• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Wiki

Poziomek

Rycerz
Dlatego IG ma latwiej .
a to ze mogloby byc to w wersji angielskiej - jakos korzystamy z tych innych wymienioych stron a tam nie ma jezyka PL. (ostatecznie zostaje google translator dla tych co maja problem) - w obecnej formie jest malo przydatne
 

Mariame

Wędrowiec
Ależ wymyśliliście... Likwidacja wiki... Korzystam z niej bardzo często, choć faktem jest, że właściwie wyłącznie z zestawień dotyczących budynków i antycznych cudów. No i oczywiście z informacji o rasach gościnnych. Nie wiem jak miałabym planować poczynania w grze nie mając tych danych. Niestety, informacje o budynkach ras są szczątkowe. I chyba to najbardziej mnie w tej chwili "boli". Brakuje też statystyk innych budynków - wytwarzanych w AM, eventowych.
 

Poziomek

Rycerz
Ależ wymyśliliście... Likwidacja wiki..
Kto tak wymyslil? cos przeczytasz, ale nie doczytasz, a wnioski wysnuwasz wlasne:)
chyba ze bazowalas na tym co sobie Chriss w jakis sposob wywnioskowal
bo faktycznie napisal ze
chris07070707 napisał:
czemu mialaby sluzyc likwidacja wiki.
Ja nie chce jej likwidacji, ale czestszego uaktualniania, a wrecz rozwoju o rzeczy ktore sa dostepne gdzie indziej zamiast na stronie dedykowanej grze
bo w obecnej formie czy z wiki czy bez nie widze roznicy, jest bo jest, ale jest namiastka tego czym moglaby byc.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
aha Widze ze Andrzej (ten od quizu) wyszedl z taka propozycja, ale pominelem jego uwage bo 'propozycje usuniecia' nalezaloby zglosic jako osobny pomysl:p
 

Lanariko

Szef kuchni
Ale się z tego dyskusja zrobiła...
O tej likwidacji to chyba był żart.

Ja bym miała kilka pytań do teamu:
@jarq, @Urdur (albo ktokolwiek z teamu kto może na to odpowiedzieć...)
1. Czy w tej chwili mamy w PL teamie osobę odpowiedzialną za wiki?
2. Czy jeśli nie mamy, to możliwe jest "stworzenie takiego wakatu"? (myślę, że znaleźliby się chętni)
3. Czy wzór na wiki jest odgórny i to ino ustala jakie treści możemy tam włożyć i na wszystkich serwerach światowych musi ona wyglądać identycznie, czy możemy naszą polską odrobinę ulepszyć?
4. Czy jeśli jest osoba odpowiedzialna za wiki, to będzie ona w stanie fizycznie i czasowo zająć się powiększeniem jej w miarę rozsądnym czasie, tak żeby to nie zajęło roku albo dłużej? (pytam bez złośliwości, każdy ma życie)
5. Czy możliwe jest wyciągnięcie od ino danych do budynków?

Marzy mi się wikipedia jasno podzielona na kategorie.
Budynki (tak wiem ze takie już są, ale powinny być rozbudowane i dodane do nich nowe dane o dosłownie każdym budynku, jaki występuje w grze)
- podstawowe
- wojskowe
- produkcyjne
(grafika, tabelka rozwoju budynku)
- kulturowe
- kulturowe, kulturowe+
- sety (tu opis co to set i z czym to sie je, a przy budynkach propozycja ustawienia jeśli set taką posiada + tabelki rozwoju dla poszczegónych składowych)
- ewoluujące (co to, z czym to sie je, czym to sie karmi, w jakim evencie było do zdobycia, tabelka rozwoju)

Widza ogólna: (zbudowana na zasadzie alfabetycznie ułożonych haseł typu:
- mana
- ziarna
- towary wzniesione
- towary żywe
- rozpad
- unuryt


Oczywiście jest tylko mała część potrzebnych tam informacji. Spokojnie można to zrobić jako dodatek do istniejącej już Wikipedii...
Nasunęło mi się pytanie nr 6. Czy możliwe jest stworzenie w wiki okienka pt: "Informacji na jaki temat tu nie znalazłeś?" to by ułatwiło jej rozbudowę.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak jest osoba odpowiedzialna za wiki i wiki w każdej wersji językowej jest taka sama, więc nie możemy sobie tam zamieszczać co chcemy. Te informacje są przekazywane z centrali my to tłumaczymy i zamieszczamy.
 

Deleted User - 198835

Guest
:cool:
Teksty dodane już są przydatne , ale jak wchodzi nowość w grze to w tym czasie powinno być objaśnienie tego w wiki , a nie po kilku miesiącach , jak wszyscy już o nowości dowiedzą się z innych źródeł niezależnych od twórców gry - tu tkwi błąd wiki
Jak już pisałem , to takie info (przykładowo o nowej rasie) powinno być wstawione do wiki w monecie pojawienia się nowej rasy , przynajmniej na żywych serwerach , bo w tym czasie w którym są teraz od 2 -3 lat dodawane , to już mały sens w tym jest
Ile razy było na forum zadawane pytania dlaczego o czymś mamy sami z gry się uczyć , a nie z wiki a zanim nowość wejdzie na żywe serwery , to jest testowane na becie i tu już jest czas na opracowanie tematu na wiki
Pomijam już fakt , że błędy , które są znajdowane na becie i tam jest o nich dyskusja to i na żywych serwerach zamiast być naprawiane przed wprowadzeniem , to są usuwane dopiero po długim czasie istnienia - wstawcie w wiki też temat o tytule "Błędy w grze , które później naprawimy"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
Jarq zgadzam się z tobą , że do dyskusji jest forum
Ale mam też pytanie :
Do czego w zamyśle miał służyć dział "Dyskusja" w wiki
W załączniku jest część wiki w której widać ten dział - niemożliwy do otwarcia , ale istniejeZrzut ekranu 2022-04-05 194943.png
Pytanie zadaję z ciekawości , ale jak nie ma być tam dyskusji , to może zamknąć ten dział , żeby nie było problemu , bo nie ja pierwszy o tym dziale wspominam
 
Do góry