• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Rozdziale 17 - Kupcy z Unuru

Koval92

Kapłan
Cały rozdział jest praktycznie pod dyktando Unurium (tłumaczenie pomińmy) i jego regularnego zbioru co 3h.
Ci co mają nastawione po 50 zbrojowni i miasta za diaxy oczywiście zbiorą go najwięcej, bo mają najwięcej pracującej populacji i wymaganej kultury.

Rozdział skupia się na czekaniu aż zbierze się odpowiednia ilość unurium z kupca, bo potrzebne jest do wszystkiego, oraz nie produkowaniu nic w portalu bo po co jak się ma 500+ zysków 5% nie wspominając o mocniejszych.

Cud Smocza Arka daje towary za questy główne, czyli limitowane questy rozdziałowe.
Na pierwszy zbiór 10k żywego towaru poczekamy sobie do 18 rozdziału, czyli cud możemy rozbić o kant doopci.

Drugi cud w miarę ok.
 
Ostatnia edycja:

gamin

Rozbójnik
Trzeba przyznac, ze dosyc mocno sie napracowali nad tym by rozdzial byl dlugi i uciazliwy, a z drugiej strony niewiele wnoszacy w rozwoj miasta.
Chetnie uslysze jesli ktos widzi jakas wartosc dodana tego rozdzialu, bo ja na obecna chwile nie dostrzegam zadnej. Na forum bety albo En widzialem ze ktos zadal podobne pytanie i jeden z modow udzielil odpowiedzi ze przeciez budynki sa bardzo ladne :D

Tez zauwazylem ze unurium bedzie czynnikiem limitujacym szczegolnie na poczatku. Najpierw zbieranie do badan a potem zeby wybudowac te statki. W miedzyczasie potrzeba tez sporo zywych a majac kupca ustawionego na unurium zapasy ziarna szybko sie kurcza.

Patrzac przyszlosciowo jesli ktos np za rok bedzie wchodzil w 17 bez zapasu ziarna to bedzie mu ciezko. Choc patrzac na ruchy IG nie zdziwi mnie jesli wtedy obetna koszty o polowe zeby ulatwic jego przejscie.

Kolejnym hamulcem sa polprodukty potrzebne do ostatniego badania i to w sporej ilosci wymuszajace trzymanie budynkow rasowych do samego konca.

W kwestii cudow - zaden nie znajdzie u mnie miejsca, zwlaszcza w kontekscie obecnych zmian w turniejach.
 

Koval92

Kapłan
Wydaje mi się, że to jest taki wstęp do rozdziałów 18-20 gdzie mają być te nowe towary z 3 ostatnich manufaktur.
Cud pewnie będzie hamujący rozpad unurium itd.
Natomiast brak 4 gwiazdki wojska albo jakiejś nowości totalnie niewytłumaczalny.
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Rozdzial zrobie bo moze nastepny bedzie lepszy ale w zupelni zgadzam sie z poprzednikami.Nic nie wnosi ciekawego i jak dla mnie zrobiony na sile bez pomyslu
 

Steefann

Zwiadowca
Kolejnym hamulcem sa polprodukty potrzebne do ostatniego badania i to w sporej ilosci wymuszajace trzymanie budynkow rasowych do samego konca.

A co to za hamulec? W elvenarach też potrzebowałeś pół produktów aż do końca praktycznie. Jakim jest problemem narobić tego szajsu na zapas i wykasować budynki? Półprodukty to nie jest towar limitowany co ogranicza Ciebie pojemność portalu, możesz nawet miliony tego naprodukować jak masz taką ochotę i wywalić te śmieszne budyneczki.

Tylko fajnie byłoby gdyby ktoś policzył ile tych perełek, krabów i innego ustrojstwa trzeba na samo drzewko plus ewentualnie na budynki (może gdzieś już jest takie info?).
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
A co to za hamulec? W elvenarach też potrzebowałeś pół produktów aż do końca praktycznie. Jakim jest problemem narobić tego szajsu na zapas i wykasować budynki? Półprodukty to nie jest towar limitowany co ogranicza Ciebie pojemność portalu, możesz nawet miliony tego naprodukować jak masz taką ochotę i wywalić te śmieszne budyneczki.

Tylko fajnie byłoby gdyby ktoś policzył ile tych perełek, krabów i innego ustrojstwa trzeba na samo drzewko plus ewentualnie na budynki (może gdzieś już jest takie info?).

Policzyłam i na badania potrzeba:
Kluczyk (artefakt) 129 500 + 3 200 do rozbudowy portalu
Perła 307 000 + 2 100 do portalu
Krewetka 632 000 + 8 400 do portalu

Do rozbudowy portalu na 4 poziom potrzeba jeszcze 86 500 Orków i 136 000 unurytu
Statki potrzebują trochę zwykłych surowców a przede wszystkim unurytu i elvenarinu ( tutaj to już każdy musi sam sobie dodać ilości na podstawie tabelek z wiki i ilości postawionych na mieście statków)

Gdyby ktoś chciał wykorzystać zapas portalówek to ma okazję.
Na same badania potrzeba 3 180 000 elvenarinu i biorąc pod uwagę pojemność portalu na 4 poziomie( 300 000) to potrzeba jakieś 1060% z portalówek
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
Patrząc na ilość portalówek mam nieodparte wrażenie że chcą od nas wyciągnąć ich jak najwięcej a potem mocno okroją ich możliwość zdobywania...
 

BlossomValvi

Łucznik
A niby jak?

Musieliby pozmieniać parametry kilku budynków (w tym zwierzaków) a tego nie zrobią.
Przykręcą śrubę na maksa w iglicy? no to znowu świeżaki oberwą

Ponadto 1000%+ portalówek to jest akurat standart jakby było tak z 5-10 razy więcej to można pisać o drenowaniu zapasów

A co do Elvenarian to mniej więcej po 1/3 badań półprodukty nie są potrzebne i można skasować wszystkie budynki poza portalem
 

DeletedUser174

Guest
mój zapas portalówek
1604294653768.png

uwaga dodatkowa: specjalnie nie podniosłam polarka na 10 poziom, żeby zamiast kolejnej śmieciówki mieć jednak bardziej użyteczny młoteczek... po obecnych zmianach to się niestety zmieni, więc zapas tego śmiecia bedzie rósł w jeszcze szybszym tempie

perfidią pfójców jest akurat to, że do przechodzenia ras wciskają masę półproduktów i samym zyskiem nie da się przejść rasy. Tym bardziej jest to wredne, że w obliczu zmian na turnieju większość osób turniejowych najprawdopodobniej skasuje bezużyteczną właściwie gildię, gdyż jej jedynym bonusem jest właśnie bonus do półproduktów.

Reasumując ilość niezbędnych zysków przy łatwości ich zdobywania nie przeraża mnie w żadnym zakresie. Ilość niezbędnych półproduktów i limitowane towary to juz inna bajka. Ograniczenie ziaren (skoro będziemy produkowac te siuśki to ziarenka będą musiały przejąc inne budynki, a ich wydajność jest taka średnia trochę) + zapotrzebowanie na żywe (pip pip pip bonusy z zestawów iglicowych i zapaść na rynku zywych) dodaja "smaczka" nowym rasom.

Pomijam już fakt, że ta rasa nie wnosi nic do rozwoju miasta. Daje trochę punktów rankingowych za lev budynków i nic więcej... taaa ... tylko poza nielicznymi jednostkami ( wierzę w rozsądek graczy dlatego marginalizuję tą grupę, bo zdeterminowanych osób może być jednak trochę... ileż to mieliśmy płakowania na forum "a oni to maja wiecej...zabrac im!") to skłaniam sie ku teorii, że gracze absolutnie mają w głębokim poważaniu ranking punktowy

Brak większęgo pomysłu na grę wymusił wypuszczenie kolejnego odgrzewanego kotleta, którego walory smakowe pozostawiają wiele do życzenia. Czy to jest dobry kierunek? Nie wiem jak to widzi ig, ale mi coraz częściej towarzyszy poczucie bezsilności i frustracji potęgowane poczuciem kary za długi staż w grze. Ale to nie moja piaskownica i to ig odpowiada za czystość piasku... ja mam tylko władze nad swoimi zabawkami, które z tej piaskownicy mogę zabrać... tak, wiem... ig będzie mi wdzięczne za to
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
mój zapas portalówek
View attachment 3121



Brak wiekszęgo pomysłu na grę wymusił wypuszczenie kolejnego odgrzewanego kotleta, którego walory smakowe pozostawiają wiele do życzenia. Czy to jest dobry kierunek? Nie wiem jak to widzi ig, ale mi coraz częściej towarzyszy poczucie bezsilności i frustracji potęgowane poczuciem kary za długi staż w grze. Ale to nie moja piaskownica i to ig odpowiada za czystość piasku... ja mam tylko władze nad swoimi zabawkami, które z tej piaskownicy mogę zabrać... tak, wiem... ig będzie mi wdzięczne za to
1604299538287.png
wbrew pozorom przez ostatnie pół roku ig daje nam bardzo wiele, zniechęcając do gry daje nam bardzo wiele .... czasu ;)
 

blazius1

Paladyn
Jakie są koszty rozbudowy Centrum Handlowego na drugi poziom?

Czy Gildia Kupiecka wspiera produkcję tylko Elvenariunu Zero, czy też czegoś jeszcze?
 

Koval92

Kapłan
Czy nie można by zmienić tej Smoczej Arki, żeby dawała jakieś mniejsze ilości towarów ale za coś logiczniejszego, niż questy rozdziałowe których jest limitowana ilość i pierwsze po postawieniu arki pojawią się dopiero za pół roku jak nie dłużej? Od 16 rozdziału cuda naprawdę nie imponują wielu graczom a to powinny być najcudowniejsze budynki z całej gry sądząc po nazwie
 
Ostatnia edycja:

Vorian Atryda

Wędrowiec
ZadanieNagroda
Kup 5 PW2 Pomocnik Czasu 1h
Użyj szybkich Bonusów 10 razy15000 Mana
Zdobądź 20 Reliktów1 Odłamek Run Biblioteka Iglicy
Przeprowadź zwiad 1 prowincji3 Deszcz Monet 5%
Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 10 razy20000 Kamień Księżycowy
Zbadaj Zaawansowany Kupiec 43 PW
Zdobądź 500 000 Many20000 Platyna
Rozbuduj Kupca do poziomu 61 Odłamek Run Arena Turnieju
Zdobądź 50 000 Boskich Nasion + 50 000 Unurytu2 Pomocnik Czasu 2h
Wyszkol 5000 Jednostek10000 Orki
Wyprodukuj Trunki 10 razy2 Strumień Zasobów 5%
Zdobądź 5 000 000 Monet20000 Obsydian
Zdobądź 20 000 Unurytu12000 Boskie Nasiona
Przekaż 5 000 Fragmentów Zaklęć10000 Unuryt
Odblokuj Centrum Handlowe (Portal)3 Czarujący Podarunek
Przeprowadź zwiad 1 prowincji20000 Elfi Kauczuk
Wykorzystaj 50PW
Zbuduj Centrum Handlowe
Odblokuj Okręt Flagowy Piratów
Pozwól "Czerwonej Perle" zacumować
Zbierz 1000 Drogocennych Dóbr
Odblokuj Okręt Flagowy Smakoszy
Pozwól "Łagodnej Sorenie" zacumować
Zbierz 2000 Delikatesowych Delicji
Odblokuj Okręt Flagowy Zbieraczy
Pozwól "Esperii" zacumować
Zbierz 500 Antycznych Artefaktów
Zbierz 40 000 Elverianu Zero
Odblokuj poziomu 2 Centrum Handlowego, Posiadaj 490 ukończonych prowincji
Rozbuduj Centrum Handlowe do poziomu 2
Odblokuj Duże Statki Piratów
Odblokuj Duże Statki Zbieraczy
Odblokuj Duże Statki Smakoszy
Posiadaj co najmniej 1 Duży Statek Piracki, Smakoszy i Zbieraczy
Zbierz 2000 Drogocennych Dóbr, Zbierz 4000 Delikatesowych Delicji, Zbierz 1000 Antycznych Artrfaktów
Użyj Pomocników Czasu 10 razy
Przywołaj wszystkie Duże Statki : Pirackie, Smakoszy i Zbieraczy
Odblokuj Centrum Handlowe poziomu 3
Ulepsz Centrum Handlowe do poziomu 3
Handluj 10 razy z Hurtownikiem+ złóż 10 ofert+ zaakceptuj 10 ofert
Odblokuj Małe Statki Piratów
Odblokuj Małe Statki Zbieraczy
Odblikuj Małe Statki Smakoszy
Przywołaj po 3 Małe Statki : Pirackie, Smakoszy i Zbieraczy
Udziel pomocy sąsiedzkiej 20 razy
Zbadaj Centrum Handlowe poziomu 4 (miej ukończone 500 prowincji)
Rozbuduj Centrum Handlowe do poziomu 4
Wydaj 100 PW
Przeprowadź zwiad 1 prowincji
Rozwiąż 40 konfliktów lub konfliktów turniejowych
Przekaż 50 000 000 monet
Zbadaj Ulepszenie Manufaktury Eliksiru+Magicznego Pyłu+ Klejnotów
Posiadaj co najmniej 2 Manufaktury Eliksiru lub Pyłu lub Klejnotów na poziomie 28 lub wyższym
Zdobądź 20 Reliktów
Wezwij co najmniej 6 Małych Statków Zbieraczy
Odblokuj Fortecę, Fontannę i Pałac
Zbuduj jeden z trzech odblokowanych budynków kulturowych
Zbadaj koszary w stylu Kupców
Zdobądź 20 000 Antycznych Artefaktów
Zbadaj rozszerzenie nr 51
Sprzedaj co najmniej 3 Małe Statki Zbieraczy + przyzwij co najmniej 6 Małych Statków Smakoszy
Zbadaj Zbrojownię w stylu Kupców
Ulepsz co najmniej 1 Zbrojownię do poziomu 38
Zbadaj Finałowe Rezydencje w stlu Elvenar
Posiadaj 10 Rezydencji na poziomie 38 lub wyższym
Odblokuj Tereny Treningowe w stylu Kupca
Ulepsz Tereny Treningowe do poziomu 29+ wyszkol 5 000 orków wojowników+ 5 000 Strategów Orka
Sprzedaj co najmniej 3 Małe Statki Smakoszy + przyzwij co najmniej 6 Małych StatkówPirackich
Zbierz 80 000 Drogocennych Dóbr
Odblokuj Obóz Najemników w stylu Kupca
Ulepsz Obóz Najemników do poziomu 21
Posiadaj 510 ukończonych prowincji
Użyj Pomocników Czasu 10 razy
Posiadaj co najmniej 3 Warsztaty na poziomie 39 lub wyższym
Przekaż 600 000 Many
Przekaż 60 000 Boskich Ziaren
Odblokuj Finałowy Ratusz w stylu Elvenar
Zdobądź 20 Reliktów
Wyprodukuj 20 razy Trunki + 10 razy Chleb + 5 razy Kosz Zakupów
Zdobądź 60000 Unurytu200 diamentów
Sprzedaj Centrum Handlowe50000 Magicznego Pyłu
Zainwestuj 100 PW w Antyczny Cud innego gracza2 Antyczna Wiedza 15
Udziel pomocy sąsiedzkiej 50 razy5 Czarujący Podarunek
I to już koniec
 
Ostatnia edycja:

pikaaa-k

Wędrowiec
ZadanieNagroda
Kup 5 PW2 Pomocnik Czasu 1h
Użyj szybkich Bonusów 10 razy15000 Mana
Zdobądź 20 Reliktów1 Odłamek Run Biblioteka Iglicy
Przeprowadź zwiad 1 prowincji3 Deszcz Monet 5%
Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 10 razy20000 Kamień Księżycowy
Zbadaj Zaawansowany Kupiec 43 PW
Zdobądź 500 000 Many20000 Platyna
Rozbuduj Kupca do poziomu 61 Odłamek Run Arena Turnieju
Zdobądź 50 000 Boskich Nasion + 50 000 Unurytu2 Pomocnik Czasu 2h
Wyszkol 5000 Jednostek10000 Orki
Wyprodukuj Trunki 10 razy2 Strumień Zasobów 5%
Zdobądź 5 000 000 Monet20000 Obsydian
Zdobądź 20 000 Unurytu12000 Boskie Nasiona
Przekaż 5 000 Fragmentów Zaklęć10000 Unuryt
Odblokuj Centrum Handlowe (Portal)3 Czarujący Podarunek
Przeprowadź zwiad 1 prowincji20000 Elfi Kauczuk
Wykorzystaj 50PW
Zbuduj Centrum Handlowe
Odblokuj Okręt Flagowy Piratów
Pozwól "Czerwonej Perle" zacumować
Zbierz 1000 Drogocennych Dóbr
Odblokuj Okręt Flagowy Smakoszy
Pozwól "Łagodnej Sorenie" zacumować
Zbierz 2000 Delikatesowych Delicji
Odblokuj Okręt Flagowy Zbieraczy
Pozwól "Esperii" zacumować
Zbierz 500 Antycznych Artefaktów
Zbierz 40 000 Elverianu Zero
Odblokuj poziomu 2 Centrum Handlowego, Posiadaj 490 ukończonych prowincji
Rozbuduj Centrum Handlowe do poziomu 2
Odblokuj Duże Statki Piratów
Odblokuj Duże Statki Zbieraczy
Odblokuj Duże Statki Smakoszy
Posiadaj co najmniej 1 Duży Statek Piracki, Smakoszy i Zbieraczy
Zbierz 2000 Drogocennych Dóbr, Zbierz 4000 Delikatesowych Delicji, Zbierz 1000 Antycznych Artrfaktów
Użyj Pomocników Czasu 10 razy
Przywołaj wszystkie Duże Statki : Pirackie, Smakoszy i Zbieraczy
Odblokuj Centrum Handlowe poziomu 3
Ulepsz Centrum Handlowe do poziomu 3
Handluj 10 razy z Hurtownikiem+ złóż 10 ofert+ zaakceptuj 10 ofert
Odblokuj Małe Statki Piratów
Odblokuj Małe Statki Zbieraczy
Odblikuj Małe Statki Smakoszy
Przywołaj po 3 Małe Statki : Pirackie, Smakoszy i Zbieraczy
Udziel pomocy sąsiedzkiej 20 razy
Zbadaj Centrum Handlowe poziomu 4 (miej ukończone 500 prowincji)
Rozbuduj Centrum Handlowe do poziomu 4
Wydaj 100 PW
Przeprowadź zwiad 1 prowincji
Rozwiąż 40 konfliktów lub konfliktów turniejowych
Przekaż 50 000 000 monet
Zbadaj Ulepszenie Manufaktury Eliksiru+Magicznego Pyłu+ Klejnotów
Posiadaj co najmniej 2 Manufaktury Eliksiru lub Pyłu lub Klejnotów na poziomie 28 lub wyższym
Zdobądź 20 Reliktów
Wezwij co najmniej 6 Małych Statków Zbieraczy
Odblokuj Fortecę, Fontannę i Pałac
Zbuduj jeden z trzech odblokowanych budynków kulturowych
Zbadaj koszary w stylu Kupców
Zdobądź 20 000 Antycznych Artefaktów
Zbadaj rozszerzenie nr 51
Sprzedaj co najmniej 3 Małe Statki Zbieraczy + przyzwij co najmniej 6 Małych Statków Smakoszy
Zbadaj Zbrojownię w stylu Kupców
Ulepsz co najmniej 1 Zbrojownię do poziomu 38
Zbadaj Finałowe Rezydencje w stlu Elvenar
Posiadaj 10 Rezydencji na poziomie 38 lub wyższym
Odblokuj Tereny Treningowe w stylu Kupca
Ulepsz Tereny Treningowe do poziomu 29+ wyszkol 5 000 orków wojowników+ 5 000 Strategów Orka
Sprzedaj co najmniej 3 Małe Statki Smakoszy + przyzwij co najmniej 6 Małych StatkówPirackich
Zbierz 80 000 Drogocennych Dóbr
Odblokuj Obóz Najemników w stylu Kupca
Ulepsz Obóz Najemników do poziomu 21
Posiadaj 510 ukończonych prowincji
Użyj Pomocników Czasu 10 razy
Posiadaj co najmniej 3 Warsztaty na poziomie 39 lub wyższym
Przekaż 600 000 Many
Przekaż 60 000 Boskich Ziaren
Odblokuj Finałowy Ratusz w stylu Elvenar
Zdobądź 20 Reliktów
Wyprodukuj 20 razy Trunki + 10 razy Chleb + 5 razy Kosz Zakupów
Zdobądź 60000 Unurytu200 diamentów
Sprzedaj Centrum Handlowe50000 Magicznego Pyłu
Zainwestuj 100 PW w Antyczny Cud innego gracza2 Antyczna Wiedza 15
Udziel pomocy sąsiedzkiej 50 razy5 Czarujący Podarunek
I to już koniec
200 diaksów za Unuryt?Nie za sprzedaż portalu???
 

jakub357

Łucznik
Zgadzam się z poprzednikami, że rozdział jest głównie pod dyktando Unurytu. Trzeba go regularnie zbierać, żeby starczyło na rozbudowy, badania.
Obecnie jestem na etapie stawiania małych stateczków, z czego koszt każdego w Unurycie jest równy zbiorowi co około 3h tegoż surowca od Kupca.
Zrobiłem przestrzeń na 16 małych statków każdego rodzaju, co daje 48 małych statków.
Dobrze, że są portalówki bo z maną byłoby krucho.
Trzeba robić żywe dodatkowo, co wymaga Ziaren; żywe niemalże w każdych badaniach są.
Myślę, że jak skończę budować te małe to już pójdzie szybko. Najtrudniejszym było przygotować tyle przestrzeni na to wszystko, bo budynki rasowe zajmują 1/3 miasta lub więcej. Oczywiście nie trzeba ich aż tyle, jednak dla szybkiego, sprawnego przejścia jednak zalecane. Miasto funkcjonuje dobrze, chociaż mam 50k populacji na minusie. Na rozbudowy aktualnie nie ma miejsca, więc dopiero przy końcówce rozdziału będzie na to czas. Dobrze, że są zaklęcia teleportacji, że można pochować część budynków bo bez tego nie obeszłoby się.
Myślę, że szybko zejdzie mi ten rozdział, chociaż przez przerwę od gry biorę się za niego późno, kiedy wchodziła już rasa kolejna. Słyszałem, że ta kolejna rasa to jeszcze bardziej zamotana, no zobaczymy. Ja tam lubię sobie poklikać, to dla mnie forma relaksu
 
Do góry