• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zimowa Magia

jakub357

Łucznik
Ten zmniejszony rozpad 5% jest odejmowany od domyślnych 10%? Innymi słowy, czy przy rozpadzie 10%, z takim budynkiem wartość rozpadu będzie wynosić 5%? Oraz, jak ma się cud związany z rozpadem na 30 poziomie, gdzie wartość rozpadu to 2%; to czy nic nie produkując będzie przybywać danego surowca o te +3% na zasadach prostej matematyki? Czy może to jest zmniejszony procent z zmniejszonego rozpadu, czyli 5% z takich domyślnych 10%? Bo to by wychodziło 9,5% rozpadu. Brakuje mi informacji, jak to jest liczone.
Dla mnie osobiście lepiej byłoby widziane, jakby to był wzrost produkcji danego surowca o jakiś tam procent na te określone dni. Bo w przypadku straty części bonusu, a tak zapewne będzie jak ma się już rozpad na poziomie takich 2%, to jest się po prostu w niekorzystnej sytuacji i ponosi stratę z nie własnej winy. Bo czemu ma być winny gracz, który ma po prostu dobrze rozbudowany cud? Czekam na wyjaśnienie, jak to będzie, jednak wyczuwam niedopracowanie. Mam nadzieję, że się mylę.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Zapytałem się na becie, może coś powiedzą. No raczej "pozytywnego rozpadu" nie ma w grze, raczej by tylko obniżyło rozkład o pozostałe 2% do 0%, żebyś przez 60 dni nie miał wcale rozpadu surowca. Myślę, że to ułatwienie głównie myślane o nowszych graczach i jak zwykle przeoczyli użyteczność dla tych, co grają kilka lat.

Edit: moderator z bety napisał, że sam sobie odpowiedziałem na pytanie, więc masz 2% do 0% rozpad @jakub357
 
Ostatnia edycja:

Effie

Wędrowiec
Ovocko, z ogłoszenia o evencie:
Każda Księga Zamrożonych Towarów daje ci możliwość wyboru jednego z tych budynków dla Twojego miasta::


KriomanaKrionasionaKriounuryt
A_Evt_December_XXII_Cryomana1_1_0012.png
A_Evt_December_XXII_Cryoseeds1_1_0012.png
A_Evt_December_XXII_Cryonurium1_0012.png
ManaDecay.png
SeedDecay.png
Unurium_decay.png
Zmniejsza rozpad Many o 5%Zmniejsza rozpad Boskich ziaren o 5%Zmniejsza rozpad Unurytu o 5%

Budynki te będą miały moc zmniejszania rozkładu określonego zasobu przez 60 dni, więc używaj ich mądrze!
 

Klops

Rozbójnik
A ja mam pytanko odnośnie nagrody dziennej z 11 dnia: Frozen Orc Vortex i 19 dnia: Frozen Fountain. Na IDavisie nie jest oznaczony jako budynek setowy, ale w tabelkach mają zwiększoną produkcję po połączeniu z większą ilością budynków - czy to oznacza, że chodzi o kilka kopii tego samego budynku połączonych ze sobą?
 

Nusion

Kapłan
A ja mam pytanko odnośnie nagrody dziennej z 11 dnia: Frozen Orc Vortex i 19 dnia: Frozen Fountain. Na IDavisie nie jest oznaczony jako budynek setowy, ale w tabelkach mają zwiększoną produkcję po połączeniu z większą ilością budynków - czy to oznacza, że chodzi o kilka kopii tego samego budynku połączonych ze sobą?
To są 2 z 4 elementów zestawu. Jeden element jest w nagrodach głównych za 300 punktów, jeden w nagrodach premium za 240 punktów, a te dwa, o których piszesz są w nagrodach dziennych.
Tu na samym dole strony są statystyki zestawu (trzeba zaznaczyć rozdział)
 

blazius1

Paladyn
A Zyski Portalu za dwa tygodnie w dziennych. We wtorek.
Kto nie widzi dla siebie nic ciekawego w dziennych dla siebie na dzisiaj, to radzę zbierać Zyski Portalu na zaś. Na 20 epokę.
Chyba że np. po 400 sztuk już macie w zapasie.
 

Steefann

Zwiadowca
Z dziennych warte wzmianki Wiedźmy lodowych gigantów, więcej populacji od skał venara III (ale mniej kultury), zwoje wskrzeszenia woja 25% i ewentualnie instanty ze zwiadowcami/żabami (chociaż te ilości bez szału).
 

Klops

Rozbójnik
Moje Krabowe Hotele Delux i Bańkowe Kurorty Wodne są "do tyłu z rozdziałami", a wyznaję żelazną zasadę: nie marnuj królewskiej renowacji na budynki kulturowe", więc sliniłem się na Wiedźmy Lodowych Gigantów od momentu pierwszej wzmianki o nagrodach dziennych u iDavis'a. Lekko ponad 1900 waluty (muszę przyznać, że szczęśliwe losowania) i No i się doczekałem:cool:
 

Załączniki

  • Screenshot_20221221-162939_Elvenar.jpg
    Screenshot_20221221-162939_Elvenar.jpg
    703 KB · Wyświetlenia: 35

Koval92

Kapłan
1672078129047.png

Ogólnie to jest odświeżona wersja problemu o którym już pisano w 2018 roku, a mianowicie ten zestaw nie może mieć wszystkich połączeń dla wszystkich budynków, jeśli macie tylko 4 części. Dziwne, że przez 5 lat nikt tego nie naprawił.

Każda z tych części ma 3 połączenia, a ręka nie łączy się z fontanną w wersji z 4 częściami. Potrzebne by były dodatkowe budynki.
Wstawiam, bo parę osób już u nas ma ten problem i się pyta o co z tym chodzi.
 

Ovocko

Rycerz
Ten zestaw w ogóle taki... no taki sobie... zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dwa budynki są w królewskich nagrodach tylko.
 

blazius1

Paladyn
Chodzi pewnie o to żeby sobie dolosować ze dwa Gejzery? I postawić gdzieś po bokach.
Gejzery już były w dziennych.
 
ten zestaw nie może mieć wszystkich połączeń dla wszystkich budynków, jeśli macie tylko 4 części
Raczej nie bylo zadnego sensu przy tym grzebac, bo tworcy na 100% zdaja sobie sprawe z tego, ze niezaleznie od liczby polaczen, w porownaniu do innych, nowszych zestawow, bonusy tego zestawu sa w dzisiejszych realiach gry wrecz tragiczne... Nie sposob traktowac mozliwosci zdobycia tego zestawu inaczej, niz po prostu jako uklon w strone graczy z zacieciem kolekcjonerskim :) Raczej nikt nie postawi go z powodu jego bonusow. Patrzac na to z tej perspektywy, zestaw jest jak najbardziej ok, bo pozostaje "oryginalny", czyli jest dokladnie taki, jak 5 lat temu :)
 
Do góry