• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Powrót Czarowników.

Moze napisze pare slow o swoich wrazeniach z tego eventu na becie, przy czym postaram sie streszczac i nie snuc tu przydlugich opowiesci, a zamiast tego jak najkrocej opisac najwazniejsze aspekty tego eventu, ktore zwrocily moja uwage :)

Moja subiektywna opinie na temat nowosci w postaci lig eventowych zamieszcze moze pozniej w osobnym poscie, bo ten nowy element ma moim zdaniem tylko dodatkowo motywowac graczy i wprowadzac pewien element rywalizacji, ale wedlug mnie nie wnosi praktycznie nic do samej mechaniki eventu.

Event bardzo mi sie podobal. Linia zadan jest bardzo podobna do tego, do czego przyzwyczailo nas kilka ostatnich eventow, czyli wiele zadan robi sie praktycznie samo przy okazji zwyklych, codziennych czynnosci w grze. Zadania sa urozmaicone, ale w miare proste, ze zrownowazonymi wymaganiami, wiec ich wykonywanie nie nastrecza wiekszych trudnosci, szczegolnie po przygotowaniu sie do eventu, nawet gdyby to mialy byc tylko najprostsze i najbardziej podstawowe przygotowania. Tym razem nagrody dzienne sa moim zdaniem naprawde dobre i raczej kazdy znajdzie dla siebie cos wartosciowego. Sa miedzy innymi budynki pop/kul o statystykach lepszych od tych z kilku poprzednich eventow, dobre budynki na mane, a nawet budynki, ktore w wyzszych epokach daja zywe towary.

Moim zdaniem prawdziwa perelka w tym evencie jest nagroda glowna, czyli zestaw budynkow, skladajacy sie z 7 elementow. Do jego zdobycia nie potrzeba nawet szczescia, wystarczy zrobic wszystkie zadania, zbierac walute z obrzezy miasta i wybierac odpowiednie "skrzynki" w losowaniach. Odpowiednie, to znaczy te, ktore umozliwiaja jak najwiekszy postep w zdobywaniu kolejnych nagrod glownych jak najmniejszym kosztem waluty eventowej. W tym evencie obralem wlasnie taka strategie, czyli prawie calkowicie ignorowalem prawdopodobienstwo trafienia nagrod dziennych, skupiajac sie prawie wylacznie na glownych. Priorytet mialy u mnie skrzynki za 18 i 45. W ten sposob, nawet nie majac szczescia do losowania dodatkowej waluty ze skrzynek, caly set skompletowalem juz na kilka dni przed koncem eventu.

Budynki zestawu daja nie tylko kulture, ale tez populacje, mane, a nawet relikty i jeden Katalizator, ale najbardziej wartosciowa jest moim zdaniem duza ilosc T1, ktora daja trzy z siedmiu elementow zestawu. Zestaw w pelnej wersji (7 elementow) ma ksztalt prostokata o wymiarach 8x5 kratek i wyglada tak:

event_set.jpg



Co mnie zdziwilo, jakos nikt na becie nie wpadl na pomysl, ze jesli komus nie zalezy na Katalizatorach czy manie, to mozna postawic set w wersji mini, wykorzystujac tylko 3 elementy dajace surowce T1 i w ten sposob znacznie zmniejszajac rozmiary zestawu prawie o polowe przy zachowaniu pelnej produkcji T1. Te 3 elementy wystarczaja, by uzyskac pelen bonus na surowce. Taki miniset miesci sie w prostokacie o wymiarach 6x4 i zajmuje tylko 22 kratki:

event_miniset.jpg

Surowcowa wydajnosc tego minisetu w stosunku do zajmowanej powierzchni jest wrecz fenomenalna, nawet wyzsza od najbardziej dotychczas wydajnego zestawu w grze, czyli Kirita i Kraraka. Biorac za przyklad Lesne Elfy i XVI epoke, ten miniset daje odpowiednio ponad 27k T1 /24h w Lesnych Elfach i ponad 80k T1 w XVI epoce. A to wszystko z zaledwie 22 kratek !! Kiedys zamieszczalem juz dokladne wyliczenia pokazujace, ze np. Syrenki sa kilkukrotnie wydajniejsze od zwyklych manufaktur T1, a ten zestaw z nadchodzacego eventu bije na glowe nawet tak dobry budynek, jakim jest Syrenka, o manufakturach nawet nie wspominajac. Zestaw w wersji mini zajmuje tylko o 6 kratek miejsca wiecej, niz jedna Syrenka, a daje tyle samo T1, co 3 Syrenki !!! Zyc, nie umierac :)

Ja zdecyduje sie chyba na postawienie pelnej wersji, czyli wszystkich 7 elementow, bo zalezy mi na kazdym jednym Katalizatorze, ktorych moim zdaniem nigdy nie za wiele :)
 

blazius1

Paladyn
Hungry Treasure ma tylko 8300 kultury. To w sam raz tyle, żeby bonus z Latarni nikomu nie zadziałał.
 

DeletedUser4851

Guest
Przepraszam, że w tym temacie i tak off topic.
Zazwyczaj po wydarzeniu następowała przygoda bractw a tym razem po "Ogrodzie..." od razu kolejny event. A gdzie kolejna PB?
 

Nusion

Kapłan
Kiedyś przygody bractw były tylko od czasu do czasu jako zupełnie osobne wydarzenie, potem wprowadzili zmianę, że po każdym evencie przygoda, żeby dozbierać artefakty.
Nie każdy był zadowolony z tego, że do zdobycia nagrody eventowej był "przymus" robienia przygód (przyznam, że ja też nie byłam).
To dwa oddzielne wydarzenia i dobrze, że odeszli od tego, że nagroda eventowa była zależna od przygód.
Teraz przygody będą znów tak jak wcześniej (mam nadzieję), czyli od czasu do czasu.
 

Charlene

Szef kuchni
Ale pewnie nie wszyscy
Jasne, że nie wszyscy. Przygoda po evencie rozleniwiła trochę graczy, ponieważ nie musieli się starać o 2 artefakty, bo wiedzieli, że będą z PB. Teraz widać, że Twórcy chcą większej aktywności graczy w grze. Poza tym pewnie liczą, że jeśli komuś zabraknie waluty do losowania to chętniej wyda diamenty( w przypadku PB takie szanse malały).

Co do obecnego eventu - zestaw główny bardzo udany i pewnie skuszę się na powielenie. Z dziennych mam na oku Aktywną szczelinę dającą w moim wypadku platynę i tym samym schowam 1 manufakturę żywego; Copper dragona, którego podmienię za Latarnię z poprzedniego eventu ( na kulturze mi nie zależy, ale na pop już tak) no i gwiazdę wizualną czyli z 1 Żarłoczną skrzynkę tak dla oka:D
Edit : jednak nie Dragona ale ten Poranek, co prawda trzeba będzie zrobić przemieszczenie na mieście, ale trudno, czego się nie robi dla lepszej popki ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4488

Guest
Ewencik spoko a już ta Liga to marzenie na wydawanie kasy:coin::coin::coin: tak myślę że trzy razy po 800 starczy na wygranie:eek:
 
Do góry