• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Podróży Powietrznych Kupców

DeletedUser3983

Guest
Będziesz mieć jeszcze szansę na wylosowanie budynku z orkami,może kolejny raz będzie szczęśliwszy?
 

djmags14

Rozbójnik
Z racji, że gra jest strategiczna to zachęcam wszystkich do strategicznego losowania. Jeśli wynik losowania jest zgodny z oczekiwaniami to znaczy, że gracz losuje strategicznie. Jeśli jest inaczej to znaczy, że nie umie podejmować strategicznych decyzji w losowaniu. Może wówczas zagrać w jakąś inną grę bardziej losową, a Elvenar zostawić dla strategów, bo to jest właśnie gra strategiczna, a nie losowa.

Tak samo warto strategicznie zbierać zasoby z budynków, gdzie występuje element losowy i nauczyć się strategicznie odbierać pozostałe dobra np. ze skrzyń lub podobnych elementów, gdzie również występuje los. Wówczas gracz będzie miał satysfakcję z racji podejmowania strategicznych decyzji. A jak tylko losuje to jest jak jest.

Na szczęście Wydawca gry poprzez różne kanały informuje jaki może być efekt strategicznego losowania, za co powinniśmy być bardzo wdzięczni, bo przynajmniej wiemy jak losować strategicznie. Czyż nie jest to strategia w czystej postaci?
 

mayder

Tancerz ostrzy
Może wówczas zagrać w jakąś inną grę bardziej losową, a Elvenar zostawić dla strategów, bo to jest właśnie gra strategiczna, a nie losowa.

Ogółem gra jest strategiczna, ale gdy mamy event w którym jest procentowa szansa zdobycia nagrody to gra staje się grą losową.
 
Nagrody dzienne byly, sa i pewnie dalej beda losowe i to jest moim zdaniem jak najbardziej ok. Dodaje to nawet troszke dreszczyku emocji (choc bez przesady oczywiscie). Nagrody glowne mamy za to praktycznie gwarantowane, a kiedys bylo inaczej. Czy ktos pamieta jeszcze eventy, w ktorych trzeba bylo wybierac: nagroda glowna (czyli losowania w dni z waluta x2 i rezygnacja z dziennych) lub losowanie nagrod dziennych, ale z bardzo marnymi szansami na zdobycie nagrody/nagrod glownych ?
Obecna ilosc "losowosci w losowaniach" jestem w stanie jak najbardziej przetrawic, dla mnie i tak najwazniejsze jest to, ze tworcy odeszli od losowych zadan, to dopiero bylo zrodlo niezlej frustracji ;)
 

DeletedUser3975

Guest
Nie poddawajcie się, mi udało się wszystkie nagrody dzienne do tej pory zdobyć, również statki, więc i wam się na pewno uda.
Z racji braku miejsca, na tę chwile wygląda to tak (1 z kulturą w inw.)

Nowy obraz (1).jpg
 

djmags14

Rozbójnik
Ogółem gra jest strategiczna
A no tak. W szczególności jak:
1. Odbieramy 3 nagrody dzienne za pomoc sąsiedzką
2. Zbieramy produkcję z niektórych budynków, takich jak np. dżin
3. Otrzymujemy możliwość wyboru nagród do odkrycia w bibliotece
4. Otrzymujemy nagrodę za otwarcie skrzyni w bibliotece
5. Prowadzimy negocjacje w Iglicy
6. Mamy otrzymać dodatkową skrzynkę w Iglicy
7. Otwieramy zdobytą skrzynkę w Iglicy
8. Wprowadzamy runy przy niektórych poziomach cudu
9. Otrzymujemy runy za skrzynek przy rozliczeniu turnieju
10. Mamy mieć umieszczone miasto na mapie świata

Nagrody glowne mamy za to praktycznie gwarantowane, a kiedys bylo inaczej
To że kiedyś było jeszcze gorzej nie oznacza, że teraz jest już dobrze. Na szczęście ten eventu sprowadza się tylko do trzech losowości:
1. Ilości otrzymanej waluty za zbiór z miasta
2. Szansy na otrzymanie dodatkowej waluty za otwarcie skrzyni, co jest równoznaczne z postępem w zdobywaniu nagród głównych
3. Szansy na otrzymanie nagrody dziennej (lub innej) przy otwarciu skrzyni.

W poprzednim dochodziło jeszcze jedno losowanie związane z postępem w zdobywaniu nagród głównych (totalne nieporozumienie, takie losowanie do samego losowania) i brak możliwości wpływu na jakoś wylosowanych nagród (lub bardzo minimalnym przy odsłonięciu niektórych z nich i znajomością nagrody dnia).

Dlatego teraz mamy losowość tylko w 3 obszarach, a poprzednio aż w 5. Za to nagrody są bardzo mizerne, bo nic konkretnego nie dają. Zrobiłem dotychczasowe zadania i co mam losować? Bezużyteczne słabe budynki? Ostatni po zamianie daje dość przyzwoitą ilość zwojów, ale i tak są tego setki tysięcy. 20 AW, gdy w plecaku mam dziesiątki tysięcy? A może wojsko, gdzie go nie brakuje, a zbyt duża ilość przymusza do niepotrzebnego klikania w celu jego utylizacji? Mana i nasionka same się rozpadają, więc nie chce już ich więcej - nie są potrzebne. Co zatem wybrać?
 
Za to nagrody są bardzo mizerne, bo nic konkretnego nie dają. Zrobiłem dotychczasowe zadania i co mam losować? Bezużyteczne słabe budynki? Ostatni po zamianie daje dość przyzwoitą ilość zwojów, ale i tak są tego setki tysięcy. 20 AW, gdy w plecaku mam dziesiątki tysięcy? A może wojsko, gdzie go nie brakuje, a zbyt duża ilość przymusza do niepotrzebnego klikania w celu jego utylizacji? Mana i nasionka same się rozpadają, więc nie chce już ich więcej - nie są potrzebne. Co zatem wybrać?
Nic. Powaznie, zupelnie nic, bo skoro wszystkiego masz za duzo, to znaczy po prostu, ze niczego nie potrzebujesz.

Ale w zwiazku z tym mam pytanie, bo mam pewien problem z ogarnieciem tego z punktu widzenia elementarnej logiki:
skoro juz teraz i tak masz wszystkiego za duzo i nie wykorzystujesz w pelni obecnych mozliwosci swojego miasta, to jaka nagroda by Cie satysfakcjonowala i byla warta jej zdobycia ? I dlaczego zyczysz sobie jakichs silniejszych, po co w ogole mialbys je zdobywac ? Skoro teraz nie wykorzystujesz pelnych mozliwosci i masz duze rezerwy, to z jakimis silnymi nagrodami te niewykorzystane rezerwy bylyby po prostu jeszcze wieksze i i tak lezalyby odlogiem.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Ale w zwiazku z tym mam pytanie, bo mam pewien problem z ogarnieciem tego z punktu widzenia elementarnej logiki:
skoro juz teraz i tak masz wszystkiego za duzo i nie wykorzystujesz w pelni obecnych mozliwosci swojego miasta, to jaka nagroda by Cie satysfakcjonowala i byla warta jej zdobycia ? I po co w ogole mialbys ja zdobywac ? Skoro teraz nie wykorzystujesz pelnych mozliwosci i masz duze rezerwy, to z jakimis silnymi nagrodami te niewykorzystane rezerwy bylyby po prostu jeszcze wieksze i i tak lezalyby odlogiem.
Tak, będę coś losował. Tylko jeszcze nie wiem, czy moje losowanie będzie strategiczne. Jednak to co wylosuję będzie tylko leżało i czekało na jakieś inne czasy. Tak nie można? Jednak chciałbym, aby leżało coś co w przyszłości może się przydać. Obecnie chyba są to tylko AW i wojsko. Wartościowsze byłyby już przyspieszacze, ale ich nie ma (z czego pozostaje się tylko cieszyć).

Dla mnie prawdziwą wartość mają takie rzeczy, które można przerobić na diamenty, bo to jest bezpośrednio związane z moim obecnym celem w grze. Zapragnąłem mieć wszystkie możliwe ekspedycje nie wydając na grę ani grosza. Niestety brakuje mi jeszcze prawie 38000 tego dobra. Oczywiście to uzbieram, ale właściwe budynki (np. studnie) bardzo by w tym pomogły i to byłaby właściwa nagroda z mojego punktu widzenia. Oczywiście diamenty mogłyby być powiązane z czymś innym, niekoniecznie studniami. Ale ich nie ma, więc nie ma nagród, które miałyby wpływ na mój rozwój. Z logicznego punktu widzenia pozostaje ponownie dodać coś do plecaka.

No może 3 lub 6 PW z zestawu też ma jakąś wartość, tym bardziej że miejsca z mieście dostatek (jestem w XVI rozdziale, a większość budynków jest z I rozdziału - takie wypełnienie pustej przestrzeni). Ale jest to bardzo mała wartość.
 

mayder

Tancerz ostrzy
A no tak. W szczególności jak:
1. Odbieramy 3 nagrody dzienne za pomoc sąsiedzką
2. Zbieramy produkcję z niektórych budynków, takich jak np. dżin
3. Otrzymujemy możliwość wyboru nagród do odkrycia w bibliotece
4. Otrzymujemy nagrodę za otwarcie skrzyni w bibliotece
5. Prowadzimy negocjacje w Iglicy
6. Mamy otrzymać dodatkową skrzynkę w Iglicy
7. Otwieramy zdobytą skrzynkę w Iglicy
8. Wprowadzamy runy przy niektórych poziomach cudu
9. Otrzymujemy runy za skrzynek przy rozliczeniu turnieju
10. Mamy mieć umieszczone miasto na mapie świata

Przecież napisałem ogółem. Podstawa gry jest strategiczna, ale niektóre jej elementy są losowe, szczególnie te dodane z czasem.
 
Tak, będę coś losował. Tylko jeszcze nie wiem, czy moje losowanie będzie strategiczne. Jednak to co wylosuję będzie tylko leżało i czekało na jakieś inne czasy. Tak nie można? Jednak chciałbym, aby leżało coś co w przyszłości może się przydać.
Pewnie, ze mozna, ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Tej odpowiedzi udzieliles chwilke pozniej:
Dla mnie prawdziwą wartość mają takie rzeczy, które można przerobić na diamenty, bo to jest bezpośrednio związane z moim obecnym celem w grze.
I ok, teraz wszystko jasne. Chodzi po prostu o indywidualny cel w grze, a nagrody z ostatnich eventow nie za bardzo do niego pasuja. Rozumiem. Moje pytanie wbrew pozorom wcale nie mialo byc napastliwe, bo sam w jednym miescie jestem w podobnej sytuacji, tzn. juz praktycznie nic nie jest mi w miescie potrzebne. Stad moje pytanie, bo dla mnie samego nie ma juz wlasciwie niczego, czego bym sobie w eventach naprawde zyczyl, a jezeli cos dostawiam, to tylko w ramach niewielkich, wrecz marginalnych wzmocnien i moze tez troche dla urozmaicenia. Dlatego pytalem, co nazwalbys silna nagroda, bo dla mnie takich juz nie ma, nawet tylko tak czysto teoretycznie. Wiekszej ilosci surowcow nie potrzebuje, wzmocnien wojska tez juz nie potrzebuje. Nawet z dziesiecioma dodatkowymi darmowymi miskami i nawet z dodatkowym miliardem surowcow nie zrobilbym ani jednej prowincji w turnieju i ani jednego punktu w Iglicy wiecej.

Zmierzam do tego, ze oceniajac nagrody w eventach, staram sie teraz raczej spojrzec na to w szerszym kontekscie, tzn. zawsze zadaje sobie pytanie, ilu mniej wiecej graczom i z ktorych epok nagrody z danego eventu moga sie przydac, zakladajac, ze wybrali zwykla sciezke rozwoju bez zadnych ekstremalnych strategii. W ten sposob na to patrzac nagrody naprawde sa raczej dosc przyzwoite i zroznicowane, a ze pewna niewielka grupa graczy z konca drzewka nie potrzebuje juz doslownie niczego, to juz zupelnie inny temat.

EDIT: oczywiscie teoretycznie przydalyby mi sie przyspieszacze, ale rowniez uwazam, ze wycofanie ich z eventow to wbrew opinii wiekszosci graczy naprawde dobre posuniecie, ktore na dluzsza mete wyjdzie grze na dobre.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Zmierzam do tego, ze oceniajac nagrody w eventach, staram sie teraz raczej spojrzec na to w szerszym kontekscie, tzn. zawsze zadaje sobie pytanie, ilu mniej wiecej graczom i z ktorych epok nagrody z danego eventu moga sie przydac, zakladajac, ze wybrali zwykla sciezke rozwoju
Mam też konta na początku III rozdziału, ale ich rozwój nie jest normalny. Budynki są na niskich poziomach (zazwyczaj 1), ekspedycje odkryte tak do okolic VI rozdziału przy normalnym rozwoju (czyli dużo), bonus do T1 też maksymalny. I nic nie wskazuje, że się z tego miejsca ruszę. Oczywiście wcześniej w miastach stały tylko studnie. Ostatnie z 7, 8 eventów zrobiłem i całość (ewolucje i budynki) z pozostałymi dobrami leży w plecakach. Wykorzystałem tylko 2 budynki 4×4, które dają dość dużo narzędzi (potrzebnych do Iglicy). A reszta w praktyce do niczego też nie jest potrzebna. Nawet przyspieszeń mam już w tysiącach godzin, a w pasku PW niedługo wskoczę w dziesiątki tysięcy (przy limicie 10 sztuk).

EDIT: oczywiscie teoretycznie przydalyby mi sie przyspieszacze, ale rowniez uwazam, ze wycofanie ich z eventow to wbrew opinii wiekszosci graczy naprawde dobre posuniecie, ktore na dluzsza mete wyjdzie grze na dobre.
Policzyłem i na zasadniczym koncie mam 7510 godzin, czyli niedługo będzie już rok do przyspieszeń. Dla pełnego obrazu - roboticon (kwaterę) mam na 2 poziomie i nadal nie widzę potrzeby wydawania na jej rozwój diamentów. Budynku, które zechce podnieść i tak podniosę, a kilka tygodni w grze trwającej 4 lata nie robi różnicy.

Podsumowując - zdobywane nagrody idą do plecaka i tylko tyle. Taki zysk z eventów.
 

DeletedUser3975

Guest
Dzisiaj do wygrania Statki Amunów, a że postanowiłam mieć je wszystkie XD
to stuknęło tysiąc kryształów zanim się udało, więc... uda się zawsze, wcześniej, później - dużym kosztem, ale jest szansa.
Mniejsza z tym, że zostaniesz w podartych portkach, bez grosza w kieszeni ;)
 
Dla mnie event wlasciwie juz sie skonczyl, zdobylem nawet wiecej, niz chcialem, ale nie bede tu dokladnie wyliczal, na co polowalem. Chcialbym raczej napisac o czyms innym.

Jeszcze nikt nie wspomnial o sporej zmianie na plus, ktora mamy w tym evencie i ktora bedziemy miec pewnie rowniez w przyszlych eventach. Chodzi mi o wyrownanie szans graczy, ktorzy w bonusie trafili na manufaktury T1 o wielkosci 2x2 na 1 lvl, czyli odpowiednio u ludzi stal i drewno, a u elfow stal. Ta grupa w wielu poprzednich eventach miala troche trudniej, niz gracze z manufakturami, ktore zajmowaly tylko 2 kratki.

W zadaniach nie sa obecnie wymagane produkcje bonusowe. Ktos z bonusem np. na stal moze teraz zaliczac zadania produkcjami z mniejszych niebonusowych manufaktur. Prosilismy o to, prosilismy i w koncu sie doprosilismy :)

Moje subiektywne podsumowanie eventu:

Na plus:
- taka sama ilosc waluty za poczatkowe, jak i za koncowe zadania
- dosc zroznicowane nagrody dzienne (srednie pop/kul, dobre budynki na mane i na ziarna)
- brak przyspieszaczy w nagrodach dziennych i w skrzynkach (wiem, wiem... ;))
- zadania na produkcje 3h i 9h zaliczane z dowolnych manufaktur
- praktycznie gwarantowana nagroda glowna (zestaw), bez koniecznosci zdawania sie na szczescie w losowaniach lub pojscia ne jakies kompromisy
- dobrze zbalansowane i w miare zroznicowane zadania, wykonalne praktycznie dla kazdego gracza w normalnym trybie gry
- brak typowych "zaporowych" zadan
- prezent w postaci 25 waluty dziennie za samo zalogowanie sie do gry
- przyzwoita ilosc waluty eventowej za zadania, ktora u wiekszosci graczy pozwala na zdobycie kilkunastu nagrod dziennych
- graficznie jak dla mnie to jeden z najbardziej udanych eventow

Na minus
- srednia (choc bynajmniej nie slaba) nagroda glowna (zestaw), ktora u wielu graczy nie jest warta postawienia
- jak dla mnie event byl ciut zbyt latwy i nie stanowil zadnego wyzwania, choc dla poczatkujacych graczy to raczej plus
- slabe, wrecz pomijalne nagrody poboczne ze skrzynek
- brak studni (choc doskonale rozumiem powody po temu)
- bardzo slabe "przerywnikowe" nagrody glowne, tzn. te, ktore przeplataly sie pomiedzy poszczegolnymi elementami zestawu. Jedynie Diabelski Mlyn byl wart uwagi.

Podsumowujac, z mojego punktu widzenia event nie byl moze jakims mistrzostwem wszechswiata ze strony tworcow, ale bylo kilka fajnych, choc niezbyt mocno rzucajacych sie w oczy zmian na plus. Taki przyzwoity krok w dobrym kierunku. Ogolnie mam pozytywne odczucia, a przede wszystkim ten event nie spowodowal u mnie ani jednej chwili frustracji z obojetnie jakiego powodu, a w przeszlosci bywalo juz inaczej. Nawet te najsilniejsze, niesamowicie lukratywne eventy potrafily byc mocno frustrujace, nie mowiac juz o wszelkiego rodzaju "zdrapkach" ;)
 

Koval92

Kapłan
Dzisiaj do wygrania Statki Amunów, a że postanowiłam mieć je wszystkie XD
to stuknęło tysiąc kryształów zanim się udało, więc... uda się zawsze, wcześniej, później - dużym kosztem, ale jest szansa.
Mniejsza z tym, że zostaniesz w podartych portkach, bez grosza w kieszeni ;)

Dziś wydałem 1000, wpadło 5 statków amunów więc jest ok ;) Statki orków 6, statki wróżek 5, statek ludzi 1 ;) jeszcze będzie powtórka wszystkich budynków potem.

Zestaw postawiłem ale jak tylko sie trafi coś lepszego to go chowam. Czekam na golema w lipcu ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Zestaw postawiłem ale jak tylko sie trafi coś lepszego to go chowam. Czekam na golema w lipcu ;)

Zazdraszczam, że miałeś tyle miejsca :p
Też mam wszystkie, co do tej pory, dzisiaj udało mi się za jednym podejściem złapać Statek Elfów przy najuboższej skrzyni,
a Ty które losujesz?
 

Koval92

Kapłan
1594041370955.png
Jak komuś sie uda zdobyć drugi dok handlowy (z balonem element zestawu) to można tak ułożyć i mieć równy prostokątny 6-częściowy zestaw o rozmiarze 6x8 mający wszystkie połączenia i zero "wklęsłości", tylko taka podpowiedź. Niestety drugiego głównego elementu nie jestem w stanie tu wstawić żeby to miało ręce i nogi.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Jako że na S3 robię porządek w mieście i w końcu pozbyłem się wyschniętych studni przez co kultura zeszła na minus, a że miejsca mam sporo to wystawiłem port handlowy tylko że trochę powiększony. W składzie jest:

- Główne doki x2
- Rynek portowy x2
- Dok handlowy x2
- Dok naprawczy x1
- Stragan z jedzeniem x1

Całość połączona ze sobą tak że każdy budynek daje maksymalny bonus i nawet nic bardzo nie odstaje :)
Screenshot_20200706-152458-152-compressor.jpg
 
Niestety drugiego głównego elementu nie jestem w stanie tu wstawić żeby to miało ręce i nogi.
Dlaczego ? Jesli z braku miejsca, to rozumiem, ale jesli chodzi o same najbardziej przydatne bonusy, to jak najbardziej da sie sensownie ustawic dodatkowe elementy. Kilka przykladow:

7 elementow. W obu przypadkach mamy pelen bonus na surowce i 6 pw / 24h
set7.jpg set7-2.jpg

8 elementow. Pelen bonus na surowce i 6 pw / 24h
set8.jpg set8_2.jpg

9 elementow:
set9.jpg

I moj osobisty faworyt, podwojny miniset, czyli 6 elementow dajacych wylacznie surowce i sporo kultury.
podwojny_miniset.jpg
 
Do góry