• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

blazius1

Paladyn
Najwięcej grzechów miał event który po prostu musieliśmy sobie cały wytłumaczyć.
Był to pamiętny event Miśkowy z kretyńską pętlą zadań. Obraz szaleństwa ówczesnej ekipy.
Chris nam pięknie wtedy tłumaczył jaka jest w ogóle stawka zabawy, tj. po co to wszystko i jak grać. A Nusion cierpliwie odtwarzała układ zadań, czyli tłumaczyła nam, że za tym układem kryje się pewien porządek i można jakoś planowo działać. Czyli też po co i jak grać.
A niestety wszystko trzeba bylo jakoś ogarnąc żeby zabawa miala jaki taki sens. Cala kupa informacji żeby wyklikać cholerne Miśki. Dosłownie wszystko było celowo pogmatwane i wszystkiego było tam za dużo. Zwłaszcza zadań i nagród.

A teraz nawet lista zadań jest niepotrzebna! A eventu nawet nie trzeba robić.
 

DeletedUser

Guest
Jedna jest wiadomość dobra dla wszystkich: szaleńcy z FoE ewidentnie gdzieś sobie poszli. I z tego wynikła największa zaleta tego eventu, czyli jego umiar.
no ej...gram w FoE i tam jest kilka niezłych rzeczy które od zaraz chciałbym mieć tutaj ( osada kulturalna jest fajna i gracz "solo" ma mnóstwo dodatkowej zabawy i 100% pewności, że za swój wysiłek dostanie fajne rzeczy, Dzienne wyzwanie oraz ustawianie godziny rozpoczęcia dziennego wyzwania - każdy dopasuje do swojego rytmu dnia a nagrody o niebo lepsze niż nasza pętla zadań no i faktycznie jest to wyzwanie a nie klikanie. Ogólnie jest naprawdę kilka fajnych rzeczy.).
 

Koval92

Kapłan
Nastawienie niektórych do graczy którzy się starali... "szaleńcy".
Masakra.
Za to lenie śmierdzące i nowicjusze to gracze pierwsza klasa.

Ciągle powtarzają te daily na becie xD Śmieszne
 

Aslana

Tancerz ostrzy
tam jest kilka niezłych rzeczy które od zaraz chciałbym mieć tutaj
A na jaką choinkę chcesz mieć dwie takie same gry?
Cały urok w różnorodności bo każdy może wybrać coś do siebie. Więc niech rozwiązania z Foe zostaną tam a Elvenar niech zachowa swój unikalny charakter. Są tu błędy i niedoskonałości, w końcu tworzą go ludzie, ale Elvenar ma swój niepowtarzalny urok i szkoda by było gdyby go utracił poprzez wprowadzanie rozwiązań z innych gier. Elvenar ma swoich programistów niech wykażą się przygotowując rozwiązania specjalnie dla tej gry.
 

Midi67

Rozbójnik
@jarq mam propozycję. Tak jak jest w przypadku renowacji za schematy (w Akademii Magii) - żeby móc uzupełnić w "recepcie" brakującą ilość nowych artefaktów jakąś sensowną (bez zdzierstwa) ilością diamentów.

Podpytaj proszę o takie rozwiązanie.

Myślę, że byłoby to uczciwe rozwiązanie dla tych, którym zależy na postawieniu DRUGIEGO ale innego Feniksa.
Powinna zostać zablokowana możliwość postawienia 2 i więcej tych samych feniksów.

Jedyną realną wartością eventu wg. mnie jest to, że można zdobyć stare artefakty i tyle.

O bażancie nic nie powiem bo od początku został stworzony chyba dla żartu.

@jarq widzę, że odpowiadasz na pytania, może i na moje uzyskam odpowiedź?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
a czy mozesz przykladowo powiedziec jak taki raport wyglada? Co w nim opisujesz? @jarq
Opisuje najważniejsze tematy poruszane na forum, czy są jakie zgłoszenia błędów i jeszcze parę innych rzeczy które was pewnie nie interesują.


@jarq widzę, że odpowiadasz na pytania, może i na moje uzyskam odpowiedź?

Wspomnę o tym w raporcie.
 

DeletedUser

Guest
A na jaką choinkę chcesz mieć dwie takie same gry?
Cały urok w różnorodności bo każdy może wybrać coś do siebie. Więc niech rozwiązania z Foe zostaną tam a Elvenar niech zachowa swój unikalny charakter. Są tu błędy i niedoskonałości, w końcu tworzą go ludzie, ale Elvenar ma swój niepowtarzalny urok i szkoda by było gdyby go utracił poprzez wprowadzanie rozwiązań z innych gier. Elvenar ma swoich programistów niech wykażą się przygotowując rozwiązania specjalnie dla tej gry.

1) odnoszenie się do ostatniej wypowiedzi bez czytania całości ma taki efekt czyli Twoja "choinka" - jak prześledzisz do czego się odnosiłem to ukaże się że nie zgadzam się z określeniem "szaleńcami z FoE" bo jakoś udało im się wysmażyć fajną grę.
2) Ale jeżeli już mielibyśmy rozważać pomijając punkt 1 opcję moich "chęci" -nie martw się - FoE jest tak inne od elvenaru, że nawet jakby przenieść to o czym pisałem to nadal byłyby bardzo odmienne gry (chociażby warstwa wojen gildyjnych i atakowanie graczy już robi swoje).
 

DeletedUser4281

Guest
@jarq mam propozycję. Tak jak jest w przypadku renowacji za schematy (w Akademii Magii) - żeby móc uzupełnić w "recepcie" brakującą ilość nowych artefaktów jakąś sensowną (bez zdzierstwa) ilością diamentów.
I tak juz mamy szczescie ze dostalismy mozliwosc zrobienia ognistego, zamiast kupic (bo juz raz byla taka oferta - nie tania zreszta).
 

blazius1

Paladyn
1) odnoszenie się do ostatniej wypowiedzi bez czytania całości ma taki efekt czyli Twoja "choinka" - jak prześledzisz do czego się odnosiłem to ukaże się że nie zgadzam się z określeniem "szaleńcami z FoE" bo jakoś udało im się wysmażyć fajną grę.
2) Ale jeżeli już mielibyśmy rozważać pomijając punkt 1 opcję moich "chęci" -nie martw się - FoE jest tak inne od Elvenaru, że nawet jakby przenieść to o czym pisałem to nadal byłyby bardzo odmienne gry (chociażby warstwa wojen gildyjnych i atakowanie graczy już robi swoje).

Szaleńcami z FoE nazwałem programistów , którzy według wielu domysłów, wpadli tu do nas na chwilę i próbowali do Evlvenara przeszczepić rozwiązania z innej gry. Jak pamiętamy zupełnie to nie wyszło, było bez sensu, ładu i składu (zwłaszcza zdrapka z podglądem) i już znikło z gry. Na silę i w dodatku na kolanie.
Chwała im za FoE, ale z takimi pomysłami i z takim wykonaniem - proszę z daleka od Elvenaru.

Poza tym jeśli komuś udało się wysmażyć jedną grę, to nie gwarantuje to sukcesów na przyszłość. Zdrapka w Elvenarze była raczej odrynarnym i niezdarnym skokiem na kasę, a nie sukcesem na miarę sukcesu FoE.

Dlatego tak chwalę obecny event. W niczym on nie przypomina tego, co reprezentowały poprzednie. Nawet jeśli trochę jakby przez przypadek. I posiadając dwie potężne wady, bo to nadal o dwie za dużo.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Szaleńcami z FoE nazwałem programistów , którzy według wielu domysłów, wpadli tu do nas na chwilę i próbowali do Evlvenara przeszczepić rozwiązania z innej gry. Jak pamiętamy zupełnie to nie wyszło, było bez sensu, ładu i składu (zwłaszcza zdrapka z podglądem) i już znikło z gry. Na silę i w dodatku na kolanie.
Chwała im za FoE, ale z takimi pomysłami i z takim wykonaniem - proszę z daleka od Elvenaru.

Poza tym jeśli komuś udało się wysmażyć jedną grę, to nie gwarantuje to sukcesów na przyszłość. Zdrapka w Elvenarze była raczej odrynarnym i niezdarnym skokiem na kasę, a nie sukcesem na miarę sukcesu FoE.

Dlatego tak chwalę obecny event. W niczym on nie przypomina tego, co reprezentowały poprzednie. Nawet jeśli trochę jakby przez przypadek. I posiadając dwie potężne wady, bo to nadal o dwie za dużo.
drobne ale.....
jakie by nie byly poprzednie ewenty to w tym jakos tak ubogo wychodzi z iloscia artefaktów, zakladam ze spora ilosc osob zrobi glowna linie i dzienne ale mimo wszystko nie zdobedzie 9 artefaktu umozilwiajacego upgrade bazanta na max, jestem na ostatnim zadaniu, wiele skrzynek otwartych, wybierane te majace esencje, i zero trafien, cos co w poprzednich ewentach sie nie trafilo, % inaczej ustawiony ?
 

blazius1

Paladyn
Ale to przecież zabieg celowy! I przemyślany.
I gwarantujący niejako że w przygodzie będą dwa brakujące artefakty. Czyli dla świadomych graczy jeden.

Czyli zdobycie siedmiu artefaktów do bażanta jest zupełnie w porządku. Najlepiej ośmiu, bo artefakty dla świadomych stawki atrakcyjne są tylko w ilości parzystej.

W poprzednich eventach było niekiedy za dużo artefaktów i efekty tego był opłakane.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Ale to przecież zabieg celowy! I przemyślany.
I gwarantujący niejako że w przygodzie będą dwa brakujące artefakty. Czyli dla świadomych graczy jeden.

Czyli zdobycie siedmiu artefaktów do bażanta jest zupełnie w porządku. Najlepiej ośmiu, bo artefakty dla świadomych stawki atrakcyjne są tylko w ilości parzystej.

W poprzednich eventach było niekiedy za dużo artefaktów i efekty tego był opłakane.
świadomy = budujący feniksa 2019?
 

DeletedUser2262

Guest
@jarq na becie dziś po raz 6 pojawiła się powtórka nagrody dziennej. Czy możesz powiedzieć czym to jest podyktowane?
Są przecież jeszcze budynki związane ściśle z tym eventem, np.:
kultfen.png
fioljaj.png
ezgif.com-webp-to-png.png
ezgif.com-webp-to-png (1).png
ezgif.com-webp-to-png (2).png
Odrodzenie Feniksa
Fioletowe Jajko Feniksa
Pawilon Feniksa
Latarnia Feniksa
Świątynia Feniksa

i wiele innych........
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Eleanora2

Wędrowiec
@jarq na becie dziś po raz 6 pojawiła się powtórka nagrody dziennej. Czy możesz powiedzieć czym to jest podyktowane?
Są przecież jeszcze budynki związane ściśle z tym eventem, np.:
Odrodzenie Feniksa
Fioletowe Jajko Feniksa
Pawilon Feniksa
Latarnia Feniksa
Świątynia Feniksa

i wiele innych........
Pawilon, Latarnia i Świątynia Feniksa są to części zestawu bodajże z 2018 r. więc raczej ich nie dadzą.
 

skuter

Zwiadowca
Ale fatalny event, zaawansowany gracz nie ma co kupić, mnóstwo niepotrzebnej kultury, budynki z ludźmi na poziomie rezydencji. Dlaczego ten event nazywa się Feniks? Nie dali żadnego dobrego budynku z tej serii.
 

blazius1

Paladyn
Trudno odtworzyć wszystkie założenia twórców, ale jedno założenie wydaje się pewne: tym razem nie dać niczego zaawansowanym graczom.

Bo nawet drugi stary Feniks dla wielu zaawansowanych graczy nie jest żadnym prezentem. Pewnie dla większości z nich jest zbędny. Więc tu motywacji nie ma żadnej i pewnie o to chodziło, żeby zaawansowani sobie lekko odpuścili cały temat.

Po co to założenie, to nie wiem, bo skutki tego, że akurat wielu większych graczy sobie odpuści jeden event, są dla całej gry raczej żadne.

Może tylko takie że wpływy za tę grę z tytułu tego eventu nie będą wysokie.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
I znowu szpila w rozwiniętych graczy. Bez tego dzień stracony. Bo przecież ktoś to grał kilka lat i się starał to wróg nr 1.
Tylko jest taki szkopułek mały, że młodzi stażem gracze nie za bardzo zrobią te ich "magiczne eventy" tak dobrze, jak rozwinięci.

Dla nowiutkich graczy zrobienie 40 mgły wizji w nierozwiniętej diamentami akademii jest nie do przeskoczenia (Dobrze, że im dali alternatywy do questów za mgłę wizji, bo by stanęli na dobre w eventach) , tak samo młodzi gracze nie mają magicznych warsztatów z 15 rozdziału dla młotków, oni nie mają w ogóle magicznych. Więc ten evencik dużo młodym graczom nie daje, właśnie daje o wiele więcej starszym graczom. Wielu starszych ulepszyło sobie drugiego feniksa z 2019 na 10 poziom, a ci nowi poczekają sobie do kolejnego roku na choćby ognistego na 10 poziomie.

Oczywiście mogą postawić niedorozwoja z beznadziejnym pop/kult i efektem który wg informacji z różnych serwerów jest zbugowany i daje mniej PW niż powinien za ten magiczny zwiad z którego pokorzystają całe 2 miesiące bo potem się tak wydłuży czas czekania.

Oby w letnim przesileniu były skały venara III i wielka aukcja. I żeby ich jasność z nieba oświeciła i żeby wrócili chociaż tą bonusową linię za 20 waluty co była w zimie. Pozwalała zdobyć troszkę więcej, ale nie do przesady i to było fajne. Teraz waluty jest po prostu zbyt mało. Utnijcie artefakty, a dajcie więcej waluty do losowania daily i skrzynek - taka moja opinia.

I znowu: proszę o stare zestawy, jak nie do eventów to chociaż do akademii. Pozwalacie nowym stworzyć to co ominęli z 2019, to pozwólcie starszym stworzyć to co ominęli w 2016-18. Nowi też skorzystają.
 
Ostatnia edycja:
Do góry