• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

blazius1

Paladyn
Stawianie Burzy nie jest uwarunkowane tym, czy ma się Centrum i jak wysokie. Zdolności są te same, ale działają niezależnie.

Moim zdaniem po tej zapowiedzi kosztów w XVI epoce Feniks Burzy ma całkiem niezłe perspektywy, a Złoty żadnych. Zwłaszcza postawiony już przed epoką poprzedzającą, która jest relatywnie jeszcze bardziej kosztowna. Chodzi głównie o żywe.

I pozostaje tylko jeden warunek dla postawienia: że w mieście stoi już Ognisty.
A Centrum swoją drogą.
 

Eleanora2

Wędrowiec
W zaden. Tak wlasnie polecam. Szczerze mowiac nie tykam tego ewentu, az tak mi nie zalezy na starych feniksach, mam ogolnie zniechecenie do tej gry, powoli zabieraja wszystko przez co mialem ochote grac w eventach: studnie, przyspieszacze, mlyny, placowki, pomniki. Po co ja mam sie meczyc? dla smiesznej ilosci waluty? Ludzie to juz naprawde zakrawa na kpine obcinanie event po evencie ilosc waluty ktora mozna zdobyc. Pytam sie w imie czego? Nowi gracze juz zadnych szans nie beda mieli zeby dogonic tych co graja dluzej. PW na apce nie ma, problemu z zywymi towaramia dalej nie rozwiazali to rzucaja coraz wiecej gowno-eventow zapchaj dziur. Do tej pory mozna bylo olac z nich budynki i skupic sie na przyspieszaczach czy studniach a teraz?
Niekoniecznie : dzięki Kultowi Feniksa zwiększę posiadaną populację o jakieś 15k zastępując nim budynki z poprzednich 2 eventów. Budynek daje więcej populacji na pole niż rezydka. Płonący basen zastąpi moje Bańkowe Platformy zwiększając produkcję many, jednocześnie zyskam kilka pól. Poza tym podniosę mojego Feniksa Ognia na 7 poziom i w zależności od ilości zdobytych artefaktów albo zbuduję Bażanta albo rozbuduję na full Ognistego. Z dzisiejszego losowania dostałam wystarczającą ilość PW aby skończyć 3 badania (70-80 PW każde) plus trochę dosypek i 6 budynków. Spodziewam się skończyć podstawową linię zadań dzisiaj wieczorem (stanęłam na 93 zadaniu bo nastawiłam za mało skrzynek a szkoda mi przyspieszaczy). Robiąc zadania zyskałam dodatkowo 1 ekspansję oraz niektóre cuda i kupiec dzięki większej ilości odkrytych prowincji zwiększyły swoje możliwości. Jak na 3-dniowy event (bo tyle zajmie mi zrobienie podstawowej linii zadań) zyski nie są małe.
Może dla takiego gracza jak Ty powyższe profity to jest nic, ale dla mnie (gracza który właśnie wszedł w Konstrukty) event jest sporym wsparciem w rozwoju.

a propos studni : w magazynie mam jeszcze 30 sztuk z poprzednich eventów, plus po kilka młynów i placówek. jedynie będzie mi brakować przyspieszaczy, chociaż w zapasie mam jeszcze ponad 1000 h
 

DeletedUser2262

Guest
UWAGA: 2 razy miałem wrażenie, że źle naliczana jest mgła wizji przy zadaniach - patrzcie uważnie czy u Was prawidłowo jest sumowana!
 

gamin

Rozbójnik
@Eleanora2 dlatego napisalem, ze event jest przyjemny bo wiem ze sa gracze ktorzy na nim skorzystaja. Z mojej perspektywy (nie potrzebuje many, ziarna populacji kuluty) wiem, ze nie postawie zadnego eventowego budynku dlatego preferowałbym jakas alternatywe. A tak zainteresowany bede tym co wypadnie ze skrzynek (PW, czasowki, wosjko) i liczyl na to ze bede mial "szczescie" i nie wypadnie mi za wiele dziennych :)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
@Eleanora2 dlatego napisalem, ze event jest przyjemny bo wiem ze sa gracze ktorzy na nim skorzystaja. Z mojej perspektywy (nie potrzebuje many, ziarna populacji kuluty) wiem, ze nie postawie zadnego eventowego budynku dlatego preferowałbym jakas alternatywe. A tak zainteresowany bede tym co wypadnie ze skrzynek (PW, czasowki, wosjko) i liczyl na to ze bede mial "szczescie" i nie wypadnie mi za wiele dziennych :)
o to mi wlasnie chodzi, do tej pory mieslimy roznorodnosc i kazdy mogl cos dla siebie wybrac, czy to przyspieszacze, czy studnie, czy moze inny budynek, a teraz? zostaly srednio przydatne budynki ktorych nie zamierzam stawiac. I dalej mam sie cieszyc? Kazdy kolejny event jest gorszy od poprzedniego, kazda kolejna glowna nagroda jest gorsza od poprzedniej. Rozumiem ze nie chodzi o to zeby byly coraz mocniejsze, ale chyba takie nerfienie nagrod to nie tedy droga. W kazdej grze online jaka gralem, nagrody z czasem powoli byly coraz lepsze, a nie coraz gorsze. Zeby chociaz cholera byla alternatywa, to nie ma nic
 

Ethel

Rozbójnik
Ten event to jakiś żart- PLUTON JEDNOSTEK- czyli 5 jednostek oddziałowych.... Czy ig wie ile czasu produkuję 5 jednostek oddziałowych?? W koszarach i obozie najemników zajmuje mi to niecałe 3h!!!! I to w dodatku wyprodukuję coś co mi się realnie przyda a nie to mięso armatnie typu lekka piechota....
W przypadku lekkiej jednostki strzelającej to nie muszę używać nawet koszar- wystarczą 4 zbiory z grzybków....
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Event ma jedna zalete .Napewno nie bedzie mnie korcic abym kupil diamenty aby zdobyc jakies nagrody w nim zawarte.Poprostu klikam aby klikac i tyle.Z tego co wiem sporo osob mi sygnalizowalo ze robi to samo.
 

Koval92

Kapłan
10 to może być lekka przesada, ale tak z 7 mógłby być bez żadnych zmian w czasie trwania tych recept.

Mogli by zrobić tak, że co rozdział rozbudowa akademii i jakieś 1 dodatkowe okienko odblokowywane, ale kto pomyślał...
To by też napędzało graczy do robienia rozdziałów bo niektórzy już marudzą, że 16 robić nie będą bo utrudnia walki wojskiem obowiązkowymi powiększeniami oddziału a nie oferuje 4-gwiazdkowego wojska ani nic ułatwiającego

Albo po prostu drugi pasek z eventowymi receptami na czas trwania wydarzenia
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Mogli by zrobić tak, że co rozdział rozbudowa akademii i jakieś 1 dodatkowe okienko odblokowywane, ale kto pomyślał...
To by też napędzało graczy do robienia rozdziałów bo niektórzy już marudzą, że 16 robić nie będą bo utrudnia walki wojskiem obowiązkowymi powiększeniami oddziału a nie oferuje 4-gwiazdkowego wojska ani nic ułatwiającego

Albo po prostu drugi pasek z eventowymi receptami na czas trwania wydarzenia

Tylko że rozbudowa akademii na poziomy 3, 4 i 5 kosztuje diamenty, więc jakby miała być rozbudowa co rozdział to musieliby zbalansować koszt do opłacalności.
 

Koval92

Kapłan
Jak wydałem kilka razy diamenty na resety to nie chciała wyskoczyć recepta na starego feniksa, ale jak tylko przestałem to 2x pod rząd wyskoczyła jak się odświeżyło samo z siebie :D :D

Tylko że rozbudowa akademii na poziomy 3, 4 i 5 kosztuje diamenty, więc jakby miała być rozbudowa co rozdział to musieliby zbalansować koszt do opłacalności.

No tak masz racje. Zapomniałem o tym. Czyli ta opcja odpada. Jedyne co by pozostało to dalsza możliwość rozbudowy akademii za diaksy albo odblokowywanie kolejnych slotów za diaxy.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Jedyne co by pozostało to dalsza możliwość rozbudowy akademii za diaksy albo odblokowywanie kolejnych slotów za diaxy.

Najlepiej dodać ze dwa nowe poziomy akademii do rozbudowy które będą kosztować diaxy, ale każdy następny poziom będzie dawał dodatkowego slota do tworzenia i ewentualnie trochę przyspieszyć produkcję czarów.
 

DeletedUser4281

Guest
W zaden. Tak wlasnie polecam. Szczerze mowiac nie tykam tego ewentu, az tak mi nie zalezy na starych feniksach, mam ogolnie zniechecenie do tej gry, powoli zabieraja wszystko przez co mialem ochote grac w eventach: studnie, przyspieszacze, mlyny, placowki, pomniki. Po co ja mam sie meczyc? dla smiesznej ilosci waluty? Ludzie to juz naprawde zakrawa na kpine obcinanie event po evencie ilosc waluty ktora mozna zdobyc. Pytam sie w imie czego? Nowi gracze juz zadnych szans nie beda mieli zeby dogonic tych co graja dluzej. PW na apce nie ma, problemu z zywymi towaramia dalej nie rozwiazali to rzucaja coraz wiecej (...)-eventow zapchaj dziur. Do tej pory mozna bylo olac z nich budynki i skupic sie na przyspieszaczach czy studniach a teraz?
P. S
Udur czy inny modku wasza cenzura zaczyna byc juz naprawde smieszna, tu nie graja same przedszkolaki tylko pewnie w 80% dorosli ludzie.

edytowano//Urdur
Z jednej strony trudno się nie zgodzić, bo 3 runy w nagrodzie głównej są poprostu śmieszne. Z drugiej strony wszyscy i tak dostają to samo wiec nikt nie jest stratny w stosunku do innych.
Co do obcinania eventu po evencie to niedawno mielismy zupelnie odwrotną sytuację i tez nie bylo dobrze jeśli pamiętasz. Przechodzenie ze skrajności w skrajność jest bez wątpienia niedobre, ale kto wie może kiedyś znajdziemy ten złoty środek.
 

blazius1

Paladyn
Tego nikt nie wie.

Po Przygodzie i ewentualnym zgarnięciu dwóch nowych artefaktów gracze wymuszą te recepty.
Po evencie IG zorientuje się, że Przygoda bez możliwości przetworzenia artefaktów będzie tworem na w pół martwym.
Może jeszcze nie kumają, że nowe artefakty mają ogromną cenę. Zwłaszcza gdy idą parami. Ale pewnie w końcu się pokapują.
Widza przecież jak ludzie szukają recept diamentami.

W każdym razie następne Przygody trzeba będzie solidnie porobić z założeniem, że te recepty jednak wrócą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry