• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Pielgrzymce Czarowników

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

Koval92

Kapłan
Może się nie udać bez bonusowej zdobyć drugiego golema ale to zależy, czy ktoś go bardzo chce mieć na wypadek, gdyby w przyszłości pojawiły się jeszcze artefakty. Jeżeli ktos nie chce drugiego na wszelki wypadek a będzie przygoda z dwoma artefaktami (w tej chwili dalej nie wiadomo czy będzie bo Marindor napisał, że nie jest w planach na razie) to wystarczy mu raczej na 10 poziom.

Po raz pierwszy od 2 lat widzę event w którym nie ma żadnej pop/kult wartej postawienia przez doświadczonego gracza...
 

AnyaVanja

Wędrowiec
Czy ktoś ma opracowane które najlepiej opcje brać aby mieć jak największe szanse na zdobycie artefaktów?
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Ja jade tylko 2 i waluty tez troche wpadlo nie liczac innych .
Wojsk kasy mlotkow a nawet sporo pw
Nagrod dziennych kilka
 

Steefann

Zwiadowca
Event typu przeklikać i zapomnieć, jedyny plus to, że są normalne zadania i nawet bez dostawiania lvl 1 warsztatów czy manufek można szybko przeklikać.
To, że żadnych wartych uwagi budynków typu pop+kultura nie ma i nie będzie to już się zdążyłem przyzwyczaić no i ok z tym, przeżyję, z czasem sobie wszystkie Skały Venara podniosę do aktualnego rozdziału. Dla przypomnienia ten miedziany smok, co jest niby jako taki, daje 458 pop na pole w ostatnim rozdziale, gdzie Venar III daje 590 także nie ma co porównywać nawet....
To, że wywali przyśpieszałki z nagród żeby znerfić znaczenie miśków też przełknąłem, sporo tego leci jeszcze na szczęście w Iglicy i można w Am coś potworzyć, da się przeżyć.
Ale wpychanie takich śmieci jak 25% młotki czy 25% złoto (gdzie u mnie to jest równowartość 4pw jakbym przeliczył ile za to złoto sobie kupię pw) i nawet zamiast głupiego 20AW cz 30AW teraz marne 10AW to już jest gruba przesada.
Daliście paczki z wojem zamiast przyśpieszalek okej ale pozwólcie graczom wybierać KTÓRE jednostki z danej grupy chcą a nie na siłę wciskacie wszystkim śmieci z koszar. Ten kto wymyśla takie <ciach> pomysły chyba nie próbował zrobić elfem Iglicy wojem z koszar bez żadnych kapliczek i negocjacji (powodzenia).
Sam budynek główny też bez szału, bo daje bezużyteczne czarodziejki elfom, już bym wolał 4pw zamiast tego śmieciowego woja xD I pytanie po co na siłę wcisnęliście tam młotki (i to zawrotną ilość), gdzie gracze z 16 rozdziału mają zdecydowany nadmiar młotków z samych warsztatów (o magicznych nie wspomnę)?

Podsumowując: przeklikać i zapomnieć

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Ten kto wymyśla takie zajebiste pomysły chyba nie próbował zrobić elfem Iglicy wojem z koszar bez żadnych kapliczek i negocjacji (powodzenia).
gram elfem, negocjować nie umiem więc wyłącznie koszarowe wojo, jedyny dopalacz to nakarmiony feniks, srednio co 6 iglica jak już nie dam rady przejsc jakiejs pojedynczej skrzynki to drobny dopalaczyk (zazwyczaj HP) wszystkie walki auto tym samym typem jednostek
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Ale wpychanie takich śmieci jak 25% młotki czy 25% złoto

Faktycznie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gracze z początkowych epok są dość zadowoleni z tego "śmiecia" bo u nich liczy się każdy młotek.
Faktyczne nagrody nie powalają na kolana, ale społeczność Elvenar nie ogranicza się tylko do XV i XVI rozdziału gdzie niewiele jest nagród które wywołały by efekt WOW!
Wielu graczy jednak znajdzie coś dla siebie co wesprze rozwój miasta;)
 

visit0r

Paladyn
Faktycznie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gracze z początkowych epok są dość zadowoleni z tego "śmiecia" bo u nich liczy się każdy młotek.
Faktyczne nagrody nie powalają na kolana, ale społeczność Elvenar nie ogranicza się tylko do XV i XVI rozdziału gdzie niewiele jest nagród które wywołały by efekt WOW!
Wielu graczy jednak znajdzie coś dla siebie co wesprze rozwój miasta;)
trywialnie po nakarmieniu niedzwiadków i masowym używaniu przyśpieszaczy każda sztuka strumienia zasobów się liczy, dziś kilku 15 % użyłem aby mieć czym produkować
 

Steefann

Zwiadowca
trywialnie po nakarmieniu niedzwiadków i masowym używaniu przyśpieszaczy każda sztuka strumienia zasobów się liczy, dziś kilku 15 % użyłem aby mieć czym produkować
To się produkuje 100% w AM i wtedy nie ma problemu, ja ostatnim razem jak nakarmiłem swoje stado to właśnie młotki mi zostały a przyśpieszaczy zbrakło a na kolejne karmienie już 24 setek mam odłożone i sporo mniejszych też się po drodze uzbierało.
 

visit0r

Paladyn
To się produkuje 100% w AM i wtedy nie ma problemu, ja ostatnim razem jak nakarmiłem swoje stado to właśnie młotki mi zostały a przyśpieszaczy zbrakło a na kolejne karmienie już 24 setek mam odłożone i sporo mniejszych też się po drodze uzbierało.
dziwne założenie że 100 % zostało w plecaku a użyte tylko 15 ;(
 

Aslana

Tancerz ostrzy
na kolejne karmienie już 24 setek mam odłożone i sporo mniejszych też się po drodze uzbierało.

Hmmm czyli jednak się przydadzą:p nawet rozwiniętemu graczowi;)
Ja wykorzystuję 100% do produkcji wojska a drobniejsze nominały przy negocjacjach w iglicy.
Mniejszym graczom każdy bonus zasobów przydaje się do płynnego rozwoju miasta, szybkie bonusy zasobów czy złota nie są powodem do narzekań.
Lepiej ponarzekać na 10% i 25%portalu z bosów w iglicy:(
 

Steefann

Zwiadowca
Hmmm czyli jednak się przydadzą:p nawet rozwiniętemu graczowi;)
Ja wykorzystuję 100% do produkcji wojska a drobniejsze nominały przy negocjacjach w iglicy.
Mniejszym graczom każdy bonus zasobów przydaje się do płynnego rozwoju miasta, szybkie bonusy zasobów czy złota nie są powodem do narzekań.
Lepiej ponarzekać na 10% i 25%portalu z bosów w iglicy:(
Owszem przydają się, nie powiedziałem, że nie. Nie wyrywaj części zdania z kontekstu, tak robią politycy. Stwierdziłem tylko, że 25% młotki czy 25% złoto to jest śmiech na sali żeby takie coś dać za nagrodę dzienną, to coś w stylu 1pw czy 3pw poukrywane w niektórych skrzynkach. Mogli chociaż setki wsadzić a nie marne 25... Z paczek po 30PW zrobili paczki po 10pw, 3x mniej, paczki woja wcześniej były po 25 oddziałów teraz 10 czyli 2,5x mniej. Tu się nie ma z czego cieszyć tylko jawnie trzeba krytykować, bo w takim tempie niedługo "nagrodami" będą 1 relikt albo 2pw ewentualnie portalówka 5%.... W myśl zasady: "skoro graczom pasują nagrody to dokręćmy śrubę jeszcze mocniej".
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@Steefann jeśli chodzi o ścisłość to 1 relikt i 1 czy 2pw już były jako nagrody w niesławnej zdrapce:(
Masz rację co do tego że nagrody stają się coraz słabsze, obawiam się jednak że marudzenie że 25% zasobów to śmieci może prowadzić do nie właściwego zrozumienia Twoich intencji jak to miało wyraźnie miejsce w moim przypadku. Tym bardziej jeśli chcesz dotrzeć do twórców gry musisz bardzo wyraźnie i jasno przedstawiać swój punkt widzenia bo jeszcze dojdą do wniosku że szybkie bonusy są wogóle zbędną nagrodą i zastąpią ją czymś innym. Nie będę nawet podsuwała pomysłów czym mogli by spróbować zastąpić....
 

Steefann

Zwiadowca
O to mi chodziło w mojej wypowiedzi żeby każdy zrozumiał, że nagrody są coraz gorsze i jesteśmy od dawna na równi pochyłej, nie ma się czym zachwycać, bo nagrody są z eventu na event gorsze. Tylko 1 głos niezadowolenia to jest nic, musi być jasny sygnał od graczy, że gra zmierza w złym kierunku i nie godzimy się na to... Ja rozumiem, że to jest biznes i oni chcą na tym zarabiać ale musi być coś za coś, <ciach> konsument nie kupi diamentów ale zadowolony wprost przeciwnie.

usunięto wulgaryzm//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
O to mi chodziło w mojej wypowiedzi żeby każdy zrozumiał, że nagrody są coraz gorsze i jesteśmy od dawna na równi pochyłej, nie ma się czym zachwycać, bo nagrody są z eventu na event gorsze.
Zachwycac sie nie ma czym, ale moim zdaniem to wlasnie bardzo dobrze. Kiedys nagrody byly po prostu za silne, wiec stan obecny odbieram jako powrot do wzglednej normalnosci.
musi być jasny sygnał od graczy, że gra zmierza w złym kierunku i nie godzimy się na to...
Wypowiadaj sie prosze w swoim wlasnym imieniu, ale nie w imieniu wszystkich graczy. Moim zdaniem wszystko po zdrapkowym evencie zimowym zaczelo zmierzac wlasnie w dobrym kierunku. Wiekszosc graczy w kazdym evencie mogla i dalej moze znalezc dla siebie cos wartosciowego. Poza tym sama struktura eventow, czyli zadania i punktacja za nie przestaly byc powodem frustracji. Czy ktos w ogole zauwazyl, ze zmiany w eventach w prawie 100% pokrywaja sie z tym, czego sami sie tu domagalismy za czasow tych "hardcorowych" eventow ?
musi być coś za coś, wkurwiony konsument nie kupi diamentów ale zadowolony wprost przeciwnie.
Nigdy nie bylo wiecej totalnie wnerwionych i sfrustrowanych graczy, niz wlasnie za czasow eventow z tymi najsilniejszymi nagrodami. Dziwi mnie, ze wielu graczy zdazylo juz o tym zapomniec.
 

BlossomValvi

Łucznik
Tu się zgadzam z @chris07070707 nagrody są adekwatne do włożonego wysiłku. Ja na przykład pamietam ze ćwierć miasta się poświęcało na ewent a teraz starczy pare luźnych kratek...
Oczywiście tez chciałbym super paczki za nic ale nie ma co grymasić, obecna forma jest bardzo ok zwłaszcza z tym ze można się pozbyć waluty jak jest paczka pw oraz z dogrywka w formie pb
Na koniec osiągnęliśmy tez pewien poziom stabilności od zeszłorocznych wariacji (niekończące się ewenty i zdrapki) co doceniam
 

Koval92

Kapłan
Muszę powiedzieć, że niestety już minął czas, gdy czekało się na eventy z niecierpliwością i brało w nich udział z zaangażowaniem. Są nudne, mają fatalne nagrody i nie mają elementu wyzwania i nagrody. W dalszym ciągu są uzależnione od tego, kto wylosuje więcej bonusowej waluty, a nie kto zrobi więcej zadań. Ewolucyjny jest kolejnym który moje bractwo i nie tylko skwitowało śmiechem, dyskryminuje dodatkowo graczy grających elfami (mają słabsze podstawowe jednostki magiczne).

Eventy powinny zniknąć całkiem bo widocznie ich formuła się wyczerpała, skoro funkcję studni życzeń wg komentarza jaki uzyskałem od InnoGames permanentnie przejęły dżiny (który może wypaść 1 na 3 miesiące albo i rzadziej), czasówki iglica a budynki pop/kult są zawsze słabsze niż te z 2018.

Biorąc pod uwagę fatalny efekt karmienia nadchodzącego niedźwiedzia na jesień i jego znów uciętą o połowę statystykę populacji, zastanawiam się, czy nie dołączy do koronafeniksa z wiosny jako drugi budynek ewolucyjny, którego nie postawię. Prawdopodobnie event będzie równie beznadziejny z wyłączeniem zaoferowania kilku starych artefaktów do niedźwiedzi. 1 słaby misiek w evencie z limitowanymi zadaniami i bez studni wypada beznadziejnie przy evencie z zeszłego roku, niestety wiemy co dokładnie w zeszłorocznej jesieni wpłynęło na zepsucie nam eventów w 2020.

Z mojej strony - skończcie z tymi "eventami" i wprowadźcie kolonie ras gościnnych z jednym budynkiem ewolucyjnym na każdą rasę, którego ewolucja zajmie miesiące tak jak w FOE - sprawiedliwie, równo i długotrwale, a nie jakieś "kto wylosuje więcej".
 
Ostatnia edycja:
Do góry