• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Obchodach 5 Urodzin

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

mayder

Tancerz ostrzy
Jedno muszę powiedzieć, że można trochę zapasów żywych towarów zrobić. Szczególnie T4 i T5 bo te budynki dostały ulepszenie w ostatnich rasach i podniesione na max lvl manufaktura stali daje mi ponad 21k platyny na 3h z rzuconym czarem magicznej produkcji bez centrum handlowego czy feniksa burzy.
 

Midi67

Rozbójnik
a mnie trochę szkoda, że gdzieś z tyłu za jednorożcami graficy nie umieścili liczby 5 :) byłoby to jakieś wyróżnienie budynku - bo już kolejnego z okazji 5-cio lecia nie będzie, poza tym statystyki mogłyby być trochę lepsze :) postawiłem go w mieście obejrzałem i schowałem do inwentarza... szkoda
 
Jedno muszę powiedzieć, że można trochę zapasów żywych towarów zrobić. Szczególnie T4 i T5 bo te budynki dostały ulepszenie w ostatnich rasach i podniesione na max lvl manufaktura stali daje mi ponad 21k platyny na 3h z rzuconym czarem magicznej produkcji bez centrum handlowego czy feniksa burzy.
Jestem w stanie uwierzyc, ze manufaktura daje Ci taka produkcje na 9h, ale nie na 3h ;)

EDIT:
Ok, juz rozumiem - chodzi o zwiekszenie produkcji, ktore mamy tylko dzis
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2340

Guest
@chris07070707 @tajniakos
chłopaki, nie dajcie się zwariować. Szybko zapominacie o problemach w grze. O ciągłym drenowaniu pamięci Waszych komputerów już zapomnieliście? Posiadając megakombajn, spróbujcie uruchomić grę i jeszcze jakiś program, który wymaga pamięci. Mój post odnośnie pożerania zasobów komputera ma już ze 2, 3 lata i nic z tym nie zrobiono. Na aplikacji nie gram wcale bo mój telefon w zeszłym roku nie dźwignął aktualizacji. Jednak wolę mieć apkę do banku i kilka zdjęć niż samą grę na telefonie.
Poza tym, danie graczom tych już przykładowych 5 ekspansji miałoby mega wydźwięk marketingowy. Ale zapomniałem, że w tej firmie nie znają takiego słowa jak marketing.
Tych w miarę aktywnych graczy, którzy dokładają cegiełkę do gry jest niewielu. Reszta to osoby, którym nie zależy na budynkach, ekspansjach, nagrodach.
Tak to właśnie działa. Zobaczcie jak są gracze podzieleni. Jedni znaleźli patent i mają po kilka miśków, inni nie mają wcale. Ktoś jak miał przerwę w grze lub zaczyna grę nie zdobędzie artefaktów bo twórcy nie planują takich dodać. Ja mógłbym kilka schematów oddać za relikt miśka. Albo i diamenty.
I można by tak pisać w nieskończoność.
A koszty? Hm.... Zapłatą dla twórców tej gry jest mój czas. Gdyby nie ja, Wy i inni gracze to kto by w to grał? Tak to działa.
 
@chris07070707 @tajniakos
chłopaki, nie dajcie się zwariować. Szybko zapominacie o problemach w grze. O ciągłym drenowaniu pamięci Waszych komputerów już zapomnieliście?
W zadnym razie o tym nie zapominam, nie dalej jak przedwczoraj zapodalem na ten temat caly dlugi monolog na czacie bractwa. Zamierzam wrecz opisac to w osobnym temacie tu na forum, bo szczegolnie w tych najbardziej rozwinietych miastach wydajnosc gry lezy i kwiczy, niezaleznie od sprzetu, na ktorym sie ja odpala. Takze nawet osoby, ktore czesto wypowiadaja sie pozytywnie na temat pewnych elementow, sa w pelni swiadome, ze nie wszystko wyglada tak rozowo ;) Ale jak wspomnialem, to temat na dyskusje w zupelnie innym watku.
 

DeletedUser3975

Guest
Jupijajej! :rolleyes:
Nie powiem, Polana Jednorożców wygląda uroczo, przyjemnie się patrzy, ot co.

Fajerwerków nie ma, w porównaniu np. z Kurczakami wypada skąpo jak na nagrodę 5-tej Rocznicy.

Nowy obraz (1).jpg
 

Koval92

Kapłan
Na 5 lecie to mogli by coś z odpałowymi statystykami dać.
Przez 5 kolejnych lat nie było by nic lepszego ^^ :p
 

Tajniakos

Paladyn
Na 5 lecie to mogli by coś z odpałowymi statystykami dać.
Przez 5 kolejnych lat nie było by nic lepszego ^^ :p
Znając życie to znalazł by się ktoś komu uruchomił by się kaszel, że nowi gracze, którzy dopiero zaczęli grę to nie powinni go dostać a starzy znowu by odstawali od tych co grę dopiero zaczną ;) W poprzednich latach dostawaliśmy jednorożca i był płacz. Teraz w wyzwaniu dostaliśmy zdecydowanie lepszy budynek + podwojenie produkcji na wszystkich manufakturach i dalej jest płacz, że mogli dać coś jeszcze... Dali by 5 ekspansji to by było a szkoda, że nie dodali jeszcze 10 studni i 10 tyś diamentów. Prezent ma być symboliką a nie wykoksowaniem graczy. Nauczmy się cieszyć z tego co mamy i nie gdybajmy co mogli nam dać a nie dali. :)
 

jakub357

Łucznik
Mogli dać po 200 diamentów na konto, nie było by żadnych wątpliwości.
Ale jest jak jest, wyzwanie zrobiło się samo i skapnęło troszkę PW.
Bonus do produkcji przydaje się do Żywych, więc to całkiem korzystne.

Jest jedna ciekawa rzecz, dziwnym trafem dużej części graczy z bractwa wypadły diamenty z Akademii; mi również, a do tego drugi raz w grze Rezydencja z Iglicy. Nie było tak nawet w Boże Narodzenie. Może przypadek, zapewne tak, ale przyjemny zbieg okoliczności na pewno
 

DeletedUser3975

Guest
O, na bogato :D

Mnie Iglica nie lubi ;) Losowość jest i była losowością, mi jak zawsze wypadł Zysk Portalu, mimo że miałam 6 Sekretnych Skrzyń, żadnych diamentów ani cennych budynków.
 

DeletedUser174

Guest
A czemu nie dać 5 ekspansji? Dobrze wiesz jak jest trudno o nowy teren pod miasto.
@kikimora, jesteś jedną z osób, które najbardziej krytykują grę i twórców, wiesz ile jest błędów i jak cieżko doprosić się o usprawnienie czegoś. Więc takie ekspansje to byłaby idealna rekompensata za te wszystkie trudy :)
dlaczego nie? bo to jest nierealny prezent... po co prosić o coś czego wiesz, ze i tak nigdy nie dostaniesz. Może gdybyś jeszcze rzucił hasło 1 expa to może... ale 5? A na kolejne urodziny to 6? czyli Ty dostajesz 11, a ktoś kto zaczyna tydzień po 6 urodzinach jest przynajmniej o 6 albo i 11 expów do tyłu? Nie uważasz, ze to trochę byłaby przesada? To trochę tak jakbyś powiedział: w bankach jest dużo pieniądza, więc każdemu mogliby dać po te 10k przecież im by nie ubyło... Sory, ale nie. Ilość miejsca jest taka sama dla wszystkich (prawie) i niech tak zostanie.

tegoroczne urodziny można uznać naprawdę za udane.Nie dostaliśmy jednorożca i już jest dobrze. To czy mogli sypnąć mniej czy więcej... Dali naprawdę dużo. O wiele więcej niż wspomniane już 200 diamentów. I trzeba się z tego cieszyć moim zdaniem. Mogli dać jednorożca albo kibel, którym tak się ostatnio cieszą (szczerze wcale by mnie to nie zdziwiło). Oczywiście mogliby też dać po jakimś specjalnym niebieskim domku, ale z uwagi, ze nie każdy ma schematy to może lepiej, że nie rzucali tego typu prezentami?
 

DeletedUser2340

Guest
Prosić? Czy Ty się prosisz o prezent na urodziny? Równie dobrze mogliby niczego nie robić, byłoby dla mnie mniej pisania na forum. Ale skoro już jakoś chcieli uczcić 5lecie to wypadałoby to jakoś zrobić z sensem. 6 urodziny? hm... jesteś pewna, że ta gra będzie istnieć? Coraz więcej wszystkiego: ewen, wyzwania, ewent, miniewent, przygody, miniminiminiewent, ewent, itd. Nie weźmiesz w którymś udziału - jesteś w plecy o jako takie nagrody, gorsze lub lepsze budynki. Nie weźmiesz udziału? Szukaj sobie kultury gdzie chcesz.

Nie uważam, żeby to była przesada. Jak nie mogę iść na urodziny do kogoś to się nie domagam następnego dnia albo tydzień później kawałka tortu. Więc ktoś kto w piątek zacznie grać na jakiej postawie miałby dostać "prezent"?

@tajniakos , widzę, że jesteś innym typem człowieka i przykładowe gówno Cię ucieszy. Ja jednak jestem inny. Gra przez kilka lat sprawiała mi radość jednak cała masa problemów, w szczególności z mega pamięcią gry, z ciągłymi ewentami, sprawia, że przyjemność z gry staje się coraz mniejsza. Nie chce mi się sprawdzać w jakim jesteś bractwie ale zobacz jak ciężko o dobrego gracza z rozbudowanym miastem. Ludzie się nudzą grą. Mają obowiązki a jak coś przegapisz w grze to już tego nie nadrobisz.

Uczepiliście się tych 5 ekspansji. Nie wiem czemu. Przykładów by docenić graczy jest wiele. Wystarczy tylko chcieć to zrobić, przyciągnąć, w pewien sposób przywiązać do siebie gracza. Ale trzeba chcieć. Ciągłe problemy o których piszecie, ciągła krytyka i nic z niej nie wynika. I tak od 4 lat odkąd czytam te Wasze wpisy.

Pozdrawiam.
 

Tajniakos

Paladyn
@tajniakos , widzę, że jesteś innym typem człowieka i przykładowe gówno Cię ucieszy. Ja jednak jestem inny.
To, że ktoś jest typem roszczeniowym i zawsze mu mało, nie oznacza, że takim ma być każdy... W tym akurat przypadku cieszę się, że należę do tej drugiej grupy ludzi ;) Podnosisz w swoich postach argumenty, które nie mają wpływu na prezenty z jakiejkolwiek okazji i nie za bardzo wiem co ma do tego ilość graczy z rozbudowanym miastem w moim bractwie? Każdy gracz w bractwie jest dla mnie ważny... nawet ten maluszek bo przyjmując go do bractwa biorę niejako pewną odpowiedzialność za jego rozwój. Gracz to nie punkty rankingowe i takie podejście jest z lekka przedmiotowe.
Ludzie się nudzą grą. Mają obowiązki a jak coś przegapisz w grze to już tego nie nadrobisz.
Tak to już wygląda z grami, że się ją zaczyna i kiedyś się kończy. Po co doszukiwać się tu czyjejś winy?
Uczepiliście się tych 5 ekspansji.
Chyba jako gracz z 4 letnim stażem, wiesz najlepiej z jak nierealnym pomysłem nagrody wyskoczyłeś ;)
Napiszę to jeszcze raz : Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda więc jak prezent się nie podoba to go przyjmij bądź nie i przestań proszę bić pianę o to dlaczego Twoim zdaniem prezenty są słabe czy nie. Ja uważam, że w porównaniu z poprzednimi latami prezenty od INNO są dużo lepsze. Ty uważasz, że może nie powinieneś ale ja za te prezenty ładnie dziękuję bo równie dobrze mogliśmy dostać:
a nie prezenty...
 
Ostatnia edycja:
Spokojnie panowie :)

Cos mi sie wydaje, ze @moomintroll nie chodzilo o prezent jako taki, tylko slusznie lub nie (kwestia indywidualnego spojrzenia na temat) czuje sie troche zaniedbany przez tworcow gry i to na wielu frontach (chocby zadbanie o plynnosc gry, ale to tez pewnie tylko jeden z wielu mozliwych przykladow). Tu sie nawet nie za bardzo jest o co spierac, bo to, jak sie gracz czuje, to kwestia czysto indywidualna i praktycznie kazdy moze miec racje, niezaleznie od prezentowanego stanowiska. W moim przypadku, sam nie wiem, moze i nie czuje sie przez tworcow rozpieszczany i tez widze wiele problemow, ale nie czuje sie tez robiony w konia jak niektorzy gracze (i nie mam tu na mysli akurat @moomintroll, bardziej chodzi mi o prawie zawodowych narzekaczy, ktorym juz tak dla zasady nie podoba sie doslownie nic, chocby jakas zmiana byla ewidentnie na plus).
 
<...>

Jak dla mnie podwojenie produkcji i to przez 3 dni z rzedu jest bardzo fajnym prezentem. Dodatkowe zywe towary bardzo mi sie przydaly i juz je wykorzystalem. Wole to, niz jakis nastepny srednio przydatny budynek pop/kul, ktorych mam w inwentarzu zatrzesienie. Mlodszym stazem graczom budynek z kolei przyda sie bardziej, wiec pewnie wiekszosc graczy znajdzie w ciagu tych kilku dni cos dla siebie. W jednym przyznaje Kiki racje - rowniez sie ciesze, ze prezentem nie byl nastepny jednorozec ;)

wycięto offtop//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
<...>

A co do meritum: moim zdaniem nagroda w postaci polany jednorożców wcale nie jest lepsza od jednorożca - jest mi równie nieprzydatna, nie postawiłem jej nigdzie, a mam trzy miasta o bardzo dużej rozpiętości rozwoju (od III do XIV epoki). Jakby dali 100 jednorożców, to też nie byłby lepszy prezent od jednego jednorożca.
Ale już zwiększenie produkcji doceniam, bardzo mi się przydało. Więc na urodziny nie narzekam, biorę co dają , a że nie wszystkie prezenty były wartościowe? Cóż, "był czas przywyknąć przecież", jak mówiła babka Pawlakowa :)

wycięto offtop//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
<...>
Ja dobrze wiem, że mieliśmy przez kilka lat małe budyneczki 1x2 na urodziny, co nie znaczy, że na 5 urodziny nie mogło by być coś lepszego niż jest.
Mogło by być, co nie znaczy, że budynek mi się nie podoba. Podoba się jest ładny i daje dużo kultury.
Poza tym jest konkurs więc jest spoko.

wycięto offtop//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry