• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

Charlene

Szef kuchni
Podsumowanie(wcześniej już pisałam, ale teraz mam pełniejszy obraz)
Mam nadzieję, że już nigdy więcej Twórcy nie będą się bawili w ,,urozmaicanie" nam eventów. Biorąc pod uwagę, że została zmieniona także przygoda, to chyba chcieli się przed kimś popisać. Cel jaki sobie postawiłam osiągnęłam i nawet więcej, ale w porównaniu do poprzednich eventów wyszło drogo. Do tej pory nie narzekałam na eventowe zadania główne i dzienne, po prostu je szybko robiłam i nie rejestrowałam ich jako utrapienie. Tutaj miałam ich dosyć- niebotyczne ilości reliktów/walk/surowców, na dodatek będących blisko siebie. Po prostu irytujące.
Co do mapy, to jest to skandal, że cały ten system nie został właściwie przygotowany pod aplikację! Na apce dużo gorzej widać przeszkody, niż na komputerze - źle dobrana grafika.
Losując na apce marnowałabym walutę, bo nie widziałabym dokładnie przeszkód. Do tej pory w eventach wolałam losować nagrody na aplikacji, ponieważ tam jest ładniejsza grafika niż na komputerze. Tutaj musiałam to zrobić na komputerze, przez co dostawałam piany z powodu ogromnej ilości kliknięć. Po jaką ch..... trzeba było ponownie klikać, żeby odłożyć dany rodzaj świeczki?! Naprawdę nie można było zrobić tak, żeby kliknąć na świeczkę, użyć jej w dane pole i koniec, tylko trzeba było ją jeszcze odkliknąć?!!! Nienawidzę klikania a losowanie było upierdliwe i strasznie długo mi zeszło, zanim wykorzystałam walutę. Losowanie robiłam kiedy była AW do wygrania oraz Cmentarz i Bezgłowe Halloween i mam wrażenie, że pod koniec więcej się trafiało tych kotów( być może lepiej ogarniałam system, ale nie wydaje mi się, bo naprawdę wystarczająco długo siedziałam nad mapą podczas 1 losowania i testowałam wcześniej system, zanim losowałam na głównym koncie). Nagrody w skrzynkach to straszna słabizna, ale chociaż główna nagroda jest naprawdę porządna i chyba najlepsza w tym roku. Tutaj muszę pochwalić, bo jest ładna graficznie i efekty, które daje wpisują się w Halloween, więc wszystko fajnie gra i pasuje. Chatka była warta tego zachodu, ale nie chcę więcej tego powtarzać, bo to była praca a nie przyjemność.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Jutro o 11 już jest koniec eventu, nie będzie kolejnej nagrody dziennej, będzie ta dzisiejsza
Dobrze, tylko dlaczego z opisu przy dzisiejszej nagrodzie dziennej wynika, że jest dostępna o 10 godzin krócej niż zakończenie eventu.

Gdyby miało być jak piszesz to powinni zrobić poprawny opis. Od 3 tygodni nie wiedzieli kiedy event się kończy?

Teraz wygląda to tak jakby miała być kolejna nagroda lub jej brak (co pod kątem mechaniki przy losowaniu nagród byłoby bardzo ciekawe). Oczywiście można też sprzedać śpiewkę, że ostatnia nagroda jest taka sama co dzisiejsza, ale jest to kolejna (odrębna) nagroda. Tylko z oficjalnego info wynika, że do ostatniego dnia nie ma przypisanej nagrody (event kończy się wraz z końcem dnia, gdy jest dostępna dzisiejsza nagroda dzienna).

Jeszcze inaczej - nagroda z pierwszego dnia nie była dostępna przez cały dzień, tylko jego część. Być może jej obecność powinna zostać "dokończona"?
 

DeletedUser3033

Guest
hmm to ja się pochwale 4 kapelusze i to już max z tego .... eventu
w sumie to cud bo loguje się dwa razy dziennie rano przed pracą i po
jak i oczywiste że tego nie wybuduje bo na co mi to na 5lv ?
to ciekawe że wcześniej były głupie eventy a robiłem na max a te w połowie a czas na gre poświęcam ten sam
nom to dopisze bo zaraz ...... napisze o mojej nieudolności lecz to tylko brak czasu by go poświęcić na gre wybaczcie ale gra to nie jest mój cel w życiu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlossomValvi

Łucznik
Ja jak nie mam czasu na gre to najpierw obcinam forum nt gry, ale chyba się nie znam...

A o ewencie chyba wszystko napisano, trzeba było trochę więcej czasu poświecić na sama rozgrywke, ale za to nagroda główna w zasięgu bez PB. Co ciekawe mam dwa miasta tyko w 3 epoce a i tak dałem radę dojść do 65-70 zadania, ja pamietam czasy jak to było nierealne dla tak małych miast, wiec:
+ za linie zadań (choć dobijały te 10 reliktów z drugiej strony dawniej były skrzynki narzędziowe i zwiady)
- sama mechanika ewentu, mocno przekombinowana jak i tak tą chatkę można zdobyć zgodnie z wola twórców. ja na przykład poćwiczylem na mniej istotnym mieście zanim robiłem ewent tam gdzie chciałem
+ za nagrodę główna, w końcu budynek konkurujący ze zwykłymi jak dla mnie najlepszy ewolucyjny 2020 (nie zwierzak)

pochodną przekombinowania ewentu jest brak możliwości wyboru nagród dziennych, co tam dziennych ... ogólnie jest brak wyboru stylu gry w ewencie. Trzeba robić jak iG wymyśliło, tylko główna inaczej nic się nie ugra. Tylko staje się to tez trendem w grze, mamy grać wedle jednego stylu inaczej są to niepożądane praktyki ;)

o dziwo wyszło mi więcej plusów niż minusów ale to raczej przez ta mizerię ewentową ktora obniża moje wymagania do czegokolwiek lepszego niż muł i wodorosty. Tak czy inaczej daje silna okejke za ten ewent, przy czym zyczylbym sobie powrót dawnego systemu tego jeszcze przed epoka tańczących laleczek do 20 punktów
 
Ostatnia edycja:

dkf385

Zwiadowca
Chatka na 9 poziomie, będzie przygoda wiec żadna strata. Trochę budynków wpadło takich jak chciałam, wiec jest ok. Po połowie eventu zdecydowanie więcej kotów jest na mapie i o wiele łatwiej było trafić budynki dnia.
Gram regularnie ale te zadania sobie odpuściłam za względu na ich upierdliwość, a i tak zrobiłam wszystkie z listy.
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Ja nie moge narzekac sporo kotkow sie nawet pokazalo przez caly event :)
Roznych wersji skrzynek tez mialem sporo jak i dodatkowych swiatel ;)
Nagrody dzienne te co chcialem tez mi wpadly:)
 

Charlene

Szef kuchni
Graty, widocznie Ciebie gra lubi,
zamienimy się? ;)

Moja wersja, przeważnie tak wygląda ostatnimi podrygami,
na tej mapie 2 koty i nic poza tym. Ogólnie przez całość okresu trwania 3 skrzynki.
Mam wrażenie, ze każdemu Graczowi przypisane są zupełnie inne mapy.
na tej mapce chyba 1/4 pól na górze mogła coś zawierać jednak nie zostały odkryte ;>

Można było użyć latarni na 2 kolumnie i pewnie by się pojawiły-te pierwsze 3 kolumny na górze mogły coś ukrywać. Jak tak przechodziłaś mapę, to umykała Ci większość kotów.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Można było użyć latarni na 2 kolumnie i pewnie by się pojawiły-te pierwsze 3 kolumny na górze mogły coś ukrywać. Jak tak przechodziłaś mapę, to umykała Ci większość kotów.

Zależy jak wyglądała jedna kolumna wstecz (ta poza ekranem) to bym użył latarni na tej pierwszej że screena, najwięcej pól by odkryło.
 

nonpix

Wędrowiec
Nędza ... nastawiłem się tylko na główną i nie zmarnowałem nawet jednej świeczki aby odkryć skrzynkę bez względu na to, co by w niej nie było i ... 9 poziom ... więc dogrywka niezbędna
 

DeletedUser3975

Guest
Można było użyć latarni na 2 kolumnie i pewnie by się pojawiły-te pierwsze 3 kolumny na górze mogły coś ukrywać. Jak tak przechodziłaś mapę, to umykała Ci większość kotów.

To wszystko wiem, dzięki :) Na tej mapie co widać, nie użyłam latarni bo już mi nie starczyło na jej kupno (skończyłam ostatnie zadanie), więc odkrywałam czym miałam/tańsze opcje.

Zależy jak wyglądała jedna kolumna wstecz (ta poza ekranem) to bym użył latarni na tej pierwszej że screena, najwięcej pól by odkryło.

Ostatnią latarnię wykorzystałam pod koniec poprzedniej mapy.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Jezeli na wiosce iglicowej udalo mi się zebrać 8 kapeluszy (czyli chatka na 9 lev by była jak nic, do 10 lev brakuje mi 26 kotów, więc 10 lev nie uda mi sie raczej zdobyć),
Mnie zabrakło do 10lvl 18 kotów - mogłem w zasadzie dokupić waluty, ale zdecydowałem, że już i tak sporo dofinansowałem IG :) zatem 10 kapelutek wezmę z PB. Albo i nie wezmę :)
Ja nie miałem na myśli, że to niemożliwe na jednym świecie - po prostu podziwiałem tych, którzy grają na kilku światach. Sam na takie coś raczej nie pójdę, za mało czasu.
A koty niekiedy siedziały stadami :) rzadko, prawda. Mój największy strzał - 4 koty, od jednej latarni (jeden odkryty, reszta za mgłą). Ale tylko raz :) tam jeszcze obok jeden był, ale to już był drugi strzał. Ogólnie to nie było tak źle, tylko wkurzało to, że na początku nie bardzo wiedziałem, jak świeczki stawiać na mapie i sporo potraciłem na eksperymenty.
 
Do góry