• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej Magii.

DeletedUser2017

Guest
No jak to poprawią w jutrzejszej aktualizacji to jednak można coś zrobić szybko. To ja się zapytowuję dlaczego nie można zlikwidować wnerwiającej animacji w turnieju na apce lub wprowadzić wymianę PW chociażby w obrębie bractwa albo nie można urna jego mać zająć się handlem u kupca z żywymi towarami chociażby? Takie coś tylko na szybko mi przyszło do głowy.

Edit: oczywiście są to pytania retoryczne nie musicie na nie odpowiadać ponieważ i tak znamy odpowiedzi :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Mnie tez to bawi, ale w przeciwienstwie do przedmowcow bawi mnie to w sensie (umiarkowanie) pozytywnym, bo juz od 3 eventow trwa swoista zabawa w kotka i myszke pomiedzy tworcami i graczami ;) Chca nas zastopowac jakimis wymyslonymi przez siebie super-hiper-mega trudnymi przeszkodami, a my i tak zawsze znajdziemy sposob, by wyjsc na swoje, a nawet wiecej :D
Istny "Gang Olsena"
 

DeletedUser

Guest
Najlepsze ze po trzech ewentach jesteśmy w punkcie wyjścia :) czyli ewent znowu na tydzień (podstawowa linia zadań) + nielimitowane nagrody dla myślących ;)

Nadal uważam ze najprościej to jakby dodali pętle zadan jaka teraz jest, do pierwotnych skrzynek (z feniksa) wraz z limitem nagrody głównej 1 a potem inne ciekawe fanty

nadal tez uważam ze najfajniej się bawiłem na feniksie po tym to tylko smutne klikanie jak najszybciej by się nachapac jak najwiecej zanim przykręca kranik
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Chodzi o to, ze uklad "zdrapek", czyli planszy z prezentami 4x4 nie jest calkiem przypadkowy w roznych wioskach.
A to był jakiś gracz z kontami na różnych światach, kto tego nie zauważył już pierwszego dnia? :D
Chociaż mógł ktoś taki się znaleźć, kto choćby z ciekawości nie kliknął zdrapki już pierwszego dnia.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ja pierwszego dnia, tylko dlatego ze pozno skonczylem prace i pozno zaczallem robic event wylosowalem tylko 16 studni.
 

DeletedUser

Guest
Wstyd się przyznać ale takim graczem ci tego nie zauważył byłem ja po prostu nie pomyślałem ze mogą coś takiego puścić... ponadto ewent robię ma dużym luzie wiec nie przykładałem wagi do detali :)
 

blazius1

Paladyn
A jak pytałem głośno i wyraźnie, czy jest szansa, żeby tej loterii nie wprowadzali w ogóle, bo będzie kompromitacja, to mnie nie poparliście.:mad: Jeszcze się ktoś pytał "jakiej loterii"!!
Teraz wiem dlaczego i wiem dlaczego z zapałem wzięliście się za klikanie.
Czuje się lekko oszukany, ale jakoś przeżyję.:p Zawstydzony nie, bo olanie imprezy z zasady było jedynym sensownym rozwiązaniem.

A to, że wysypało się dopiero siódmego dnia to i tak jest rekord świata. Jestem znowu pełen uznania dla graczy.
 
Ostatnia edycja:
A jak pytałem głośno i wyraźnie, czy jest szansa, żeby tej loterii nie wprowadzali w ogóle, bo będzie kompromitacja, to mnie nie poparliście.:mad:
Niezaleznie od tego, co my sobie myslimy o tym evencie i o systemie zdrapkowym, to nie sposob nie zauwazyc, ze dla poczatkujacych graczy ten event jest bardzo latwy i przystepny. Raczej nie ma w linii glownej zadnych zaporowych zadan, wiec praktycznie kazdy moze liczyc na jakies 10 nagrod dziennych plus inne fanty z prezentow, a 10 dziennych to dla poczatkujacych graczy nie w kij dmuchal, tym bardziej ze dosc czesto trzeba wymieniac budynki, ktore w tych poczatkowych epokach szybko traca na wartosci. Wiec co, ci gracze maja byc pozbawieni mozliwosci ich zdobycia, bo nam, zaawansowanym graczom, ten system sie nie podoba ?

Teraz wiem dlaczego i wiem dlaczego z zapałem wzięliście się za klikanie.
Nie przesadzaj, to raczej jest zabawne i nie kladzie balansu gry ;) Czy ktos zdobedzie sobie 10 chatek z piernika czy 20, a niech sobie ma, w zaden sposob nie zaburzy to balansu gry tak, jak zrobily to miski, a przede wszystkim tony przyspieszaczy. Zeby nie bylo - ja sam zdobylem 2 chatki i wystarczajaco wiele dziennych i event juz calkowicie odpuszczam, nie zamierzam nabijac waluty bez konca i stawiac 10 chatek, nie zamierzam nawet losowac studni w wioskach pobocznych, bo zdobylem juz co chcialem i wiecej mi sie po prostu nie chce. Jak komus sie chce - a niech ma, nie bede zazdroscil :) O dziwo ten event wcale mnie nie wkurza i nie frustruje - wlasnie dlatego ze podchodze do niego calkowicie spokojnie i bez cisnienia, traktuje go jako spokojny przerywnik po tych syrenkowych i miskowych szalenstwach. Zeby jeszcze nie te zdrapki...
 

blazius1

Paladyn
Nic nie miała, ale co miała z tym wątkiem? Zresztą kogo w obecnej sytuacji obchodzą jakieś "pomysły i propozycje"?

Nie, na balans gry impreza nie wpłynie na szczęście. Nie mogła mieć z powodu przeciętnej jakości nagród.

Są dwa nieszczęścia związane z mechaniką zdrapki.

Wyjątkowy exploit mechanizmu zdrapki szesnastu pól, który zaprzeczył głównej mechanice, czyli systemowi losowej zdrapki. Z niecałych 9 procent szansy na trafienie zrobiło się jak rozumiem blisko sto procent. Co event rozłożyło na łopatki i oby nic podobnego nie spotkało żaden event w przyszłości. Swoją drogą: graczom FoE też nie zazdroszczę. Co oni tam muszą przeżywać na co dzień?

Nadmierna losowość - która miała sprowadzić ilość nagród do podobnych wartości u większości graczy,
nie sprawdziła się ona zapewne tutaj z powodu niespodziewanego (?) exploitu, bo okazało się, że dla wielu graczy event był prawie zupełnie nielosowy

Nie wiem jak z tą losowością na becie, tzn. czy się sprawdził organizatorom i czy będą kombinować z tym dalej? Tutaj, gdzie exploit wystąpił, w każdym razie to losowość odstraszyła mnie skutecznie przed rozpoczęciem loterii. Im więcej losowości tym mniej strategii. Nie mam nic przeciwko imprezom dziecięcym, ale nie muszą być przecież nadmiernie losowe?

Czy muszą? Świat gier internetowych aż tak zdziecinniał, jak pokazuje to ten event?
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Swoją drogą: graczom FoE też nie zazdroszczę. Co oni tam muszą przeżywać na co dzień?

No właśnie dlatego przestałem tam grać, a Elvenar do pewnego momentu wydawał się przyzwoity. Ale potem to już poszło z górki. Jakby nie było mamy walkower 3:0. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Kto tam pracuje? Kto to nadzoruje? Taka kumulacja nieudolności rzeczywiście staje się śmieszna, bo żałosne przestało to być, jak IG postanowiło wprowadzić jeszcze więcej tych skarbów (np. kolejne przyspieszacze z nowej Iglicy Wieczności).

Komu przyszło do głowy powoływać się na regulamin? Przecież nikt niczego nie robił niezgodnie z mechaniką gry. To, że Wydawca nie zna swojego produktu i nad nim nie panuje to nie wina graczy. Mało tego, totalnie zlewa opinię graczy, bo ma swoją drogę. Gdzie ona prowadzi? Z pewnością wiedzie przez ciemną dolinę, ale słyszano, że to dopiero jej początek. :p

Normalnie po 3:0 kończy się spotkanie, ale my czekamy na więcej. "Jeszcze jeden ..., jeszcze jeden ... "
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Niezaleznie od tego, co my sobie myslimy o tym evencie i o systemie zdrapkowym, to nie sposob nie zauwazyc, ze dla poczatkujacych graczy ten event jest bardzo latwy i przystepny. Raczej nie ma w linii glownej zadnych zaporowych zadan...
Z tym nie bardzo się zgadzam. Mam dwa miasta, jedno w rozdziale 4, drugie w Żywiołakach. Na podstawie moich obserwacji powiedziałbym raczej, że zaporowych zadań to nie ma dla rozwiniętych graczy, choć oczywiście niedogodnością może być dla nich "Zbadanie technologii lub wytworzenie 15 Mgieł Wizji" oraz wyprodukowanie XX ilości jakiegoś towaru, jeśli nie chcą wydawać przyspieszaczy. Natomiast zadania na wyprodukowanie XX ilości zasobów lub konkretnych towarów w przypadku mniejszego gracza jest dużo trudniejsze, one nie są właściwie przeskalowane w stosunku do możliwości gracza, potrafią zatrzymać go na więcej niż dobę na jednym zadaniu. Również "Handluj 5/ 7/ 9 razy z hurtownikiem" przy tych pojemnościach ratusza i dużo mniejszej zbadanej okolicy jest dużo bardziej bolesne dla małego gracza, nie daj Boże wylosować go znowu w odstępie paru zadań.
Oczywiście, przyznaję, moje mniejsze miasto nie jest idealnym przykładem, ponieważ nie jest to miasto budowane jako główne i pewne elementy są w nim układane inaczej niż do normalnego rozwoju (np. warsztaty nie są na maksymalnym dostępnym poziomie), jednak nawet gdyby wziąć na to poprawkę, to faktem jest, że w głównym mieście właściwie nie mam większych przestojów z zadaniami, a nie używam w ogóle przyspieszaczy do robienia zadań, wszystko staram się robić przy okazji "zwykłego" rozwoju.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Nie byłbym pewien że tak odrazu to wyłącza
A ja raczej bym sie ku temu sklanial. Dla mnie jest wielce prawdopodobne, ze IG dowiedzialo sie o tym w tym samym czasie co my, czyli juz kilka godzin po wejsciu eventu na serwery live. Takze to prawie na pewno nie jest tak, ze skoro Niemcy o tym napisali i my o tym napisalismy, to teraz na szybko rzucili sie do majstrowania patcha. Na przygotowanie patcha mieli juz prawie tydzien.
No i tu miałeś rację, @chris07070707. Już wyłączyli.
 

Proqrator

Rozbójnik
No niezle. Ja nie wiem czy jeden na max zrobie bo nie mam jakos checi na klikanie tego. Moze zrobie z 7 artefaktow, a na max wbije po przygodzie. Jesli wogole miejsce na niego znajde
 

DeletedUser3983

Guest
Cześć,likwidując lukę wrócili do początku czyli trzeba się logować na każdym koncie oddzielnie,przynajmniej tak mam na przeglądarce,też tak macie?
 

DeletedUser3713

Guest
Ciekawe czy jutrzejsza aktualizacja to naprawi ? ;)
napisz nam co naprawila ta aktualizacja?
zgloszony blad?mechanike gry?czy zwykle gapiostwo tworcow eventu?

bo jakos nie wyczytalem ze to poprawia aktualizacja w opisie danym przez Ciebie,jak naprawili mechanike gry w 7 dni to brawo dla nich-moze uwina sie z rynkiem w takim samym czasie-a jezeli to gapiostwo to szkoda ze tak pozno wykryte-w ostatnim evencie na 2 dzien to naprawili...teraz juz maja widze tygodniowe poslizgi:eek:
 
Do góry