• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej Magii.

Proqrator

Rozbójnik
Na becie pojawiły się informacje, że będzie hotfix braku szansy na dodatkową walutę ze skrzynek w akademii. Jeżeli wprowadziłeś mnie w błąd, to będę się domagać rekompensaty, gdyż otworzyłem 3 skrzynki po uzyskaniu info od Ciebie.

U mnie po otwarciu skrzynki jakas godzine temu pojawily sie juz kokardki, wiec zostalo to poprawione.
W tej ktora otworzylem jeszcze ich nie bylo, ale wjechaly przyspieszacze wiec jest nawet lepiej
 

Koval92

Kapłan
U mnie po otwarciu skrzynki jakas godzine temu pojawily sie juz kokardki, wiec zostalo to poprawione
Czyli @artur87 wprowadził mnie w błąd.


w 3 skrzynkach kokardek nie było pod rząd

ribbons.png

Jeszcze o 7 rano w czwartej którą teraz robię nie było wstążek, teraz są
@jarq Specjalnie zebrałem ponad 300 mgły wizji na to, żeby mieć szansę na dodatkowe wstążki, a team takie coś robi!
 
Ostatnia edycja:

misia111

Wędrowiec
Taki mały prima aprilis na mikołajki :D Ale żeby zaraz o odszkodowanie wołać? :rolleyes:
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-12-06 110849.jpg
 
Ostatnia edycja:
Koval, przestan prosze robic nastepna zadyme. Po pierwsze, upublicznianie tresci komunikacji z supportem jest niezgodne z regulaminem forum, ale mniejsza z tym. Po drugie, nie zostales oszukany, bo prawdopodobnie rzeczywiscie nie byl to blad w sensie technicznym. Po prostu znowu zdecydowali sie na zmiane pewnych elementow juz w trakcie. A ze to nie w porzadku i to nastepna PR-owa katastrofa ? Coz, temu sie akurat nie da zanegowac, ale to juz zupelnie inna bajka. Bardzo uwazalbym z nastepnymi oskarzeniami o oszustwo.

Zeby nie bylo - ja sam w jednym miescie glownym otworzylem 7 mistycznych obiektow bez szansy na kokardki, w drugim 13 (slownie: trzynascie), ale nie zamierzam domagac sie zadnej "rekompensaty", bo niby na jakiej podstawie ? W momencie otwierania skrzynek wiedzialem, co moge z nich w danym momencie dostac, a co nie i to byla moja decyzja, by jednak je otworzyc pomimo doswiadczen ze zmianami w trakcie poprzedniego eventu. Zupelnie swiadomie zaryzykowalem - i tym razem przegralem i nie zamierzam z tego powodu plakac. IG znow bardzo brzydko sie zachowalo, ale to byla jednak moja decyzja i biore to na klate.
 

Koval92

Kapłan
@Koval92 proponuję z tymi skrinami na priv się przenieść bo łamiesz 13pkt regulaminu forum. Wysłałeś skrin do suportu to po co po raz drugi wklejasz go na forum? ;)

Screen jest dowodem na podanie nieprawdziwej informacji przez @artur87 abym nie był oskarżany o kłamstwa.
Mimo wszystko, usuwam, poszło do supportu przez narzędzie w grze.

To był błąd, gdyż Marindor napisała wyraźnie "There seems to have been an issue around this on our Live servers which should be fixed now. " w temacie winter magic na forum bety, na którym również to zgłosiłem. To nie była zmiana bo tak zdecydowali.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Bo masz jeden z nich wybrać a nie wszystkie 3 naraz

Koval92, przeczytaj proszę wcześniejsze posty, ale ze zrozumieniem. Jak jest zadanie "Wyprodukuj niezłą ilość towarów podstawowych lub rzemieślniczych lub magicznych" to chodzi o spełnienie warunku nr 1 lub nr 2 lub nr 3.

Warunek nr 1 spełniają trzy towary, tak samo jak po trzy kolejne są potrzebne do warunku nr 2 i 3. Czyli razem mamy 9 różnych towarów. System nie wymaga towaru bonusowego (zresztą w opisie zadania nie ma o tym mowy). Ale nie sumuje 3 towarów (np. drewna, stali, marmuru) do spełnienia warunku nr 1 tylko dodatkowo wymaga spełnienia 1 z 3 nigdzie nie określonych warunków. W konsekwencji mamy spełnić warunek 1 z 9 dla pojedynczego rodzaju towaru, a nie 1 z 3 stanowiących daną kategorię.

Przy okazji:
1) mitem jest twój opis o zmianie ilości potrzebnych towarów (tak jakby potrzebna ilość była różna dla różnych kategorii). Cel jest jeden i nie ulega zmianie.
2) poprzez opis i działanie systemu okazuje się, że coś co powinno należeć do danej kategorii (np drewno do towarów podstawowych) nie należy, bo nie jest traktowane jako taki towar. Oczywiście z wyjątkiem, że nie spełniamy celu (1 z 9) właśnie na tym towarze.
3) W akademii nie miałem nagród w postaci wstążek. Pojawiły się dopiero dziś przed południem (co nie jest zgodne z treścią promowanego przez IG filmu, czy oficjalnym opisem na forum/wiki). Przy trzech podejściach dostałem 2 x po 150 wstążek. Więcej nie losuję, bo nie chcę umniejszyć szansy na wylosowanie diamentów.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
@djmags przecież napisałeś, że ci nie sumuje pyłu i klejnotów - no bo nie ma ich sumować, jak robisz pyłem a potem zmieniasz na klejnoty to klejnotami też robisz od początku cały quest, proste

Ta gra nie zakłada że ty będziesz robić te questy innymi towarami niż bonusowe bo tylko manufaktury bonusowych dają sensowne ilości do zrobienia questów
 

djmags14

Rozbójnik
@djmags przecież napisałeś, że ci nie sumuje pyłu i klejnotów - no bo nie ma ich sumować, jak robisz pyłem a potem zmieniasz na klejnoty to klejnotami też robisz od początku cały quest, proste

Ta gra nie zakłada że ty będziesz robić te questy innymi towarami niż bonusowe bo tylko manufaktury bonusowych dają sensowne ilości do zrobienia questów

Klejnoty należą, czy nie należą do towarów magicznych? A pył jest towarem magicznym, czy nie jest? Jeśli jeden i drugi jest towarem magicznym to zobacz proszę o co jest w opisie zadania. Nigdzie nie ma mowy, że chodzi o jeden z magicznych towarów. Gdzie to widzisz?
 

Koval92

Kapłan
Klejnoty należą, czy nie należą do towarów magicznych? A pył jest towarem magicznym, czy nie jest? Jeśli jeden i drugi jest towarem magicznym to zobacz proszę o co jest w opisie zadania. Nigdzie nie ma mowy, że chodzi o jeden z magicznych towarów. Gdzie to widzisz?

Dobra ja juz nie mam siły ci tego tłumaczyc
 
Ta gra nie zakłada że ty będziesz robić te questy innymi towarami niż bonusowe bo tylko manufaktury bonusowych dają sensowne ilości do zrobienia questów
Mylisz sie. Grze jest obojetne, czy jest to towar bonusowy, czy nie, wazne zeby byl z tej samej grupy towarow. Zaliczalem juz zadania surowcami innymi niz bonusowe, zbieranymi z syrenek i innych budynkow i zestawow eventowych. Djmags ma racje, opis wprowadza w blad.
Warunek nr 1 spełniają trzy towary
Zgadzam sie, opis zadania powinien brzmiec "Wyprodukuj <ilosc> jednego wybranego surowca z grupy towarow podstawowych, rzemieslniczych lub magicznych".
 

djmags14

Rozbójnik
Następne zadanie, w którym nie wiadomo co autor miał na myśli. Zdobądź worek zasobów, a drugie zdobądź worek monet. Co się zalicza, a co nie i ważniejsze pytanie dlaczego?

Do worka zasobów nie zalicza się bonusy pomocy sąsiedzkiej, ale do worka monet już tak. Chyba najlepszym pomysłem jest napisać do IG o specjalny słowniczek pojęć, a właściwie jego interpretacje, bo słowo słowu nie równe (worek to nie worek).

Jest jeszcze zadanie bardziej standardowe (te powtarzające się) w którym mamy zdobyć zasoby (Zdobądź 16 000 Zasobów). Tam oczywiście bonus pomocy sąsiedzkiej jest uwzględniany, ale może ta magia polega na tym, że słowo Zasoby jest z wielkiej litery (i autorowi nie chodziło o zasoby, które są w worku :confused: ). Jakby nie było to co zrobili na kolanie, (a właściwie nie na kolanie bo zapowiadali to od wielu tygodni) to ubliżanie z graczy. Chodzi tylko o dojenie z kasy?
 

Załączniki

  • Screenshot_20191206-123751_Elvenar.jpg
    Screenshot_20191206-123751_Elvenar.jpg
    436,4 KB · Wyświetlenia: 9
  • Screenshot_20191206-130415_Elvenar.jpg
    Screenshot_20191206-130415_Elvenar.jpg
    435,3 KB · Wyświetlenia: 9

DeletedUser174

Guest
pykam sobie w grę już dobry kawał czasu. Pamiętam jeszcze grę bez bractw, turniejów o portalówkach już nie wspominając... ba! kiedyś nawet ras nie było :p Ale mimo wszystko jednak potrafię odkryć jeszcze coś nowego w tej grze... Dzisiaj po raz pierwszy chyba nie miałam ochoty logować się nie grę. Oczywiście uczucie chęci zakończenia gry jest mi znane, ale jednak poczucie obowiązku (czy innej choroby) nakazywało się zalogować, bo coś tam. A dzisiaj z premedytacją nie odpaliłam kompa rano i czas poświęcany na poranne klikanie przed pracą bezczynnie spędziłam w łóżku. W standardowej procedurze po kilku godzinach znowu się melduję z kawą na grze... a dzisiaj nie czułam takiej potrzeby i nie żal mi było książek, recept w akademii, a o tych eventowych książeczkach nawet nie pamiętałam. Bardzo dziwne uczucie, ale bardzo przyjemne. Bardzo kusząco przyjemne... wręcz upojnie przyjemne

ale się przemogłam jednak i weszłam na grę. Coś nawet poklikałam i tak sobie pomyślałam a zobaczę co to mi nowego w prezentach na evencie pochowali. No i zobaczyłam...
Mamy 16 prezentów - 2 typu wymieszaj i lupa = zostaje 14. W tym:
1/reniferek... obowiązkowy element czyli durnowaty budynek, z którym nawet nie wiadomo co zrobić
2/runa... yhy... na pewno przyda mi sie 271 runa do hal, które mam na max poziomie, albo 200 runa do iglic, które tez mam na max poziomie, generalnie runy nie traktuję jako nagrody... tylko z turniejów z 20-50 lekką ręką wpada co tydzień, a nie robię 6 gwiazdki, bo mam w nosie nagrodę w postaci runy
3/1pw... to nawet nie wiem co powiedzieć... dzisiaj przez moje nielogowanie miałam zapchany pasek i pewnie nie tyle pw mi przeszło koło nosa i jakoś żyję
4/zaklęcie na pomoc sąsiedzką ... tak w skrócie: to nie nagroda... z turnieju mam jeszcze do zebrania kilka i będą się kisić w magazynie... kiedyś może się przydadzą, ale radości z takiego "prezentu" nie czuję
5/zaklęcie na młotki aż w ilości 3szt... w magazynie mam ponad 2k tych zaklęć, więc 3 szt nie robia mi żadnej różnicy
6/ 2x... tu jest problem jak go zaklasyfikować. Oczywiście podwójna nagroda dnia jest fajna, ale podwójne nagrody z w/w listy to tylko podwójna złość. dlatego dodaję ten prezencik do swojej listy gniotów

z początkowych 16 prezentów zostaje już tylko 8 wariantów godnych uwagi. jedne są dobre, inne trochę mniej dobre... Gdyby cała zdrapka była uzupełniona prezentami nawet słabymi, ale jednak jakoś tam uzytecznymi to byłoby to jeszcze do przeżycia. Z mojego punktu widzenia połowa nagród nie jest warta kliku myszki... Przecież nawet jak będzie dobra nagroda dzienna to szkoda klikać. Nie rozumiem sensu tego wydania eventu

dzisiaj się zalogowałam, bo czułam potrzebe skończenia turnieju. Potrzeby robienia zadań na event nie czuję żadnej. Chęci do oglądania tych zdrapek też nie mam żadnej, bo po co sie nerwić? O czym żeby się bawić w odkrywanie prezentów to nawet nie wspominam :D Nie mam chęci do grania podczas tego eventu.... zawsze mi się wydawało, ze producentom gier zależy na tym, aby jednak zachęcać ludzi do trzymania sie tytułu... a ig robi wszystko aby nas zniechęcić?! Nie rozumiem
 

djmags14

Rozbójnik
A mi jednak zalicza. Pamiętaj, że Zasoby dostajesz TYLKO za ODWZAJEMNIONĄ pomoc, nie za każdą...

Oczywistości oczywiste są oczywiste. Dziś wywaliło mnie z gry, robiła się aktualizacja. Może to poprawili, a może ten problem występuje u części graczy. Jak dostanę kolejny raz to samo zadanie to sprawdzę. Na moment pisania wiadomości odwazemniona pomoc powiększyła pasek zgromadzenia 16000 zasobów, ale w zadaniu z eventu z workiem nic się nie zmieniło.
 

DeletedUser

Guest
@kikimora rozumiem Cię gdyby nie forum to bym nie wiedział że codziennie plansza z nagrodami sie przemiesza (jaj! kolejny drewionko na stos pod iG )
zadania to robię jak mucha w smole, nawet nie sprawdzam listy ot po prostu sobie kliknę

A z tą akademia to bardzo nieładne zagranie, akurat pierwszego dnia były studnie... ja to się z mgieł wypstrykałem jak była promka 20% (i tak nie trafiłem), bo jednak szansa na 500 diamentów to dużo bardziej wartościowe niż te kokardki
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Poszli po bandzie - "Zdobądź 3 razy Czarujący Podarunek, Moc Zasobów, Magiczną Produkcje i/lub Inspirującą Medytacje" - czyli jak produkujesz tylko Katalizatory to spadaj leszczu.
 

Koval92

Kapłan
Poszli po bandzie - "Zdobądź 3 razy Czarujący Podarunek, Moc Zasobów, Magiczną Produkcje i/lub Inspirującą Medytacje" - czyli jak produkujesz tylko Katalizatory to spadaj leszczu.

Potem jest 4 a potem 5, ale akceptuje zaklęcia z turnieju bo sprawdzałem, tak 2x zrobiłem już, na gems of elvenar jest błąd bo sugeruje, że tylko z akademii mogą być zaklęcia, a zmienili to.

Ja już 57600 towarów z manufaktur do questa... ciekawe ile będzie od 120+ questa, pewnie z 77-80k

Brak katalizatorów jest dlatego, że są questy na 15/20/25 mgły wizji, produkując katalizatory gracze zaliczali by questy na zaklęcia i jednocześnie zbierali katalizatory do tworzenia mgły wizji do kolejnego questa. Teraz gracze nie mogą zaliczać "czarów" katalizatorami więc produkują inne czary, więc szybciej się wyjadą z katalizatorów i staną na 25 mgły wizji po 120 queście
 

DeletedUser4395

Guest
Nie działają mi cytaty, więc tylko dopowiem odnośnie Katalizatorów z Akademii Magii - mimo, iż treść zadania na to nie wskazuje, Katalizatory zalicza również jako zdobyte zaklęcie do zadania :)
W zadaniu miałam wrażenie, że było też wpisane (być może przed poprawką), że: -wyprodukowane w Akademii Magii, tutaj też zaliczało te z turniejów czy pomocy sąsiedzkiej, ale może mi się przewidziało - tutaj nie będę się upierać, bo wszystkie zaliczyłam i nie mam akurat teraz takiego, żeby sprawdzić.
 
Do góry