• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

DeletedUser3983

Guest
Po zdobyciu walentynkowej platformy skasowałam ja aby mieć możliwość jej postawienia w nowym rozdziale,po wytworzeniu jej w akademii zgodnie z zasadą że jak nie mam budynku evolucyjnego w mieście ani w inwentarzu to pojawia się on w akademii,ale słuch po niej zaginął ani razu się nie pojawiła tylko Feniksy,czy ktoś też tak miał?
 

Midi67

Rozbójnik
Ja skasowałem Ognistego Feniksa w inwentarzu i pojawiła się recepta na niego, więc mam budynek z rozdziału 15 bez używania renowacji.

Problem widzę w zdobyciu artefaktów starego feniksa.

Recepty pojawiły mi się do tego czasu 2 - więc muszę stwierdzić, ze się pojawiają.

Skończyłem już 121 zadań co przełożyło się TYLKO na 5 nowych artefaktów feniksa - jest to tragicznie mało.
Na 100% zrobię jeszcze szósty nowy co przełoży się na max 3 stare artefakty + 3 które dostałem z linii zadań daje maksymalnie 6 do zdobycia - czyli Fenek na 7lvl - to wg. mnie bardzo mało. Nawet plus 1 z PB nie zmieni sytuacji bo wtedy OF będzie na 8 poziomie a tak naprawdę liczy się dopiero od 9 gdy daje dosypkę za free.

Niestety dodatkowo - esencji jest BARDZO MAŁO, słabiutko spada wokół miasta i chyba tylko 2 razy trafiłem po 100 szt. ze skrzynek i tyle a trochę ich losowałem.


@jarq mam propozycję. Tak jak jest w przypadku renowacji za schematy (w Akademii Magii) - żeby móc uzupełnić w "recepcie" brakującą ilość nowych artefaktów jakąś sensowną (bez zdzierstwa) ilością diamentów.

Podpytaj proszę o takie rozwiązanie.

Myślę, że byłoby to uczciwe rozwiązanie dla tych, którym zależy na postawieniu DRUGIEGO ale innego Feniksa.
Powinna zostać zablokowana możliwość postawienia 2 i więcej tych samych feniksów.

Jedyną realną wartością eventu wg. mnie jest to, że można zdobyć stare artefakty i tyle.

O bażancie nic nie powiem bo od początku został stworzony chyba dla żartu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3983

Guest
Pewnie z PB będzie można trafić 2 artefakty nowego to jest 1 stary
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Event z feniksa zawsze sprawiał mi radość. 2 lata temu, rok temu to już wiadomo. A w tym roku? Przykry obowiązek który muszę wypełnić, żeby zbudować feniksa burzy. Tak ma wyglądać zabawa? Zabrali przyspieszacze dali gowno! tak napisze brzydko bo żadne inne słowo nie odda w pełni tego co dostaliśmy. Zabrali studnie i młyny, biblioteki i pomniki. Nie dostaliśmy za to nic w alternatywie. Nic, i ja mam być spokojny i używać kulturalnego języka? Nazywam rzeczy po imieniu. Bo to nawet nie jest tragedia tylko właśnie kupa. Która ktoś tam z siebie w Ig wydalil.
 

blazius1

Paladyn
Nie mieliśmy lepszego eventu od czasu ostatniego tak wyważonego.
:p:p:p
Czyli bodajże od poprzedniego Feniksowego, bo następne już były w jakiś sposób skopane.
Chodzi o całokształt i o szczegóły, za wyjątkiem może tego ważnego szczegółu, czym od początku był Bażant oraz czym nagle się stał ten zwierzak za sprawą jego artefaktów. Z dnia na dzień stały się towarem chodliwym. Prawie jak artefakty do Miśków podczas miśkowego szaleństwa.

To jest pierwszy od dawna event, w którym nie można się czegoś nachapać!!
To jest też pierwszy event, w ogóle chyba, którego nie trzeba robić, a jedynie warto.
Mamy o co grać, niemal wszyscy, i nie ma tego gorączkowego szaleństwa, jakiś pętli i zadań z kosmosu dla nocnych marków.
Nawet skok na kasę jest w miarę nienachalny.

Być może wszystko to powstało przypadkiem, bo jednak gramy nie o nagrodę główną, a o artefakty. Chyba nie tak to planowali, ale przecież nie pierwszy raz coś wychodzi im trochę przypadkiem. W każdym razie tym razem nie wyszło im "tak jak zawsze", tylko wyszło nieźle. Nic to, że być może przypadkiem. Może szaleńcy z FoE już sobie poszli? I pozostał jeszcze jeden, któren spłodził Bażanta?

Na szczęście ktoś naprawił imprezę tą wymianą artefaktów.

A o to chodziło doświadczonym graczom gdy, mniej więcej od jesieni punktowali kilka kolejnych wymysłów zza Odry jako ewidentne strzały w stopę. Ile razy dawaliśmy na mszę żeby chociaż raz wyszło nieźle i z umiarem?

Te sześć artefaktów to optymalna ilość. Pewnie tyle bym sam zaplanował w tym evencie. Plus jeden w Przygodzie, czytaj: dwa nowe w Przygodzie.
Event ujdzie w tłoku i Przygoda przy okazji.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Jestem zawiedziony pod tym względem, że nowy feniks bardzo mi się podobał wizualnie, natomiast coś z tego eventu wyciągnąłem (6 starych artefaktów dodatkowych) więc jest dobrze.

Bardzo bym chciał, żeby kiedyś postanowili dodać jakiś sposób na zdobycie starych zestawów eventowych. Mają bardzo fajnie wyglądające zestawy, którym można zrobić odpowiedni rebalans i wypuścić je w nowej formie, jeżeli są za słabe. Niektóre nawet tego nie potrzebują. To już tylko od nich zależy i liczę na ich dobrą wolę kiedyś w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Jestem zawiedziony pod tym względem, że nowy feniks bardzo mi się podobał wizualnie, natomiast coś z tego eventu wyciągnąłem (6 starych artefaktów dodatkowych) więc jest dobrze.

Bardzo bym chciał, żeby kiedyś postanowili dodać jakiś sposób na zdobycie starych zestawów eventowych. Mają bardzo fajnie wyglądające zestawy, którym można zrobić odpowiedni rebalans i wypuścić je w nowej formie, jeżeli są za słabe. Niektóre nawet tego nie potrzebują. To już tylko od nich zależy i liczę na ich dobrą wolę kiedyś w przyszłości.

Albo zamiast nowych budynków ewolucyjnych dać jakieś fajne zestawy bo widać że już im pomysłów brakuje na te ewolucyjne.
 

DeletedUser2262

Guest
Dziś jest 4 (słownie: czwarty) raz w evencie kiedy powtarzana jest nagroda dzienna. Ponownie do wygrania jest Złoty Pałac >> Nagrody DNIA << :(
Mogliby zamiast powtórek w alternatywie dać np.: Antyczną Wiedzę, Strumień Zasobów, lub chociażby Deszcz Monet.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mayder

Tancerz ostrzy
Dziś jest 4 (słownie: czwarty) raz w evencie kiedy powtarzana jest nagroda dzienna. Ponownie do wygrania jest Złoty Pałac >> Nagrody DNIA << :(
Mogliby zamiast powtórek w alternatywie dać np.: Antyczną Wiedzę, Strumień Zasobów, lub chociażby Deszcz Monet.

Tu już się bardzo niecenzuralne słowa na usta cisną. Rozumiem że chcą żeby nagrody były tematyczne względem eventu, już nawet jakoś się przeboleje fakt braku studni, no ale żeby powtarzać nagrody i to czwarty raz. Mogliby się trochę wysilić i nowe budynki zrobić (choćby i 1x1 czy inne małe), a jeśli już są tak bardzo leniwi to wrzucić raz jakąś czasówkę, drugi raz antyczną wiedzę i po problemie.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Wystarczy na koniec eventu dac pokolei: studnie/przyspieszacze/biblio/mlyny/pomniki/ pw. Wszyscy będą szczesliwi
 

blazius1

Paladyn
Jak się wysilali, to im wychodziła taka masakra jak absurdalna gonitwa po Miśki, albo jak żart z inteligencji graczy w postaci pseudolosowej zdrapki.
Jednak najlepiej to wychodzi, gdy się nie wysilają.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Jak się wysilali, to im wychodziła taka masakra jak absurdalna gonitwa po Miśki, albo jak żart z inteligencji graczy w postaci pseudolosowej zdrapki.
Jednak najlepiej to wychodzi, gdy się nie wysilają.

No właśnie nie bardzo się wysilali bo miała miejsce gonitwa po miśki, jakby pomyśleli to by takiej możliwości nie było, a zdrapkę to przecież z FoE skopiowali więc tutaj tym bardziej się nie napracowali.
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Ciekawe ile osob faktycznie na koniec wystawi nowego feniksa .Mysle ze tylko poczatkujacy gracze ,ktorzy i tak za pare tygodni przestana grac
 

DeletedUser1344

Guest
Event jest najgorszy jaki do tej pory był. Nagrody zniechęcają. Wstawiono nagrody z wojskiem zamiast studni czy klepsydr. Makabra. Po co mi następne budynki
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
...no ale żeby powtarzać nagrody i to czwarty raz. Mogliby się trochę wysilić i nowe budynki zrobić (choćby i 1x1 czy inne małe), a jeśli już są tak bardzo leniwi to wrzucić raz jakąś czasówkę, drugi raz antyczną wiedzę i po problemie.
Cóż, o tym, jak bardzo na odczepnego przygotowali ten event, świadczy to, że nawet im się nie chciało ułożyć jakiejś historii do końca wydarzenia. Od pewnego zadania postaci w kółko gadają te same kwestie, przecież to już jawna kpina z graczy, żeby tych paru zdań nie sklecić, przecież te historie i tak nigdy specjalnie ambitne nie były.
 

blazius1

Paladyn
Zaraz ktoś wam tu napisze, że marudzicie albo że nie ma przymusu grania.:)

Ale rzeczywiście grzechy są też i tutaj. Widzę dwa podstawowe.

Ukryta stawka w evencie
Czyli nagroda główna, która nie jest nagrodą główną.
Dla nowych graczy nagrodą główną byłby Feniks Ognia na szóstym poziomie. Ale jeśli oni się w tym nie połapią, to postawią nagrodę główną na dziesiątym, a pograją jeszcze ze trzy miesiące, to odkryją wielkie rozczarowanie. Że zamiast Bażanta mogli mieć prawdziwą nagrodę główną w postaci wsparcia +35% do ataku wojska.
Nagroda główna została ukryta w jednej recepcie. Łatwo przeoczyć ten fakt. Łatwo też przegapić samą receptę.
I że nowe artefakty działają tylko parami - to już prawdziwy geniusz wymyślił. Ciągle wyjść z podziwu nie mogę. (żart)

Błąd ukrytej stawki łatwo można wytłumaczyć,, ale obiecałem modom, że już nie będę wracał do tematu Bażanta. (bo to jednak nieładnie tak się stale pastwić na ten sam temat i jest to nudne).

Brak nagród
Dla wielu graczy w ogóle nie ma nagród. Bażant wiadomo jaką jest nagrodą, a nagrody dzienne to albo już mieliśmy, albo mamy, albo są zbędne. Recykling z czterema nieistotnymi wyjątkami, bo ich tez nie ma powodu stawiać.
I nawet upominków nie można się nachapać.
Czyli zero motywacji a jeszcze jakimś niepojętym sposobem postanowili nie zróżnicować nagród. Nie wiem kompletnie z czego to wynika, że nie ma ani kawałka studni czy młyna albo lepszych zaklęć! W grze w której różnicowanie nagród jest podstawą a event to najlepszy moment żeby nagrody różnicować. Na pewno nie z braku ambicji twórców. Może bardziej z lenistwa? Nie mam tutaj pomysłu.

Więcej grzechów głównych nie widzę, jednak poprzednie eventy zawierały ich o wiele więcej.

Jedna jest wiadomość dobra dla wszystkich: szaleńcy z FoE ewidentnie gdzieś sobie poszli. I z tego wynikła największa zaleta tego eventu, czyli jego umiar.
 
Ostatnia edycja:

Aslana

Tancerz ostrzy
Bażant wiadomo jaką jest nagrodą

Uważam że Bażant celowo został osłabiony żeby nikt nie musiał się za bardzo zastanawiać którego feniksa wybrać. Zespół poprostu znalazł sposób na nasze jęczenie o wyrównanie szans w postawieniu ognistego, a że podwójny koszt, czy że nie jest to oczywiste, przecież w tej grze nic nie jest oczywiste czy podane na złotej tacy.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Skoro my tutaj na pl forum jestesmy zgodni, wnosze ze identycznie jest na innych sekcjach, teraz pytanie czy oni to widza? Maja zamiar cos z tym zrobic? Czy moze calkowicie wywalone na graczy bo przeciez wiedza lepiej. @jarq czy Twoje raporty ktos tam czyta?
 

DeletedUser4281

Guest
Więcej grzechów głównych nie widzę, jednak poprzednie eventy zawierały ich o wiele więcej.

Ja bym jeszcze wsrod grzechow eventu wyszczegolnil i to wytluszczonym drukiem (wiem ze bylo o nagrodach glownych ale tej nalezy sie wytluszczony druk):

3 runy
Normalny żart
 
Do góry