• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o trybie wieloosobowym w Iglicy Wieczności

Hassano

Łucznik
Iglica trwa nawet nie dobe a już zaczynają sie pierwsze zgrzyty i problemy.. ciekawe co jeszcze gi popsuje żeby obrzydzić nam gre..
 

Proqrator

Rozbójnik
Ten system w pewnym sensie wymusza na graczu robienie calej iglicy.
Przyklad:
Bractwo (25 osob) robi caly pierwszy poziom (kazdy) odblokowuja w sumie 8 skrzynek, ale kazdy dostanie po 4. Kilka osob chcac dostac te 8 skrzynek robi drugie pietro. Odblokowuja dla siebie 8 skrzynke, ale juz dochadza punkty dla bractwa i odblokowuje sie 9-10 ktorej mimo wszystko nie dostana. Powoduje to ciagle uczucie pewnego niedosytu.
 

DeletedUser2264

Guest
U mnie w obu bractwach raczej zaciekawienie i chrapka na nagrody. I muszę przyznać, że całkiem sprawnie to idzie. Pierwsze koty za płoty, a potem okaże się co i jak. jeśli komuś nie pasują turnieje, a iglicy grupowej też nie polubi to już będzie jasna sprawa. Osobiście do nowej iglicy nie mam, póki co, żadnych pretensji, przyspieszacze i inne fanty bardzo się przydadzą;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ten system w pewnym sensie wymusza na graczu robienie calej iglicy.
Przyklad:
Bractwo (25 osob) robi caly pierwszy poziom (kazdy) odblokowuja w sumie 8 skrzynek, ale kazdy dostanie po 4. Kilka osob chcac dostac te 8 skrzynek robi drugie pietro. Odblokowuja dla siebie 8 skrzynke, ale juz dochadza punkty dla bractwa i odblokowuje sie 9-10 ktorej mimo wszystko nie dostana. Powoduje to ciagle uczucie pewnego niedosytu.
I tak ma być, gry na tym polegają aby gracza wciągać na wyższe poziomy.
 
Przyklad:
Bractwo (25 osob) robi caly pierwszy poziom (kazdy) odblokowuja w sumie 8 skrzynek, ale kazdy dostanie po 4. Kilka osob chcac dostac te 8 skrzynek robi drugie pietro.
To mi sie wlasnie bardzo w tym systemie podoba. Nawet, jesli wiekszosc bractwa sie obija, to ci aktywniejsi mimo to zgarna w Iglicy sporo skrzynek za tryb multiplayer. Nawet, jesli bractwo zrobi tylko 1/3 calej Iglicy (i to te najlatwiejsza czesc), to najaktywniejsi i tak moga zgarnac 2/3-3/4 wszystkich mozliwych nagrod. Jesli ktos podejmie decyzje, ze jednak zrobi troche wiecej, to ma praktycznie gwarancje, ze te skrzynki zgarnie i wcale nie musi sie za bardzo ogladac na innych.

Podoba mi sie tez, ze 2 ostatnich skrzynek nie da sie zdobyc ot tak z marszu, wiec pewnie nawet te najsilniejsze bractwa zachowaja je sobie na jakies zaplanowane akcje po dluzszym przygotowaniu. Moim zdaniem to naprawde bardzo dobrze, bo gracze juz sie zdazyli przyzwyczaic, ze prawie o nic sie nie trzeba starac i ze wszystko samo przychodzi. W wielu bractwach turniejowa 10 skrzynka stracila znaczenie, bo nawet sie nie zauwaza, w ktorym momencie zostala zamknieta. Ten system w Iglicy daje aktywnym graczom spore korzysci za tryb multi nawet, jesli graja w slabszych bractwach, a dla tych silniejszych bractw zdobycie wszystkiech skrzynek to bedzie nie lada wyzwanie. Prawie wszyscy powinni byc zadowoleni.

Tak troche odwroce te logike i glosno myslac pozastanawiam sie, kto moglby byc z takiego systemu niezadowolony. Na pewno znana i przez wszystkich "kochana" grupa graczy, ktorzy zazwyczaj dorzucaja w turniejach po 30 pkt. No coz, ci na skrzynki z Iglicy juz sie na krzywy ryj nie zalapia ;) Ale kazdy kij ma 2 konce (z wyjatkiem procy oczywiscie ;)), bo druga taka grupa to calkiem poczatkujacy gracze, ktorzy nie maja jeszcze zbyt wielkich mozliwosci, a nawet jesli je maja to z punktu widzenia bractwa byloby lepiej, gdyby skupili sie na jak najszybszym rozwoju. Im z kolei "darmowe" nagrody by sie przydaly i byloby to z korzyscia dla calego bractwa.
Ale biorac wszystko pod uwage, o dziwo uwazam ten system za naprawde dobry i udany, a nagrody w trybie multi za calkiem przyzwoite.
 

DeletedUser2264

Guest
Ciekawe czy będzie też rywalizacja między bractwami tak, jak z turniejami i ogólny ranking, czy pozostanie to tylko kwestią wewnętrzną bractw. Póki co na becie tego nie ma i może dobrze :)
 

DeletedUser2262

Guest
Po ponad dobie od wejścia iglicy w wersji multi muszę przyznać że tym razem zmiany wyszły na plus :D.
Mam tylko nadzieję że udział w iglicy i to w jakim stopniu gracz się w niej angażuje pozostanie indywidualnym wyborem.
A ja mam nadzieję że po tak pozytywnych feedbackach na becie i live'ie - IG nie posunie się do okrojenia nagród w skrzynkach Iglicy :rolleyes:
 

gamin

Rozbójnik
Tak patrzac na te iglice w wersji multi to nie ma sie do czego przyczepic :D
Nagrody sa sensowne, system ich zdobywania rowniez. Ostatnie skrzynki sa wymagajace ale i nagrody atrakcyjne.
A zroznicowanie nagrod dla poszczegolnych graczy w zaleznosci od wkladu to ciekawe i sensowne rozwiazanie, ktore w mojej ocenie pozytywnie wplynie na zaangazownie uczestnikow iglicy.
Czyli da sie zrobić coś dobrze od samego poczatku:p
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Miałem przed wejściem tego sytemu obawy, głównie dotyczące presji na zaangażowanie graczy, one zresztą całkiem nie zniknęły, ale mocno się rozwiały.
Natomiast same nagrody są OK - wzmocniły one chęć robienia Iglicy, bo zdobywanie w niej setek Fragmentów, których nie sposób było wystarczająco szybko przepalić, już nie było wystarczającą motywacją. Katalizatory są wartościowsze, dobrze się zresztą uzupełniają z fragmentami. Przyspieszacze też dali wartościowe i nawet jak ktoś nie chce mocno się angażować w Iglicę, to choć po te pierwsze dwa może się skusi.
Duży plus za sposób przydzielania nagród - nawet w pierwszym odruchu pomyślałem, że w tę stronę powinny iść turnieje, ale nie, niech one zostaną bardziej solidarnościowe, a Iglice niech bardziej nagradzają indywidualny wkład, dzięki temu gracze i bractwa mają większą elastyczność wyboru, co im bardziej pasuje.
 

Koval92

Kapłan
Bardzo fajny ten tryb i sprawiedliwy system nagradzania
Fajnie, że widać innych graczy z bractwa i ile zrobili punktów
 

DeletedUser4395

Guest
Bardzo fajny system naliczania punktów, Ci którzy mogą wyżej pójść w Iglicy dostaną dodatkowe nagrody, Ci którzy zatrzymują się wcześniej też dostają ładne nagrody. Wbrew pierwszym obawom, czy nie będzie za trudno, a nagrody niewarte zachodu, Iglica grupowa okazała się dobrze przygotowana :cool:
 

Jemsik

Zwiadowca
Twój indywidualny wynik idzie z Tobą, ale punkty wspólne już nie. Wprawdzie będziesz na tym pasku postępu multiplayera w nowym bractwie tak wysoko, jak zaszłaś, ale Twoich punktów nie będzie. Sprawdzone na becie.

A czy nagrody z nowego bractwa też dostanę takie jak wskazuje mój pasek postępu? Czyli jeśli jestem po dwóch planszach i bractwo też ma tam swój pasek wspólny.
 

Tajniakos

Paladyn
@jemsik wspólny wysiłek bractwa jest przedstawiony w postaci paska, który zapełnia skalę na trzech poziomach iglicy i dostaniesz nagrody ze skrzynek do tego momentu jak skala się zapełni :) Nagrody dostaniesz wszystkie według paska dostępu bo w trakcie rozpoczęcia iglicy byłeś już w nowym bractwie :)
 

Nusion

Kapłan
A czy nagrody z nowego bractwa też dostanę takie jak wskazuje mój pasek postępu? Czyli jeśli jestem po dwóch planszach i bractwo też ma tam swój pasek wspólny.
Myślę, że chodzi Ci o sytuację, gdy dołączysz do bractwa w trakcie a zdobyte w innym bractwie punkty z Tobą nie przejdą do wspólnej puli.
No więc tutaj nie mam pewności, wolałabym nie snuć przypuszczeń...
 

Jemsik

Zwiadowca
Dzięki, czyli na zmianę bractwa jest czas od soboty po zakończeniu turnieju do niedzieli przed rozpoczęciem iglicy. Najpewniejszy moment :)
 
Do góry