• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

mayder

Tancerz ostrzy
Już jest taka ilość receptur że naprawde powinni dodać dodatkowe miejsca na nie, przynajmniej na czas eventów żeby się odblokowywały i żeby w nich były specjalne recepty nie blokujące innych. Niedługo bedzie 1000 recept i ta którą chcemy będzie sie pojawiać raz na miesiąc bo taki będzie bajzel

Może nie tyle co powinni dodać miejsce (choć jestem za tym jak najbardziej) co wywalić recepty z tymi budynkami kulturowymi 2x1 i 2x2.
 

Koval92

Kapłan
W karnawale bylo 5113 waluty z głównych questów i było 85 questów ogółem, tutaj jest 120 questów a waluty jest 4500 do zdobycia, pewnie w lecie będzie 200 questów a 3000 waluty eventu
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Może nie tyle co powinni dodać miejsce (choć jestem za tym jak najbardziej) co wywalić recepty z tymi budynkami kulturowymi 2x1 i 2x2.
albo jeszcze inaczej - każdy slot tematyczny - w 1 np zawsze tylko przyspieszacze, w 2 zawsze tylko jakaś inna grupa.. ,w 3 inna grupa (np kultura) itp itd...Sądzę, że to zadowoliłoby 100% graczy (każdy by sobie coś znalazł dla siebie )
 

mayder

Tancerz ostrzy
albo jeszcze inaczej - każdy slot tematyczny - w 1 np zawsze tylko przyspieszacze, w 2 zawsze tylko jakaś inna grupa.. ,w 3 inna grupa (np kultura) itp itd...Sądzę, że to zadowoliłoby 100% graczy (każdy by sobie coś znalazł dla siebie )

Obawiam się że w takim przypadku budynki wzmacniające wojsko będą wrzucone do grupy z kulturą i będziemy je widzieć jeszcze rzadziej niż dotychczas.
 

DeletedUser

Guest
Obawiam się że w takim przypadku budynki wzmacniające wojsko będą wrzucone do grupy z kulturą i będziemy je widzieć jeszcze rzadziej niż dotychczas.

Oczywiście - wyrzucenie przyspieszaczy z AM na rzecz nowych 1 oddziałowych czarów też może się zdarzyć... Kto wie co nam przyniesie przyszłość :D
 

Steefann

Zwiadowca
Oczywiście - wyrzucenie przyspieszaczy z AM na rzecz nowych 1 oddziałowych czarów też może się zdarzyć... Kto wie co nam przyniesie przyszłość :D
Weź nawet takich głupot nie gadaj na głos Rith, bo jeszcze faktycznie taki super pomysł wpadnie Inno do głowy.....
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Jestem świeżym graczem, teraz gram na IV poziomie. Czy zrobienie Feniksa Ognia w AM i zamiana artefaktów w stosunku 2 do 1 jest opłacalna? W ten sposób podniosę Feniksa Ognia do około 5 poziomu. Czy taki Feniks Ognia będzie przydatny czy też lepiej pozostać przy feniksie zimnego ognia?
 

DeletedUser4281

Guest
Jestem świeżym graczem, teraz gram na IV poziomie. Czy zrobienie Feniksa Ognia w AM i zamiana artefaktów w stosunku 2 do 1 jest opłacalna? W ten sposób podniosę Feniksa Ognia do około 5 poziomu. Czy taki Feniks Ognia będzie przydatny czy też lepiej pozostać przy feniksie zimnego ognia?
Niektórzy powiedza ze to zalezy od stylu gry , ale na obecna chwile nie znajdziesz nic bardziej oplacalnego od wojskowego stylu i fenix ognia jest doslownie niezastapiony.
 

mmargolcia

Wędrowiec
Jestem świeżym graczem, teraz gram na IV poziomie. Czy zrobienie Feniksa Ognia w AM i zamiana artefaktów w stosunku 2 do 1 jest opłacalna? W ten sposób podniosę Feniksa Ognia do około 5 poziomu. Czy taki Feniks Ognia będzie przydatny czy też lepiej pozostać przy feniksie zimnego ognia?
Podobno w zadaniach jako nagroda mają być 3 artefakty z poprzedniego kultu feniksa, więc powinno Ci się udać podnieść budynek na wyższy poziom niż 5.
 

BettyTheCat

Zwiadowca
W optymistycznej wersji przy dużym szczęściu na 7. Zakładając, że zdobędzie się min. 6 nowych artefaktów i 3 razy trafi na możliwość przerobienia na stare. No i zrobi wszystkie zadania
 

Koval92

Kapłan
Jestem świeżym graczem, teraz gram na IV poziomie. Czy zrobienie Feniksa Ognia w AM i zamiana artefaktów w stosunku 2 do 1 jest opłacalna? W ten sposób podniosę Feniksa Ognia do około 5 poziomu. Czy taki Feniks Ognia będzie przydatny czy też lepiej pozostać przy feniksie zimnego ognia?

Choćby ci to zabrało 2 lata to próbuj uzyskać feniksa ognia na 10 poziomie, nie pożałujesz jego efektu, w przyszłości ewentualnie feniks burzy, jeżeli nie pojawi się nic lepszego, feniks burzy jest sytuacyjny i pomaga jeżeli masz duże braki na przykład żywych towarów, z nim możesz wyprodukować w 3 godziny ogromne ilości małym kosztem, ale to cię czeka dopiero od Żywiołaków wzwyż.. Złoty jest 100 lat świetlnych za nimi a feniks zimnego ognia to taki syf, że go czarna dziura powinna wciągnąć.

Na 5 poziomie feniks ognisty ci doda już 25% ataku dla wojska, to już jest sensowna ilość. Na 7 poziomie to już masz +35%, do 50% już niedaleko, ogromny wzrost ataku dla wojska i tak, szczególnie dla ciężkich jednostek które nie mają swojego budyneczku na 5 dni wzmacniającego ich atak.

Pytałem się Marindora, nie wykluczają w przyszłości opcji zrobienia teleportacji ewolucyjnych budynków choćby na wyznaczonych poziomach (np 5 i 10 albo 4,7,10) więc warto ich cisnąć o to cały czas. Na każdym poziomie jest technicznie niemożliwe bo by każdego ewolucyjnego musieli zrobić 160 różnych wersji w plikach gry, po 10 na każdy rozdział, ale np na dwóch poziomach ewolucji mogliby.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Te ogromne ilości to przykładowo ile??

no ja w 15 rozdziale z centrum handlowym na 12 poziomie i nakarmionym feniksem burzy na 10 poziomie (jak go postawię oczywiscie bo jeszcze go nie mam) z jednej manufaktury marmuru potraktowanej czarem mogę zdjąć ponad 18 tysięcy kamienia księżycowego i kolejne 18 tysięcy wyprodukować w 3h działania takiego feniksa. Z centrum na 30 poziomie było by ponad 20k . Więc 2 takie manufakturki podczas działania feniksa by wyprodukowały ok 70-80k w 3 godziny w sumie (tuż po zaczarowaniu i po 3 godzinach druga rata).
 

Koval92

Kapłan
Warunek posiadanie Centrum Handlowego bo inaczej te "ogromne ilości" sa chyba średnio niskie.

Centrum handlowe tylko +50% dodaje do zaklęcia produkcji więc i tak bez niego zaklęcie będzie mocne z tym feniksem. Głównie centrum handlowe jest użyteczne z przedłużeniem czasu działania czarów.
Natomiast jak mówie to jest feniks okazyjny, użyteczny w takich właśnie sytuacjach żeby sobie "doładować" zapasów. Są osoby, co go olewają i jest ok.
 
Ostatnia edycja:

gamin

Rozbójnik
Do tej pory w daily nie pojawilo sie nic interesujacego i jak wynika z ogloszenia raczej sie juz nie pojawi bo w nagrodach sa tylko budynki feniksowe. Czy macie jakas propozycje w ktorym dniu najlepiej losowac? Bo ja tak patrze ze dzisiaj jest najwiekszy budynek co w teorii daje najwiecej po przemieleniu, chociaz jesli iglica dalej bedzie co tydzien to fragmentow nigdy nie braknie. Ucieszylbym sie gdyby byla nawet biblioteka lub 1h przyspieszacz bo teraz to nawet nie mam pomyslu kiedy losowac.

I zeby nie bylo event uwazam za przyjemny: dwie linie zadan, skonczona linia z "normalnymi" zadaniami. Cieszy mnie ze eventy wrocil na sciezke Elvenarowa bez udziwnien zdrapkowych czy innych wymyslow.
 

Eleanora2

Wędrowiec
Do tej pory w daily nie pojawilo sie nic interesujacego i jak wynika z ogloszenia raczej sie juz nie pojawi bo w nagrodach sa tylko budynki feniksowe. Czy macie jakas propozycje w ktorym dniu najlepiej losowac? Bo ja tak patrze ze dzisiaj jest najwiekszy budynek co w teorii daje najwiecej po przemieleniu, chociaz jesli iglica dalej bedzie co tydzien to fragmentow nigdy nie braknie. Ucieszylbym sie gdyby byla nawet biblioteka lub 1h przyspieszacz bo teraz to nawet nie mam pomyslu kiedy losowac.
Póki co dzisiejszy budynek ma najlepsze statystyki jeśli chodzi o populację. W dniu 10-tym będzie płonący basen, który daje sporo many. Dużo zależy od tego czego potrzebujesz najbardziej w swoim mieście. Nie liczę na studnie w tym evencie ani na przyspieszacze.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jednak wolę dostać oficjalne info od kogoś z teamu jak to w końcu będzie wyglądać bo najpierw w ogłoszeniu było że w trakcie trwania eventu, teraz z ogłoszenia wynika że tylko przez limitowany okres czasu po evencie. Chcę po prostu żeby to było wyjaśnione bo później będą niepotrzebne problemy z tego.
Receptury się już pojawiają więc są w trakcie trwania i będą krótko po.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Do tej pory w daily nie pojawilo sie nic interesujacego i jak wynika z ogloszenia raczej sie juz nie pojawi bo w nagrodach sa tylko budynki feniksowe. Czy macie jakas propozycje w ktorym dniu najlepiej losowac? Bo ja tak patrze ze dzisiaj jest najwiekszy budynek co w teorii daje najwiecej po przemieleniu, chociaz jesli iglica dalej bedzie co tydzien to fragmentow nigdy nie braknie. Ucieszylbym sie gdyby byla nawet biblioteka lub 1h przyspieszacz bo teraz to nawet nie mam pomyslu kiedy losowac.

I zeby nie bylo event uwazam za przyjemny: dwie linie zadan, skonczona linia z "normalnymi" zadaniami. Cieszy mnie ze eventy wrocil na sciezke Elvenarowa bez udziwnien zdrapkowych czy innych wymyslow.
W zaden. Tak wlasnie polecam. Szczerze mowiac nie tykam tego ewentu, az tak mi nie zalezy na starych feniksach, mam ogolnie zniechecenie do tej gry, powoli zabieraja wszystko przez co mialem ochote grac w eventach: studnie, przyspieszacze, mlyny, placowki, pomniki. Po co ja mam sie meczyc? dla smiesznej ilosci waluty? Ludzie to juz naprawde zakrawa na kpine obcinanie event po evencie ilosc waluty ktora mozna zdobyc. Pytam sie w imie czego? Nowi gracze juz zadnych szans nie beda mieli zeby dogonic tych co graja dluzej. PW na apce nie ma, problemu z zywymi towaramia dalej nie rozwiazali to rzucaja coraz wiecej (...)-eventow zapchaj dziur. Do tej pory mozna bylo olac z nich budynki i skupic sie na przyspieszaczach czy studniach a teraz?
P. S
Udur czy inny modku wasza cenzura zaczyna byc juz naprawde smieszna, tu nie graja same przedszkolaki tylko pewnie w 80% dorosli ludzie.

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry