, ile w innych zaawansowanych rozdziałach.
Zrzut ekranu 2022-09-18 o 12.36.55.png

Tajniakos

Paladyn
@Charlene coś co dla Ciebie jest niepotrzebne nie oznacza, że dla kogoś innego potrzebne nie będzie, to po pierwsze.
Po drugie na grafice przedstawiłaś tylko budynki rasowe które muszą bezpośrednio lub pośrednio stykać się z portalem. Skrzętnie przy tym pominęłaś budynki rasowe produkcyjne... też trzeba mieć ich najmniej po 3szt + manufaktury do, których muszą przylegać...one miejsca w mieście nie potrzebują?

Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
@Charlene coś co dla Ciebie jest niepotrzebne nie oznacza, że dla kogoś innego potrzebne nie będzie to po pierwsze.
Po drugie na grafice przedstawiłaś tylko budynki rasowe które muszą bezpośrednio lub pośrednio stykać się z portalem. Skrzętnie przy tym pominęłaś budynki rasowe produkcyjne... też trzeba mieć ich najmniej po 3szt + manufaktury do, których muszą przylegać...one miejsca w mieście nie potrzebują?
Przecież produkcyjne nie mają niczego wspólnego z portalem, więc po co miałam je tu ładować? Wystarczy je zestawić z 1 poziomem manufaktury. Nie mają też nic wspólnego z Wirem, bo rozchodzi się o te zespoły, których trzeba trochę postawić i Wir miałby być jakąś tam alternatywą dla ich budowania.

Charlene

Szef kuchni
Proste 2 pytania...retoryczne :) Są to budynki rasowe? Zajmują miejsce w mieście? Więc co starasz się zanegować z mojego postu?

Mają i to wiele... Bez nich nie rozbudujesz portalu.
Twierdzisz, że trzeba robić drastyczną przebudowę miasta a tak wcale nie jest. Proponujesz rozwiązanie, które pożera AW, ziarna, surowce, czas na rozbudowę i nie wnosi nic innego niż przejście rasy i moim zdaniem nie jest to jakiś game changer. Budynki produkcyjne to nie zespoły… To zespoły są potrzebne do ulepszeń a nie produkcyjne, które muszą się stykać z manufakturą.

Andrzej M

Rycerz
Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się co u Was znaczy skrót "AW" , bo dla mnie to antyczna wiedza i do czego tej antycznej wiedzy potrzeba w rozbudowie budynków portalowych i dlaczego nie można tego zamienić na punkty wiedzy z paska postępu :)

Tajniakos

Paladyn
Twierdzisz, że trzeba robić drastyczną przebudowę miasta a tak wcale nie jest. Proponujesz rozwiązanie, które pożera AW, ziarna, surowce, czas na rozbudowę i nie wnosi nic innego niż przejście rasy i moim zdaniem nie jest to jakiś game changer. Budynki produkcyjne to nie zespoły… To zespoły są potrzebne do ulepszeń a nie produkcyjne, które muszą się stykać z manufakturą.
@Charlene Zaczynasz mnie irytować swoją postawą bo nie jesteś laikiem w tej grze a delikatnie mówiąc piszesz teraz bzdury i wprowadzasz innych w błąd ;) Nie mi i nie Tobie jest decydować czy i postawienie jakiego cudaka jest opłacalne i dla kogo. Z uporem maniaka starasz się tu teraz udowadniać nieopłacalność stawiania i rozbudowy Wiru. Nie uważasz, że jest to indywidualna sprawa każdego gracza?, co stawia u siebie w mieście i do jakiego poziomu sobie to podnosi? Strategię zostaw każdemu do indywidualnej oceny.
Ja swoim postem wskazałem możliwość obejścia konieczności usuwania z miasta budynków, które na tym etapie gry mają bardzo duży wpływ na ilość zbieranego co 3h unurytu u kupca. Wskazałem sposób z użyciem Wiru ale można to zrobić i bez niego... wystarczy uzbierać tylko kilka Zespołów więcej. Nikogo nie wprowadziłem w błąd w przeciwieństwie do Ciebie... W XX rozdziale mamy 6 budynków rasowych a nie 3 co starasz się tu udowadniać! Trzy rodzaje budynków produkcyjnych (Wytwórcy), które mają wpływ na rozbudowę portalu o której wspomniałem w swoim poście oraz trzy rodzaje zestawów, które muszą stykać się bezpośrednio bądź pośrednio z portalem o których też wspomniałem. Moja metoda polega na chwilowej podmianie budynków. Obojętnym jest czy będzie to rozbudowa portalu na 3lvl z Wirem czy na 4lvl bez wiru. Metoda ta ma na celu zyskanie miejsca nie kosztem budynków mających wpływ na produkcję kupca, której wysokość zależna jest od ilości pracującej populacji.
Jednocześnie podkreślam, że budynki produkcyjne są częścią budynków rasy i w mieście nie lewitują ;) Zajmują fizycznie sporo w nim miejsca co starasz się cały czas zakłamywać, minimalizując ich rolę w mieście. Bez ich produkcji zapomnij o ulepszeniu portalu.

budynki Rasa XX.jpg
i choć byś zaklinała tu rzeczywistość to tego tu nie zmienisz a twierdząc inaczej tkwisz uparcie w błędzie jednocześnie wprowadzając w błąd innych... Nie prościej przyznać się do błędu? Czy lepiej jest uparcie w nim tkwić?

Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Dziękuję za wyliczenia w poprzednich wpisach co do opłacalności Zbrojowni, dzięki temu przestrzegłem się przed ich rozbudową w tym rozdziale.
Wiru nie mam, więc będę przechodził rasę w tradycyjny sposób - chociaż muszę przyznać, że sprytnie pomyślane.
Faktycznie jest tak, że badania pochłaniają ogromne ilości surowców.
To co mnie najbardziej ogranicza aktualnie, to brak wzniosłych T1. I to nie jakiegoś konkretnego, ale w ogóle tych ofert mało. Myślę, że wiążę się to też z wymienianiem t2 na t1. Czy są takie miasta, które w ogóle nie mają wzniosłej manufaktury bonusowej t1, bo tylko produkują t2 i potem wymieniają?

Do góry