• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o nowym rozdziale - Potęga Muzyki

Ovocko

Rycerz
@jarq - taki wniosek racjonalizatorski - portal na 2 poziomie twierdzi, że do rozbudowy na 3 potrzeba mu po dwie sztuki każdego typu zespołów. Tak naprawdę są to po 3 sztuki (bo to jest 2 ponad to, co było potrzebne do rozbudowy na 2 poziom).
To jest mylące, ja się np. nieco zdziwiłem, że mając po dwie sztuki każdego nie spełniam wymagań. Może by to zmienić?
 

blazius1

Paladyn
Wygląda na to że wadą Wira jest tylko to, że wprowadzono go do gry lekko za wcześnie. Był za słaby u zarania , więc wielu nie postawiło.
Teraz będzie mocny.
 

skuter

Zwiadowca
Bez Wiru rozdział zrobiłem w 1,5 miesiaca o 2m szybicej niz XIX - to kwestia nacisku na jakies elementy rasy. Fakt ze poszło 15x100% portalowek wiecej ale zapas pozostał. Wyglada ze Rasy beda teraz co 40-50 tyg wiec nazbiera sie Portalowek. Zamiast Wiru wole Wieze Pieczeci(Unuryt) ale Miejsce Spoczynku bedzie znacznie lepsze. Choc tak czy inaczej Wir albo Pieczeć sie przyda ( na 3h produkcje) ale z przewaga na Pieczeć
 

Nusion

Kapłan
Jak zdobyć do rozbudowy Gaju Harmonii melodię, akompaniament, rytm?
Musisz postawić Zespoły skrzypiec, fletów i bębnów.
One tego nie produkują, działają na zasadzie budynków kulturowych, tylko zamiast kultury dają melodię, akompaniament i rytm potrzebne do rozbudowy portalu. Każdy budynek daje 1 sztukę.
 

miriella

Zwiadowca
Niech mi ktoś "mądrze" wytłumaczy jak zmieścić budyneczki/Zespoły/ żeby rozbudować portal Gaj Harmonii na poziom 4 ? Jeżeli logicznie myślę to potrzeba tych zespołów na drugi poziom każdego po 1-ej szt , na trzeci 3 x po 3 szt/w opisie jest po 2 szt / , a na czwarty poziom 3 x po 3 czy 4 szt ? . jakby nie liczyć to mi wychodzi do trzeciego poziomu Gaju 12 szt , a gdzie pozstawić kolejne żeby rozbudować na czwarty poziom ?
 

Nusion

Kapłan
Niech mi ktoś "mądrze" wytłumaczy jak zmieścić budyneczki/Zespoły/ żeby rozbudować portal Gaj Harmonii na poziom 4 ? Jeżeli logicznie myślę to potrzeba tych zespołów na drugi poziom każdego po 1-ej szt , na trzeci 3 x po 3 szt/w opisie jest po 2 szt / , a na czwarty poziom 3 x po 3 czy 4 szt ? . jakby nie liczyć to mi wychodzi do trzeciego poziomu Gaju 12 szt , a gdzie pozstawić kolejne żeby rozbudować na czwarty poziom ?

Do rozbudowy na 2 poziom trzeba mieć w mieście po 1 sztuce z każdego zespołu - razem 3
Na 3 poziom po 3 sztuki z każdego - razem 9
Na 4 poziom po 6 sztuk z każdego - razem 18
A gdzie postawić? Pomiędzy rozbudowami można zespoły schować do inwentarza i w to miejsce stawiać kolejne aż będziemy mieć w sumie po 6 z każdego.
Przed ostatnią rozbudową portalu można dosłownie na chwilę schować jakieś budynki z miasta (czym większe, tym mniej teleportów zużyjesz by zyskać miejsce), wystawić wszystkie 18 zespołów, włączyć rozbudowę i wtedy można zespoły usunąć, nawet nie trzeba czekać do końca rozbudowy portalu. Do rozbudowy zespoły nie muszą być połączone z portalem, mogą stać gdziekolwiek. Stykać się muszą tylko wtedy, gdy chcemy w portalu uzyskać bonus do produkcji nut.

Jeśli ktoś ma Wir Magazynujący na 14+ poziomie, to portal wystarczy rozbudować do 3 poziomu, będzie miał wystarczającą pojemność, żeby ukończyć badania. Wtedy wystarczą po 3 sztuki z każdego zespołu.
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Czy opłaca się stawiać Tawernę Zwiadowców w kontekście turniejów/ iglicy? Proszę, niech ktoś przypomni jak to się ma z ilością podbitych prowincji a wzrostem wymagań turniejowych...
 

Charlene

Szef kuchni
Czy opłaca się stawiać Tawernę Zwiadowców w kontekście turniejów/ iglicy? Proszę, niech ktoś przypomni jak to się ma z ilością podbitych prowincji a wzrostem wymagań turniejowych...
Tawerna jest pod turniej, więc jeśli zależy Ci na wysokim wyniku turniejowym a masz długi czas zwiadu, to będzie przydatna, żeby ten czas skrócić. Jest też inna sytuacja, gdzie masz długi czas zwiadu a potrzebujesz prowincji do wykonywania zadań eventowych( można zrobić alternatywne). Ilość podbitych prowincji nie wpływa na wzrost wymagań turniejowych( tylko te obowiązkowe prowincje przed każdą rasą, które świadczą o rozwoju miasta na to wpływają), ale poziomy cudaka już tak. Jak Ci odpowiada Twój obecny wynik turniejowy, to nie stawiaj a jak chcesz uzyskać więcej i zbyt wolno zdobywasz prowincje, to stawiaj.
 
Do góry